• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Majkowy...

Majkowy... 29 Lip 2016 12:57 #493621

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Kociaczki urocze, a lody wyglądają bardzo smakowicie!
Ja trochę zazdroszczę Ci tego deszczu, bo u mnie drugie lato z rzędu jest bardzo suche :angry: W zeszłym roku straciłam trochę roślin z powodu suszy, m.in. właśnie 5 dorodnych tujek uschło mi 'na amen' :cry2:
O warzywkach nie podyskutujemy, bo u mnie w ogrodzie z roślin jadalnych oprócz owoców mam tylko zioła :)
Pozdrawiam :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy


Zielone okna z estimeble.pl

Majkowy... 29 Lip 2016 21:21 #493698

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Dziękuję dalu, uwielbiam moje sierściuchy :silly: I uwielbiam zioła, w przyszłym roku chce na nie zrobić specjalną podwyższaną grządkę :cool3:
U mnie w tamtym roku tez susza straszna była a w tym w drugą stronę :dazed: Dzisiaj prawie cały dzień padało, potem troszkę słońca wyszło, potem jakaś nawałnica na nas szła ale nad nami sie rozlazła na boki i w sumie tylko znowu popadało. A potem pojawiły się promyki słońca a wraz z nimi to:

fotor_176.jpg


fotor_174.jpg


fotor_173.jpg


Przecudowna podwójna tęcza nad całym domem :hearts:

A dzisiaj postanowiłam, z racji bardzo gastronomicznej pogody, przerobić te kilka ostrych papryczek (z własnych krzaczków :lol: ) na słodki sos chili, do pizzy najlepszy :drool: No i z tego też powodu w piekarniku dopieka sie pizza, no przecież sos trzeba przetestować :rotfl1:
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, zanetatacz

Majkowy... 31 Lip 2016 00:06 #493916

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Tak pięknie... :hearts:

Zachod.jpg
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, zanetatacz, nelu-pelu

Majkowy... 02 Sie 2016 17:14 #494439

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
No! W końcu w dzień wysuszyło pomidory i na deszcz się chwilowo nie zapowiada więc mogę iść pryskać pomidorki :dance: Nie wiem na ile to coś pomoże, bo ZZ już dawno sie u mnie panoszy (na niektórych odmianach bardziej na niektórych prawie nic) ale nie zaszkodzi :P Mimo zarazy prawie codziennie coś tam się zebrało do przegryzienia :yummi:

Ppmidorki.jpg


No i doczekaliśmy się pierwszych brzoskwiń, mniam! :woohoo:

BrzoskwiniaReliance.jpg


No i postanowiłam wypróbować przepis Joli otojolki na sałatkę z ogórków. Jak troszkę postoi to spróbuję i jak przypasi to zrobię wiecej :)

SalatkaZOgorkow.jpg
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Za tę wiadomość podziękował(a): Gosia352

Majkowy... 04 Sie 2016 13:36 #494768

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Nie wiedząc czy moje pomidorki przetrwają, zakupiłam na targu 15 kg pomidorów (nieduże i niedrogie). Część przerobiłam na sos do pizzy a część na passatę - trzeba mieć z czego zrobić spaghetti :drool: Bede chciała jeszcze dokupować pomidorków, bo na nasze potrzeby to za mało :lol: I jeszcze zwykłych przecierów bym zrobiła :think:

fotor_178.jpg


No nic, zobaczymy jak IF poradzi sobie z już występującą ZZ... Jak nie da rady to trudno, za rok się postaram. Mam przecież świadomość, że na pomidory miał to być środek zapobiegawczy a nie interwencyjny. Także zobaczymy :)
A na razie kończę czytać watek o paprykach, posadziłam troszkę jako taką ciekawostkę dla siebie i mnie wciągnęła. Dopiero teraz widzę, że pare rzeczy powinnam jej wcześniej zrobić to urosłaby pewnie wyższa :hammer: Ale i ta śliczna. (Z igi to niezły krępy konusik :P )

PaprykaIgaOda.jpg


A tak jeszcze warzywnie, to poprosiłam teściową o wysianie fioletowej marchewki :) i takie coś powstało - jeszcze chyba niedojrzała :think:

131147230593822716.jpg


A znacie piosenkę o kulfonie?? Co tam z niego miało wyrosnąć? Śliwki na wierzbie? Gruszki na sośnie? :woohoo: Ja do tego repertuaru dorzucam winogrona na świerku :rotfl1:

Winogrono.jpg


Jeszcze coby smaka narobić prezentuję świeżutkie rogaliki śniadaniowe z makiem z makówki , którą wcześniej prezentowałam :) Był miodek podbierany wiec obiecałam mężowi rogaliki drożdżowe coby sobie mógł w takim świeżym miodku maczać :yummi:

Rogale.jpg
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...

Majkowy... 04 Sie 2016 13:54 #494770

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pracowita i wszechstronna ogrodniczka jesteś :bravo: A jakie bogactwo użytecznych roślin w ogrodzie ;) Ja wiosną zrywałam młode pędzelki świerka i zrobiłam z nich dżem :) Pyszny, koloru oliwkowego z posmakiem cytryny i żywicy :happy:

Majkowy... 04 Sie 2016 21:29 #494853

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Jak coś, to pszczoły są działką teścia ja tylko korzystam z efektów :wink4:

Poszłam dziś na ogródek podglądnąć papryki :search: Chyba będzie co jeść :yummi:

PaprykaOlenka.jpg


PaprykaIga.jpg


ItalianPepperoncini.jpg


PapryczkaNN.jpg


Zapomniałam o fioletowej Odzie :huh: A ma śmieszne owoce - te malutkie nie są fioletowe ani zielone tylko jasno żółte :dazed:

I jeszcze mały wampirek Kropcia na dobranoc :)

Kropcia.jpg
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, Gosia352, zanetatacz

Majkowy... 15 Wrz 2016 11:04 #501751

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Witaj Maju (jeśli Ci nie przeszkadza- tak się będę zwracać). Powiem tak: widzę odbicie w lustrze.... Jestem nauczycielem kocham wieś, prace w ogrodzie, gotowanie, przetwory i mam kota jednego, ale za to labladorkę, żółwia, rybki i oczko wodne z rybami :happy: dużo cech wspólnych :devil1:
Świetnie zaczęłaś wątek, ciekawe zdjęcia zresztą jak Twoja osobowość- będę zaglądać jeśli pozwolisz :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy

Majkowy... 29 Wrz 2016 21:33 #503883

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Majeczko ? Co się dzieje ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....

Majkowy... 10 Sty 2017 13:10 #517144

  • Majkowy
  • Majkowy's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 113
Wracam po przerwie... Tak jak pisałam na początku był to najgorszy rok mojego życia :( i dużo czynników się nałożyło na moje chwilowe znikniecie z forum. Ale... Jest nowy rok i ten będzie najlepszym rokiem :idea1: Poprzedni rok przetrwałam w dużej mierze dzięki roślinkom i naszemu forum :hearts: Mam nadzieję, że szybko uda mi się nadrobić wątkowe zaległości i przy okazji podzielić się swoimi obserwacjami i wnioskami z mojej uprawy pomidorów i papryk. Postaram się nie znikać tak nagle bez zapowiedzi :flower1:

broja cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Mam nadzieję, że moja nieobecność nie zniechęci Ciebie do odwiedzin. :flower1:

Adasiowa dziękuję za zainteresowanie, ciężkie chwile miałam, potem musiałam się wziąć w garść i ogarnąć kilka rzeczy, które zarzuciłam... Ale myślę, że już na tyle się ogarnęłam, że będzie dobrze :)

J tak na zachętę, kawałek mojego zimowego świata ;)

Zima1-2.jpg
Majkowy...


[*] Są takie chwile, kiedy wszystko inne przestaje mieć znaczenie...
Ostatnio zmieniany: 10 Sty 2017 13:11 przez Majkowy.

Majkowy... 10 Sty 2017 13:31 #517148

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Maju- pożegnaliśmy stary rok- musi być dobrze!
Jeszcze trochę i wyjdziemy do ogrodów, gdzie wszystkie troski odpływają w momencie zanurzenia się w zieleni.
Trzymam kciuki za Twoje plany zmodernizowania ogrodu :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy

Majkowy... 14 Sty 2017 12:20 #517679

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
dużo dobrego Ci życzę w nowym roku!
pięknych papryk sie dochowałaś a kropka bardzo podobna do mojego felka ;)
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Za tę wiadomość podziękował(a): Majkowy


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.221 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum