TEMAT: ogródki zeberki

ogródki zeberki 05 Paź 2017 17:08 #567976

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 947
Górę ucinam i przechowuję je w donicy tak jak begonie.W tym roku późno zaczęła wegetację,już nawet myślałam,że nic z niej nie będzie-ale jednak :)
100_7274-2.jpg

Za oknem znowu pada...troszkę się pocieszyłam w biedrze :devil1:
100_7358.jpg

100_7359.jpg
mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-) zapalona kucharka :-D
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy
Ostatnio zmieniany: 05 Paź 2017 17:10 przez zeberka363.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

ogródki zeberki 05 Paź 2017 17:43 #567981

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 4788
Fajne narcyzy. Chyba będziemy miały podobne. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): zeberka363

ogródki zeberki 08 Paź 2017 09:24 #568472

• gosiap32
  • gosiap32's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 280
I znów przyszła pora na kolejne cebulki. Trudno przejść obojętnie i nie kupić. Ja przy wejściu zrobilam nową rabatke i posadze troszkę wiosennych piękności. Wybralas bardzo ładne narcyzy.

ogródki zeberki 09 Paź 2017 21:30 #568750

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
To moje " pocieszanie sie" w biedrze jest niebezpieczne -dokupiłam dziś tulipanów,a w obi tulipanów i czosnków po 79gr za sztukę-wszystko schowałam,bo lepiej żeby tego małż nie widział :devil1:

100_7378.jpg

czy takie budleje-wysiane w tym roku z nasion mają szansę przezimować w ogrodzie? Czy lepiej przechować je w piwnicy?
Tak samo mizernie wygląda mój złotokap z nasionka ze straganiku i o niego też się obawiam... :bad-idea:
mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-) zapalona kucharka :-D
pozdrawiam agnieszka

ogródki zeberki 09 Paź 2017 21:46 #568756

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
Agnieszko - moje budleje okazały się zimozielone, wcale nie zasnęły z kretesem, mimo ze przecież było trochę zimna w tym roku.
Ja bym wsadziła do ziemi - i na zimę podsypała korzenie lekka ziemia (kompostem - albo taką specjalną, z worka, bo ja kompostu nie mam), prócz tego świetnie jest okryć gałązkami świerkowymi, choćby z choinki; ale i ze spaceru można przynieść, teraz wichry łamią gałęzie aż w nadmiarze.
Ale ja mam budleje krótko, dwa lata ledwie. Wiesz co - powiel swoje pytanie w tematycznym wątku budlejowym, może odezwie się ktoś z większym doświadczeniem.

ogródki zeberki 13 Paź 2017 14:28 #569401

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
Dziś skończyliśmy kopać ziemniaki-hurrrra! :thanks: Teraz jeszcze trzeba posortować te 5 przyczep .... :blink:
Niestety dalej muszę "lecieć w pole" i wyrywać to co zostało z zieleniny-tzn.marchewke,pietruszke,buraki,fasole,papryki,cukienie,dynie....ehm mąż chce orać pole...
Zimno dziś i wieje...
Miłego weekendu :)

Troche wspomnień
100_6969-2.jpg

100_6977.jpg

100_6983.jpg

100_6998.jpg
pozdrawiam agnieszka
Ostatnio zmieniany: 13 Paź 2017 14:31 przez zeberka363.

ogródki zeberki 13 Paź 2017 15:44 #569416

• Kasionek
  • Kasionek's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 1316
Agnieszko cieszę się razem z Tobą z zakończonych wykopków.Dobrze, że pogoda Wam na to pozwoliła. Ja jutro mam plany powyrywać zielska, wykopać marchew itp.Dużo tego nie ma , ale jak pogoda niefajna to nic nie chce się robić.

ogródki zeberki 15 Paź 2017 20:30 #569890

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
Kasiu ja nawet dziś walczyłam z zielskiem-trzeba korzystać z pogody,bo nie wiadomo jak długo jeszcze...a mąż ponagla...więc zebrałam wszystkie fasole,resztę dyni,cukini i część kapusty-ale ona w większości dla Zośki,bo brzydka i pusta...
W piątek zebrałam 6 worków marchwi i 4 buraczków-część pójdzie na podział dla rodziny ;)
A pogoda cudna! Nasza Polska Złota Jesień :dance:
A oto i Zośka
100_7093-2.jpg

Werbena patagońska
100_7261.jpg

A rodek znowu kwitnie pojedynczymi kwiatami

100_7262-2.jpg
pozdrawiam agnieszka
Ostatnio zmieniany: 15 Paź 2017 20:31 przez zeberka363.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI

ogródki zeberki 15 Paź 2017 21:40 #569919

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
Zośka super!
Widzę, że i Ty, Agnieszko, dałaś się oczarować werbenie patagońskiej? To pierwszy rok, jak u mnie? Mam nadzieję, że tak zachwalane skłonności do samosiewu tej wdzięcznej roślinki ujawnią się i na moich rabatkach...
Wiesz co - Twoja królica przypomniała mi starą historię, w stanie wojennym (pewnie nie było Cię na świecie) mój świętej pamięci teść postanowił hodować króliki - żeby było co jeść. Nie wiem, czy dostał, czy kupił kotną królicę, która niestety zdechła urodziwszy kilka ślepych maleństw; zabraliśmy je do domu - i karmiłam je mlekiem, takim zakraplaczem z gumką (są jeszcze takie?).
Na początku to była tragedia, chyba dwa nie zniosły mojego karmienia - ale trzy na pewno się wychowały. I teść nie miał serca ich zabić, rwał im zielsko, kupował im buraki cukrowe :happy: , zdechły ze starości.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, lucysia, zeberka363

ogródki zeberki 16 Paź 2017 09:47 #569959

• lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Moderator
  • Cogito ergo sum
  • Otrzymane dziękuję: 1881
No ślicznosci Zosia.
Cebulek sporo,będzie na co patrzeć wiosną.
Kobieta z miasta ,która nie widzi świata poza wsią.
…………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi

ogródki zeberki 16 Paź 2017 18:16 #570005

• dordar
  • dordar's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 426
Jaka urodziwa Zośka :hearts: Ja jeszcze nic nie wykopałam, selery, pory i pietruszka nadal w ziemi :( Pogoda przecudna, więc może uda się coś w tym tygodniu nadrobić.Werbena patagońska śliczna, rodek u nas też zakwitł pojedynczymi kwiatami :)
Pozdrawiam
Dorota

ogródki zeberki 16 Paź 2017 22:22 #570050

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
Pogoda nadal cudna :dance:
Warzywniak wykopany-teściowa przyszła z odsieczą ;) i już zaorany,jutro małż posieje pszenicę.
Werbenę mam już drugi rok-tegoroczne to samosiewki-zaraziła mnie nią ciocia :garden1:
Aniu ja rocznik 82 więc coś z tych kolejek pamiętam,ale nie za dużo ;) Takie zakraplacze są jeszcze,a przynajmniej moja mama ma taki w apteczce :devil1:
Dla Zośki też przewidywane u nas jest dożywocie-małzowi już parę razy mówiłam,że jak "ktoś/coś" dostało odemnie imię i JA z nim gadam to TO jest niejadalne! I koniec kropka! :lev:
kanna

100_7276-2.jpg

cynia-niby lilipucia,a porosła że hoho
100_7258-3.jpg

cynia meksykańska jest dużo niższa od lilipuciej
100_7252-2.jpg
pozdrawiam agnieszka

ogródki zeberki 17 Paź 2017 08:20 #570084

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
Agnieszko kochana - no widzisz, coś dobrze czułam, że mogłabyś być moją córką, moja starsza - wrzesień 81, straszny moment, by się urodzić. I też twierdzi, że sporo pamięta, tabliczkę czekoladopodobną, która spływała po rączce dziecku, nim doniosło kawałek do buzi, szare miasto - i to, jak ją, sześcioletnia, postawiłam w kolejce w "domu towarowym" i pojechałam po pieniądze, bo przypadkowo "rzucili odkurzacze", a nasz się zepsuł definitywnie dwa lata wcześniej... dziś za pozostawienie dziecka trafiłabym pewnie przed prokuratora :huh:
Dzięki za informacje o werbenie - napawa mnie otuchą.
Gratuluje pomocnej (i mam nadzieje miłej) teściowej.
Chyba w przyszłym roku nabędę tę cynię meksykańską - wahałam się wiosną i zrezygnowałam. Robiłaś rozsadę czy wprost do ziemi można?

ogródki zeberki 17 Paź 2017 12:21 #570104

• zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Platinum Boarder
Teściowa-jak każdy ma swoje za uszami,ale cenię ją i podziwiam za te chęci do pomocy,chociaż sama już bardzo nie umie-ma problemy z nogami i ciężko jej chodzić.Za to teść :mad2: :mad2: :mad2: brak mi słów...
Z cyni robiłam rozsadę,ale troche mi wybiegła...
Moja młodsza siostra zdarzała się być "dzieckiem na wypożyczenie" do kolejek :devil1: no cóż takie były czasy...oby już nie wróciły!
pozdrawiam agnieszka

Moderatorzy: Adasiowa, Dorota15
Wygenerowano w 1.548 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum