TEMAT: Ogród z pelargoniami i nie tylko

Ogród z pelargoniami i nie tylko 06 Lut 2017 22:36 #521938

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Powoli zaczynam się wciągać i boję się, żeby nie wpaść w nałóg. W każdej wolnej chwili wchodzę na forum. Podziwiam ludzi kochających kwiaty. Wydawało mi się, że mam całą masę kwiatów i ogródek niczego sobie, ale oglądając wasze ogrody widzę, że jestem daleko z tyłu. Postaram się podciągnąć. W odpowiedzi na pytanie Mileny1: moje pelargonie - no cóż nie znam odmian. Zazwyczaj kupuję te, które mi się podobają i w kolejnych latach pobieram sadzonki. Poniżej wkleję kilka zdjęć- ale to chyba sprzed roku - tegorocznych na razie nie mogę znaleźć. Może coś wybierzesz. U mnie - w moim leśnym ogrodzie tylko takie sobie radzą.
DSCN0859.jpg


DSCN0859.jpg


WP_20160725_003.jpg


WP_20160725_008.jpg


Zdjcie0152.jpg


Zdjcie01481.jpg


WP_20160814_012.jpg


Nie wiem co mi z tego wyszło. Przepraszam jeśli coś jest nie tak. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród z pelargoniami i nie tylko 06 Lut 2017 23:30 #521949

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Witaj Bożenko, bardzo się cieszę, że postanowiłaś do nas dołączyć :hug: W kupie siła :happy:
Od razu rzuca się w oczy gęsty zadbany trawnik i dorodne kępy bylin. Na pewno możesz być z nich dumna, bo są zadbane, zdrowe i pięknie kwitną radując oczy :bravo: Na pewno wiele od Ciebie się nauczymy :)
Ostatnio zmieniany: 06 Lut 2017 23:31 przez Hiacynta.

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 01:05 #521955

  • merlin
  • merlin's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1542
  • Otrzymane dziękuję: 4509
Jesteś bardzo skromna, a przecież masz się czym pochwalić. Pięknie kwitnące kwiaty i ukwiecone rabaty. :bravo: No i ten ogród pod lasem pięknie położony. Zawsze podziwiam osoby, które mają piękne pelargonie, a jak same robią sadzonki, to mają oprócz serca kwiatowego, złote rączki. :garden1: Z dotychczasowych doświadczeń i wiedzy będziemy wzajemnie korzystać. Miło mi było poznać Twój ogródek. Serdecznie witam na forum. :hug:

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 06:18 #521958

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Witam i ja właścicielkę leśnego ogrodu :bye:
Do leśnych ogrodów mam wielki sentyment ;)
Wiadomo, że w takich miejscach gleba jest nie najlepszej jakości, jednak widzę u Ciebie zadbaną i dorodną roślinność.
Fajnie, że do nas dołączyłaś. To dodatkowe źródło wiedzy, wymiany doświadczeń i po prostu nowy człowiek do poznania.
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2017 06:19 przez Dorota15.

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 16:50 #522062

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Piękny ogród i w dodatku przy lesie... lubię oglądać takie ogrody a to dlatego że mieszkam w bloku ..masz śliczny ogród piękne dorodne kany,pelargonie....ładnie zadbane rabatki a ty jeszcze narzekasz ...Też lubię pelargonie te zwykłe rabatowe są ładne i nie są wymagające ..przechowuję w zimie i robię sadzonki..

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 17:04 #522064

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19270
  • Otrzymane dziękuję: 79661
Cześć Bożeno - rzeczywiście, chyba zbyt surowo oceniasz swój ogród, bo to, co widzę na zdjęciach, to wypielęgnowane rabatki i rośliny w doskonałej formie. I jeszcze stylistycznie pasujące do otoczenia! Czyli - pięknie!
Nie widzę w Twoim profilu miejscowości - ale zapewne nie jest to nad samym morzem, a hortensja ogrodowa kwitnie obficie. Zabezpieczasz ją? Jak? Czy może to jakaś specjalna odmiana?
Ponieważ jedną nogą tkwię w mieście, drugą - w Karkonoszach, temat zabezpieczania wrażliwych roślin dość mnie obchodzi.
Fajnie odkryć tak pozytywny nowy watek u schyłku dość paskudnego dnia...
Ostatnio zmieniany: 07 Lut 2017 17:05 przez Łatka.

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 19:23 #522111

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Witam

Fajnie usłyszeć miłe słowa. Cieszę się, że jest ktoś, kto lubi pelargonie. Wśród moich znajomych ogrodników pelargonie nie cieszą się popularnością. Zresztą w moich stronach ( mieszkam na Podlasiu)też nie bardzo. Dlatego nie sądziłam, że komuś jeszcze mogą się podobać. Co do hortensji- akurat ta różowa na zdjęciu to otaksa i jest jeszcze mała. Jej na zimę nie przykrywam. W ubiegłym roku jedną przykryłam i nie wytrzymała-chyba się udusiła, a te bez przykrycia przeżyły. Mam też inne ogrodowe, które kwitną i są dużo większe. Na zimę jednak muszę je przykrywać. Mam porobione takie "domki" - na siatkę drucianą naciągam worki z agrowłókniny i w cieplejsze dni odkrywam. W tym roku pierwszy raz moje hortensje nie są przykryte. Zobaczę co będzie i napiszę. Trochę wątpię, czy zakwitną ( u mnie jest strefa 5b) ale próbuję. Najwyżej ten rok zadowolę się kwiatami bukietowych ( tych mam trochę więcej). Jeśli masz ogród z pelargoniami to bardzo proszę pokaż zdjęcia.
Pozdrawiam

Ogród z pelargoniami i nie tylko 07 Lut 2017 21:18 #522146

  • zeberka363
  • zeberka363's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1722
  • Otrzymane dziękuję: 1445
Piękny ogród! I jakie kanny :woohoo:
Mocno początkująca ogrodniczka kochająca piękną przyrodę ;-)
pozdrawiam agnieszka
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...6217-ogrodki-zeberki
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/1...a-parapetach-piszczy

Ogród z pelargoniami i nie tylko 08 Lut 2017 11:00 #522219

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Witaj Bożenko. Ślicznie u Ciebie. :bye: Melduję się w grupie tych którzy lubią pelargonie. Sadzę je co roku, są niezawodne. Canny podziwiam ciekawy klomb dla nich zrobiłaś. Masz hortensję Otaksę? Ja od dawna na nią polowałam, kupiłam na al... czy to będzie faktycznie ona zobaczymy. :unsure:
A forum uzależnia mogę to powiedzieć z własnego doświadczenia :whistle:
Pozdrawiam serdecznie Ania.

Ogród z pelargoniami i nie tylko 08 Lut 2017 17:55 #522308

  • milena1
  • milena1's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 14
Bożenko, podziwiam Twój ogród i piękne kwiaty hortensji. Urocze begonie ,obciążąne pięknymi kwiatami. Zdjęcie z pelargonią wyślę na pw. Twoje są zwykłe i one sa niezawodne. Też takie mam .
Za tę wiadomość podziękował(a): bozenak

Ogród z pelargoniami i nie tylko 08 Lut 2017 21:30 #522366

  • Aszka
  • Aszka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2491
  • Otrzymane dziękuję: 2655
Pelargonie muszą być, one są takie ...nasze. Co roku muszę mieć je w donicach
No i kolejną "fankę" hortensji widzę :comp:

Ogród z pelargoniami i nie tylko 02 Mar 2017 15:04 #526512

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Witam
Wracam do tematu pelargonii. Zdjęć od Ciebie "Milenko1" nie otrzymałam, ale sobie wyobrażam, że są przepiękne. Zachęciłaś mnie do tych odmianowych i jkuż zamówiłam w sklepie FuchsiaHybrida. Zobaczymy co z tego wyjdzie. A gdzie Ty kupujesz swoje pelargonie?

Pozdrawiam wiosennie. :garden1:

Ogród z pelargoniami i nie tylko 13 Kwi 2017 09:18 #534908

  • Bożka
  • Bożka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1374
  • Otrzymane dziękuję: 1121
No właśnie - gdzie kupujesz takie ładne pelargonie ?

Ogród z pelargoniami i nie tylko 15 Cze 2017 21:16 #548648

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Korzystając z chwili czasu wolnego uwieczniłam kawałek ogrodu na zdjeciach chcę pokazać roślinki, Żeby im nie było przykro.
Nie bardzo wiem jak to zrobić, zeby nie urazić nikogo z Was - bo już raz udało mi się coś tam wstawić w czyimś wątku. Jeśli teraz powtórzy się sytuacja to proszę piszcie - szybko usunę.
Pozdrawiam wszystkich, którzy zechcą spojrzeć na moje roślinki.
DSCN0856.jpg


DSCN0929.jpg


DSCN0930.jpg


DSCN0929.jpg


DSCN0916.jpg


DSCN0913.jpg


DSCN0908.jpg


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.367 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum