TEMAT: Ogród różą pachnący

Ogród różą pachnący 20 Mar 2018 22:34 #596700

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Widzę że masz już sporą kolekcję róż. Ja nigdy za nimi nie przepadałam. Ale koleżanka w pracy mnie zaraziła. Mam Giadinę którą zamówiłaś. Jedyna z nielicznych która nie chorowała. Pierwsze kwitnienie cudne, natomiast drugie no takie sobie. Ale to też młoda róża jak wszystkie u mnie.
Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród różą pachnący 21 Mar 2018 10:06 #596740

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Grażynko ja od dawna oglądałam róże w innych ogrodach, a teraz cieszę oczy własnymi, narzekam tylko wtedy gdy plewię i się podrapię :angry: ale na rzecz piękna tych kwiatów zniosę to z pokorą ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): Grazka2004

Ogród różą pachnący 21 Mar 2018 10:18 #596743

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Grażynko a można gdzieś zobaczyć Twój ogród, albo chociaż róże?
Na mnie choroba różana też spadła jak grom z jasnego nieba. Wlazłam cichaczem do różanego ogrodu (dziś już nie pamiętam czyjego) i siedziałam w nim z miesiąc. Wiedziałam czego brakuje w moim ogrodzie, mimo że niby były w nim kwiaty czy krzewy kwietne to jednak nie to samo co róża - no i ten zapach...

Ostatnio przyszła sąsiadka do mnie na kawę i przyniosła kawałek ciasta do tej kawy (świetnie piecze)
ciasto różane - aż mi wstyd było, przed nią wpychać w siebie to ciacho ale tak pachniała ta masa do której dodała olejku z róży....pyszności. W tym roku muszę już zrobić powidła różane, choć mały słoiczek.

Edytko pączkują już Twoje róże?
Te biedronkowe powypuszczały u mnie listki. Siedzą na razie w domu dalej w tym kokonie.
Za tę wiadomość podziękował(a): Grazka2004

Ogród różą pachnący 21 Mar 2018 21:03 #596834

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Nie mam wątku z moim ogrodem. Jestem niedawno na forum, jestem bardziej w roli podglądacza. Brak mi czasu na wszystko a tym bardziej na prowadzenie wątku, może kiedyś. Bardziej jestem widoczna w wątkach tematycznych. Nidy nie robiłam zdjęć moim roślinom ale to się zmienia. Róże wprowadziłam do ogrodu bo po kwitnieniu rododendronów a mam ich dużo, miałam lukę bo nic nie kwitło. To się zmienia. Ale i tak moja miłość jest przy rododendronach. Najstarszy ma ponad 20 lat i od niego zaczęła się cała przygoda.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 21 Mar 2018 21:26 #596839

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
20-letni rododendron, to musi być widok :eek3: Rób kochana zdjęcia, żebyśmy mogli też te cuda zobaczyć :)
widzę , że też jesteś z opolskiego :)
Ostatnio zmieniany: 21 Mar 2018 21:27 przez Ilona.

Ogród różą pachnący 21 Mar 2018 21:43 #596844

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 19261
  • Otrzymane dziękuję: 79583
Grazka2004 wrote:
(...) po kwitnieniu rododendronów a mam ich dużo, miałam lukę bo nic nie kwitło. To się zmienia. Ale i tak moja miłość jest przy rododendronach. Najstarszy ma ponad 20 lat i od niego zaczęła się cała przygoda.

O! Znalazłam bratnią duszę - i pewnie osobę bardzo kompetentną rododendronowo :dance:
Moje najstarsze azalie wielkokwiatowe też na pewno pełnoletnie - a może i dwudziestoletnie? :think:
Grażyno - serdecznie zapraszam do działu różanecznikowego.

Ilonko, przepraszam za wtręt w Twoim wątku. :kiss3:

Ogród różą pachnący 22 Mar 2018 08:07 #596871

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
Edytko pączkują już Twoje róże?
Te biedronkowe powypuszczały u mnie listki. Siedzą na razie w domu dalej w tym kokonie.[/quote]

Róże mam w altance podlane w kokonie i pod kocykami, żeby nie zmarzły, jak kupowałam już niektóre miały listki, liczę na ten weekend że będzie na tyle odmarznięte, że będę mogła posadzić :jeez: Jedną chyba załatwiłam.... kupiłam białą pnącą, którą chciałam wsadzić i namoczyłam w wodzie w wiaderku i poszłam wykopać dołek, ale ziemia była zamarznięta i nic z tego nie wyszło. Zostawiłam w tym wiaderku i przyszły mrozy, a w altance na ziemi też zimno, więc woda zamarzła razem z różą :hammer: chyba będzie po niej, zobaczę w sobotę, co z nią :oops: Wczoraj w Netto były 10 paki bratków różne kolory więc się skusiłam, muszę wsadzić jak najszybciej bo kot je żre namiętnie i niedługo nie będę miała co sadzić :lev:

Ogród różą pachnący 22 Mar 2018 08:26 #596873

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Ojej , szkoda by jej było, może przeżyła, choć tam w środku niewiele tego podłoża. Trzymam kciuki. Ja codziennie sprawdzam maila czy już dają znać o wysyłce ale ciągle cisza. Pewnie zaczną wysyłać w kwietniu.
Bratki kupiłam już jakiś czas temu w casto.., uwielbiam te mini brateczki, a w tym roku zobaczyłam ile mi się ich powysiewało z poprzedniego sezonu i już zaczęły kwitnąć tak że wreszcie mam ich dużo. To efekt mojego nieplewienia praktycznie wcale w ubiegłym sezonie, bo zawsze wyplewiam wszystko co mi wpadnie w łapy.
Za tę wiadomość podziękował(a): broja

Ogród różą pachnący 22 Mar 2018 16:34 #596918

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
Ale heca dopiero zobaczyłam jesteś z okolic Nysy. Ja mieszkam bliżej Opola.
Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 22 Mar 2018 17:49 #596928

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Łatka wrote:
Grazka2004 wrote:
(...) po kwitnieniu rododendronów a mam ich dużo, miałam lukę bo nic nie kwitło. To się zmienia. Ale i tak moja miłość jest przy rododendronach. Najstarszy ma ponad 20 lat i od niego zaczęła się cała przygoda.

O! Znalazłam bratnią duszę - i pewnie osobę bardzo kompetentną rododendronowo :dance:
Moje najstarsze azalie wielkokwiatowe też na pewno pełnoletnie - a może i dwudziestoletnie? :think:
Grażyno - serdecznie zapraszam do działu różanecznikowego.

Ilonko, przepraszam za wtręt w Twoim wątku. :kiss3:

Aniu
ja też kocham rododendrony, także na pewno będę wtrącać swoje 3 grosze do póki mnie nie pogonicie :) Choć u mnie mały areał to te 10 sztuk mam, plus azalie japońskie i 2 wielkokwiatowe :)
tylko brak miejsca mnie ogranicza z zakupami, z resztą wiesz już planowałam zagospodarować zapłocie :)
Ostatnio zmieniany: 22 Mar 2018 18:04 przez Ilona.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, broja, Łatka

Ogród różą pachnący 25 Mar 2018 16:39 #597429

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
10 rododendronów powiadasz no to spora kolekcja. A ja skusiłam się na kolejną róże Austina - Munstead Wood. :garden1:
Pozdrawiam

Ogród różą pachnący 25 Mar 2018 18:54 #597460

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Grazka2004 wrote:
A ja skusiłam się na kolejną róże Austina - Munstead Wood. :garden1:

i dobrze zrobiłaś, jest piękna. U mnie rośnie w słońcu i latem jest jaśniejsza, a jesienią gdy tego słońca jest mniej i już tak nie pali ma baaardzo ciemny kolor, do zakochania :hearts:
Za tę wiadomość podziękował(a): Grazka2004

Ogród różą pachnący 25 Mar 2018 20:06 #597476

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
A kolor to taki bardziej czerwony czy bordowy?
Pozdrawiam

Ogród różą pachnący 26 Mar 2018 08:59 #597551

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Czerwieni nie ma, kolor letni to takie ciemne bordo z ciemno- różowym, to nawet ciężko opisać :)
Tu jest zdjęcie w ostrym słońcu i kolor wyszedł jaśniejszy niż w rzeczywistości, także przyciemnij go jeszcze w głowie :bad-idea: :)
IMG_1267.jpg


To jest burgundy iceberg - w takich kolorach jest munstead wood
IMG_1270.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): broja, słowikowo, Grazka2004

Ogród różą pachnący 26 Mar 2018 10:19 #597559

  • broja
  • broja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Ogród od nowa
  • Posty: 1028
  • Otrzymane dziękuję: 980
:eek3: Cudne różyce, muszę zerknąć czy mam....

Ogród różą pachnący 26 Mar 2018 22:22 #597749

  • Grazka2004
  • Grazka2004's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 282
  • Otrzymane dziękuję: 546
No to mnie pocieszyłaś, że nie ma czerwieni. Właśnie o taki kolor mi chodziło, mam nadzieję.
Pozdrawiam

Ogród różą pachnący 28 Mar 2018 17:45 #598003

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Witaj Ilonko!
Dałaś po oczach różami... Ponad 100... Co tam naszych kilkanaście. Pięknie w Twoim ogrodzie :-)
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona

Ogród różą pachnący 04 Kwi 2018 18:48 #598886

  • słowikowo
  • słowikowo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 955
  • Otrzymane dziękuję: 1694
Ilonko witaj :)
Ależ dziś upalny był dzień , coś pięknego aż tak , że jeszcze
w ogrodzie się uwijam :garden1:
Kurcze , tak kusisz tymi różami że boje się aby Ja nie uległa , bo wtedy to już na prawdę pójdę z pustą torbą na żebry .
Cieszę się :dance: bo coś mi podpowiada że w tym sezonie u Ciebie będzie się działo ...
Tyle róż to musi być wow , jak zakwitną :dance: Niech jeszcze pogoda tym kwitnieniom sprzyja i tego życzę :hug:
Za tę wiadomość podziękował(a): Ilona


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.320 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum