• Strona:
  • 1
  • 2

TEMAT: Szczęście na wyspie RODOS

Szczęście na wyspie RODOS 14 Lut 2019 11:43 #642728

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Witajcie działkowicze. Ja już jestem uzależniony od mojej wyspy od sześciu lat. Na początku mój kawałek ziemi na tej wyspie to były same chaszcze, popękane płyty chodnikowe, dziury i metalowy złom. Dziś już wygląda trochę lepiej ale nie jest idealnie i pewnie też nigdy nie będzie bo radość mi sprawia ogarnianie tego wszystkiego bez wielkich nakładów finansowych. Lubię czasem zrobić coś z niczego, coś tam odzyskać, nadać nowe życie, itd.

To filmik z mojego ogrodu zimową porą:


Może macie jakieś ciekawe pomysły co by tu jeszcze pozmieniać, może się czymś zainspiruję. Zapraszam do wymiany spostrzeżeń z RODOSów lub innych ogródków :)
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2019 12:31 przez grodnik.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Alina-277, Iwona M, Betula, Jasia, Szafirek, Maggie, Pizza


Zielone okna z estimeble.pl

Szczęście na wyspie RODOS 14 Lut 2019 19:46 #642808

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Twój ogród to pięknie uporządkowane miejsce :) A może by wprowadzić do niego odrobinę szaleństwa :) Jakieś rododendrony, hortensje, liliowce, Języczki, piwonie :)
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 14 Lut 2019 20:30 #642824

  • Gabriel
  • Gabriel's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1485
  • Otrzymane dziękuję: 3118
Witaj :bye:
Zapowiada się ciekawy ogród, a może masz jakiej zdjęcia z sezonu?
Ciężko coś doradzić, kiedy tak naprawdę nie widać co tam posadzone, oprócz drzewek i iglaków :)
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 15 Lut 2019 08:16 #642888

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Hiacynta wrote:
Twój ogród to pięknie uporządkowane miejsce :) A może by wprowadzić do niego odrobinę szaleństwa :) Jakieś rododendrony, hortensje, liliowce, Języczki, piwonie :)
Dziękuję Hiacynta za miłe słowo bo wiem, że mój ogródek odstaje jednak od pięknych, nowoczesnych i doinwestowanych ogrodów. Piwonie mam w innym miejscu :) Jeśli chodzi o szaleństwa to planuję wprowadzić do mojego ogrodu rośliny całkowicie egzotyczne typu palmy, bananowce, bambusy. Jestem na etapie przemyśleń jak by to ugryźć bo trzeba taką roślinność zabezpieczać na zimę. Ale powolutku wprowadzę swój plan w życie.
Gabriel wrote:
Witaj :bye:
Zapowiada się ciekawy ogród, a może masz jakiej zdjęcia z sezonu?
Ciężko coś doradzić, kiedy tak naprawdę nie widać co tam posadzone, oprócz drzewek i iglaków :)
Cześć Gabriel :) Wiosna już blisko to powolutku będę dokumentował co i jak w ogródku. Staram się to mieć wszystko poukładane...mam filmik z mojej nietypowej rabaty zimozielonej. Tylko proszę się nie śmiać z brzydkiego obrzeża i zjedzonego bukszpanu, planuję coś z tym zrobić :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Gabriel, Dorota15, CHI, Ilona

Szczęście na wyspie RODOS 15 Lut 2019 08:50 #642891

  • Ilona
  • Ilona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 649
  • Otrzymane dziękuję: 1025
Witam się z gospodarzem nowego wątku!
Po tytule pomyślałam ale szczęśliwiec ma ogród w Grecji, cuda pewnie tam rosną - a tu taki dowcip :P

Bardzo fajne masz filmiki poglądowe, zawsze to inna perspektywa niż na zdjęciach, może latem też taki zrobię?

Popatrzyłam na to Twoje koło i pomyślałam, że tam cudnie by się komponowały wrzosy i wrzośce, skoro już zimozielona :) Bo wiesz, ja z tych co kolor to podstawa :ouch: (no i zapach ale to już inna kwestia- różana)
Za tę wiadomość podziękował(a): Campanula, grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 15 Lut 2019 09:28 #642897

  • Aggi
  • Aggi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 184
Witaj grodniku,ogródek przypuszczam poznamy lepiej ,bo filmiki to pomysł rewelacyjny -ja będę śledzić.
Wspomniałeś o palmach ,bananowcach w naszym klimacie,oglądałam gdzieś filmik w którym właściciel owych zimował je w ogrodzie zabezpieczone styropianowymi kominami ,podobno z powodzeniem.Trzymam kciuki za twoje hobby,aby się wszystko powiodło :P

Przyszłość zaczy­na się dzi­siaj, nie jutro.
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 15 Lut 2019 18:58 #643023

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Ilona wrote:
Witam się z gospodarzem nowego wątku!
Po tytule pomyślałam ale szczęśliwiec ma ogród w Grecji, cuda pewnie tam rosną - a tu taki dowcip :P

Bardzo fajne masz filmiki poglądowe, zawsze to inna perspektywa niż na zdjęciach, może latem też taki zrobię?

Popatrzyłam na to Twoje koło i pomyślałam, że tam cudnie by się komponowały wrzosy i wrzośce, skoro już zimozielona :) Bo wiesz, ja z tych co kolor to podstawa :ouch: (no i zapach ale to już inna kwestia- różana)
Bardzo się cieszę, że mimo dowcipu coś napisałaś :) Filmiki nie oddadzą w takim stopniu wszystkich szczegółów jak fotki. Twoje zdjęcia ogrodu są niesamowite, jak tylko otworzyłem Twój wątek to zrobiłem WOW! Wrzosy mam troszkę w innym miejscu, też je bardzo lubię :) Piękny masz swój ogród, prowadzony kobiecą ręką. Zazdroszczę :)
Aggi wrote:
Witaj grodniku,ogródek przypuszczam poznamy lepiej ,bo filmiki to pomysł rewelacyjny -ja będę śledzić.
Wspomniałeś o palmach ,bananowcach w naszym klimacie,oglądałam gdzieś filmik w którym właściciel owych zimował je w ogrodzie zabezpieczone styropianowymi kominami ,podobno z powodzeniem.Trzymam kciuki za twoje hobby,aby się wszystko powiodło :P
Dzięki Aggi :) Wiem już bardzo dużo o egzotykach i powolutku będę realizował pomysły z nimi związane. Szkoda, że nie masz swojego wątku (chyba?) bo bym podpatrzył coś od Ciebie.

Szczęście na wyspie RODOS 15 Lut 2019 20:18 #643051

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79674
Kłaniam się. Bardzo jestem ciekawa, czy i jak Ci się uda wprowadzić w czyn sadzenie palm i bananowców w w naszym klimacie. Nie piszę tego wcale z przekąsem - sama jestem nawiedzona śródziemnomorsko. :silly: Póki co - moje "mediterranea" zimują albo w piwnicy, albo w "budzie", skąd dziś wyciągnęłam kamelie.
Niesamowicie porządny "grodnik" z Ciebie. :supr3: :supr3: :supr3:
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 16 Lut 2019 20:04 #643227

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Dziękuję za miłe słowa Łatka. Masz niesamowity wątek, tyle tam wiadomości, że nie mogłem się doszukać tych egzotyków ale będę śledził regularnie i podglądał co tam masz fajnego :)

Ja tam traktuję działkę jako eksperyment i cieszę się gdy mogę wprowadzać tam moje pomysły, nawet jeśli nie są one piękne i idealne. W zeszłym roku zrobiłem sobie płotek z gałązek wierzby i jabłonki zastępując nim stary płot wykonany ze starych metalowych materiałów i blachy falistej. I on mnie cieszy jak małego chłopca.

Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Łatka, Campanula

Szczęście na wyspie RODOS 16 Lut 2019 20:37 #643239

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19271
  • Otrzymane dziękuję: 79674
Płotek wielkiej urody - tylko że i pracy trzeba włożyć moc (nie mówiąc o dostępności materiałów).
Miło mi, że moja pisanina Cię zainteresowała - zapraszam! A tarasowce...cóż, nie są to palmy kokosowe, takie tam... I coraz mniej, bo dźwiganie w tę i nazad powoli mnie przerasta. :jeez:
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 16 Lut 2019 21:48 #643255

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3640
  • Otrzymane dziękuję: 16687
Witam serdecznie :flower2: To takie właśnie "moje klimaty", zrobić coś z czegoś, co pod ręką zalega :silly: Brawo.
Gratuluje pomysłowości :bravo:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 17 Lut 2019 08:36 #643286

  • Dorota15
  • Dorota15's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2869
  • Otrzymane dziękuję: 2502
Witam się w kolejnym ciekawym ogrodzie :)

Widzę po zwiastunach, że będziemy mieli co oglądać w sezonie.

Płotek to ciekawy akcent w ogrodzie.
Ja też zaczęłam takowy budować z gałązek wierzby.
Tyle, ze mój stanowi obrzeżenie rabaty i jest wysoki na jakieś 40 cm.
Nie wiedziałam wtedy, że taka inwestycja wymaga sporych nakładów :lol:
Co prawda, nie miałam po gałęzie aż tak daleko, ale przez te biegi po patyczki utknęłam w połowie :unsure:
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 17 Lut 2019 20:07 #643405

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Łatka wrote:
Płotek wielkiej urody - tylko że i pracy trzeba włożyć moc (nie mówiąc o dostępności materiałów).
Miło mi, że moja pisanina Cię zainteresowała - zapraszam! A tarasowce...cóż, nie są to palmy kokosowe, takie tam... I coraz mniej, bo dźwiganie w tę i nazad powoli mnie przerasta. :jeez:
I to dźwiganie też jest kwestią moich przemyśleń, myślę nad jakimś wózeczkiem ale ciągle nie mogę wymyślić :)
Mamma wrote:
Witam serdecznie :flower2: To takie właśnie "moje klimaty", zrobić coś z czegoś, co pod ręką zalega :silly: Brawo.
Gratuluje pomysłowości :bravo:
Mam jeszcze mobilnego ceglanego grilla, którego zrobiłem z rzeczy które pozostały mi ze sprzątania działki :) Może też zrobię o nim film.
Dorota15 wrote:
Witam się w kolejnym ciekawym ogrodzie :)

Widzę po zwiastunach, że będziemy mieli co oglądać w sezonie.

Płotek to ciekawy akcent w ogrodzie.
Ja też zaczęłam takowy budować z gałązek wierzby.
Tyle, ze mój stanowi obrzeżenie rabaty i jest wysoki na jakieś 40 cm.
Nie wiedziałam wtedy, że taka inwestycja wymaga sporych nakładów :lol:
Co prawda, nie miałam po gałęzie aż tak daleko, ale przez te biegi po patyczki utknęłam w połowie :unsure:
Hehe to dokładnie tak jak u mnie. Kiedy zabrakło mi gałązek jabłonki to musiałem się nachodzić kilkanaście metrów po gałązki wierzby. Mam na działce miskanta i też myślę nad obrzeżem rabaty właśnie z jego łodyg. Kiedy ja znajdę na to wszystko czas ;)

A tak z innej beczki.

Nie wiem czy macie u siebie porzeczki? Ja miałem kiedyś kilka bardzo starych krzaczków porzeczki czarnej, czerwonej i białej. Wtedy jeszcze nie posiadałem wiedzy na temat ich pielęgnacji. Nie wiedziałem, że bardzo ważnym zabiegiem jest regularne cięcie starych pędów porzeczki. No i okazało się, że pewnego razu przestały owocować a stare pędy łamały się przy delikatnym kontakcie.

Została mi już tylko jedna stara porzeczka czarna, właściwie to jest ona już też bardzo sfatygowana ale staram się ją od dwóch sezonów leczyć regularnym cięciem. Może jeszcze pobudzę ją do wypuszczania nowych pędów przy jednoczesnym owocowaniu. Można ją zobaczyć na filmiku gdzie staram się opowiedzieć też o prawidłowym cięciu. Tnijcie już teraz, styczeń i luty to najlepszy okres.

Za tę wiadomość podziękował(a): Dorota15, Łatka

Szczęście na wyspie RODOS 20 Lut 2019 16:54 #643855

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Mój pomysł na konstrukcję grilla z cegieł, bez zaprawy. Budowa zajmuje 15 minut a rozbiórka minutkę. Wszystkie materiały użyte do budowy grilla miały wylądować na śmietniku ale jak widać można zrobić coś z niczego.

Ostatnio zmieniany: 20 Lut 2019 16:57 przez grodnik.

Szczęście na wyspie RODOS 20 Lut 2019 16:58 #643857

  • Aggi
  • Aggi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 184
Grodniku ,mam swój wątunio bo króciutki malutki nie dawno założony,ale myślę rozwijać go oczywiście,co mi nie przeszkodzi w oglądaniu twoich filmów :lol:

Przyszłość zaczy­na się dzi­siaj, nie jutro.
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 25 Lut 2019 11:05 #644747

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Chciałem Wam przedstawić mój sposób na ściółkowanie borówki. Pewnie zdania będą podzielone ale ja z mojej strony polecam :)

Szczęście na wyspie RODOS 25 Lut 2019 19:41 #644846

  • Aggi
  • Aggi's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 98
  • Otrzymane dziękuję: 184
Bardzo fajny pomysł z tym grillem, można samemu go zrobić B) ,bo czasem pana M się nie można o coś doprosić ,a taki metalowy to nie to samo.Czemu na to wcześniej nie wpadłam :jeez:
Grodniku specjalistką nie jestem ,ale te igły do ściółkowania borówki to na pewno dobry pomysł ,nie wiem czy szyszki też ,ale mnie się podoba,bardzo ładnie wyglądają.

Przyszłość zaczy­na się dzi­siaj, nie jutro.
Za tę wiadomość podziękował(a): grodnik

Szczęście na wyspie RODOS 06 Mar 2019 18:39 #646887

  • grodnik
  • grodnik's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 22
  • Otrzymane dziękuję: 33
Wiecie, że ja już znajduję u siebie w ogrodzie wiosnę? :) Pozdrówki dla wszystkich forumowiczów.
Za tę wiadomość podziękował(a): Barbaara


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.285 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum