• Strona:
  • 1
  • 2
  • 3

TEMAT: Pięknie - bo zielono

Pięknie - bo zielono 20 Sie 2020 15:04 #725939

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Witam :bye:
Od jakiegoś już czasu jestem właścicielką starego siedliska :dance:
Miejsce jest ciche ,sąsiadów niewielu i daleko.Las tuż ,tuż,a od łąk słychać wieczorami kumkanie żab.Dookoła pięknie zielono,i spokojnie.
Furtki jeszcze na mam ,ogrodu też,ale jeśli by furteczka była to z ochotą powiesiła bym na niej tabliczkę z napisem- jestem szczęśliwa ,że mam ten ogród .Chociaż teraz żaden ze mnie ogrodnik ,ale mam już od czego zacząć ,mam kawałek ziemi,mogę działać i mam szansę stać się zapaloną ogrodniczką.Wiem już,że uprawa ogrodu sprawi mi wielką frajdę.Na pewno nie będą to jakieś spektakularne ogrodnicze osiągnięcia,ale...paczka nasion jest w zasięgu i chęci też są.
Na sukces muszę poczekać i jeszcze dużo się nauczyć.
Wiem też, że z pomocą życzliwych Oazowych Ogrodników, lubiących się dzielić swoim doświadczeniem będę mogła odpowiednio zająć się swoim ogrodem :flower1:

Już od dwóch miesięcy intensywnie działamy i już samo sprzątanie działki daje mi dużą radość, zwłaszcza kiedy widzę pierwsze efekty.

Na działce stoi stary budynek gospodarczy,i to na nim teraz skupiamy się najbardziej.

IMG_20200610_155149.jpg


Chcemy zagospodarować go na domek. Jest już nowy dach :)
Sama działka jest okrutnie zarośnięta chwastami,krzakami i ,co mnie trochę martwi ,chmielem,który jest wszędzie i pnie się po czym tylko się da.Obrośnięty był nim budynek i usunięcie poplątanych,mocnych pnączy zajęło nam trochę czasu.

IMG_20200610_155021.jpg

A tu planuję mój ogród warzywny i kwiatowy :jeez:

pozdrawiam - Ama
pozdrawiam ama
Ostatnio zmieniany: 20 Sie 2020 15:15 przez ama.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Jan4, zielonajagoda, Łatka, CHI, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

Pięknie - bo zielono 20 Sie 2020 16:04 #725945

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6107
  • Otrzymane dziękuję: 22276
Witaj Ama :flower1: cudna sprawa ,móc zagospodarować od podstaw działkę .Napisz proszę jak jest duża ?co planujesz na działce ?i szukaj skarbów ,serio starych urządzeń ,garnków etc . :bravo:
Zrób staw może też ,jest dofinansowanie do kosztów ,a po za tym będzie pięknie komponował się z resztą .
Mialam w zamiarze takie siedlisko ,ale u mnie nie ma komu na takim areale pracować hm .
Powodzenia trzymam kciuki i rób fotki koniecznie dla nas :wink2: I do domowego archiwum świetnie się przydają do wspomnień . :flower1:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 20 Sie 2020 17:35 #725962

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Dzień dobry Bogusiumiło mi ciebie powitać jako pierwszego gościa w moim zielonym królestwie.
Działka to 40 arów.Jeśli chodzi o plany to jeszcze w tym roku chcemy zrobić porządek w budynku : wyczyścić pomieszczenia,zalać posadzki,zrobić kanalizację i najważniejsze podciągnąć wodociąg.Jest co prawda studnia ,ale baaardzo głęboka i ciągniecie z niej wody wiadrami jest uciążliwe.A co najistotniejsze studnia przez wiele lat była odkryta liście i nie tylko, spadały do wnętrza studni,woda jest więc brudna i nie nadaje się do picia.
Jest jeszcze kawałek sadku z kilkoma gruszami ,śliwami i czereśnią.
A dom zamierzam urządzić, jeśli mi się uda, w wiejskim rustykalnym stylu.Ale o tym będę myślała zimą.

pozdrawiam :)
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Senior, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 20 Sie 2020 17:39 #725966

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6107
  • Otrzymane dziękuję: 22276
Ale będzie super :bravo: areał cudny :hearts: może blisko mnie masz to siedlisko :search: Odbierz PW :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula, ama

Pięknie - bo zielono 20 Sie 2020 22:12 #726033

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Pięknie zapowiadają się Twoje plany i bardzo pracowicie :) Miejsce jest cudne :)
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula, ama

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 15:30 #726452

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Ufff....,ale pracowite były dwa ostatnie dni.Ruszyliśmy z pracami remontowymi starego budynku.Udało się nam wysprzątać wszystkie pomieszczenia i wybić wewnątrz otwory na przyszłe drzwi.Łatwo nie było :tongue2: .Ściany grube,a cegła stara i mocna.Pogoda też nam nie ułatwiała.Żar lał się z nieba,a pot nie tylko oczy zalewał ;) Ale warto było,efekt jest super.Cały gruz z rozbiórek ścian poszedł na przyszłe posadzki.I dobrze bo nie trzeba go było wynosić.

IMG_20200509_152734.jpg


Teraz czeka nas wylewanie betonu na posadzki.To już będzie się działo w nadchodzącym tygodniu :dance:
Urlop zapowiada się bardzo pracowicie :jeez:
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 15:56 #726455

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Hiacynto ,miło mi gościć ciebie w moim zielonym buszu :flower1:
Miejsce skradło moje serce.Pracy przede mną wiele,ale to podnosi adrenalinę i napędza do działania.Każdy krok w pracach ,nawet malutki, daje ogromną satysfakcję :flower2:
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 16:07 #726457

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3680
  • Otrzymane dziękuję: 19568
No, jest potencjał w tym miejscu :bravo:
Ty pełna zapału, patrzeć tylko i podziwiać efekty Twojej ciężkiej pracy będę. :bye: Uwierz mi, radość i satysfakcja z ogrodu ale i domu tworzonego od podstaw-bezcenna :wink2: Wytrwałości Ci życzę :flower2:
Ostatnio zmieniany: 23 Sie 2020 16:08 przez JaKasiula.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, ama

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 16:36 #726460

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Dzień dobry Kasiu(?),miło mi ciebie poznać i bardzo dziękuję za odwiedziny i miłe słowa :flower1:
Fakt zapału mi nie brakuje,dosłownie energia do pracy eksploduje ze mnie,a w głowie pełno pomysłów.
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 19:08 #726488

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79721
Wchodzę do Ciebie z ukłonami i życzeniami realizacji pięknych zamierzeń.
40 arów - kawał ziemi. Myślę, że za niedługo będzie tam wiele interesujących roślin. Tylko użytkowych - czy i ozdobnych? Mam nadzieję, bo przecież nie samym chlebem...
A skoro dom w stylu wiejskim, to zakładam, że i ogród?

Z przyjemnością będę śledzić i podziwiać efekty Waszej pracy.
Za tę wiadomość podziękował(a): Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, ama

Pięknie - bo zielono 23 Sie 2020 21:20 #726515

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Aniu,dziękuję za odwiedziny.Mój ogród będzie kwiatowy i warzywny też ,czyli i dla ducha i dla ciała.
Jestem na etapie podglądania ogrodów forumowiczów.Są przepiękne.Przeczytałam też Twój wątek,choć śladu nie zostawiłam.Zachwyciłam się bogactwem roślin i kolorów.
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 11:44 #726582

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Od samego rana w biegu.Trafiła się nie lada okazja i mam piękny stary kredens z lat 50 :dance:

IMG_20200610_133042.jpg


Stał w starym ,opuszczonym domu,zapomniany i zagracony.

IMG_20200610_133054.jpg


Jest trochę nadszarpnięty czasem,brakuje wewnętrznych półek w dolnej części, nie ma też z tyłu ,,plecków'',ale i tak jest piękny.
Muszę go teraz porządnie umyć,a jak wyschnie to zostanie oczyszczony z kilku warstw starej farby.Planuję pomalować go na biało.Bedzie piękny :hearts:
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, Nimfa, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 12:29 #726585

  • Nimfa
  • Nimfa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1407
  • Otrzymane dziękuję: 11163
Wpraszam się i ja. Najbardziej się cieszę, że masz energię i zapał. Myślę że to najważniejsze na początek. Ogrom pracy Cię czeka, ale też satysfakcja ogromna. Jestem ciekawa prac ogrodowych i pomysłów na obsadzenia. Fajnie, że jest już studnia, przyda się, mam nadzieję do nawadniania ogrodu. Wszystko tam do wykarczowania? Nic nie nadaje się do ocalenia z roślin?
Ogród - mój optymizm.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 13:32 #726589

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6107
  • Otrzymane dziękuję: 22276
Prawdziwe cacko ,jak go postarzysz ,poszperaj o tej technice w necie to dodasz mu lat .
Jeśli mogę Tobie coś podpowiedzieć to to ,byś nie projektowała ogrodu i całego otoczenie pod wpływem emocji ,lecz rozrysowala co gdzie i jak ,konsultowala z ludkami nawet i tutaj :wink2: :hearts: wtedy zrobisz to tak ,ze nie będzie z czasem dużo poprawek :devil1: .
Ja popełniłam sporo błędów pod wpływem emocji ,obecnie poprawiam i to nie jest dobry pomysł, przesadzanie roślin np ponieważ byłyby juz dorodne a tak są ciągle w aklimatyzacji i rozwoju ,przez co końcowy efekt ciągle przede mną ,bo o ich kondycji na którą musze czekać to już nie wspomnę
Powodzenia i wrzucaj foteczki nam :bravo:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Nimfa, ewakatarzyna, JaKasiula, ama

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 13:48 #726592

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Witaj Nimfo,miło mi widzieć cię u mnie :flower1:
Nie ,nie wszystko będziemy wycinać.Zostanie piękny,ogromny, stary świerk na którym wisi mnóstwo długich, dużych szyszek,rośnie też trochę krzewów nie wiem jakich bo miejscem zawładnął chmiel.Jest duży krzew bzu,trzeba go tylko przeciąć bo gąszcz.Zostaje też lipa.Jedna strona działki przez całą długość obsadzona jest sosnami i świerkami.Planujemy je trochę poprzecinać ,trzeba też usunąć suche gałęzie

IMG_20200821_164501.jpg

Tak wygląda fragment szpaleru z sosnami widziany od strony sąsiadującego pola(zboża już wykoszone)

A to lipa już podcięta od dołu

IMG_20200821_083203.jpg
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 13:57 #726594

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6107
  • Otrzymane dziękuję: 22276
Aniu u mnie na działce ,ktoś przed sprzedażą no właściciel zlecił podcięcie sosen pięknych ,a ten co ciął to ciął bez namysłu :mad2: i ogolocił za wysoko ,do tej pory patrze i łza mi się kręci ze złości .Tym bardziej ze działka leżała pusta do momentu sprzedaży eh :mad2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, ewakatarzyna, JaKasiula, ama

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 14:15 #726595

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Kredens już wyszorowany i suszy się.wyswobodzony z pajęczyn i pozbawiony warstw brudu wygląda zupełnie inaczej, o wiele ładniej

IMG_20200824_132046.jpg


Widać teraz wszystkie braki.O ile góra kredensu jest w dobrym stanie ,to tego nie mogę powiedzieć o dolnej szafce. Dół kredensu jest mocno zniszczony.Blat do wymiany,tak samo wewnętrzne przegniłe listwy i dna szuflad.Półek brak i trzeba zrobić nowe.Front i boki są całe z drewna i nie uszkodzone ,trzeba tylko je wyczyścić ze starej farby.

IMG_20200824_132107.jpg
pozdrawiam ama
Ostatnio zmieniany: 24 Sie 2020 14:25 przez ama.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, MARRY, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula

Pięknie - bo zielono 24 Sie 2020 14:22 #726596

  • ama
  • ama's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 2147
Bogusiu my będziemy przecinać ,że tak powiem ,z rozmysłem bo szkoda ogałacać tak piękne drzewa.Stanowią też świetną osłonę przed wiatrem,bo już zorientowaliśmy się, że z zachodniej strony wieje mocno.Ciecie będzie więc raczej sanitarne, jest dużo suchych gałęzi zwłaszcza na dole.
pozdrawiam ama
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, ewakatarzyna, Bobka, JaKasiula


Zielone okna z estimeble.pl

  • Strona:
  • 1
  • 2
  • 3
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.431 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum