TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Gru 2020 21:29 #740345

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
Ja oglądałem tylko polską wersję z gumowym smokiem (czy tam inną wyverną). Jak mi w końcu pociągną światłowód to rzucam robotę i seriali mam na kilka lat! ;-)
Niestety u nas nie było budżetu, nie było scenarzysty, nie było reżysera i nie było aktorów. Wyszło przaśnie i nieciekawie dla wszystkich. Miłośnicy książek załamali się rżnięciem wątków i zupełnym nie trzymaniem się kupy. Innych tak marnie wykonany film nie zainteresował. No i wtedy nie było też gry, a to ona napędziła serialowi oglądalności.
Z amerykańskiej wersji umiarkowanie podeszła mi oprawa muzyczna, brakuje jej klimatu jaki udało się zbudować choćby w LOTR.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Gru 2020 22:19 #740356

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21047
A ja lubię naszego Wiedźmina.
Może to przez Zamek Bolków, skąd mam fajne wspomnienia :devil1:
Zwłaszcza 3 kawki... Mam gdzieś na płytkach i sobie czasem odtwarzam.
A ponieważ jak czytam, to "widzę co czytam", to mi się tak fajnie pomieszało i nie wyłapują niezgodności. A zresztą, ma mnie bawić, więc nie musze go cenzurować.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Gru 2020 22:54 #740360

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Najbardziej lubię książkę, czytałam ją wiele razy.
Polska wersja filmu była dla mnie ciosem w brzuch.
Animacje beznadziejne, Jennefer beznadziejna, Ciri też nie taka jaką sobie wyobrażałam.
Scenariusz pocięty jak kotlet siekany, no a wspomniany smok faktycznie przypominał gumowego dinozaura moich wnuków.
Zamek Bolków jest klimatyczny i jak najbardziej był na miejscu.
Trzy kawki/Chyra był doskonały, amerykanin jest zbyt sztywny/ dostojny.
Ostatnio zmieniany: 30 Gru 2020 23:10 przez whitedame.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Gru 2020 23:02 #740362

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
Aaalleee Anna Dymna jako Nenneke mnie rozłożyła na łopatki. Zupełnie inaczej ją widziałem czytając książki, ale zagrała tak dobrze że niedawno jak czytałem ponownie Wiedźmina to widziałem już ją.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marianna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 30 Gru 2020 23:09 #740363

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Tu się zgadzam Dymna/ Nenneke zagrała super.
W polskiej wersji podobało mi się zachowanie chronologii zdarzeń.
Opowiada całą historię życia Geralta od odebrania go rodzicom.
W amerykańskiej wersji historie Geralta, Ciri i Jennefer przenikają się i kiedy chronologia nie jest zachowana robi się bałagan.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 31 Gru 2020 08:36 #740382

  • JaKasiula
  • JaKasiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3694
  • Otrzymane dziękuję: 19693
Żadnej wersji filmowej nie oglądałam(chociaż Żebrowski jako Biały Wilk całkiem niczego sobie ;) lepszy od amerykańskiego). Poprzestałam na książce.
Czytając, w wyobraźni widzę własny film. Nie chcę tego psuć.
Zawsze, kiedy najpierw czytam, później ogladam film nakręcony na podstawie książki, zawsze jestem rozczarowana.
Małgosiu CHI, mnie nawet zamek w Bolkowie nie zachęcił do obejrzenia, a też mam miłe wspomnienia z nim związane :devil1:
Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2020 08:37 przez JaKasiula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 31 Gru 2020 18:29 #740464

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Bardzo cieszę, że ten rok się już kończy.
To był cholernie ciężki rok dla mnie, ale nie tylko dla mnie, bo pewnie dla wielu, jeśli nie wszystkich.

Rok w którym czekało wiele niespodzianek, rozczarowań, smutku, zmian, wyrzeczeń, trudności.

To był rok w którym straciliśmy wielu bliskich, rodziny, prace, znajomych, pieniądze i przy okazji gdzieś siebie w tej gonitwie.

Ten rok dał nam naprawdę dużo do myślenia i pokazał nam jak ważna jest bliskość, dobre słowo, drugi człowiek, pomocna dłoń i ludzie których mamy obok siebie pomimo wszystko.
Zobaczyliśmy wiele zła, ale też dobra.
I pomimo globalnego chaosu jakoś przetrwaliśmy.
Za kilka godzin pożegnamy ten rok i przywitamy nowy i miejmy nadzieję, że o wiele, wiele lepszy ...
Ja życzę Wam na ten Nowy Rok szczęścia bez paranoi.
Szczęścia bez limitu.
Piątej klepki, dobrego przewodnika - mózgu - abyście mogli pięknie sterować statkiem swojego życia.
Nie ranić innych i siebie.
Życzę Wam magicznej różdżki (bo musi być trochę jak w bajce), za pomocą której spełnicie najpiękniejsze marzenia (swoje i najbliższych).
Życzę Wam dobrego, prawdziwego człowieka, przyjaciela, drugiej połówki, który nie wykorzysta Waszej duszy czy portfela.
Bez biznesu na ustach i bez kalkulacji za uszami.

Dziękuję przyjaciołom z M.M za wsparcie w trudnych dla mnie chwilach.
I że zawsze mogłam na Was liczyć, porozmawiać, odstresować, powygłupiać się lub posłuchać muzyki.

Ostatnio zmieniany: 31 Gru 2020 18:33 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Adasiowa, Kasionek, pouder, CHI, Mamma, ewakatarzyna, renmanka, Rzepka, vimen, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 31 Gru 2020 21:48 #740478

  • vimen
  • vimen's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 472
  • Otrzymane dziękuję: 417
JaKasiula wrote:
Żadnej wersji filmowej nie oglądałam(chociaż Żebrowski jako Biały Wilk całkiem niczego sobie ;) lepszy od amerykańskiego). Poprzestałam na książce.
Czytając, w wyobraźni widzę własny film. Nie chcę tego psuć.
Zawsze, kiedy najpierw czytam, później ogladam film nakręcony na podstawie książki, zawsze jestem rozczarowana.
Małgosiu CHI, mnie nawet zamek w Bolkowie nie zachęcił do obejrzenia, a też mam miłe wspomnienia z nim związane :devil1:

To przeczytaj "Niewolnicę Isaurę" i obejrzyj serial... to chyba jest jedyny przypadek, kiedy film uznałam o niebo lepszy od książki. Ci co widzieli film, niech sobie teraz wyobrażą książkę...

pozdrawiam Katarzyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 10:10 #740500

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Witam w Nowym Roku i życzę aby wszystkie nadzieje się spełniły a nam nie zabrakło takiej dziecięcej radości jak w tej piosence :
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma, Bea612, ewakatarzyna, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 13:56 #740531

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Kolejne rozczarowanie, Koncert z Wiednia bez publiczności.
Nie ma interakcji, dowcipnych wstawek muzycznych, inteligentnych przerywników dyrygenta, ech :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): CHI, Bea612, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 14:02 #740534

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5719
  • Otrzymane dziękuję: 27121
Beatko, dobre i to zamiast Zenka M. :tongue2:
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, bietkae, Bea612, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 14:07 #740535

  • Bea612
  • Bea612's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4618
Hej Dziewczynki, ale tyle pięknej muzyki to i skrzydła u ramion. Mi też na początku było dziwnie, ale potem, słuchając jak co roku, odleciałam - jak mówią dzieci...
Zielono mi i kwietnie
Pozdrawiam
Beata
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, CHI, ewakatarzyna

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 14:42 #740542

  • Rzepka
  • Rzepka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 494
  • Otrzymane dziękuję: 1560
Beatko, trafne podsumowanie ubiegłego roku i piękne życzenia na przyszłość.
Ja, na szczęście nie straciłam kogoś bardzo bliskiego, ale pożegnałem się z osobami, które wirtualnie znałam od lat, nieraz „ gadaliśmy na pw godzinami.....
Mnie najbardziej brakowało bliskości, takiej fizycznej, uścisku, całusków, nawet zrobienia „ francuskiego” warkocza starszej Wnuśce, co zawsze jest tradycją.
Pewnie, w porównaniu z innymi, to nie tragedia, ale nigdy nie chchciałabym już takiej Wigilii, takiego patrzenia, że moja Wnuśka może być zarażona, więc lepiej być ostrożną....
Wszystkiego dobrego dla Was w Nowym Roku.
C9A389D0-E336-4688-9EBC-9FEE1B88E613.jpeg


Pozdrawiam Irena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, whitedame, Marlenka, bietkae, Bea612, ewakatarzyna, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 14:53 #740548

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Piękne włosy ma Twoja wnuśka.
Jest z czego robić. :hearts:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 01 Sty 2021 15:41 #740563

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Czemu nigdy wcześniej na to nie wpadłam?

Agnieszka Osiecka -
Co nam ten rok zabierze


Pytają przy deserze
i u piekielnych bram.
Co nam ten rok zabierze
a co daruje nam?

Kobieta grzechy pierze
a Bóg zamyka kram.
Co nam ten rok zabierze
a co daruje nam?

W zielonej stratosferze
przybyło kilka plam.
Co nam ten rok zabierze
a co daruje nam?

Czernieją miejskie wieże
nie widać pan czy cham.
Co nam ten rok zabierze
a co daruje nam?

Rogata młodość znika,
nadchodzi szary czas.
Nieczęsto już muzyka
do tańca budzi nas.

Już pokolenie młode
dobiera nowy ton
i jutro pójdzie w szkodę
u boku nowych żon...

Robimy się jak skała,
każdy jest w nocy sam.
Co nam ten rok zabierze
a co daruje nam?

Za nasze polskie życie,
za takie, jakie jest,
wypijmy wódki łyczek
z domieszką cichych łez...
Wypijmy wódki łyczek
z domieszką cichych łez...
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2021 15:43 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): ida74, Kasionek, Marlenka, CHI, ewakatarzyna, Rzepka, Babcia Ala, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 02 Sty 2021 11:08 #740697

  • CHI
  • CHI's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3936
  • Otrzymane dziękuję: 21047
Ja wiem, że nie powinnam, że wykorzystuję Twój temat, ale:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Marlenka, bietkae, ewakatarzyna, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 02 Sty 2021 11:47 #740699

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Masz rację, dla mnie taki był.


FB_IMG_1609185204192.jpg
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2021 11:48 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, JaKasiula

Mamma mia herbu zielona pietruszka część 3 - Już po sezonie 02 Sty 2021 11:49 #740702

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4665
  • Otrzymane dziękuję: 17052
Ale......z częscią problemów próbuję sobie poradzić.


FB_IMG_1609251138540.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kasionek, Marlenka, CHI, bietkae, ewakatarzyna, newrom, JaKasiula
Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.373 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum