TEMAT: Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 13:14 #792913

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
whitedame wrote:
Żeby Wam granic nie pozamykali bo Węgrami zostaniecie ;) .

Nie dalej jak godzinkę temu pokazywał mi mały wiejski domek z napisem elado.
:yummi:

Jak im Organ wprowadził "Węgierski Ład" z podatkiem katastralnym to trudno było po wsiach i miasteczkach znaleźć kilka domów cięgiem by nie było na którymś napisane "Elado". A u nas przecież obiecywano drugie Węgry ;(
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 13:43 #792917

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Myślę, że piszesz o Orbanie.
Wyskakuje z każdego programu Tv, radia i reklam.
Jest wszędzie jak niegdyś u nas ksiądz Chudzielak, pamięta go ktoś jeszcze oprócz mnie?
Dba o swój wizerunek czy nim straszy?
Całe szczęście tv nie jest mi potrzebny do szczęścia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 14:07 #792922

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
whitedame wrote:
Myślę, że piszesz o Orbanie.

Znać freudowskie przejęzyczenie ;-)
Wyskakuje z każdego programu Tv, radia i reklam.
Jest wszędzie jak niegdyś u nas ksiądz Chudzielak, pamięta go ktoś jeszcze oprócz mnie?
Dba o swój wizerunek czy nim straszy?
Całe szczęście tv nie jest mi potrzebny do szczęścia.

Tego Chudzielaka nie znam. Propaganda zaś wymaga by tam i tu ciągle pokazywać wielkich "mędrców" władzy i zohydzać przeciwników politycznych kłamiąc i oszukując. Swoją drogę trzeba rozważyć zakup i chomikowanie płynu lugola. Podobno Sasin ma budować elektrownię atomową.. Tak, żart bo wiadomo że nawet fundamentów nie zrobią, za to ukradną miliardy bankowo.
Tobie tv może i niepotrzebne, ale parafrazując tow. Lenina towarzysz Kurski mógłby śmiało (i wyjątkowo prawdziwie) powiedzieć że "telewizja jest najważniejszą ze sztuk" ;-)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, jagodka27, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 14:18 #792923

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Chciałam przypomnieć księdza Chudzielaka ale nigdzie go nie znajduję.
To były skecze, chyba w 60 minut na godzinę i chodziło o to, że ten ksiądz był wszędzie.
Właczam radio - ksiądz Chudzielak, zaglądam do lodówki......, odkrywam kołdrę......

Nie dociekałam czy i o kim tak piszesz ale uznałam, że nie masz za co go tak nielubić żeby pisać o nim per " Organ" :devil1:

Co do Płynu Lugola to nie rozważaj tylko kupuj Jod i Jodek potasu.
Wyprodukowanie go w warunkach domowych jest łatwe a przydaje się w wielu sytuacjach.
Do picia nie polecam aptecznego.
Ale zabezpieczyć się trzeba.
Tym bardziej, że naszą elektrownię ma "stawiać" nieudacznik.

Co do towarzysza Kurskiego to wreszcie znalazł coś w czym jest dobry i w czym doskonale się odnajduje.
Szkoda, że nie pamięta jak skończyli Lenin i Goebbels.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 14:22 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): jagodka27, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 15:03 #792927

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7421
Ksiądz Chudzielak to bohater wielu poezyjek Andrzeja Waligórskiego.
Deliberacje ojca Chudzielaka

Na kominku ogień strzela,
Skrzypi w butach mikroguma,
Spaceruje ksiądz Chudzielak
I o celibacie duma.
Duma, umysł swój natęża,
Utkwił w ziemię wzrok natchniony
- Ponoć holenderscy księża
Postulują, by mieć żony ?
Gruby śpiewnik gregoriański
Tłoczeniami lśni złociście,
Kancelaria w stylu gdańskim,
Fikus stroszy sztywne liście.
Ogród śniegiem przyprószyło,
Ciepły blask rozsiewa lampa...
- Hm... ciekawe, jak by było...
Myśli sobie zacny kapłan.
- Człowiek miałby z kim pogadać,
Gości by się przyjmowało:
- Witam, witam, proszę siadać,
Ż o n a zaraz da kakao...
Wicher wzmaga się na dworze,
Zahuczało coś w kominie -
- Własny synuś byłby może
W tyciej, śmiesznej sutańczynie.
I łatwiejszą miałbym pracę,
I wieczorem nastrój lepszy:
- Podlicz dziś, kochana, tacę,
A ja sprawdzę dziecku zeszyt...
Ktoś by myślał o ubraniu,
O lekarstwach i o plombach,
Ktoś by mówił po kazaniu:
- Wiesz, dziś byłeś dla mnie bomba!
Ksiądz Chudzielak pierś swą pręży,
Po czym znów się zwija w sobie:
- Wymyślili ci Holendrzy,
Przewróciło im się w głowie...
I zapada w głąb fotela
O rozmiarach refektarza...
...niech śpi, dobry ksiądz Chudzielak,
U nas nic mu nie zagraża.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, jagodka27, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 17:18 #792939

  • marekspert
  • marekspert's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 118
  • Otrzymane dziękuję: 210
Forum Ogrodnicze Oaza zaprasza
Przyjazne forum ogrodnicze, miejsce dla pasjonatów ogrodnictwa, miejsce wymiany doświadczeń na tematy ogrodnicze, dyskusji, rad. Znajduje się tu ogromna ilość informacji na temat różnych gatunków roślin ozdobnych: bylin, drzew liściastych, drzew iglastych, krzewów, sadownictwa, warzyw, roślin doniczkowych. Poradnictwo ogrodnicze.

Krytykujecie Polski i Węgierski Ład a nie zajmujecie się o wiele istotniejszym dla pasjonatów ogrodnictwa Europejskim Zielonym Ładem.
Otóż według wytycznych Europejskiego Zielonego Ładu zużycie nawozów sztucznych ma się w Europie zmniejszyć o 20 proc., a środków owadobójczych o połowę. Z raportu IUNG, Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu i PAN, z których wynika, że w wyniku Zielonego Ładu produkcja żywności w Polsce spadnie o 13 proc. W przypadku upraw zbożowych będzie to nawet 20 proc. To w ocenie szefa Rady ds. Rolnictwa spowoduje zwiększenie importu żywności do UE oraz drastyczny wzrost cen artykułów spożywczych i presję na import żywności z innych obszarów świata, innych kontynentów, gdzie normy europejskie w żadne sposób nie są przestrzegane.
Krytykując TVP trzeba przypomnieć sobie jak wyglądała telewizja za Urbana, czy za PO, kiedy to dla utrzymania monopolu informacyjnego usiłowano zabrać koncesję Radiu Maryja i nie dopuścić do powstania Tv Trwam.
Posty użytkownika Newrom są ojkofobiczne, według mnie nieprzyjazne, wręcz prowokujące.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 17:30 przez marekspert.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 17:52 #792941

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Witaj Marku.
Wstęp i zakończenie zupełnie nietrafione.
Ilu tu nas jest wszyscy jesteśmy pasjonatami ogrodnictwa a że przy okazji interesują nas sprawy Polski i narodu świadczy, że nie jesteśmy ojkofobami.

Zielony Ład Europejski powiadasz.
Zmniejszenie zużycia nawozów sztucznych przy jednoczesnym zmniejszeniu pogłowia bydła, trzody i drobiu spowoduje, że pozostanie nam siusianie i kupkanie pod własne uprawy.
Bo na to, że rośliny będą rosły przy pomocy różdżek nikt nie wierzy.
Środki owadobójcze już są sukcesywnie wycofywane, pozostanie im jeszcze objęcie licencją nasion.

Co do Telewizji z czasów Jerzego Urbana to uważam, że nastąpił powrót do korzeni i ma w osobie p. Kurskiego godnego naśladowcę.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:21 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:02 #792944

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7421
Beata nie obrażaj Urbana, to wyjątkowo inteligentny jegomość. Może i gadał niejednokrotnie pierdoły i przeinaczał rzeczywistość ale robił to z klasą a Kurski kłamie bezczelnie zaklinając rzeczywistość, rzuca siekierami i nawet do pięt Mu nie dorasta. Gdyby Urban był szefem tivi to pisiory miałyby 60% zaufania a nie 30% ;) .
Marku fajnie, że dołączyłeś do naszej wesołej gromadki, dla równowagi przyda się taki czarnowidz. :drink1:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:03 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:03 #792945

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Dzisiaj na basenie udało nam się porozmawiać z Węgrami. Ceny regulowane mają na towary pierwszej potrzeby tzn: mąkę, pieczywo, mleko, jajka, olej i mięso drobiowe, np 1 kg chleba na
złotówki 4 zł, 100 gramowa bułka 40 groszy.
Ceny te obowiązują od października do lipca, tak jak u nas obniżony vat a potem to buchnie.
Towary z tej listy są reglamentowane w sklepach a za kurczakiem ustawiają się kolejki.
Jeśli jesteś Węgrem to należy Ci się raz do roku darmowy wyjazd do takiego Furdo wg wskazań lekarskich.
Jeżeli jesteś mieszkańcem regionu wstęp dla Ciebie i rodziny kosztuje jakieś 8 zł.
Narzekali na ceny, jakość życia i brak możliwości dla młodych.
Ale nam wcale nie zazdroszczą.
Mają swoją ropę i gaz oraz turystykę a my mamy tylko węgiel, którego UE zakazuje i......... "KiciOrbana"
Nas to porównanie rozbawiło, myślisz że jest obraźliwe? :think:
I dla kogo????


No i zobacz Urban, Orban i pomyliłam ich. :happy3:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:20 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:07 #792947

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7421
Pamiętam jak nocami na murach pisano "komuno wróc". Wróciła i to za sprawą najzacieklejszych antykomuchów. Jaja do spodu. :woohoo:
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:13 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:09 #792948

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
KaLo wrote:
Beata nie obrażaj Urbana, to wyjątkowo inteligentny jegomość. Może i gadał niejednokrotnie pierdoły i przeinaczał rzeczywistość ale robił to z klasą a Kurski .......

Oj kłamał, kłamał i mam do niego o to żal.
Mógł ostrzec naród jak wiedział o Czarnobylu a z przekonaniem mówił, że nic się nie stało. Ta epidemia chorych tarczyc to jak myślisz z czego :mad2:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:10 #792949

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
Fakt, tvpis powróciła do korzeni i swobodnie można ją porównać do tej która była "za Urbana". No ale skoro pis odbudowuje PRL to przecież media muszą być odpowiednio dobrane.

Krytyka "Polskiego Wału" zwanego dla jaj "polskim ładem" zawitała już na klepisko pisu, wszak jakiegoś kozła ofiarnego znaleźli i wywalili (zapewne zaraz dostanie synekurę w spółce skarbu państwa), a fakt że nikt nie ogarnia tego (wybacz mój francuski) burdelu jest uszczuplenie wypłat (p)osłów o bodaj 1400pln (co oczywiście "naprawiono" odpowiednią interpretacją zaś ludzie którzy dostali niższe wypłaty czy emerytury mogą ich w dudę cmoknąć).

Węgry i Polska mają wyniszczoną gospodarkę i dużo gorsze warunki dla pracujących, no ale propaganda pompuje jak jest super.
Niestety pieniądze które kradnie władza już się kończą, kwoty które powinny iść na zmiany w energetyce ukradli lub przepieprzyli. A teraz wszyscy za to zapłacimy w podwyżkach nie tylko rachunków za energię, ale i cenach bo koszt wytworzenia wzrósł znacząco. Ceny w sklepach widzi każdy kto kupuje sam, a nie wysyła ochroniarzy po żwirek dla kota i marchewkę.

Nie martw się ograniczeniem nawozów sztucznych o 20%, martw się wzrostem cen nawozów o 300% co odbije się albo na spadku plonów jak rolnik nie sypnie, albo na wzroście cen.... lub imporcie tańszego ziarna z zagranicy co z kolei ubije polskie rolnictwo.
Na Zielony Ład wpływ mają politycy PiSu - czyżby nic nie zrobili by uratować sytuację? Znowu są zbyt zajęci wyłudzaniem kilometrówek?

Radio i telewizja Rydzyka nie dość że jest zwykłą szczujnią to jeszcze propagującą nienawiść. Niech sobie działają, byleby nie opłacać ich z podatków jak to ma miejsce od lat.

Co do ojkofobii, cenię sobie polską kulturę i tradycję, przynajmniej te niewielkie fragmenty które przetrwały pomimo tysiąca lat niszczenia jej przez czarną zarazę. Za to nie jestem fanem podporządkowania się katotalibom i obcemu państwu - np Watykanowi.
No i nie mam kompleksów na tle narodowościowym, jak coś jest złe to nie będę tego ukrywać i bajdurzyć byleby chronić wizerunek. Nie jestem biskupem...

Niech Cię Mokosz plonami obdaruje, a Swaróg obdarzy mądrością.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Zefirka, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:14 #792951

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3469
  • Otrzymane dziękuję: 7421
whitedame wrote:
KaLo wrote:
Beata nie obrażaj Urbana, to wyjątkowo inteligentny jegomość. Może i gadał niejednokrotnie pierdoły i przeinaczał rzeczywistość ale robił to z klasą a Kurski .......

Oj kłamał, kłamał i mam do niego o to żal.
Mógł ostrzec naród jak wiedział o Czarnobylu a z przekonaniem mówił, że nic się nie stało. Ta epidemia chorych tarczyc to jak myślisz z czego :mad2:
Nie wiadomo jaka epidemia będzie teraz. O ile pamiętam to Urban był rzecznikiem rządu i to rząd nie poinformował społeczeństwa. Ja osobiście uwielbiałem Jego konferencje prasowe :devil1: .
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:16 przez KaLo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:35 #792955

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 3728
Newrom, w Polsce tylko dziwny twór pt użytkowanie wieczyste wstrzymuje wprowadzenie podatku. A mamy silne poczucie własności i się Polacy rzucili żeby za zeta wykupić włości. Będzie płacz, bo nie będzie z czego ich utrzymać. Ale kto bogatemu zabroni?
Whitedame, to tam jest taniej niż w Uniejowie :D tylko dalej, niestety. Po jakiemu się z nimi dogadujesz? Pa ruskiemu jazyku? Kuszę te Węgry ale jakoś nie mam odwagi się sama wybrać.
Temat został zablokowany.

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:42 #792956

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1922
Węgry są fajne, a Węgrzy sympatyczni. Jedź śmiało.

Nie sądzę by to UW miało decydujący wpływ, raczej różne Obajtki z partyi rządzącej sobie liczą ile musieliby zapłacić i rezygnują. Do tego takie opłaty to po pierwsze przegrane kolejne wybory (wygra ten co obieca że zniesie), a po drugie wyobraź sobie chłopa małorolnego z podmiejskiej wsi. Ledwo zarabiającego na utrzymanie i kieliszek chleba. A tu trzeba zapłacić 2% od np 1mln zł bo chałupa niby stara, ale dziadek wybudował trzykondygnacyjną kamienicę (bo piętro dla syna, córki etc) i teraz jest 400m2 z przyziemiem użytkowego.
Inna rzecz że byłby to koniec zewnętrznej modernizacji, poza ew oskrobywaniem tynku by zaniżyć wycenę.


Edit: żeby nie było że atakuję wyłącznie ***! Obajtki znaczy kombinatorzy wszelkiej maści, teraz to np Obajtek czy Glapiński, a za PO był Morawiecki.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:43 przez newrom.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:47 #792957

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Gałązka ja mam o tyle lżej, że mój eM ma słabość albo raczej łeb do tego języka.
Dużo rozumie, sporo potrafi przekazać.
Ja zaś polecam tłumacza google w telefonie, czasami nawet trafia.
:devil1:
Sporo młodych, obsługa hoteli i basenów dobrze mówi po angielsku, to też pomaga.
Węgrzy są naprawdę przyjaźni i nawet starają się mówić po polsku.

P.s. Węgrzy niechętnie przyznają, że znają rosyjski.
Ostatnio zmieniany: 13 Lut 2022 18:50 przez whitedame.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:55 #792958

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1015
  • Otrzymane dziękuję: 3728
Byłam na Węgrzech, ale w zorganizowanej grupie, bardzo pozytywne wrażenia i kiedyś na pewno się skuszę.
Myślisz, że jedyne co im będziemy zawdzięczać to brak podatku katastrofalnego? Bo człowiek się już do tych luksusów przyzwyczaił a tu taki zonk.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame

Mamma mia herbu zielona pietruszka 2022 13 Lut 2022 18:58 #792959

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4664
  • Otrzymane dziękuję: 17044
Na Węgrzech pierwszego lub drugiego marca wybory.
Oni sami nie wiedzą co będzie.
Nikt nie głosuje na Orbana a on wygrywa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.837 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum