TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 27 Wrz 2014 16:43 #301796

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
A w przerwach studiuje ksiazke o zaplataniu grzywy ii ogona, bo przeciez TW slyna z dlugich ...Srodki do pielegnacji juz mam, zapomnialam tylko gumek :hammer:


DSCN0193.JPG


DSCN0192.JPG


DSCN0194.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 27 Wrz 2014 16:56 #301797

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zeby nie bylo, ze tylko o koniu...
Wczoraj maz zawolal mnie, bo na niebie swiecila kropeczka wygladajaca jak Wenus, albo jak UFO, bardzo jasna:

DSCN0188.JPG


Ale na zblizeniu okazalo sie, ze to balon meteo :lol:

DSCN0186.JPG


Za to wieczorne kolory byly piekne..

DSCN0191.JPG


DSCN0176.JPG


DSCN0168.JPG


DSCN0166_2014-09-27.JPG
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37

Domek na prerii 27 Wrz 2014 17:44 #301811

  • Roma
  • Roma's Avatar
No to teraz już wiem dlaczego w Teksasie jeźdźcy nie anglezują,po prostu nie muszą skoro konie mają Takie chody.Wyobrażam sobie co teraz przeżywasz a kiedy klacz ma być u Ciebie? Co zaś tyczy się psów to niestety ale będziesz musiała uważać bo jeśli nie są przyzwyczajone to mogą narozrabiać a najbardziej spokojny koń może się spłoszyć.Co zaś tyczy się jedzenia odchodów końskich to większość psów uważa je za rarytas :jeez:
Jak w takim tempie będziesz robić zakupy dla Babe to będziesz musiała wybudować nie tylko stajnię ale i siodlarnię.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Wrz 2014 18:39 #301833

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Odchody jak odchody, gorsze sa kopyta przy struganiu. Moj zawsze cos upolował a potem w domu rzygał najczęściej na dywanie.

Niebo ma piękne kolory.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 27 Wrz 2014 18:50 #301835

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
W Teksasie 99% koni to rasa quarter horse i ich mieszanki. Kowboje zwykle nie anglezuja, stosuja klus wysiadywany (jig), ktory wytrzasa wszystko z zoladka-przynajmniej u mnie :pinch:
Co do koni, ktore nie klusuja, a maja specyficzne chody, jest ich pare ras. Najbardziej rozpowszechnione to Tennessee Walking Horse, Misssouri Fox Trotter, Peruvian Paso, Paso Fino, American Saddlebred, Mountain Horse, Nakota Horse, Montana Traveler, McCurdy Plantation HorseCanadian Pacer, Amarican Gaited Pony, American Walking PonyCayuse Indian Pony, Gaited Morgan Horse, Glorida Cracker Horse. Najbardziej znane jest piec pierwszych wymienionych.

Tu jest filmik demonstrujacy charakterystyczne dla Tennessee Walkera chody:


Siodla na razie beda u Sheili, a jak sprowadze konia tutaj, bede tymczasowo trzymac w garazu. Dave dalej mysli w przyszlosci wybudowac porzadna stajnie na 10 koni, zeby zarabiac na wynajmie miejsc. Heh, na razie mam trzy siodla; dla malej i dwa moje-poprzednim nie chwalilam sie, bo kupilam na tymczasem zeby wygodnie jezdzic na koniach Sheili. Jest bardzo podobne do tego, ktore kupilam wczoraj, endurance, ale bez rogu na leku. No i nie sadze by pasowalo na TW, chociaz moze... :think: Kupilam je na wyprzedazy za cale 240$ :P Klacz przyjedzie miedzy sroda a piatkiem-Dave ma wybrac dzien, zebysmy oboje mogli byc przy tym.

Cyprydo-w takim razie bede strugac tam, gdzie psy nie wejda :sick:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2014 18:55 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Jo37

Domek na prerii 27 Wrz 2014 19:07 #301840

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Dave ma bardzo dobry pomysł, miałabyś pracę która przyniosłaby mnóstwo radości i $ na nowe rośliny :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 27 Wrz 2014 19:19 #301844

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Adrenalinka, widzę, buzujee :happy3:

Takie ozdoby sama bym ponosiła :happy4: Piękna Babe będzie jeszcze piękniejsza :woohoo:

Ale że zapomniałaś o gumkach??? :jeez: :club2:

:rotfl1: :happy3: :happy4:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 27 Wrz 2014 19:26 #301845

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Pensjonat to dobry pomysł ale sporo pracy. Starszy ma stajnie i pensjonat pracują z synowa od rana do wieczora mają do pomocy 2-3-ch pracowników i luzaczkę. W stajni jest 36 koni w tym 5 lub 6 koni syna i synowej.

Na filmiku widać że koń ma już założone obręcze ( żeby wyżej podnosił nogi) i narazie małe, ale jednak ma koturny na kopytach. Biedne sa te konie Ci ktorzy ja w ten sposób użytkuja nie maja serca dla koni. A i z pięknem poruszania się konia nie ma to nic wspólnego, to wygląda potwornie jak karykatura a ile cierpienia sprawia koniom.
Dobrze że Ty i była właścicielka tego nie stosujecie.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, sd-a, planta

Domek na prerii 27 Wrz 2014 23:26 #301920

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Witam po mojej bardzo dłuuuugiej przerwie. :bye: Prześledziłem cały wątek od mojej ostatniej wizyty i zajęło mi to sporo czasu :) Jak mogłem przypuszczać sporo pracy wykonałaś i sporo potu przy tym wylałaś ale jest co podziwiać. Cieniówka do host pierwsza klasa :bravo: No i najważniejsze, gratuluję zakupu Babe.
Piękny zachód słońca uchwyciłaś a balonu meteorologicznego nigdy nie widziałem a wiem, że są to duże obiekty.
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Wrz 2014 02:41 #301929

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Zapomnialam o gumkach :devil1: :rotfl1: ;) Ale moze pojade jtro i kupie, podobnie jak pewnie pare innych rzeczy.

Cyprydo-ale ja bede miec do 10 koni, mysle ze dam rade, zwlaszcza ze tylko dwa beda moje :lol: Wlascicielka sklepu, gdzie kupilam siodlo, ma swoich cztery i jej corka 5 :woohoo: Obreczy i podcinania ogona na pewno nie bede stosowac :sick:

Piotrze-milo ze wpadles :hug: Ten balon ogladalismy my i znajomy meza w Lubbock, dwie godziny jazdy od nas. Szkoda tylko ze slonce wkrotce zaszlo, bo zblizal sie w nasza strone. Nie moge sie doczekac Babe. Sprzedawca skontaktowal sie ze miedzy sroda a piatkiem. Nie chce czekac do piatku!!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Wrz 2014 09:56 #301949

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
To jak Babe przyjedzie musisz dać jej pastwisko :) a pastwisko można ogrodzić np iglakami :silly:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Wrz 2014 10:54 #301957

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
B) Tak pisałas ze ma byc docelowo 10.
U syna tez miało być 10 ( pierwsza stajnia) :rotfl1: potem dobudowali jeszcze 3 . Ale nie chce Ciebie zniechęcać Oni przy ciągłej pracy i róznych problemach sa zadowoleni.
Gorąco życze żeby wszystkie plany udały się.
Weszłam na pierwsza stronę Twojego wątku i to wprost niesamowite ile zrobiłaś w ciągu 2-ch lat. Lubie wpadac do Ciebie nawet jak nie piszę to czytam. POdziwiam Ciebie za humor, radość i niesamowita pracowitość. Niejeden mężczyzna nie podołałby tym pracom które Ty wykonałaś. POza tym ciekawie piszesz o tym czego nie dowiem się ani z TV ani gazet.
Też niecierpliwie czekam na przyjazd Babe. Chcę potem zobaczyć jak będzie wyglądała w nowym ogłowiu, potniku i siodle.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 28 Wrz 2014 19:47 #302046

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
Ale super musi być ta książka :) u nas nie widziałam nic w tym temacie. Szkoda, że nie ma nic w języku polskim :think: a może jest a tylko o tym nie wiem ? :club2:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Wrz 2014 20:19 #302062

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mosewo-mozesz zamowic ja na Amazonie. Instrukcje sa tak pokazane, ze nie trzeba znac jezyka :hug:

DSCN0204.JPG


DSCN0205_2014-09-28.JPG


DSCN0206.JPG


Jesli chcesz, moge Ci kupic i wyslac, mozemy dogadac szcegoly na priva.


Cyprydo-nie mamy miejsca na wiecej koni, bo przeciez nie beda staly w stajni caly czas. Co do blogu-to w zasadzie powinien sie nazywac " zycie w Teksasie" bo juz dawno przestal byc stricte ogrodniczy i jestem bardzo wdziecnz naszym moderatorkom, ze nie zostalam za to wyrzucona! :hug:

Moje nowe nabytki! :woohoo: OGRODOWE :evil:

Pinus densiflora Low Glow
DSCN0195.JPG


DSCN0196.JPG


Choina kanadyjska Flaming

DSCN0197.JPG


DSCN0198.JPG


odmiana Everitt Golden

DSCN0199.JPG


DSCN0200.JPG


Mt Hood:

DSCN0201.JPG


DSCN0203.JPG


Wlasnie skonczylam tez sprzatac garaz i padlam na nos. Maz zaraz pojedzie do marketu budowlanego po 20 40-kg workow cementu dla mnie i metalowe prety, chce w miare mozliwosci jutro wylac fundament pod nastepna czesc murka
:lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 28 Wrz 2014 20:23 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78

Domek na prerii 28 Wrz 2014 20:41 #302070

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Hej, Diano jak będziesz miała chwilę to poczytaj www.sciencedirect.com/science/article/pii/S030437701400148X
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Wrz 2014 00:43 #302148

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Barteczku-gratulacje!!! :kiss3: Bardzo ciekawy artykul. Swoja droga dopiero pod koniec czytania zorientowalams ie ze nie po polsku :whistle:

Maz wczoraj mial zamiar zlapac tarantule dla Ciebie, teraz jest sezon rozrodczy i zaczynaja wylazic na szose w poszukiwaniu drugiej polowki, no i znalazl taka wielkosci dloni, tylko nie mial w co wpakowac-zaproponowalam mu od teraz wozenie z soba wiaderka z pokrywka :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Wrz 2014 07:52 #302157

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
:hug: dziękuje
pająki jak najmniejsze, bo inaczej mi na stolik w mikroskopie skaningowym nie wejdą :happy4:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 29 Wrz 2014 16:15 #302233

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
to potniesz na plasterki :P :rotfl1:

Wczoraj dostalo sie mezowi, bo z duma oswiadczyl, ze w garazu zabil najwieksza czarna wdowe, jaka widzial w zyciu, samo cialo mialo cal dlugosci. No i oberwal, ze od tej pory pajaki LAPIEMY nie zabijamy. Obiecal poprawe :wink4:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum