TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 25 Wrz 2014 23:07 #301519

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
musisz się oszczędzać bo jak będziesz później jeżdziła :)
:hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): planta


Zielone okna z estimeble.pl

Domek na prerii 25 Wrz 2014 23:19 #301522

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Bede jezdzila jak bede ja miala! :P

Dave jest niezadowolony, ze musi wyciagnac pieniadze z konta. A ja doszlam z jazda do etapu, ze czuje, ze stoje w miejscu. Gem odeszla a inne konie nie sa dosc wytrenowane, zeby przejac jej role. Tak wiec ostatnie kilka godzin po prostu jezdze, w towarzystwie Sheili. Utrzymanie konia bedzie kosztowac tylko nieco wiecej niz moje lekcje dwa razy w tygodniu. No i zakochalam sie w niej! :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 00:10 #301525

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Potknełam sie na schodach w domu. Daj ogłoszenie w sprawie przyczepy, albo poczytaj ogłoszenia.
To klacz?. Widać że nie jest płochliwa. Nie wiem czy jest u Was zwyczaj sprawdzania konia przez weterynarza czy jest zdrowy zwłaszcza czy nie sa uszkodzone nogi i kopyta. U nas przy kupnie konia sportowego przeprowadza sie badanie.
Czyli Gem juz wyjechała, jakoś nie doczytałam. Trzymam kciuki żeby koń był Twoj Jak się nazywa? Jest ładna. Murek świetny
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2014 00:19 przez Cypryda.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 03:20 #301537

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
No i po rozmowie. Wlascicielka wymienila cechy konia, ze jest szybka, miekka w pysku, chetna do pracy, wymaga specjalnego wedzidla tzw walker bit. Zgodzili sie przywiezc ja do nas-za dodatkowa oplata. No i jutro wysylamy czek :woohoo: :woohoo: :woohoo:
Klacz nazywa sie Babe.
Tu jest filmik na youtube z nia-charakterystyczny tzw running walk czyli step w tempie klusa




Gem wyjechala dobre dwa tygodnie temu i od tamtej pory usilowalam jezdzic na Spice, tak leniwej quarter horse, ze trzeba bylo ja solidnie kopnac zeby ruszyla z miejsca. Po zmuszaniu jej do zaklusowania bylam obolala przez trzy dni :whistle:

Cyprydo-zdrowiej ! :hug:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 26 Wrz 2014 03:58 przez planta.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi

Domek na prerii 26 Wrz 2014 07:16 #301541

  • mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 732
  • Otrzymane dziękuję: 199
bardzo ładna klacz :) miała źrebaki? Trzymam kciuki, za wzajemna miłość od pierwszego wejrzenia :) Moja córka ma wałacha, nie chciałam klaczy, miewają humory :P super, że będziesz mogła jeździć kiedy zechcesz. No i fajnie masz , ze możesz w stylu western jeździć. A ta klacz widziałam, pięknie na luźnej wodzy jest prowadzona. Widać, ze dobrze wyszkolona :)
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 08:17 #301553

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
gratulacje :bravo: , obyście z Babe szybko się dogadały :)
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 09:17 #301565

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Gratulacje. Dobrze wyszkolona bedziesz miała pociechę z niej. Teraz czeka Ciebie kupno sprzętu, siodło, ogłowie wędzidło, kantar uwiąz szczotki do pielęgnacji. No i budowa stajni. Gdzie na razie postawisz w pobliżu domu czy tak gdzie jeździsz? Mam nadzieję że bedą częste relacje.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 10:49 #301581

  • Roma
  • Roma's Avatar
Dianuś-Gratuluję dobrego wyboru.Janek po obejrzeniu filmiku,stwierdził,że będziesz miała idealną klacz.Jest zafascynowany kłusem Baby.Oj teraz to dopiero będzie się działo :P Wreszcie przestaniesz tyrać ponad siły i zajmiesz się koniem.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 13:25 #301600

  • hanya
  • hanya's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3913
  • Otrzymane dziękuję: 3479
Na pewno przestanie tyrać :rotfl1: A stajnia? Roślin też nie porzuci przecież na pastwę chorób i klimatu :woohoo: A co powiedzą psiska na nowego kumpla, bardzo jestem ciekawa. To kiedy Babe przyjedzie? Dla niej chyba trudne przeżycie taka zmiana miejsca i ludzi, i jeszcze podróż. Trzymam kciuki za powodzenie całego przedsięwzięcia.
:hug: :hug: :bye:
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do Ogrodu wśród starych sosen

Hanka
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 15:11 #301612

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Mosewo-walacha jest znacznie trudniej znalezc. Chyba kowboje wykupuja, bo jak Sheila powiedziala, wiekszosc z nich na walachach jezdzi, a dosiadanie klaczy to nie honor :jeez:

oglowie, widoczne na zdjeciach i flmie, wlasciciel dorzucil wczoraj za 100$:

headstall1.jpg


headstall2.jpg


Bede potrzebowala specjalnego siodla dla koni z chodami. Znalazlam troche do wyboru na eBay np takie:
W stylu westernowym:
www.ebay.com/itm/Western-Endurance-Style...&hash=item1e8e65f984

Albo na dlugie przejazdzki tzw endurance:
www.ebay.com/itm/15-5-black-leather-Horn...&hash=item2ed6f5e0aa

Mosewo -nie mam pojecia, czy miala zrebaki. Ale jako ze jest niezarejestrowana, pewnie nie bede jej rozmnazac :wink4:
Zreszta jak mowia, nigdy nie mow nigdy :devil1:

Bartku-dzieki :dance:

Cyprydo-po szczotki, kantar, koc pod siodlo, uwiaz, pojade dzis albo jutro do mojego ulubionego Horse and Rider. Siodlo bede musiala kupowac na eBay bo lokalnie takich nie sprzedaja, wszyscy wokol maja quarter horse i schodza im siodla westernowe. Wlasciciel ma zdecydowac, czy sprzeda nam rowniez siodlo. Zdecydowanie wole typu trail/endurance, wyglada jak skrzyzowanie westernowego z angielskim i jest o wiele wygodniejsze od westernowego-na westernowym czuje jak cztery litery obijaja mi sie o deske :devil1:
Na razie pojdzie do Harmony Horse Center, a ja w miedzyczasie bede budowac maly schron, otwarty z jednej strony i bedziemy myslec o grodzeniu kolejnego pastwiska. W tym centrum jest dziewczyna, ktora jezdzi na walachu Tennessee Walker, wiec mysle, ze da mi troche rad i wskazowek. Wczorajszy wieczor spedzilam nad ksiazkami o koniach z chodami-mam ich kolekcje, ale do tej pory czytalam na wyrywki, bo myslalam, ze kon bedzie w dalekiej przyszlosci, wiec po co sie wglebiac, a tu masz :devil1:

Romus-konie tej rasy nie klusuja, to co widac na filmiku to specyficzne dla tej rasy chody, od normalnego stepa (flat walk), ktory ma predkosc 8-9 km/godz, running walk , kiedy wydaje sie ze przednie nogi klusuja a tylne chodza stepa, z predkoscia do 16 km/godz, canter, podobny do galopu, ale jezdziec czuje sie jak w bujanym fotelu; rack-najszybszy z chodow. Ciesze sie, ze nie boi sie niczego i jest przyzwyczajona do psow. To dla mnie znaczy, ze bede mogla jezdzic wzdluz drog i nie bedzie sploszona przez samochody czy kawalek folii wiszacej na ogrodzeniu :dance:

Haniu-tez sie troche boje, ze to bedzie dluga i wyczerpujaca podroz. Potem trafi do nieznajomego stada, gdzie bedzie musiala wywalczyc pozycje, ale nie bedzie czula sie samotnie. Jako ze na poczatku bedzie stac u Sheili, bede mogla popracowac nad uzywaniem jej chodow i dosiadem, no i zanim kupie specjalne siodlo, bede mogla uzywac siodel Sheili, sposrod wielu cos sie dopasuje na tymczasem.

Nie moglam zasnac z tego wszystkiego!!! :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bart78, hanya

Domek na prerii 26 Wrz 2014 18:06 #301633

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
NIe dziwię się z e nie mogłaś zasnąć , tez bym nie mogła.
Siodło musi być dopasowane do konia i do jeźdźca. Dobrze by było gdyby sprzedali i siodło w którym chodziła. Na żywo nigdy nie widziałam konia tej rasy i nie siedziałam na koniu z takimi chodami. Słyszałam że bardzo wygodne. Bede niecierpliwie czekała na relacje.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 19:39 #301655

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Wlasnie wrocilam ze sklepu z worami zakupow. Srodki do pielegnacji siersci, grzywy i ogona, spray od much, szczotki, grzebienie, to cos do czyszczenia kopyt, plastikowy pojemnik z raczka na te dobrocie; dwie pary lejcow z grubego miekkiego sznura; koc z gabka "z pamiecia" pod siodlo i samoz siodlo dla gaited horses (zdjecia wkleje potem). Pani usilowala mnie namowic na siodlo za prawie dwa tysiace, ze skory, ale zdecydowalam sie na syntetyczne, o wiele lzejsze i wygodniejsze.Do tego dwa kantary (nie moglam sie zdecydowac, ktory ladniejszy wiec wzielam oba), linka i linka do lonzowania.
O!
A teraz ide odpoczywac po wyczerpujacych zakupach! :devil1:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 19:46 #301658

  • Bart78
  • Bart78's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • 2
  • Posty: 308
  • Otrzymane dziękuję: 162
Moj...cały sklep wykupiłaś :woohoo:
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 26 Wrz 2014 23:59 #301713

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
chcialabym, Bartku :P :hug:

Moje nowe siodlo, syntetyczne , 16" znaczy sie tyle ma od przedniego leku do tylu miejsca na cztery litery :P :

siodlo.jpg


siodlo2.jpg


siodlo3.jpg


Kosztowaly tylko 360$. A to siodla , na ktore namawiala sprzedawczyni, po 1500 i 2000$. Powiedzialam, ze poprosze meza na Gwiazdke :lol:

western1.jpg


western1b.jpg


western1c.jpg




western2a.jpg


western2b.jpg


western2c.jpg


Do tego kocyk pod siodlo...ortopedyczny de lux jak potem przeczytalam ! :rotfl1:

pad1.jpg


pad2.jpg


pad3.jpg



Kantar pod kolor. Na nim wyhaftowane srebrna nicia konie

kantar1.jpg


kantar2.jpg


i zapasowe lejce z miekkiego sznura:

lejce.jpg
Załączniki:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2014 00:09 przez planta.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Wrz 2014 08:01 #301724

  • Jo37
  • Jo37's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 563
  • Otrzymane dziękuję: 251
Klacz piękna. Ciekawe jak Twoje psice ją przyjmą?
Pozdrawiam,Joanna
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Wrz 2014 10:27 #301751

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Zakupy wypaśne. Pęękny ten niebieski kantarek i potnik. Wodze widzę sznurkowe. NIe znam sie na takich. Nie są za krótkie? Kiedy dziewczyna przyjedzie?
Zrób fotorelację z przyjazdu i pierwszego potem wsiadamia. Może do tego jakiś filmik. Jestem ciekawa.
Ostatnio zmieniany: 27 Wrz 2014 10:28 przez Cypryda.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Wrz 2014 16:00 #301790

  • planta
  • planta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Posty: 5352
  • Otrzymane dziękuję: 5370
Jo-bardziej martwie sie, czy nie beda usilowaly jesc konskiego nawozu lub tarzac sie w nim :hammer: . Jak na poczatku po jezdzie biegly do mnie i obwachiwaly zapach konia, teraz nawet tego nie robia, przyzwyczaily sie :lol:

Cyprydo-wodze powinny byc ok na dlugosc, te sa do wyscigow wokol beczek-te inne byly dwa razy dluzsze i przeznaczone do obwiazywania wokol leku. Zobaczymy. Za 11 $ za sztuke warto sprobowac :devil1: Fotorelacje sprobuje zrobic, ale moge byc zbyt podekscytowana! :wink4:
Wczoraj przesledzilam ebay i zamowilam oglowie do kompletu z siodlem i kocem, z czarnej skory malowanej na niebiesko:

bridle.jpg


bridle2.jpg


Powinno pasowac
:think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 27 Wrz 2014 16:24 #301791

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Na pewno będzie pasowało, bardzo ładne nawet z kamyczkami jest. Jednak postaraj opanować emocje i zrób jakąś relację. Ja rozumiem Ciebie bo też jestem podekscytowana i ciekawa.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.924 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum