TEMAT: Domek na prerii

Domek na prerii 28 Gru 2014 16:53 #322906

• ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 389
Dlatego i ja podkreśliłam. Nie było to najlepszą decyzją, Dianie, która przecież też sama niedawno poznała tajniki jeździectwa - wyruszać samotnie na przejażdżkę. Ja po paru dopiero latach... i to na klaczy, która czy od domu czy na powrót szła jak cielak - jedynie na niej ruszałam na stępakowo kłusowe trasy. I to zmusić klacz do kłusa był sukces.
Klacz dopiero poznaje Dianę, i jak to każdy zwierzak - podjęła udaną w jej przypadku próbę wprowadzenia własnych rządów.Jestem z kolei pewna, że przyjdzie czas, że klacz i Diana naprawdę zgrają się w jedno. Tylko trzeba czasu.

A tak drastycznie napisałam... dodałam pierw, że odsprzedaż takiej klaczy jak Bebe u nas w Polsce skończyłaby się niestety w jedyny sposób. Chyba że jakimś cudem trafiłaby do kogoś - na spacer po pastwisku. Może jak to bywa na źrebaka. U nas koń taki musiałby miec masę szczęścia by trafić do takiej osoby jak Ty Mosewo.
Notabene tam gdzie jeździłam - konie były ok.. póki dawały kasę. Jak tylko mniej ludzi korzystało z jazd, pieniądz się nie rodził, obornik rósł do pół metra w boksach........jakieś pół roku temu chciałam pojechać, wyprowadzić klacz, pojeździć. Jak usłyszałam, że aaa klacz dawno nie chodziła, kopyta ma nie robione...z żalem ale nie chciałam nawet widzieć klaczy. Bałabym się, że przerazi mnie jej widok. Zapasiona, z zaniedbanymi kopytami. Żal.
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2014 16:57 przez ulakonie.
Temat został zablokowany.

Domek na prerii 28 Gru 2014 17:13 #322908

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
  • Otrzymane dziękuję: 3952
Obie macie racje. To bylo skrajnie nieodpowiedzialne. Moge jedynie dodac, co nie jest zadnym usprawiedliwieniem, ze chcialam w koncu wybrac sie gdzies wzdluz drogi, zobaczyc jak to bedzie poza arena. No i zobaczylam :dry:
Mysle, ze trzy miesiace to nadal zbyt malo, by sie dobrze poznac i pozwolic jej zaufac sobie. Bylam zbyt niecierpliwa.

Swoja droga dzis, jak przepowiedziala Sheila, wszystko mnie boli, od kurczowego sciskania siodla i od adrenaliny. Jazde jednak sobie dzis odpuszcze, chyba ze cos sie zmieni. Nie chce jej sprzedawac. Nie chce by trafila w zle rece. Znowu.
Na arenie po tym zachowywala sie dobrze, nadal byla sploszona i podekscytowana, ale sluchala wedzidla, wodzy i nog.

Zastanawiam sie, czy kiedy przeprowadze ja tutaj, bez towarzystwa innych koni, czy nie zacznie zachowywac sie lepiej, kiedy nie bedzie miala kompanow. Czy nadal bedzie gnala do "domu"... :think:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii - 2015-16
Domek na prerii cz. 1
Podroz do....New Carolina
[url=http://forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/13-podroze-male-i-duze/162

Domek na prerii 28 Gru 2014 17:13 #322909

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 187
Ula masz rację, w Polsce taki koń marnie by skończył :( Ale podkreślam, najważniejsze to bezpieczeństwo Diany. Myślę, ze Diany instruktorka już odpowiednio zadziała :whistle:
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2014 17:16 przez mosewa.

Domek na prerii 28 Gru 2014 17:26 #322910

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
Wczoraj wybralam sie do sklepu po rekawiczki jezdzieckie (i dobrze, bo chyba dzieki nim nie stracilam wodzy w tym galopie). Ale znalazlam cos, co bedzie sie nadawac dla dziewczynek na druga nagrode w konkursie zaplatania grzyw i ogonow. W kolorach amerykanskiej flagi,z guma, wiec latwe do trzymania. Sama uzywam podobnych, tylko w innych kolorach.

DSCN6836.jpg

Teraz szukam ladnej uzdy na pierwsza nagrode :lol:
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2014 17:28 przez planta.

Domek na prerii 28 Gru 2014 17:32 #322912

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
Ewo-wymienilam smsy z Sheila dzisiaj rano. Uwaza ze Babe byla w stadium paniki ze zostala rozdzielona ze stadem. I ze brak jej pewnosci siebie i zaufania, ktore dopiero musi sie utworzyc. Czyli mniej wiecej to co myslalam.

Barbara, inna osoba jezdzaca w tym czasie po arenie, powiedziala, ze moze hakamore by pomoglo. Musze poszukac i poczytac jak takie cos wyglada. Choc nie sadze, zebym go uzyla. Co innego dzialanie z pelna premedytacja, a co innego panika.
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1

Domek na prerii 28 Gru 2014 17:34 #322913

• ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Platinum Boarder
Mam przypuszczenia, że gdy sprowadzisz klacz do siebie...szybko przyprowadzisz jej jakąś koleżankę.
Wierzę w Bebe:) i Ciebie
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 28 Gru 2014 18:04 #322917

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
Diano, super wodze!! piękne :woohoo:
Co do Babe, to najważniejsze żebyś była bezpieczna! nad resztą będziesz pracować. Z tego doświadczenia wyciągnęłaś wnioski i to jest najistotniejsze dla Ciebie. Trening i wzmacnianie więzi to podstawa. Pod okiem Sheili będziesz "walczyć" aby móc swobodnie i bez strachu dosiadać Babe. A na 100% to dopiero czas pokaże co i jak. Ale Diano trzymam mocno kciuki, aby Tobie i Babe się udało :hug:
Mam ogromną nadzieję, że jak na mądrą klacz przystało, ze wsparciem i pod kierunkiem mądrych kobiet, będzie wiedziała , że czas się poddać, bo lepszych rąk, niż te w których obecnie się znajduje, już może nie znaleźć.
Ewa
“Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem.”

Dwa Świerki
Za tę wiadomość podziękował(a): planta

Domek na prerii 28 Gru 2014 18:12 #322919

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:11 #322930

• Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 327
Mnie osobiście najbardziej podoba się pierwsze ogłowie. Świetne te szczotki i nagroda pocieszenia.

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:16 #322932

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
Szczotki mają przepiękny wzór, bardzo mi się podobają :dance:
co uzd- to pierwszy link najbardziej mi odpowiada, ale wiesz Diano to subiektywna ocena :) ;) :silly:
Pod trzecim linkiem kryje się ręcznik? Bardzo ładny :fly:
Ewa

Dwa Świerki

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:25 #322933

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
Nagroda pocieszenia to szalik z konmi. Sa do wyboru kremowe, niebieskie i rozowe. Jaki kolor bylby OK?
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:30 #322936

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
A to szalik jest? widzisz Diano, jak ktoś nie zna języka to dopowie albo zmyśli :club2: :devil1: :devil1:
W każdym razie chodziło mi o wzór - bardzo ładny :)
Kolor? :think: hm, mnie kremowy by odpowiadał, bo do wielu innych kolorów pasuje :)
Ewa

Dwa Świerki

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:31 #322938

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
Cypryda wrote:
Mnie osobiście najbardziej podoba się pierwsze ogłowie. Świetne te szczotki i nagroda pocieszenia.
Mamy te same myśli :) hi hi :hug:
Ewa

Dwa Świerki

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:38 #322939

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
No to juz wiem co zamowic. Patrzylam za oglowiem tutaj w sklepach, ale najtansze zaczynaly sie od 50$ i byly bez zdobien. Dzieki za konsultacje. To kiedy bedzie ten konkurs? :lol: Mysle, ze powinnyscie skopiowac te ksiazke dla innych, zeby nie bylo wyraznej przewagi Igi w tym konkursie ;)
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:48 #322944

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
Tak jak napisałaś, rysunki fryzur zostaną skopiowane i rozdane uczestnikom, którzy zgłoszą swój akces w konkursie :) o do Igi, to ona sama dzisiaj powiedziała,że ma nieprzekupną mamę :evil: postaram się o niezależny skład sędziowski :)
Jeżeli będę musiała brać w sędziowaniu udział to postaram się, aby skład sędziowski nie wiedział czyje prace sędziuje :)
z uwagi na pogodę/temperaturę planuję wybrać termin kwiecień/maj :) Będzie czas dla uczestników, aby się przygotowali i dla mnie aby to zorganizować :)
Myślę teraz nad kryteriami konkursu :think: wszelkie pomysły i sugestie mile widziane :dance:
Ewa

Dwa Świerki
Ostatnio zmieniany: 28 Gru 2014 19:56 przez mosewa.

Domek na prerii 28 Gru 2014 19:57 #322947

• ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Platinum Boarder
Ewo aż ciśnie mi się na myśl - 2 kategorie:)
najpraktyczniejsza oraz - najbardziej elegancka, czy pokazowa:)

Domek na prerii 28 Gru 2014 20:00 #322950

• planta
  • planta's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Howdy!
Ten zestaw szczotek tez jest w roznych kolorach. Jaki kolor zamowic?
Domek na prerii - 2017
Domek na prerii cz. 1

Domek na prerii 28 Gru 2014 20:13 #322953

• mosewa
  • mosewa's Avatar
  • Platinum Boarder
planta wrote:
Ten zestaw szczotek tez jest w roznych kolorach. Jaki kolor zamowic?
Diano patrząc oczyma nastolatki to brązowy albo niebieski. Kolory są bardzo ładne,a który wybraż? :woohoo: qrcze Diano - Ty decyduj :kiss3:
Ewa

Dwa Świerki

Moderatorzy: Adasiowa, Dorota15
Wygenerowano w 0.260 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum