TEMAT: Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :)

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 13:12 #287434

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Kopa nie zapodam, bo niemoc mnie ogarnela wielka - tak, ze moze pobimbamy jednak dzisiaj? Chociaz musiala bym podejsc do babci sasiadki, szparagowke zebrac, bo mamy kleske urodzaju :happy3: W niedziele M. zebral 3 wiadra - wszyscy sasiedzi jedli szparagowke na obiad a dzisiaj przechodzilam i znowu pelno. Nie mowiac, ze 4 krzaczki cukini nas rozwalaja, bo tyle tego jest. Ale z cukinia problemu nie ma, bo ja lubie bardzo, takie malutkie z kwiatem w ciescie nalesnikowym, to moze rodzic ile im sie podoba.


Zielone okna z estimeble.pl

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 13:19 #287439

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek...he he ...to się my zgrały dzisiaj...nie dość że się byczymy...to jeszcze pojemy to samo :happy4: Wczoraj dostałam szparagówkę od sąsiadki mojej...co ma misje skarmiania mojej rodziny :happy3: i cukinie 3 tez przytargałam, nie mówiąc o takich drobiazgach jak ogórki, marchewka i liście wszelakiej maści...ach jak ja lubię te świeżuśkie warzywka :dance:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 14:21 #287452

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
A bo to zawsze, sie za duzo nasadzi ;) My z babcia sasiadka, sadzimy zawsze na dwie rodziny ... my jestesmy we dwoje a babcia sasiadka sama :happy4: juz w zeszlym roku obiecywalam sobie, ze juz tyle nie posadze a jak przychodzi co do czego, to jeszcze to, jeszcze to a jeszcze taka odmiane ogorkow a jeszcze taka Salate a moze fasolka nowa jest a marchewka tez inna i buraczkki i szpinak i zagon ruccoli, bo lubie i groszek cukrowy.... a to "zagon" ziemniakow na mlode, bo babcia podbierac umie. O takich rzeczach jak pietruszka, koper i szczypior to nie wspominam, bo to normalka - no i tak sie kreci co roku :happy: Babcia sasiadka ma Taki ogrodek jak moj i to jest jeden wielki warzywniak.
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 14:23 przez Julka.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 16:17 #287482

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek to just jak u mojej Alusi....wsio to warzywniak....no chociaż teraz zaraziłam ja różami i trawami,,,ma trochę kwiatów swoich ulubionych na obrzeżach (cynie, mieczyki, lewkonie )jest cudnie...jak tam przyjdę to się napatrzeć nie mogę...a tak futruje te pomidorasy i resztę,gnojówą z pokrzyw ,że koktajlówki są większe ode mnie :jeez: dasz wiarę.Przytachałam jej sporo nowości...i teraz czekamy na te pyszności...ja najbardziej na żółte Amana Orange i Ananas Noir...bratowa mi już doniosła ze swojego ogrodu ,że obłędne a Orange Russian jakby cukrem posypany taki słodki :yummi: No tak...uwielbiam pomidory :hearts:
Ostatnio zmieniany: 29 Lip 2014 16:17 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 19:28 #287526

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Zdjcie2502.jpg

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 29 Lip 2014 22:45 #287620

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Dorcia cudny bukiet gladioli ;) a raczej mieczyków ;) różyca również cudna ta na ostatniej fotce :hearts: Pogoda nie nastraja do prac w ogródku za duszno .Najlepiej ją spędzić nad wodą
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 30 Lip 2014 15:54 #287803

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dora juz se pojechalas? kawa nie witaja z rana, to chyba tak albo tak :garden:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 30 Lip 2014 16:32 #287811

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek ...ani tak...ani tak...choć powinnam śmigać jak to drugie tak...ale wiesz...taki flak jestem jak wyżęta ściereczka no....nie wiem...co mi jest...ale ta duchota mnie wykańcza normalnie... :crazy: Julek napisz mi twoje spostrzeżenia z Izaaczkami...bo myślę nad miejscem ,może mi się polepszy jak o takich ślicznotach sobie pomyślę :wink4:
Jadziu j.w....upały mnie umęczyły na ament...chyba se pacnę nóżki do zimnej wody ....nad wodę teraz nie mam szans pojechać
Ostatnio zmieniany: 30 Lip 2014 16:37 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 30 Lip 2014 16:47 #287819

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Dora, Isaaczki musza rosnac w pelnym sloncu, to podobno mniej choruja. One normalnie lapia maczniaka w w drugiej polowie sezonu, bo to w genach maja ale on jest tylko na swiezych przyrostach i nie szkodliwie, bo nie zaraza innych rozyc wcale. To jest jej maczniak :happy: I to by sie w miare mialo do rzeczywistosci, bo te dwie ktore rosnal na pierwszej czesci maty, sa znosne ale nastepne dwie sa zaslaniane caly czas przez wisienke ozdobna, ktora sie juz tak rozrosla, ze z tylu jest cieniscie.
Dlatego teraz musze posadzic za wisienka cos innego, cos co cien lubi - najprawdopodobniej pojdzie tam powojnik Cristal F. bo on u mnie w kompletnym cieniu rosnie i wspaniale mu to sluzy.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 30 Lip 2014 17:16 #287832

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
No i ok Julek bo właśnie takie mam miejscówki dla niej :dance: zamieni się chyba miejscami z Chew Purplex...bo ona na patelni nie lubi.... :wink2:
dzięks Julek :wink4:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 30 Lip 2014 17:29 #287836

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Tylko musisz sie liczyc z tym, ze to duza rozyca jest. Ja moje na wiosne tne bardzo krotko a i tak w drugiej polowie sezonu, jak zaczyna tworzyc nowe pedy, to przy drugim kwitnieniu dochodza do konca maty a i niektore wyzej. U mnie rosna juz troche, to odrazu duze krzaczorki bedziesz miala na nastepna wiosne.
PS sie nie dziekuje :P bo rosnac nie beda :devil1:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 31 Lip 2014 06:40 #287993

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Właśnie, Dorotka, za kwiaty się oficjalnie nie dziękuje :P

Piję już drugą dziś kawę... dosiądziesz się? :)
Jaka aura, ta za oknem i w duchu?
U mnie upał ;-)

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 31 Lip 2014 08:37 #288031

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Doberek doberek....
No rano to jest czym pooddychać... :dance:
Burki wybiegane , śniadanko wszamane....to siądę na chwilkę z Wami nabrać wiatru w żagle....kawusię wychylić i spadam...mam sporo spraw do załatwienia przed wyjazdem na wieś....w tym malowanie.... :crazy:
Agunia na kawusię jak najbardziej się dosiadam... :drink1:
Julek ...no dooobra ,,,nie dziękuję... :jeez: Wiesz ,ona pójdzie na tył rabaty...będzie miała miejsce przy ogrodzeniu sąsiadów...na foto za kotem w tle ...Jak wrócę ze wsi to się biorę tam za ogrodzenie...bo niestety materiał muszę zakupić ja....wywalę te dechy z płotu a wstawię 3 drewniane przęsła w kratkę...malnę na lawendowo...albo niebiesko... :wink2: jeszcze nie wiem ,Powinno jej być do twarzy w takim kolorku co...:wink4:
Ślicznotka z Koblencji


Zdjcie2504.jpg



Zdjcie2518.jpg




mam nadzieję ,że ten szafirowy motyli krzew zakwitnie....w końcu


Zdjcie2505.jpg



Princuś mnie wnerwia ...bo ma mało kwiatów..ale jak wypuszcza te buraczkowe cudne pączusie to mi przechodzi .... :dance:
jeszcze żeby się rozwinął zanim wyjadę :think:

Zdjcie2508.jpg


Charles Austin wypuścił metrowe baty i na końcach zaczyna kwitnąć...ten początkowy jego kolor lubię najbardziej


Zdjcie2510.jpg



Sweet Laguna jaśnieje do takiego pudrowego różu....ładna JEST :yummi:


Zdjcie2512.jpg


koci przerywnik....chciałam jej machnąć foto jak cudnie śpi :wink2: mina mówi wszystko za siebie...obudziłam ją :devil1:


Zdjcie2514.jpg




Zdjcie2516.jpg


Koraliki szamiemy juz na bieżąco


Zdjcie2519.jpg


Levender Ice...jest cudna ta róża normalnie cza-do-wa :hearts:

Zdjcie2520.jpg



Bukavu...moja ślicznota

Zdjcie2521.jpg



Zdjcie2523.jpg


nn

Zdjcie2524.jpg



Zdjcie2525.jpg




Zdjcie2526.jpg


Paul Bocuse


Zdjcie2527.jpg



Zdjcie2528.jpg


Agnes


Zdjcie2529.jpg


i troszeczkę rosy....zanim zniknie...


Zdjcie2530.jpg




Zdjcie2533.jpg




Zdjcie2535.jpg




Zdjcie2536.jpg



miłego dnia baj tymczaskiem
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2014 08:59 przez Keetee.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ewogrod

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 31 Lip 2014 10:19 #288062

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
Ten Paul tez niczego sobie :flower2: Kota wnerwiona widac ale z drugiej strony, tez bym sie wnerwila :happy3: U mnie dzisiaj chlodno i ponuro ale dobry czas na wsadzenie wkoncu paru chabazi.
PS plot walnij sobie na bialo :idea2: teraz sa fajne biale lazury do drewna na zewnatrz i po zaciagnieciu bardziej naturalnie wyglada. Sloje widac a i iloscia warstw mozna sobie "bielsza Biel" czy miej bielsza przypasowac.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 31 Lip 2014 20:45 #288167

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek Paul Bocuse mnie zachwyca normalnie....czadowy jest :wink4: Agnes Schillinger, Elodie Gossuin,Festival des Jardins de Chaumont...to samo :hearts: W ogóle gwiazdami sezonu ogłoszę chyba Generosy i bodziszki Rozanne :hearts: A dzisiaj skusiłam się na kolejną Chantal Thomas :wink4: (...sąsiadka akurat zamawiała,,,)no ślicznota prawdziwa...jak będzie tak kwitła jak reszta...to chyba zapodam sobie cały ogród Generosowy :dance:
Moja kota to taka czujna...no nie mogę jej fotosa machnąć jak śpi...bo zawsze oczyska otworzy... :wink4:
Białą lazurkę polecasz...a ja mam ochotę na niebieskości....to jeszcze do pomyślenia... :think:
Ostatnio zmieniany: 31 Lip 2014 20:51 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 01 Sie 2014 09:15 #288258

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Witanko kochani :dance:
Ależ dzisiaj klimacik po tych ulewach....a nie pisałam,że straszne ulewy były u mnie...
No to były....lało przeokrutnie ...chyba do rana...floksy leżą plackiem :wink2:
Ale wszystko w końcu napite na full :dance:
Pogoda fantastyczna ...to idę zrobię trochę roszad w ogródku...może mi o ujdzie na sucho po takim deszczu :wink4:

Jak zwykle po deszczu zawiesza mnie przy kropelkach...troszkę ich próbowałam utrwalić....


Zdjcie2549.jpg




Zdjcie2550.jpg




Zdjcie2551.jpg




Zdjcie2552.jpg




Zdjcie2553.jpg




Zdjcie2554.jpg




Zdjcie2555.jpg




Zdjcie2556.jpg




Zdjcie2557.jpg




Zdjcie2558.jpg




Zdjcie2559.jpg




Zdjcie2560.jpg




Zdjcie2561.jpg




Zdjcie2571.jpg




Zdjcie2570.jpg




Zdjcie2565.jpg



Ostatnie kwiaty Mariithereski

Zdjcie2563.jpg





Abraham Darby kwitnie powtórnie... :hearts:

Zdjcie2548.jpg




Lavender Ice...moje cudeńko :hearts:

Zdjcie2568.jpg




Zdjcie2547.jpg


Zaczyna tez powtarzać Rhapsody in Blue , jedna i druga :dance:

Zdjcie2546.jpg




Zdjcie2545.jpg




Zdjcie2538.jpg




Zdjcie2537.jpg


Princuś ...The Princuś


Zdjcie2542.jpg




Zdjcie2539.jpg


Pomponelka powtarza ...ech co to za rózyczka :dance:


Zdjcie2540.jpg



Charles Austin


Zdjcie2541.jpg


Bukavu :hearts:


Zdjcie2543.jpg


Agnes...znowu rozwija kwiat z przerośniętym środkiem...


Zdjcie2544.jpg


Różyczkowa pelaśka

Zdjcie2569.jpg
Ostatnio zmieniany: 01 Sie 2014 09:56 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 01 Sie 2014 09:57 #288271

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Ale ładna ogrodowa biżuteria :hearts: Kropelkowe, zamglone fotki śliczne :kiss3:
Kawusia raz, proszę :idea1: :drink1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 01 Sie 2014 10:12 #288272

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
ja też mogę na kawusię ? Zakropelkowałaś Dziewczyno na maksa! Koraliki my też już wszamamy - nie ma to jak smak własnych pomidorków ! Wiesz Dorotka, swoim poczuciem humoru, zachwytem nad roślinkami (szczególnie różami) energetyzujesz na maksa ! U mnie też była straszna nawałnica - jest trochę strat...aż mi się nie chciało wychodzić do ogrodu i trzeba było się trzymać tej myśli. Wyszłam. Pomyślałam chwasty będą łatwo wychodzić. Nie wychodzą. Błoto straszne a ja przemoczona do nitki od mokrych roślin. Zdecydowanie zrobi mi to dobrze na przyblokowany kark :mad2: Wróciłam. Aż żal takiej pogody (ciepło, zachmurzone, ziemia miękka od deszczu) bo jak piszesz można by wiele zdziałać w ogrodzie ale to chyba nie mój case dzisiaj... :bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.609 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum