TEMAT: Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :)

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 04 Sie 2014 22:02 #289190

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Widzę ,ze byłaś na wystawie dalie cudne jak jedna :hearts: ,Princuś leniwy bardzo słabo kwitnie i nawet sie zastanawiam czy sie z nim nie pożegnać to samo Tradescant .Cudne ,ale leniwe ;) Na reszcie chyba skończyły się upały .można normalnie oddychać, ale burze są okropne .Dzisiaj jak walło to myślałam ,że bomba spadła na nasz dom :ohmy: Superowe te Twoje fotki z kropelkami rosy :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2


Zielone okna z estimeble.pl

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 05 Sie 2014 15:06 #289435

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Ho ho ho... kto by się spodziewał... :supr3: .niebo od rana zasłonięte chmurami....uśmiechnęło się :funnyface:

Machnełam dzisiaj przez ta pogodę trochę słoiczków ogórasów w musztardowej zalewie....mniam...
Nie ma tego złego...:)

Jadziu tak byłam na wystawie...ale iiii tam...wydawało mi się ,że to naturalne,że będa róże hortensje i niewiadomo co :wink4: Ale fakt dalie i mieczyki były czadowe...ale ja nie mam miejsca na takie rośliny do wykopywania....o no :devil1:
A wiesz..też się czaję z łopatą na Princusia :laugh1: pojedzie do mamy...bo mnie wnerwia :funnyface:
Lecę do ogrodu...chciałabym z chwaściorami jeszcze zawalczyć przed wyjazdem....
Zostawiam Wam placki ziemniaczano-cukiniowe z sosikiem pieczarkowym...jak kto lubi ,ja kocham po prostu :yummi: Dobrej reszty dnia :drink1:




Zdjcie2730.jpg
Ostatnio zmieniany: 05 Sie 2014 15:09 przez Keetee.
Za tę wiadomość podziękował(a): Robaczek

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 05 Sie 2014 15:58 #289451

  • Malgocha1960
  • Malgocha1960's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • http://forumogrodniczeoaza.pl/​index.php/forum/33-m
  • Posty: 439
  • Otrzymane dziękuję: 45
Nie jadłam,ale chętnie posmakuję,tylko jak?

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 05 Sie 2014 17:00 #289462

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Doris - placuszki mniam, palce lizać. Też bardzo lubię. Bukiety piękne. Zazdraszczam tego wymoczenia w wodzie - przy takiej pogodzie to zbawienne. U mnie też pogoda daje się we znaki. Wczoraj nawałnica i deszcz. Rano było pochmurnie i miało znowu lać ale nie leje, wyszło słońce ...tak czy inaczej czuję się jakby czołg po mnie przejechał.
Ogóraski w zalewie musztardowej mniam - może bym i zrobiła ale mi się nie chce (i obiecałam sąsiadce słoiki tak żeby mieć wymówkę).

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 05 Sie 2014 17:25 #289467

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Normalnie jak wylezie słońce to aż żyć się chce....i nowe siły w człowieka wstepują :dance:
A jak super się chwaściory wyrywa...myk i wyłażą....co prawda chmury się kręcą i czasami wygląda jakby zaraz miało znowu lunąć....ale na razie tylko tak straszy...
łaże po ogródku i głupieje ...bo kombinuje gdzie dosadzić 3 trawy....
Niech no przyjdzie jakieś olśnienie :lev: Małgoniu....masz ochotę na placuszki....no wiem...kurcze daleko masz...a szkoda , bo wyszły extra :yummi:
Monia u mnie wczoraj były straszne oberwania chmury...no ściana wody,i to ze trzy razy tak... :crazy: Pysznogłówki i floksy leżą plackiem... :jeez: .Wiesz..ja z tymi przetworami to mam tak, ze sąsiadka -koleżanka mnie zawala warzywami :yummi: i robię ,coby się nie zmarnowały...a takie zalewie musztardowej czy curry , to wolę od kiszonych...moja mama tez robi z takich już za bardzo dojrzałych ,żółtych i wielkich ogórów, tylko wykraja pestki...są przepyszne...chyba moje ulubione :yummi: Ja to namiętnie robię dżemy...najwięcej truskawkowych, potem wisniowe, gruszkowe ,malinowe i brzoskwiniowe...przegapiłam jagody :mad2: lepiej troszkę się czujesz :hug:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 07:40 #289594

  • Robaczek
  • Robaczek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2526
  • Otrzymane dziękuję: 2972
Dzień dobry Doris!
Co dzisiaj pichcisz? Jedzonko wygląda pysznie, przetwory imponujące...ja jakoś nie mam do tego głowy ;-) Zamrozę tylko borówki, a z pomidorów zrobię sosy/bazę do zupy. Ogordasy robi moja teściowa :yummi:
Latte, raz proszę :drink1:
Pozdrowionka :-) Kasiek
Ogródek Robaczka

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 09:36 #289618

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Hejka kochane ludki...jest ładnie jak nie wiem co :hearts: śO mamuńciu...dzisiaj jakas jestem zaspana... :dazed: na dodatek głowa mnie coś boli...a rzadko mi się to zdarza
Właśnie uzdatniam się dożycia...he he kawusią :coffe:

Dzisiaj mam do obcięcia moje burki ...robię im letnią fryzurkę :wink4:
I to zajmie mi sporo czasu ...
Kasiek Machnę Ci Twoje latte ,wychylę z Tobą i zbieram się do kupy :drink1: Iiii tam ja ram nie szaleje przetworowo....to co najulubieńsze majstruje...choć miałabym ochotę na sałatkę z zielonych pomidorów w tym roku...zobaczymy.I tak samo mam zamiar pomrozić trochę borówek...chyba teraz mają najniższą cenę :think: ...ostatnio kupowałam za 12 zł
dzisiaj machnę na obiados coś prostego...bo nie mam czasu stać przy garach...pewnikiem spagetti bo mam to świeże pesto z Lidla ...mmmm :yummi:

Dobrego dzionka ,baj tymczaskiem :hearts: :dance:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:09 #289626

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dorotka, jak taki obiad serwujesz jak ze zdjęcia, to ja się do Ciebie teleportuję :)
Uwielbiam placki ziemniaczane na wytrawno!

Kupiłaś jeżówki :hearts: Nieźle się choroba roznosi ;-)
Ten fotos z rozchodnikami, jezówkami i pysznogłówkami - mistrzowska kompozycja!

Dobrego dnia,
A

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:13 #289631

  • dana1s
  • dana1s's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 195
  • Otrzymane dziękuję: 25
Dorociu znów przegapiłam wystawę :supr: Dobrze ,że mogę u Ciebie podziwiać relację ,dziękuję !
U ciebie człowiek napasie i oko i brzucha :happy3: Smacznie !
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 10:13 przez dana1s.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:30 #289642

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Agunia...wczorajszy obiadek to nalezy do moich ulubionych....mniam :yummi: a dzisiaj spagheti z pesto .... :yummi:
Jeżówki już u siebie przerabiałam...zamówiłam kiedyś Podstolca i mi niestety wyginęły, co mnie zniechęciło na długo...Teraz spróbuje jeszcze raz, ja je kocham ze względu na motyle...przyciągają ich niesamowitą prost ilość...teraz kupiłam większe sadzonki,lekko je okryję i zobaczymy..może się uda...będę miała tez takie zwykłe różowe i białe, te się u mnie trzymają lepiej...Uff robi prawdziwa smażalnia ...lubisz to :wink4: Ja nie za bardzo w mega upale funkcjonuję...więc na upał zadekuję się w cieniu i chlastam burki... :devil1:


Zdjcie2731.jpg

Danuśka ta wystawa...to wiesz,,,,,tak szumnie się nazywa, w sumie to święto hodowców dalii było i mieczyków,pokaz tych kwiatów był głównym celem wystawy i głosowanie na najpiękniejsze...ja tam sobie Bóg wi co wyobrażałam...a to taka mała imprezka była....ale było stoisko handlowe z bylinami i dosyć sporo jeżówek...to nie zwiesiłam nosa na kwintę :wink4:
A Ty w domku jestes czy na dziaMachnę Ci Twoje latte ,wychylę z Tobą i zbieram się do kupy :drink1:
A Ty nie nad wodą ?


Zdjcie2739.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 10:49 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:45 #289649

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
O to widze, ze masz pracowity dzien i bedziesz sie w fryzjera bawic ;) Ja chodze skolowana, pogoda mnie przytlacza swoim widokiem :happy3: Ide, usiade w kacie i bede sie uzalac nad soba :laugh1:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:52 #289651

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek a co u Ciebie z pogodą nie tak :think: u mnie żarówa taka jak lubisz...ale nie wiem łaj mnie boli łepetyna od rana... :jeez: zapodałam sobie procha bo nie mam czasu czekaż aż samo przejdzie :devil1:
Burki idą pod nóż... :devil1: Ale nie gole je tylko ciacham nożycami i degażówkami ,potem kąpanko i inne piesy będą ,jak szczeniaczki :laugh1:


Zdjcie2733.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 10:55 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 10:59 #289655

  • Julka
  • Julka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 500
  • Otrzymane dziękuję: 57
No u mnie jest szaro-buro, 18 stopni - plakac normalnie mi sie chce - ktos mi upaly ukradl i nie chce sie przyznac :devil1: wyciagnelam sobie czekolade z orzechami i zajadam do kawy, moze mi sie poprawi :happy:
Jak juz paszcze opitolisz, to foty poprosze :dance:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 11:12 #289658

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Julek....no jak wchłoniesz ta czekoladę...to Ci się humorek poprawi :happy4: Spoko dychnij se trochę po tych pałach...ponoć już idą kolejne :wink4: Wiem,ze lubisz istną smażalnię...ja akurat mogłabym się zamienić

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 16:50 #289725

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Ale fajna pogoda ...no fajna...co tam porabiacie...
ja mam przerwę..wchłonełam spaghetti z pesto basillico.... :lev:
No... jeszcze jeden burek do roboty :wink4:

MariaThereska

Zdjcie2742.jpg


Appleblossom :hearts:


Zdjcie2744.jpg


Dziewczyny ...zapomniałam Wam wcześniej fotków pyknąć , z tymi pysznogłówkami...
to są takie kolorki...choć nie za bardzo wyszły...czerwona i Lila tak mają tak z metr wysokości, różowa i jasna różowa maja tak ok 60 cm ...to możecie w razie co planować miejscówki :wink4:
Ups Agunia....sorki za pajaczka...ale tak sie napatoczył....musiałam z kwiatkiem go skosić :devil1:
Zdjcie2745.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 17:05 przez Keetee.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 20:34 #289765

  • moni
  • moni's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1308
  • Otrzymane dziękuję: 995
Laski, o której Wy tą latte pijecie co ? Nigdy nie mogę się załapać na czas :crazy: może za długo śpię ???? Eeee niemożliwe :bad-idea: Doris, dzięki za troskę. Dzisiaj mi ciupkę lepiej. Co prawda prawie nic nie zrobiłam dzisiaj a nie lubię marnować czasu ale co tam....jak szaleć to szaleć, 1 mineralna i 12 słomek :whistle:
U mnie dzisiaj też spaghetti było tyle, że bolognese bo chłopaki takie lubią najbardziej.
Kurde no ...podziwiam za przetwory ..ja to bardziej tak jak Kasiek tylko z tą różnicą, że ograniczam się do mrożenia :rotfl1: M w tym roku zrobił dżem truskawkowy ...no i namiętnie nalewki robimy...jestem właśnie w trakcie próbowania po kolei i trochę się już gubię hi hi hi ...
miłego wieczoru ! Może jutro uda mi się wstać na poranną kawkę z Wami chociaż nie wiem czy mi się uda po dzisiejszej degustacji :whistle:
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2014 20:35 przez moni.

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 06 Sie 2014 20:55 #289779

  • Keetee
  • Keetee's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1021
  • Otrzymane dziękuję: 128
Monia ...he he 12 rurek :happy4:Dobrze ci zrobi taki leniwy dzionek...zbierzesz siły :teach:
U mnie dzisiaj nie ma chłopaków, oni tez wolą bolognese...a ja lubię takie prościutkie z pesto ...moja Zuza ż:yummi:
O której wstajesz,...zaczekam na Ciebie z kawką...ja tam mogę kawkować na okrągło...już tak mam :devil1:
Degustujecie naleweczki...mmmm :yummi: to może postaw co koleżankom :drink1: W nalewkach jestem zupełny laik...a przymierzam się co sezon....ale teraz nie daruję, chciałam zrobić z czarnego bzu, jeżyn ,malin...w razie co podpowiedz mi co jeszcze warto zmajstrować.Jak macie jakieś wypróbowane przepisy to będę wdzięczna :wink4:

Witajcie w mojej 'bajce"....dopiero się pisze :) 07 Sie 2014 06:48 #289852

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Piękne masz różyczki Dorotko .Zaliczyłam fajny spacer po Twoim ogrodzie a na koniec wypiłam kawkę w miłym towarzystwie .Gdzie Ty kupiłaś Appleblossom ?Jest śliczna :eek3:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.583 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum