TEMAT: Ogród Aguniady

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 10:25 #4886

  • Grzegorz Bogucki
  • Grzegorz Bogucki's Avatar
Szumiące na wietrze brzozy, wszechogarniająca zieleń i barwne akcenty ... OAZA SPOKOJU :P
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 13:12 #5068

  • Monika68
  • Monika68's Avatar
Witaj, Aguś :kiss:

Nie ma to jak życzliwe duszyczki, które o wszystkim poinformują :cheer: , więc i ja się tutaj melduję :)
Chętnie zabrałabym się za porządkowanie ogrodu, ale jest za zimno... Mam nadzieję, że przed końcem marca uda się ruszyć z pracami...
Miłego dnia :kiss:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 13:54 #5141

  • Nutka
  • Nutka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 328
  • Otrzymane dziękuję: 99
Aguś...gotowa już do ogrodowych rewolucji? :lol: Skoro po 15stym mają być różyczki...to trzeba zaczynać zbierać siły...dobrze że słonko świeci, można "naładować akumulatory" :cheer:
Ale powiedzcie mi dziewczyny, jeśli na przykład po tym 15stym marca przyjdą róże, to co z nimi wtedy zrobić (z tymi z gołym korzeniem)? Wysadzać od razu na ogród? po wysadzeniu jeszcze jakoś okrywać? Czy przechować w jakiejś dużej donicy w garażu, dopóki mrozy nie mina?
Witamy w Nutkowym ogrodzie! :)

Pozdrawiamy!
Małgosia i Nutka
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 14:01 #5149

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Moniko, jak miło Cię tu spotkać! Myślę, że w ciągu kilku dni będzie można się zająć pracami ogrodowymi, bo pomimo że te miały już u mnie inaugurację w minioną sobotę, to jednak wciąż jest za zimno na dłuższe przebywanie na zewnątrz... Dobrego dnia!
Grzegorz, witaj... Dziękuję za to sympatyczne podsumowanie mojego ogrodu :) Dla mnie to faktycznie oaza zieleni i spokoju ;)
Pam, widzę, że obie czekamy na róże, chociaż przyznam, że w ogóle nie jestem przygotowana na ich powitanie ;) w dodatku sprawa mi się komplikuje - chodzi po krótce o zagwozdkę co do ich systemu korzeniowego... Ciekawam jakie dalie zamówiłaś?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 14:45 #5206

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Aguś przyszłam z rewizytą , Ogród pomiędzy brzozami jest piękny , ja też wsadziłam jedną brzózkę , przyjęła się , ma dopiero ok 3 m mam nadzieję że będzie dobrze u mnie rosła .
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 15:08 #5247

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Danusiu i dzięki za wizytę!
Brzozy są faktycznie piękne, ta ich biała kora nadaje ogrodowi to coś... Lubię je!
Myślę, że ta, którą posadziłaś u siebie szybko urosnie i nie będzie sprawiać żadnych problemów - w tym też ich urok...
Dla Ciebie:

Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 15:14 #5253

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Poezja , muszę załatwić sobie jeszcze ze dwie , przepuszczają dużo światła , tworzą super klimat i w grupie lepiej się prezentują.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 15:18 #5258

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Aguś zacytuję:WORTON BLUE,KENORA MACOB I TSUKI YORI i jeszcze zaryzykowałam cannę, której nie mogliśmy znaleźć w ubiegłym roku /pomimo wielu prób PINK SUNBURST.
U mnie juz różyczki rosną.
Pienne wyjęłam z garażu przycięłam, podlewam i widzę z dnia na dzień, jak się zmieniają.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 15:28 #5273

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pam, kompletnie nic mi nie mówią te nazwy - bez sensu Cię zapytałam ;) Ale nie omieszkam sprawdzić u wujka google'a kto zacz... Niech te mrozy pójdą sobie precz, bo chciałabym rozgarnąć kopce różyczkowe (straszą). A piennym się chwali, że ładnie przetrwały zimę w garażu... Może i ja spróbuję, kto wie :)
Danusiu, dokładnie, brzozy tworzą fajny klimat i w dodatku są takie ażurowe, romantyczne :) Spraw sobie, a jakże :) Ja od kilku miesięcy myślę o Youngii...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 16:43 #5334

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Powtykam róże najpierw w doniczki :) Może ziemia rozmarznie, wtedy od razu pójdą do ziemi. Ćwiczyłam już sadzenie wczesną wiosną, normalnie przygotowałam doły, posadziłam i podlałam róże, a potem zrobiłam kopce, które rozgarnęłam po dwóch czy trzech tygodniach. Wszystkie krzaczki się przyjęły. Mam tylko nadzieję, że zdążę przygotować rabatę, zanim nastąpi różany potop :lol:
Pamelka podała nazwy dalii-Kenora to istne cudo :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 08 Mar 2012 18:00 #5410

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agusiu, dopisuję się do Klubu Miłośników Brzóz :)
Uważam, że to najpiękniejsze, najbardziej "swojskie" i takie ...patriotyczne drzewa.
Wybaczam im nawet to, że wyjątkowo śmiecą (jedna rośnie u mnie w przedogródku); jak się już tak nasprzątam, nasprzątam, to po prostu przytulam się do brzozowego pnia i zmęczenie oraz irytacja przechodzą jak ręką odjął!
I jeszcze jedno - jak Ty to robisz, że masz taki piękny, wręcz wzorcowy trawnik???
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 09:44 #6168

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Witaj Daluniu, mam podobne podejście do brzóz - wszystko im wybaczam, traktuję je niemal jak moje koty, łącznie z przytulaniem ;) W kwestii trawnika, to nie robię nic szczególnego, poza wiosenną odnową (wertykulacja, nawożenie, koszenie), regularnym podlewaniem, opryskami na dwuliścienne i koszeniem... Cieszę się, że Ci się podoba!
Ewa, ja chyba zrobię podobnie - posadzę najpierw róże do donic chyba, że uda mi się wszystko przygotować do dnia ich dostawy, ale wiele zalezy od pogody... Póki co nie widać zapowiadanego ocieplenia... Idę sprawdzić Kenorę :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 10:26 #6209

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Jestem prawie pewna, że nie zdążę :angry: Pluję sobie w brodę, że nie zaczęłam przygotowań jesienią. Teraz wystarczyłoby przekopać.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 10:37 #6222

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Prawda? I tak kopałyśmy dołki, łatwiej byłoby wtedy, ziemia nie była zmarznięta... Ech, a tak będziemy miały dwa razy więcej roboty... No nic, trzeba wyciągnąć wnioski na przyszłość... :dry:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 11:04 #6253

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Witaj Aguś!

Wpisuję się pierwszy raz, choć Twój ogród znam i podziwiam od kilku miesięcy. "Przez Ciebie" mam na ten rok poważne plany berberysowe, że nie wspomnę o szczepionych modrzewiach :evil:

Mam tylko jeden mały problemik. Żeby zobaczyć Twoje zdjęcia, muszę zmieniać przeglądarkę na Chrome :S a kiedyś tak nie było. Ale trudno, dla tych pięknych widoków będę się przemieszczać :P



Pozdrawiam, Marta
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 11:10 #6259

  • e-genia
  • e-genia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4032
  • Otrzymane dziękuję: 3524
Witaj Ago rzeczywiście brzozy piękne , szkoda że ja mam taki mały ogródek .

Genia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 13:18 #6401

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Geniu, jeśli bardzo Ci zależy na brzozowych listkach to może zmieści się u Ciebie jakaś miniaturowa odmiana brzozy?
Marto, bardzo mi miło, że wpadłaś! Ze wstydem przyznam, że nie kojarzę z poprzedniego miejsca Twojego nicka ani ogrodu - wybacz :blush: Sprawdzę to i owo więc (nie widzę w podpisie odnośnika do Twojego wątku na Oazie) :) Jeśli udało mi się zainspirować Cię berberysami czy modrzewiami to tylko odbije się to z korzyścią dla ogrodu - to wspaniałe rośliny, jak już na pewno się przekonałaś :)
Co do zdjęć, to może Twój antywirus coś blokuje?
Pozdrawiam serdecznie, A.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 09 Mar 2012 14:41 #6481

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Coraz zimniej :( Nic chyba nie będzie z jutrzejszych planów.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.413 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum