TEMAT: Ogród Aguniady

Odp: Ogród Aguniady 11 Mar 2012 23:16 #9013

  • Roma
  • Roma's Avatar
No, Aguś już widzę jak latem pokażesz nam jakie cudności będą rosły w tych donicach.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Ogród Aguniady 12 Mar 2012 09:15 #9218

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Romeczko, oczywiście, że pokażę donicowe nasadzenia... póki co, domykam ostateczny plan :)
Gosiu, donice są duże - największa ma 45cm średnicy, najmniejsza 32cm. Mam nadzieję, że dzięki wielkości, rosliny wieloletnie dobrze będą się w nich czuły.
Geniu, będę sadzić hortensje, bukszpan, hosty, żurawki, a podsadzać białymi petuniami, niecierpkami, bakopą...
Pam, super, że Ci się podobają! Nie planowałam w żadnej z tych donic róży, ale kto wie ;)
Robaczku, Dorbie - dzięki!
Jagódko, dzięki za info o Promanalu!
Ostatnio zmieniany: 12 Mar 2012 09:15 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 12 Mar 2012 09:44 #9244

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Aga ładne te donice, pięknie będą rośliny wyeksponowane.Ja w donicach zasuszyła bym roślinki , staram się wszystko wsadzać do gruntu , bo w sezonie nie zawsze mam czas podlać i siedzą takie biedne. Moje cztery doniczki stoją na wilgotnych rabatach dobrze wciśnięte w glebę , żeby miały dostęp do wilgoci.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 13:55 #10114

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Danusiu, dzięki - cieszę się, że donice przypadły Ci do gustu... Ja staram się ograniczać wydatki na jednoroczne, tym samym zmniejszam ilość donic... W tym roku w ogóle nie będę miała skrzynek na parapetach okiennych, ani żadnych plastików - to sobie obiecałam ;) Ciekawe czy wytrzymam ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 14:21 #10124

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Witam :kiss: i poproszę o wiosnę :woohoo:
Dzisiaj wybieram się w jej poszukiwaniu do moich zakątków :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 14:31 #10135

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Pam, ja już co nieco dostrzegłam podczas ostatniego obchodu, ale strasznie wolno i nieśmiało wyłaniają się te wszystkie rośliny... Sprawdzę dziś czy coś się zmieniło - takie zielone maleństwa cieszą niesamowicie ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 14:44 #10150

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Agusiu, i ja czekam z niecierpliwością na widoki donic (piękne!) z kwiatami...
Też nie przepadam za plastikami i staram się unikać; lubię natomiast wykorzystywać jako osłonki wszelakiej maści przedmioty, które w pierwszym życiu nie miały pojęcia, ze będą służyły jako donice...
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 14:51 #10157

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dalu, zgadzam się z Tobą w tej kwestii... widzisz, człowiek dopiero z wiekiem zaczyna dostrzegać urodę takich przedmiotów... Ileż ja się różnych rózniastych cudeniek po babci pozbyłam... Pluję sobie teraz w brodę, poważnie... To przedmioty z duszą, które tworzą tę kropkę nad i, w domu i ogrodzie...
Żałuję, że byłam taka lekkomyślna w tym temacie...
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 16:04 #10216

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
oj już się nie mogę doczekać jak posadzisz w tych cuudnych donicach roślinki...... :woohoo:
z tymi starociami po dziadkach jest czasami fajnie i nie....choć jak mi usuwali altankę to znaleźli mi taki stary kociołek......muszę go tylko porządnie wyszorować i mam jak znalazł na ognicho.....kupować nie muszę...a to taki stary jest, babcia była w szoku, że się znalazł :whistle:
i co jak tam wiosenka u Ciebie? pokazała się już?
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 19:47 #10378

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Mądra Aga po szkodzie ;) Zdarza się, że podejmujemy decyzje, które po czasie okazują się nie najszczęśliwsze. Na razie się cieszę, że zamówiłam rośliny, które zaczynają przychodzić :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 13 Mar 2012 19:54 #10382

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Aga donice świetne :) .Już nie mogę się doczekać widoku z roślinkami w nich rosnącymi.Ja wygrzebałem kilka starych glinianych doniczek
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 14 Mar 2012 14:39 #10804

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Andrzej, ja też się nie mogę doczekać, ale nie gwarantuję, że efekt Cię zadowoli ;) Sama nie wiem jeszcze, jak to wyjdzie :)
Ewcia, ano teraz mądrzejsza ;) Przyszła do Ciebie już sadzawka?
Marta, oznak wiosny na codzień nie mogę dostrzec, ale w piątek wyruszę z aparatem po rabatach ;)
O, stary kociołek to jest to - będziesz miała piękną ozdobę z duszą :)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 14 Mar 2012 18:02 #10901

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
popielate brzozy, popielate donice, i świetny pomysł na roślinne kompozycje-kochana od ciebie to tylko się uczyć :search:
czekam na zdjęcia
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 15 Mar 2012 09:24 #11303

  • Andzia1
  • Andzia1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 474
  • Otrzymane dziękuję: 199
Aga :thanks:
Powtórze to co u siebie napisałam: Właściwie to doszłam do wniosku, że "nie ma tego złego, co by na dobre nie wyszło" - tak a'propos zamieszania związanego z forumami.
Dzięki temu, że powstała Oaza mam okazję poznać nowego ogrody, do których "tam" nie zaglądałam, co niewątpliwie było błędem.
Pięknie u Ciebie, aż się chcę poleżeć na tych soczystych dywanach trawy!
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 15 Mar 2012 09:28 #11307

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Aguś piękne donice.....ja teraz kombinuję w co posadzić lilie :unsure: przydałyby mi się takie ładniutkie duże donice....ale niestety z braku laku będą musiały powędrować w plastiki, dopóki się nie dorobię.....Chcę z 5 dużych donic obsadzić liliami.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 15 Mar 2012 11:55 #11388

  • Shirall
  • Shirall's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3980
  • Otrzymane dziękuję: 747
nie tylko ozdoba taki kociołek ale i przydatna rzecz......można w nim gotować na ogniu...i to takim ogrodowym.....w sobotę go przyniosę i go bede szorować - oby mi tylko mama nim nie przywaliła bo brudny jest jak nie wiem co :club2:
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2012 11:56 przez Shirall.
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 15 Mar 2012 14:25 #11469

  • Ania
  • Ania's Avatar
Witaj ;) Uwielbiam brzozy...przytuliłam się do nich wirtualnie.Ależ u Ciebie pięknie,oj będę tutaj wracać ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Ogród Aguniady 15 Mar 2012 14:58 #11485

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Aniu, zapraszam jak najczęściej :) Ja też uwielbiam brzozy i nie mogę się doczekać momentu, kiedy obsypią się jasno-zielonymi listkami...
Marto, zrobisz zdjęcie temu kociołkowi?
Aga, donice z tyloma liliami będą wygladały zjawiskowo - już nie mogę się doczekać kwitnienia i zdjęć :)
Andziu, oczywiście to powiedzenie ma tez zastosowanie w naszej sytuacji... Będzie ok, a Ciebie zapraszam jak najczęsciej! :)
Patkaza, dziękuję za miłe słowa! Może jutro uda się zaaranżować jedną z donic, wówczas pokażę zdjęcia... W ogóle muszę z aparatem poszukać oznak wiosny, których jest już sporo :)
Ostatnio zmieniany: 15 Mar 2012 15:00 przez Aguniada.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.544 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum