TEMAT: Pod dębami ogród Wandy

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 14:17 #5162

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Witaj Wandziu czy róże już zbierają sie do wypuszczania czerwonych nosków . U mnie jesienne nasadzenia juz zaczynaja wegetację . Tak sie cieszę ,że wreszcie coś zaczyna sie dziać
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 14:47 #5210

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Kocino, no więc ten mój dąb to już chyba ma tak po pięćdziesiątce, jak na moje oko. Gdy się tutaj sprowadziliśmy, to już był dość spory. Jeśli wierzysz w reinkarnację, to śmiało wsadzaj żółędź do ziemi i zaczynaj uprawiać. W następnym wcieleniu będziesz mieć Drzewo jak trzeba :whistle:

Agness, róże u mnie także do kopczyków czarne, ale na niektórych widzę trochę zielonego. Oczywiście pnące znowu będą zaczynać od zera, jak co roku zresztą. TRochę mnie to wnerwia, jak widzę u innych forumków dorodne pnące okazy :blink:

Bogucki, witam nowego gościa. Ogród faktycznie wygląda na dojrzały dzięki wysokim drzewom. Natomiast uprawiam go dopiero ósmy rok. Wcześniej pod drzewami było wyłącznie śmietnisko i mnóstwo akacji, które trzeba było wykarczować. Nawet teraz mi się nie chce wierzyć, że to prawda :unsure:

Artam, nie za bardzo mogę tę swoją różaną chorobę rozwijać, bo nie mam gdzie. Czekam na dostawę paru odmian, ale na tym się już chyba skończy. Ostatnio trawy mi się podobają coraz bardziej i chcę zostawić trochę miejsca dla nich. Póki co, wywalam rozmaite niedobitki, krzaczory, które nie rokują i zajmują miejsce. Dosyć semtymentów w tym względzie.

Moniko68, ja to bym bez wątku nie wytrzymała, choć szczerze mówiąc, dosyć mam trochę fotek wspominkowych, a aktualne na razie nieciekawe. No ale może warto pokazywać te pierwsze wiosenne prace, choć widoki mamy teraz mało efektowne. Podobno już robi się cieplej, a więc w sobotę będzie można poszaleć w ogrodach i na działkach :)

Jadziu, witam kochana. Niestety róże u mnie czarniutkie, o zerwonych noskach nie ma na razie mowy. Bardzo ci zazdroszczę, że u ciebie już nowości startują. No ale wiadomo, że tam u was cieplej. No nic, musze jeszcze trochę poczekać. Teraz sprżatam rozmaite badyle i liście. Może jak skończę, to już będzie prawdziwa wiosna.
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 14:53 #5222

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
P9210717.JPG



P9210722.JPG



P9210725.JPG



P9210723.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 18:08 #5420

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Wandziu, ależ u Ciebie bujnie!
Ja ja już tęsknię za taką zielenią :)
Może gdyby cała awantura miała miejsce wiosną lub latem, emocje byłyby mniejsze...
Zieleń łagodzi obyczaje :cheer:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 18:09 #5422

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Wandziu no niestety tak bywa z pnącymi.....ja najbardziej martwię się o Alchymist, bo ona kwitnie na dwuletnich pędach i jak przemarzną, to nie zobaczę kwiatów w tym roku....a one są takie piękne.....
Tak patrzę na Twoje pelargonie ....już ostatni gwizdek na robienie sadzonek.....muszę koniecznie wreszcie wziąć sie za to....
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 19:12 #5513

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Daluniu, szczerze mówiąc, mi już powoli przechodzi. Wyszłam ziś sobie do ogrodu, posprzątawka przycięłam, ptaszków posłuchałam i od razu świat zrobił się wspaniały, mimo że troszkę zimnawo i ziemia jeszcze zmarznięta. No ale jak sie popatrzy na kolorowe iglaczki, zresztą jedyne drzewak zachowujące kolor, to taki spokój spływa na duszę, że nic nie jest w stanie go zmącić :)

Agness, wiem, że Alchymist jest piękny. Bardzo chciałam go mieć, ale niestety idę po rozsądek do głowy, bo bez sensu jest kupowac takie róże, które wymarzają i potem nie kwitną. No ale ty go już masz, a więc wyobrażam sobie, jak serce boli na widok tych czarnych pędów. A przecież wyrzucić szkoda. I człowiek nadal pielęgnuję. I tak w kółko.
Pelargonii w tym roku nie mam. Pobrane szczepki padły, to znaczy po prostu sobie zgniły. Nie mam pjęcia dlaczego. Kiedyś nie miałam problemów z rozmnażaniem pelargonii. Teraz tak.
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 21:20 #5785

  • wanda7
  • wanda7's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 266
  • Otrzymane dziękuję: 53
Dobranoc,

P9030478.JPG
Ostatnio zmieniany: 08 Mar 2012 21:21 przez wanda7.
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 21:26 #5794

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
Wandziu, ja też mam niesmak co do TAM i nie chce mi się TAm pisać, dobrze mi tu :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 08 Mar 2012 22:19 #5887

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
jak uroczo spogląda...fajnie poszaleć wśród takich bujnych zieloności...chociażby z taczką...miłych snów ;)
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 12 Mar 2012 00:05 #9068

  • Helios
  • Helios's Avatar
Witaj Wando!
Miło jest znowu oglądać Twój ogród w nowym wydaniu.
_____________
Helena
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 12 Mar 2012 18:32 #9534

  • Dorbie
  • Dorbie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 694
  • Otrzymane dziękuję: 93
wanda7 wrote:
Alutka, mam TAM co prawda wątki otwarte, ale mam "za darmo" wyłączone pw. Dlatego czuję wielki niesmak i na razie nie będę tam pisywać.

Wandziu, ja też tak jak Ty mam niesmak i jakoś mnie tam nie ciagnie, tylko szkoda, że kilka osób sTAMtąd jeszcze nie założyło tu watków
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 12 Mar 2012 20:23 #9642

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Wandziu ale pedzisz z watkiem :) kilka dni mnie nie bylo, a tu takie zaległości :oops:
Kulki na ostatnich fotkach doskonałe na tło, jednak .... a może plany naszadzeń różanych, żeby tak było widać na co czekamy z niecierpliwością :)
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 12 Mar 2012 20:30 #9652

  • mirdem
  • mirdem's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2652
  • Otrzymane dziękuję: 2335
Wando często zaglądam ale rzadko piszę , podziwiam liliowce i hosty i kolekcję fiołków :kiss:
Pozdrawiam.....wiosennie przez cały rok ... Mirka :P :P

Kolorowy galimatias Mirki

Kramik -wymienię , sprzedam ( głównie ogrodowe)2015
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 12 Mar 2012 20:48 #9679

  • Roma
  • Roma's Avatar
Wandziu,ale nam dałaś po oczach kolorami,kiedy znowu będzie tak w realu :(
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 29 Mar 2012 19:30 #17806

  • patkaza
  • patkaza's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 311
  • Otrzymane dziękuję: 64
:bye: n witaj pewnie buszujesz wśród wiosennych rabatek
pozdrowienia, odezwij się
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 29 Mar 2012 20:22 #17841

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
patkaza wrote:
odezwij się
Właśnie, właśnie odezwij się ;)
Jak tam przezimowała różana kolekcja?
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 10 Kwi 2012 20:59 #22994

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Piękna zielona dżungla zrobiła się w cieniu dębów :) Fontanny z traw, piękne liliowce .... eleganckie donice z kwiatami .... po prostu rajski ogród :flower2:
Temat został zablokowany.

Odp: Pod dębami ogród Wandy 10 Kwi 2012 21:03 #23001

  • Michał
  • Michał's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4161
  • Otrzymane dziękuję: 2428
Witaj

Rajciu jak tu pięknie
Już sobie wyobraziłem jak w tym roku będzie wspaniale u ciebie, z chęcia bym cię odwiedził i pooglądał tak wspaniałe miejsce.napewno włozyłaś w to wiele serca i wysiłku, ale widzisz opłacało się :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.470 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum