TEMAT: Ogród Danusi

Ogród Danusi 21 Sty 2014 23:35 #216815

  • mefihlhi9R
  • mefihlhi9R's Avatar
Piękny ogród Danusiu, widać, że włożyłaś w niego dużo pracy. Powodzenia w utrzymywaniu tego raju :)


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Danusi 22 Sty 2014 08:34 #216833

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Danusiu :bye: bardzo podoba mi się te Twój pomysł na truskawki zwisające :thanks:
W jednym miescu,piętrowo,więcej się mieści,,super.Ja nie mam takich truskawek.Powiedz jak one zimuj ą??Jak owocują???

Ogród Danusi 22 Sty 2014 13:05 #216868

  • Roma
  • Roma's Avatar
Danusiu-zawsze jesteś pełna pomysłów,czego szczerze Ci zazdroszczę.
Bardzo pomysłowe skrzynki,kto wie cy wiosną nie skopiuję pomysłu dla pelargonii które bardzo lubię ale nie w doniczkach( za dużo pracy)

Ogród Danusi 24 Sty 2014 00:43 #217285

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
O jejku , jakie tłumy odwiedzających , jak miło .
VERA :hug:
Elżbietko rzeczywiście jestem szczęściarą , mieszkam w cieplejszej części kraju i mogę sobie pozwolić nie okrywać roślin , z pewnymi wyjątkami . Róż nigdy nie okrywam i nie kopczykuję , dbam za to żeby ziemia nie była goła , albo rosną byliny okrywowe albo wysypuję trociny , korę , to co mam . Warstwa ściółki ok 20 cm i zostaje do następnej jesieni , dodatkowa korzyść , nie muszę pielić . Hortensji też nie okrywam , kwitnie co roku , ale dwa lata temu po ciężkich przejściach miała połowę mniej kwiatów.
mefihlhi9R :hug:
Alinkomam te truskawki drugą zimę . w ubiegłym roku miałam dwie sadzonki i dbałam o nie jak mogłam . Jedna zimowała w ogrodzie , druga w domu . Obie przetrwały trudny czas zimowy , jednak ta w domu gorzej zniosła sen zimowy . Zrobiła sił bada , anemiczna . Kwitła za długo , cały czas produkowała owoce , które i tak nie dorastały. Ta na dworze przysnęła , listki miała krótkie , twarde , ciemnozielone .Na dworze zdecydowanie lepiej zimować . Owocuje od wiosny do mrozów , owoce słodziutkie , pachnące nawet te jeszcze niedojrzałe , no i są cały czas . Gorsza sprawa z rozmnażaniem ,troszkę za wolno się mnożą .
Roma pewnie że kopiuj , po to pokazałam żebyście mogli korzystać .
Pomysły to ja mam , tylko na realizację nie zawsze starcza czasu i sił a pomysły rodzą się same jak czytam forum . Właśnie narodziła się nowy na latarenki z suporeksu , miałam do tej pory problem z barwieniem na jasny piaskowy kolor i na utrwalenie żeby zaraz nie rozmiękł i właśnie dziś znalazłam chyba sposób .
Lazura do struktury ładnie się barwi i tworzy szklistą powlokę . Czekam z niecierpliwością na wiosnę .
W oczekiwaniu na wiosnę trwają przygotowanie do siewu .

DSC05974.JPG

Stojak już stoi , M zamontował kółka żebym mogła go obkręcać , a ja muszę uszyć foliowy kaptur żeby papryki i pomidory miały ciepło i wilgotno . Wszyję zamek błyskawiczny żeby można było łatwo dostać się do roślin .
Sprawdziłam folia przez taśmę krawiecką ładnie się szyje .

IMAG2626.jpg

Ogród Danusi 24 Sty 2014 10:12 #217332

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Danusiu :bye:
:woohoo: ale profesjonalny stojak,ale tam duuużoo ci się zmieści ;)
,Suuuper taka sprawa.Ale i trzeba mieć miejsce na taki duży stojak :)
Ostatnio zmieniany: 24 Sty 2014 10:13 przez anabuko1.

Ogród Danusi 24 Sty 2014 11:15 #217354

  • Lucy2na
  • Lucy2na's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 4
witaj Danusiu !!!
:flower2: :flower2: :flower2: :flower2:
Połaziłam sobie u Ciebie ..pooglądalam ...świetne miejsce ..oaza spokoju ...jeśli pozwolisz będę zaglądać częściej bo znalazlam tu wiele interesujących roślin i nie tylko ..Twoja kiełbasa wygląda bajecznie ...jeśli można prosić o przepis byłabym wdzięczna
od zeszłego roku zaczeliśmy z mężem przygodę z wędzeniem ...bywa różnie ale nie poddajemy się

Ogród Danusi 25 Sty 2014 09:47 #217686

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Aniu , w ubiegłym roku miałam sporo mniejszy stojak a i tak zasłaniał całe okno , musiał stać na szafce . Z tego jestem bardzo zadowolona , jest stabilniejszy , jest na kółkach więc mam dojście do okna jak muszę je umyć , półki są głębokie i wyższe . Nie muszę się martwić że coś mi się nie zmieści i mogę go obracać zamiast przestawiać doniczki .
Lucynko , goście zawsze mile widziani .
Kiełbasy to ja dawno nie robiłam , ale przepis znalazłam .

4 kg karkówki,
0,5 kg młodej wołowiny,
1 kg słoniny,
2 szklanki bulionu,
11 - 11 g soli
15 g saletry,
15 g pieprzu,
12 – 15 ząbków czosnku
cienkie jelito.

Mięso przepuszczam przez maszynkę z sitkiem o oczkach średniej grubości, słoninę przez sitko o oczkach najdrobniejszych. Mieszam masę mięsna ze słonina, solą , saletrą , przyprawami utłuczonymi w moździerzu oraz czosnkiem roztartym z solą. Dodaję bulion i wyrabiam na gładką masę. Wkładam na 24 godz. do kamiennego naczynia i przechowuję w temperaturze pokojowej.
Napełniam jelita, formując batony długości 30 – 45 cm i nakłuwam je. Suszę w przewiewnym i chłodnym miejscu 4 – 6 godz., potem wędzę 12 – 16 godz. ciepłym dymem . Suszę jeszcze raz 2- 4 godz.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA, Lucy2na

Ogród Danusi 01 Lut 2014 19:29 #220862

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Zazdroszczę stojaka na sadzonki kiedy siejemy? :bye:

Ogród Danusi 02 Lut 2014 21:27 #221173

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Anetko , ja już zaczęłam . Posiałam lobelię , paprykę de cayenne , trojeść amerykańską , trawę cytrynową , rozmaryn, ukorzeniam kiwi jednopienną , różę pnącą NN . Na razie tyle. Mam jeszcze dużoooo miejsca . Następne siewy po 15 lutym .

Ogród Danusi 02 Lut 2014 21:41 #221179

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Witaj Danusiu :flower2: .
Piękny stojak, przydał by mi się taki bo miejsca brak na parapetach :wink4:
Czytam, że posiałaś trawę cytrynową. Jak długo wschodzi? Ja mam nasionka i też zamierzam posiać.
Pozdrawiam
Magda
Ostatnio zmieniany: 02 Lut 2014 21:41 przez madzia.

Ogród Danusi 03 Lut 2014 06:58 #221215

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Madziu , wysiałam troszkę na próbę . Wschodzi po kilku dniach ,rośnie dosyć szybko , ale chyba ma za mało światła i mocno wybiega , chyba lepiej wysiać pod koniec lutego albo na początku marca .

Ogród Danusi 03 Lut 2014 17:44 #221347

  • madzia
  • madzia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 896
  • Otrzymane dziękuję: 1798
Dzięki Danusiu za informację. Wyczytałam w necie, że trawa cytrynowa wschodzi po 120 dniach :crazy:
Czego to ludzie nie wymyślą :idea1: :tongue2:
Będziesz miała Danusiu jakieś nadwyżki na sprzedaż. Szukam bodziszków duużą ilość.
Pozdrawiam
Magda
Ostatnio zmieniany: 03 Lut 2014 17:45 przez madzia.

Ogród Danusi 03 Lut 2014 20:49 #221417

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Madziu PW.

Ogród Danusi 03 Lut 2014 21:07 #221427

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Madziu to dla Ciebie
DSC05078.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): madzia

Ogród Danusi 05 Lut 2014 09:44 #221753

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Tacca wrote:
Właśnie narodził się nowy na latarenki z suporeksu , miałam do tej pory problem z barwieniem na jasny piaskowy kolor i na utrwalenie żeby zaraz nie rozmiękł i właśnie dziś znalazłam chyba sposób .
Lazura do struktury ładnie się barwi i tworzy szklistą powlokę ..

Pochwal się proszę Danusiu :thanks: , bo bardzo jestem ciekawa efektów :oops:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Ogród Danusi 09 Lut 2014 12:36 #222796

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Pewnie że się pochwalę , tylko musi się ocieplić , zaraz będę się brała do roboty . Na razie sieję , sieję i sieję .

Ogród Danusi 09 Kwi 2014 22:16 #242375

  • Roma
  • Roma's Avatar
Puk,puk,myślę,że już się troszkę ociepliło a gdzie nowy pomysł?

Ogród Danusi 24 Kwi 2014 20:27 #246876

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
No właśnie, u mnie już właściwie lato, piękna pogoda, chociaż ostatnio trochę deszczowa. Pomysłów co nie miara, tylko albo czasu brak, albo, zawsze jest jakieś albo. Ja na razie się kuruję , M przesadza pół ogrodu. Wszystkie plany troszkę przesunęły się w czasie. Wiosna przyszła bardzo szybko i zgarnęła cały wolny czas.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.737 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum