TEMAT: Ogród Danusi

Ogród Danusi 20 Sie 2013 18:15 #187285

  • aneta72
  • aneta72's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 451
  • Otrzymane dziękuję: 111
Witam.Bardzo ładne nowe dzieła ładny ogród.Bardzo lubię rudbekie -są mało wymagające.Ja robię przetwory na zimę,suszę zioła roboty przy tym sporo ,ale zimą fajnie się sięga i podjada. :bye: Twój ogród ładnie wypracowany,mój straszliwie się rozrósł mam co rozsadzać i przesadzać,czekam na więcej opadów i zabieram się do roboty.Pozdrawiam


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Danusi 21 Sie 2013 17:37 #187578

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Danusiu dorodnie u Ciebie,kolorowo,smacznie słowem dla każdego cos miłego,mnie interesują szczególnie skrzynie na pomidory,miejsca mam mało a apetyt duży.Cały czas sledziłam w wątku pomidorowym twoje relacje i widzę,że sprawdziła sie metoda.Nie tyle wykonanie skrzyni tylko wypełnienie,jaka ziemie dawałaś ogrodową czy workową i w jakich proporcjach z kompostem?Nawoziłaś dodatkowo w sezonie?

Ogród Danusi 22 Sie 2013 11:35 #187737

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Anetko , mój ogród , chyba jak większość ogrodów dopracowany bywa wiosną , po fali upałów przyszły deszcze i zrobił się busz , rosną nie tylko rośliny chciane ale też w zastraszającym tempie z pod ziemi wyłażą te nie chciane , żeby warzywa chciały tak rosnąć jak niektóre chwasty .Powinna brać się za porządki , ale szkoda resztek lata i czas na suszenie ziół i przetwory . Pracy co nie miara a dzień coraz krótszy .
Ewa , ja zrobiłam duży błąd i do skrzyń napakowałam samą ziemię z kompostu , bo miałam w nadmiarze a nie sprawdziłam pH ( było mocno zasadowe od popiołu drzewnego ) . Następny błąd dodałam dużo obornika granulowanego , nie rozpuszczonego . Zanim doprowadziłam pH do odpowiedniej wartości to trochę trwało , potem zaczęły się kłopoty bo korzenie pomidorów dobrały się do obornika , zaczęły się niedobory fosforu i potasu i sama nie wiem czego jeszcze . W połowie lata udało mi się doprowadzić podłoże do równowagi bi pomidory są zdrowe , smaczne . Podlewam rozcieńczoną gnojówką , robię ją z tego co rośnie niechciane w ogrodzie , na bieżąco napełniam wiadro tym co wyrwałam . Doszłam do wniosku że jeżeli można chwasta kompostować to i gnojówkę można z niego robić , nie ma co wybrzydzać w każdym zielsku jest trochę witamin i mikroelementów . Tak więc ten rok mam bez nawozów i bez środków chemicznych . To po prostu poezja , rano pryskam pomidory , a wieczorem zajadam prosto z krzaka . Przydała by się jeszcze metoda na robale , przez nie nie mam w tym roku jabłek , wszystkie kwiaty zaatakowały .
W przyszłym sezonie ziemia będzie kompostowa zmieszana na pół z ogrodową , wysypana na drobne gałęzie i słomę , podlewana gnojówką . Mam trochę gołębiego nawozu , ususzonego , myślę że po troszku będę dodawała do gnojówki i oczywiście już od siewek opryski mleczanem wapnia .
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2013 11:52 przez Tacca.
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Danusi 22 Sie 2013 20:07 #187825

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Ja też nie wybrzydzam,robie z pokrzywy,mniszka,skrzypu,zalewam też obornik garnulowany,po 2 tygodniach mozna używać.Od wczesnej wiosny warto zacząć,żęby maksymalnie wykorzystać zalety mleczanu,na szczęście jest tani i bezpieczny.Na robale gnojówka z wrotyczu.Jaką głebokość miały skrzynki?

Ogród Danusi 22 Sie 2013 21:01 #187842

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
30 cm wysokie , 30 cm szerokie , a długość rożna tak ok 1,40 cm, nie mają dna .
Ostatnio zmieniany: 22 Sie 2013 21:02 przez Tacca.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Ogród Danusi 22 Sie 2013 21:39 #187868

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Danusiu co to za kwiat na pierwszej fotce wygląda jak fuksja ,ale czy to ona .? .Fajne rudbekie ciekawe czy przezimują i czy się rozmnożą
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2

Ogród Danusi 22 Sie 2013 21:52 #187875

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Jadziu to fuksja , ale nie wiem jaka , dostałam w prezencie , Rudbekia piękna , niska , wygląda jak słonecznik , czy przezimuje , nie mam pojęcia , to moja pierwsza Rudbekia , nie licząc nagiej .

Ogród Danusi 26 Sie 2013 22:08 #188847

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
W tym roku tak wciągnęła mnie uprawa pomidorów że całkiem zapomniałam że mam ogród a w nim rośliny ozdobne , ale to może nawet lepiej ( dla roślin) uniknęły przesadzania latem .Lato się kończy pora na przesadzanie . Z trawnika wypadła czereśnia , Zostało tyyyyle miejsca . Niestety M pilnuje trawnika jak oka w głowie . Przesadzanie musi odbyć się dyskretnie i etapami . Dziś przesadziłam Jodłę Koreańską i Berberysa , M popatrzał , pomruczał , skraj trawnika to może być , jest spokojniejszy . Dziś od sąsiadki dostałam 5 taczek otoczaków , chyba zrobię z nich obrzeża .Ciemna noc mnie zastała , fotki będą jutro.

Ogród Danusi 27 Sie 2013 21:20 #189104

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Pomidory pomału dojrzewają , noce robią się coraz chłodniejsze . Wymyśliłam takie parawany , na noc opuszczam , na dzień podwijam , osłaniają krzaki od północno -wschodnich wiatrów , na razie zdają egzamin. Boki są nie osłonięte , więc nawet jak nie odsłonię to też nie ma biedy , bo jest naturalny przewiew .

IMAG2174.jpg


IMAG2175.jpg


IMAG2176.jpg


IMAG2177.jpg


IMAG2178.jpg


IMAG2179.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri

Ogród Danusi 28 Sie 2013 06:13 #189190

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
IMAG2089.jpg


IMAG2090.jpg


IMAG2082.jpg


IMAG2091.jpg


IMAG2083.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): VERA

Ogród Danusi 28 Sie 2013 21:54 #189325

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Danusiu,dobra mama pomidorkowa z Ciebie,zakochałaś sie w nich :rotfl1: Mówisz,że na skraju trawnika możę byc?,2 lata temu posadziłam na skraju jałowce płożące a dzis sa 2m w głąb rabaty :rotfl1: Estetka z Ciebie wielka,ten serwis z różyczką na slicznej koronce obrusa,aż nabrałam chęci nieodpartej na herbatkę.

Ogród Danusi 31 Sie 2013 20:57 #189843

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ewa, pomidory to ja zawsze kochałam , szczególnie letnie, prosto z ogrodu, pachnące, lekko kwaśne, twarde, zjadam je jak jabłka , tylko nie umiałam wyhodować własnych, stąd mój zachwyt. Zbieram z krzaka świeże , zdrowe , lekko podpalone. W domu dojrzewają, jem kiedy przyjdzie mi ochota , wystarczy rękę wyciągnąć. I przeciery na bieżąco robię. Poezja .
Co do skrzynek , to one są bez dna i stoją na trawniku , M jak kosi trawę to najpierw podkaszarką obrzeża , to i przy skrzynkach wykasza .
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2013 20:01 przez Tacca.

Ogród Danusi 25 Paź 2013 21:21 #200528

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
A to mój nowy pomysł na truskawki zwisające , do tej pory kwitną .

IMAG2449.jpg


IMAG2450.jpg


IMAG2453.jpg


IMAG2454.jpg

Ogród Danusi 19 Gru 2013 09:40 #210084

  • Ewogrod
  • Ewogrod's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1427
  • Otrzymane dziękuję: 4303
Danusiu
Przeglądając post Waldka o ciekawych wątkach, natknęłam się na Ciebie. Nie wiem, jak nie spotkałam się z tym wątkiem - nim odezwałam się na Forum, przeczytałam prawie wszystko...
Rewelacyjne te" rzeżby" , i inne twory. Coś działałam w podobnej dziedzinie, ale to dziecinna zabawka w porównaniu z FOTELEM.
Pokażę za parę dni te niby wycinki innej rzeczywistości : 1.Arizona, 2.Błękitna Planeta.
Przypomniałaś też jakim wspaniałym elementem są korzenie. Trzeba je propagować, po co mają się rozsypywać w lesie zamiast cieszyć oczy

Ogród Danusi 25 Gru 2013 18:31 #210651

  • katik
  • katik's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 381
  • Otrzymane dziękuję: 84
Danusiu po dość długiej przerwie znów natrafiłam na Twój ogród, z przyjemnością sobie pooglądałam, masz bardzo dużo świetnych pomysłów, ja koniecznie muszę zrobić domek dla murarek :bye:
Pozdrawiam Kasia

Mała działka Katik

Ogród Danusi 03 Sty 2014 13:43 #212295

  • Tacca
  • Tacca's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 879
  • Otrzymane dziękuję: 571
Ewa jestem zauroczona Twoim kamiennym ogrodem . Niestety u mnie tylko polnikaki , ale kamień kocham w każdej postaci . Mam stary wieszak drewniany , taki na kapelusze i parasole , mocno sfatygowany i parasolkę i to jest pomysł na wiosenną pracę . Kamienny stolik z parasolem , parasol zrobię ażurowy , pod nim mały stolik i postawię koło fotela .

Katik domek dla murarek koniecznie zrób , po pierwsze pożyteczny po drugie może być ozdobą .

Dziś pięknie, słonecznie ,na różach znalazłam dwie dorodne kolonie czarnej mszycy , już wylądowały w kuble na śmieci , przycięłam lawendę i z zielska które dziś uzbierałam i przyciętej lawendy nastawiłam gnojówkę z dodatkiem gołębiego nawozu i niech czeka . W najbliższym czasie ma być ciepło , wiadro ustawiłam na południowej stronie na słoneczku. Wiosną dołażę pokrzywy . Będzie na początek sezonu .
Choinka już mnie denerwuje , ustawiła bym już stojaczek , ale M na razie choinki pilnuje i na sianie trochę za wcześnie .
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2014 13:53 przez Tacca.

Ogród Danusi 21 Sty 2014 20:32 #216750

  • VERA
  • VERA's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1919
  • Otrzymane dziękuję: 3718
Danusiu :thanks: :thanks: :thanks:
Pozdrawiam Vera :)

Ogród Danusi 21 Sty 2014 23:07 #216805

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Witaj Danusiu :) . Zwiedziłam dziś pół twojego ogrodu - w tej chwili to najbardziej zazdroszczę ci tego , że nie musisz okrywać na zimę hortensji , nie mówiąc o rózach , które u Ciebie nawet kopczyka nie potrzebują. A kwitną pięknie! Zaskoczył mnie kwitnący kuflik - piękny krzew! Zdążyłaś porobić sadzonki przed zimą , na wypadek gdyby miał problemy? Czy udaje mu się bezproblemowo zimować?


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.643 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum