TEMAT: ogródek działkowy tomex

ogródek działkowy tomex 12 Cze 2014 10:06 #271712

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Piękne fuksje, stwierdziłem że czerwiec to najlepszy miesiąc wszystko żywe, zielone, kolorowe w końcu w tym miesiącu kwitnie większość bylin
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX


Zielone okna z estimeble.pl

ogródek działkowy tomex 12 Cze 2014 10:13 #271716

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
Ale wypięlęgnowane super na działecce :thanks:
A jakie piekne fuksje.Ja jakoś Ich nie kupuje,co kupiłam kiedyś,to jakąś zarazę albo mszyce miały,co mi je zżerały :angry:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 15 Cze 2014 23:48 #273199

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Adrianie też tak myślę że czerwiec to bardzo kolorowy miesiąc , szczególnie powojniki szaleją na dobre :bye:
Aniu u ciebie tez jest czyściutko ,nic tylko pogratulować :thanks: .Fuksje które wiszą na tarasie ,to świeży nabytek zobaczę jak się bedą chować :drool: :hug:

ogródek działkowy tomex 10 Lip 2014 23:43 #281742

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
No to się opuściłem najpierw siedziałem na robocie we Wrocławiu ,jak wróciłem to szleje na działce z szopką która powiększam o metr na skład drzewa do kominka i zrobiłem piwniczkę na warzywa ,jest już bliżej końca to i wstawię fotki .Przepraszam że tak długo się nie odzywałem ale zawsze brak czasu :whistle:

ogródek działkowy tomex 11 Lip 2014 00:21 #281750

  • Adrian
  • Adrian's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 997
  • Otrzymane dziękuję: 1031
Tomek,
grunt żeś żyw i zdrowy :D
A co słychać u Twoich powojników z siewu?

Pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 11 Lip 2014 03:00 #281754

  • chester633
  • chester633's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3279
  • Otrzymane dziękuję: 1931
TOMEX wrote:
No to się opuściłem najpierw siedziałem na robocie we Wrocławiu ,jak wróciłem to szleje na działce z szopką która powiększam o metr na skład drzewa do kominka i zrobiłem piwniczkę na warzywa ,jest już bliżej końca to i wstawię fotki .Przepraszam że tak długo się nie odzywałem ale zawsze brak czasu :whistle:

Tomek, chętnie zobaczę co ,,zmajstrowałeś'' :wink4: poproszę o fotorelację - jeżeli taka ,,ci'' jest.....
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 12 Lip 2014 00:10 #282141

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam koleżeństwo kochane , adrianie powojniki z siewu rosną jak na drożdżach dostały nawet tyczki bambusowe tak się rozbujały ale zeszłoroczna sadzonka zielna w tym roku juz zakwitła w tej chwili mam parę nowych sadzonek ale nie będę zapeszł zobaczę co z nich wyrośnie . Musze trochę zapiratować i zrobić próbę rozmnożenia Mari Cuiri Skłodowskiej . :happy3:
Jak tylko troszkę lużniej się zrobi to wstawię fotki .
Czester foto relacji krok po kroku nie będzie bo nie było kiedy pstrykać fotek ale efekt końcowy na pewno pokarzę , piwniczka wyszła jak ta lala a nakład nie był duży , roboty jednak nie brakowało jeszcze się do końca nie przeniosłem na nowe śmieci cały tydzień zleciał jak z bicza trzasł , posadzka zalana dzień prędzej a rano już płytki kładłem w szopce ,płytki dobrze nie wyschły a już fugę dostały :crazy: :crazy: :crazy: Jak się tylko się obrobię to fotki będą :thanks: :thanks:

ogródek działkowy tomex 12 Lip 2014 15:40 #282288

  • Roma
  • Roma's Avatar
Jak widać to nie tylko ja zaniedbuję swój wątek :P a jż miałam mieć wyrzuty sumienia,że długo do Ciebie nie zaglądałam.U mnie powojniki chyba niezbyt dobrze się mają i dlatego będą musiały zmienić adres zamieszkania :teach:

ogródek działkowy tomex 13 Lip 2014 00:44 #282491

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś moje powojniki mają się średnio na jeża troszkę uwiąd daje się we znaki troszkę mączniak prawdziwy ,ale ogólnie dają radę ,troszkę się opuściłem w pisaniu bo za dużo pracy na działeczce ,za jakieś dwa tygodnie jadę na wczasy i wszystko będzie musiało sobie dawać radę samo . Niektóre powojniki dopiero zaczynają kwitnąć ale jakoś nie nadążam za zdjęciami ,nawet nie mam czasu popracować przy roślinach bo cały czas pracuję nad szopką jutro poracuję nad oświetleniem i muzyczką [ jakieś radio na 12 v i dwa głośniczki dla umilenia pracy w ogrodzie :drool: ]

ogródek działkowy tomex 13 Lip 2014 09:34 #282547

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Ciekawe czy jeden z powojniczków nie będzie miał szansy zamieszkać............u mnie:)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 13 Lip 2014 09:56 #282557

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gdyby tak dobo miała ze 36 godzin to może wtedy byłoby trochę wolnego czasu,choć wątpię. :think:

ogródek działkowy tomex 13 Lip 2014 10:01 #282561

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Romo to byś zamęczyła organizm:) i pewno sporo nas:)
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 18 Lip 2014 00:15 #284163

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Uluś pewno i mógłby u ciebie zamieszkać tylko muszę je najpierw nazwać , mam sześć siewek jednego i cztery innego rozpoznam po listkach jak tylko znajdę czas , wczoraj organizowałem im drabinki .Muszę się przyznać że siewki są bardzo gęste tak po dwadzieścia ,trzydzieści roślinek w jednej doniczce. :kiss3: Romuś jak by doba miała 40 godzin to jeszcze było by mało a człowiek by padł na pysk a roboty nie przerobisz :hug:

ogródek działkowy tomex 18 Lip 2014 09:55 #284233

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
Trwają intensywne prace, ciekawie to brzmi, ale
A przy okazji pokaż siewki powojników. I może jakieś rady w tym zakresie :dry:
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 20 Lip 2014 02:10 #284624

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Witam Sweety i znowu ta godzina nie bardzo jest jak wstawić zdjęcia troszkę czasu mało a jeszcze kolację trzeba zjeść i ukąpać , wiśnia już przycięta ,fasolka na bieżąco zaprawiana , ogórki się kiszą i na sałatki też już poszły, o pierwszej godzinie wróciliśmy z żonką do domu . jak tylko znajdę troszkę czasu to zdjęcia wstawię bo troszkę ich narobiłem ,siewek powojników też .Teraz to już wypasione roślinki :drool: Pozdrawiam serdecznie kochani :kiss3:

ogródek działkowy tomex 20 Lip 2014 09:03 #284641

  • Roma
  • Roma's Avatar
Trochę chyba przesadzasz z tymi nocnymi pogawędkami Polaków nocą, jako żona podniosłabym bunt :P Od dzisiaj też zabieram się za kiszenie ogórków na zimę a i fasolka dosyć dobrze obrodziła.Susza u nas jak cholera,nic tylko z wężem trza latać :(

ogródek działkowy tomex 20 Lip 2014 09:08 #284644

  • Sweety
  • Sweety's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 674
  • Otrzymane dziękuję: 119
A ja wczoraj przeliczyłam ile słoików zostało mi po zeszłorocznym ogórkowaniu (trochę zaszalałam :whistle: ) i też muszę zabrać się za tegoroczne. Jednak pierwsza partia konfitur z malin i soki z wiśni oraz porzeczek już są :dance: Wiśnie od rodziców, bo moje drzewa jeszcze marnie owocują, reszta od mnie z ogrodu. Wszystko ekologiczne :D
Za tę wiadomość podziękował(a): TOMEX

ogródek działkowy tomex 24 Lip 2014 16:10 #285985

  • TOMEX
  • TOMEX's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1239
  • Otrzymane dziękuję: 505
Romuś susza wszędzie doskwierała do dzisiaj ,leje od wczoraj jak z cebra tez chociaż nie będzie trzeba podlewać przez jakiś czas . Za tydzień jadę na wczasy więc mam nadzieje na dobre grzybobranie i wędkowanie :drool:
Sweety nasze zaprawy już porobione a jeszcze jest dużo ogórków które rozdaję znajomym ,pomidory też w tym roku nie zawiodły i to z własnej uprawy . Wiśnie już przyciołem i opryskałem teraz muszą o nią podwójnie dbać bo jedna mi w tym roku wypadła :fly: Dzięki wszystkim za odwiedziny . :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.691 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum