TEMAT: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 29 Gru 2012 23:46 #105581

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Jola, ja tu legendy tworzę, a Ty wszystko psujesz! :rotfl1: :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 00:03 #105587

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Legendę trzeba tworzyć :teach: ale nasze kulki pieczołowicie ułożone wszędzie, gdzie się da są zwykle :lol: tak, aby w transporcie nic im się nie stało /hamowanie i te rzeczy :happy3: :rotfl1: :happy3: /.
Jakby zaszła potrzeba zapewne i na kolanach pasażera by jechały, nawet na kolanach kierowcy :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1:
Kierowcy zaś domyślają się jak byłoby im najbezpieczniej w tej sytuacji :lol: :silly:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 00:18 #105593

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Jolu , ale masz dużo pięknych iglaczków! Ten jest cudny - Pinus mugo 'Frühlingsgold'.O pinus mugo Agnieszka właśnie dziś czytałam w Działkowcu :lol: . Zainteresowała mnie również pinus bonderosa Agnieszka - ciekawe , jak wysoka rośnie , bo akurat tego nie podali.U mnie jedynie te niewysokie wchodzą w rachubę
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 00:57 #105600

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Eluś nie chcę Cię martwić, ale Pinus ponderosa 'Agnieszka' chyba będzie za wysoka.
Jak większość sosen żółtych może docelowo przekroczyć 10 metrów :think: .
To jest czarcia miotła, więc trzeba będzie nieco czasu, aby upewnić się, czy będzie się zachowywała jak gatunek /przyrost ok. 25 cm rocznie/, czy rosła nieco wolniej.
Mogę dopytać u źródła jeśli jesteś zainteresowana :)

Mam takie maleństwo ;)



Największym jej atutem są piękne, długie, paskowane igły.

Znalazłam jej wiosenne 'świeczki' ;) Nie są małe zupełnie :whistle: może około 8-10 cm ... znaczy to, że jednak mniej niż zwykła ponderosa.



A na dobrą nockę dzisiejszy czerwony zachód słońca jako, że działka z widokiem :woohoo:





Dobrej nocki wszystkim :hug:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Elżbieta

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 21:45 #105902

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Widoki na tej działce... ech.... .
Moje zachody trochę zasłonięte, trochę industrialne...
Ale zawsze jak coś ładnego się dzieej, to myślę "Joli by się spodobało"...
Całus na stary rok ślę :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 21:58 #105908

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
aleb-azi wrote:
Ale zawsze jak coś ładnego się dzieje, to myślę "Joli by się spodobało"...

Oczywiście :woohoo: mam nawet jedno letnie, wrześniowe, wspominkowe ujęcie :lol:
Niebo tęczowo-dywanowe :happy4:



Buziaki przesyłam powrotnie :kiss3: i dla Jarcia dodatkowo :hug:
Szczęśliwego Nowego Roku :drink1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 30 Gru 2012 22:15 #105915

  • piotrek_ns
  • piotrek_ns's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1433
  • Otrzymane dziękuję: 1226
Świetnie wyszło to niebo, jakby olejnicą malowane :wink4:
Pozdrawiam wszystkich gorąco.

Piotrkowe działkowanie
Skalniak i kamienie
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 00:00 #105950

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Joluś , lubię sosny , szczególnie te o długich igłach - wyglądają prześlicznie. U mnie mogę sobie pozwolic jedynie na niewysokie , takie ok 2-3 m egzemplarze. Szkoda, że Agnieszka może dorosnąć aż do 10 m. A nawet jeśli czarcia miotła mniej , to i tak nie moge ryzykowac , skoro nie sprawdzona.
Na śliczną panienkę wyrośnie to Twoje maleństwo :happy:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 11:53 #106042

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Wpadam, żeby sobie przypomnieć ulubione migawki z Twojego jakże różnorodnego ogrodu... muszę się cofnąć ładnych parę stron, by nadrobić zaległości, ale chcę byś wiedziała, że jestem :hug:
U nas typowo przedwiosennie i mam nadzieję, że zima już nie wróci... krety rozpoczęły istną inwazję, co zapowiada raczej utrzymanie się przyjemnej aury... U Ciebie zapewne mroźne noce, ale zimy też nie widać?
Ściskam serdecznie, A.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 13:20 #106057

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Powzdychałam sobie za wiosenką, jak popatrzyłam na Twoje iglaki z młodymi przyrostami. trzeba będzie na te cuda poczekać prawie pół roku, no może na świerki białe 4 miesiące.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 16:59 #106135

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Prawda Piotrze, że piękne niebo :woohoo: na Izkowym ogrodem. Tylko perspektywa ograniczona nieco ;)

Elu to może Pinus nigra 'Spielberg'
Po 10-ciu latach dorasta do 1,5m wysokości i 1,2m szerokości, dodatkowo można z niej formować bonsai'e ;) Igły nieco krótsze niż u żółtych, ale to przecież sosna czarna. Igły mają długość 15-18cm :lol:
Dodatkowym atutem jest jej dostępność na rynku.
Moje maleństwo jesiennie :happy4:




Długoigielna i zaskakująca jest także Pinus sylvestris 'Moseri'/sosna pospolita/
Początkowo rośnie w kulkę mniej lub bardziej foremną, później przyjmuje kształt bardziej rozłożystego krzewu, niż drzewa. Przyrasta wolno, 5-8 cm rocznie, taka kupka długich igieł niezwykle urocza :)
Dodatkowym jej atutem jest to, że zimą przebarwia się na kolor żółty i oczywiście można ją strzyc, aby osiągnąć pożądany wygląd, ale na to trzeba poczekać ładnych parę lat :happy4:



Aguś jak milo, że zajrzałaś :hug: i wstawiałaś aktualne fotki do Twojego wątku :lol:
Widziałam Twoją wiosnę, te krety to mnie nieco niepokoją, oby tylko nie było powtórki z ubiegłego roku, bo jak w lutym mróż chwyci ... :jeez:
U mnie jeszcze gdzieniegdzie biało, ale to już raczej smutne resztki białych świąt.
Wesołej sylwestrowej nocy życzę :hug:
Danuś trochę optymizmu ;) nie zaszkodzi. Tyle miesięcy :jeez: to aż trudno czytać, a co dopiero doczekać :jeez:
Jednak dobrze, że nie samymi kulkami ogród żyje, a są także inne rośliny, które zaczynają cieszyć wczesną wiosną :woohoo:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:23 #106149

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Podoba mi się określenie "kupka długich igieł" :woohoo:
Ja dziś na swoim 'Spielbergu' ćwiczyłam nowe ustawienia aparatu, bo kwiatków brak :happy3:
Ale wciąż nie jestem zadowolona :jeez:
A Ty nie szykujesz się na nocne hulanki? :dance:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:26 #106151

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
markita wrote:
A Ty nie szykujesz się na nocne hulanki? :dance:
A i owszem ;) na forumowych stronach :silly: :happy3:

Czytałam, czytałam o Twoich fotograficznych wyzwaniach, aż się zawstydziłam, że tyle studiujesz już na początku :oops:
Ja czytam tylko wybrane fragmenty :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:33 #106158

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
O, to widzę nie ja jedna będę tu dziś z doskoku zaglądać :rotfl1:
Choć być może wybiorę się przed północą do miasta pokaz fajerwerków obejrzeć :whistle: - tę rozrywkę wymusiła na nas córka, która jest potężnie obrażona, że nie ma imprezy :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:42 #106163

  • vita
  • vita's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 707
  • Otrzymane dziękuję: 242
Nie, no całkiem zakulkowana dziewczyna!
Gdzie aeonium, nieśmiało zapytam?
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:43 #106167

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
pamelka wrote:
markita wrote:
A Ty nie szykujesz się na nocne hulanki? :dance:
A i owszem ;) na forumowych stronach :silly: :happy3:

Salonach, chyba? :happy3: :happy3: :happy3:
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 17:51 #106170

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Markito ... są takie lata, kiedy zabawa nie jest możliwa niestety :( Może za rok.
Pokaz fajerwerków mówisz :think: Ja mam widok na miasto piękny ... więc tylko wyjść na taras :search:
Vituś sama pisałaś, że zakulkowana ;) Zapraszam do oglądania :woohoo:
Aeoniumy małe, więc jeszcze nawet nie fotografowałam :oops: Może jutro, bo dziś za ciemno.
Gosia i bardzo słuszna uwaga: 'Na forumowych salonach' :wink4:
Temat został zablokowany.

Odp: Jesienno-zimowe zamyślenia pamelkowe :) ... z widokiem 31 Gru 2012 18:09 #106184

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
No cóż, mówi się trudno, zabawimy się zatem bez hulanek ;) :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.454 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum