TEMAT: Ogród Kasi

Ogród Kasi 05 Sie 2015 13:55 #393858

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Marta, opóźniony mam ogród o 2-3 tygodnie... trochę "lepiej" wyglądają stipy na łące, kłosy są, ale trzeba :search: . Już tęsknię za takim tygodniem :silly: . Generalnie u mnie też jest sucho, w czerwcu deszcze omijały mój ogród, dopiero koniec lipca był łaskawy. Fakt, u Ciebie jest cieplej...
Po co ja wracałam z działki... siedzę w zaciemnionym mieszkaniu pod wentylatorem :jeez: . Byle do niedzieli.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi


Zielone okna z estimeble.pl

Ogród Kasi 05 Sie 2015 14:26 #393861

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Mnie deszcze omijają od połowy maja :mad2: , temperatury ZAWSZE najwyższe w kraju :evil: , w dodatku co roku jest coraz gorzej :jeez: . A pamiętam jak wieszczyli, że to będzie zimne, deszczowe lato :angry: , meteorolodzy jak z koziej d... trąba :evil:
Po co chcesz czekać do niedzieli, kobieto, jak masz gdzie, to uciekaj natychmiast :silly:

Ogród Kasi 05 Sie 2015 14:37 #393863

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
W tym sęk, że nie da rady... A w niedzielę podobno ma się trochę ochłodzić...
W jednym się sprawdziły te prognozy, na Mazurach w lipcu były na prawdę chłodne noce, 9-10 stopni. Za to teraz :jeez: , w nocy ciężko wychłodzić mieszkanie.
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 05 Sie 2015 15:24 #393870

  • peonia
  • peonia's Avatar
katja wrote:
.
O tak, jakbyś zobaczyła gdzieś ostnicę Jana, to proszę o cynk :kiss3:
Kasia, jest ostnica jana w wysyłkowej, napisz na priv to podam adres.

Ogród Kasi 05 Sie 2015 15:51 #393872

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Kasiu no trza było siedzieć na działce i delektować się cudnym otoczeniem no ale jak mus to mus :wink4:
Skwar okrutny, dobija wszystkich, deszczyk był wczoraj to dopiero było po nim parno, dobrze że aby w taką pogodę zboża suche i żniwa powinny szybko się skończyć :)
Dzięki Twoim pochwałom polazłam szukać hortensji Wim`s Red no bo skoro taka fajna to czemu sobie nie zafundować :devil1:

Ogród Kasi 05 Sie 2015 17:40 #393880

  • peonia
  • peonia's Avatar
edulkot wrote:
Dzięki Twoim pochwałom polazłam szukać hortensji Wim`s Red no bo skoro taka fajna to czemu sobie nie zafundować :devil1:
Widzę , ze nadajemy na tych samych falach, kupiłam tydzień temu hortensję Wim`s Red na All w Ogrodzie Marzeń jako ze tanio, :)

Ogród Kasi 05 Sie 2015 17:51 #393884

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Liczę ,że i ja się dowiem gdzie ta ostnica przebywa :flower2: Kasiu wytrzymaj jeszcze trochę zapowiadają burze ,to może przy okazji trochę deszczu spadnie .O tym ,że się schłodzi to prawdę mówiąc nie słyszałam ,ale daj Boże :teach:
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Ogród Kasi 05 Sie 2015 20:22 #393915

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
peonia wrote:
edulkot wrote:
Dzięki Twoim pochwałom polazłam szukać hortensji Wim`s Red no bo skoro taka fajna to czemu sobie nie zafundować :devil1:
Widzę , ze nadajemy na tych samych falach, kupiłam tydzień temu hortensję Wim`s Red na All w Ogrodzie Marzeń jako ze tanio, :)
Beatko i co warto, ładna sadzonka?

Ogród Kasi 06 Sie 2015 10:18 #394032

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Beatko :kiss3: szybkich kwitnień na nowym hortensjowym nabytku

Maju, Wim`Red fajna, bo wczesna, a wiesz w moim opóźnionym ogrodzie, to ma znaczenie... i ma kwiaty inne niż moje pozostałe. Ale równie wcześnie się przebarwia.

fFk2pLIhc_-ASrbdzZh-RDKXli65lAtU2Qz7ndi9auow826-h619-no.jpg


Magical Candle i Polar Bear tak wyglądały w zeszłym tygodniu

etgdNKed1xoeK_rlo0Y5RKQUTLZq8Q2o5pxo5PMVm3Yw826-h619-no.jpg


Ewcia, podobno się ochłodzi, ale tylko na jeden dzień :jeez: .

A to moje pierwsze dziełżany Ruby Tuesday i Rubinzwerg, lipcowe nabytki w Zielonych Progach

j9fxQGfCkjFrbTMHwgpxOajPZ9npgHv2K2n3ti3sKuIw826-h619-no.jpg


3lTjFAjdoesnKyPVEoObMGmlxUnuQhtoKB_PdnQKgKMw826-h619-no.jpg


Koty też muszą być :)
Sympatyczny rudzielec kolega Dzidki czasami przychodzi coś przekąsić i poleżeć ;)

kCMFLt_2AmZbWR3zUBxT4LnLmLToo5_endrs364uNYow826-h619-no.jpg


Dzidzia nie jest wybredna, gustuje i twardych i miękkich posłaniach :devil1:

TfmXRLT65iIUOgJzYtgNUEb_tfr25FH8MTzXHv2BHdAw826-h619-no.jpg


dZqXMulOeyw71cT3H9Zce-bORN81yfhUk_798SAhdacw826-h619-no.jpg


a tu sprawdza czy dobre drewno przywieźli :lol:

LTHwwMZWFYjiLS9EQGu7h5BcQ9H8CY5jgFlDW1cR7z4w826-h619-no.jpg



:bye:
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Za tę wiadomość podziękował(a): Margo2, piku, peonia, edulkot, Adasiowa

Ogród Kasi 06 Sie 2015 10:46 #394039

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Posłanie w zwiewnej trawce Dzidzia wymościła sobie rewelacyjne :woohoo:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 06 Sie 2015 12:20 #394046

  • peonia
  • peonia's Avatar
To będę czekac na widoki kwitnących u Ciebie hortensji, jakie oprócz Wim's Red masz odmiany?

Ogród Kasi 06 Sie 2015 12:38 #394051

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Wiesiu, cwana bestia z tej Dzidzi :hearts:
Beatko, nie za wiele ich mam... na powyższych fotkach obok W'sR - Tardiva, przy tarasie Magical Candle i Polar Bear..., dwie Little Lime, Kyushu i kupiona w zeszłym roku Limeligth nie zakwitnie w tym roku. Myślę jeszcze o Vanilce i koniec, więcej nie planuję... suchy klimat, odległość :unsure: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi

Ogród Kasi 06 Sie 2015 13:58 #394055

  • edulkot
  • edulkot's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2906
  • Otrzymane dziękuję: 3009
Cudne masz te kociaki :hearts: dochodzący rudzielec taki dostojny no a Dzidzia jak to kocica cwaniara :lol:
Będę obserwować rozwój hortensji i pewnie jakieś będę kupować pod nowy domek, Wim's Red to już pewne, mam dwie swoje nn i jakaś się jeszcze zmieści :)

W 'piekarniku' ciągle gorąc, nawet nie wychodzę choć sporo ludzi kręci się po placu, ja kręcę się przy piecu i się dogrzewam ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): katja

Ogród Kasi 06 Sie 2015 14:07 #394058

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Dzień dobry!
Przebierasz już nogami do wyjazdu na działkę? :)
Mam nadzieję, że będziesz tam miała nieco chłodniej, niż w stolicy... tu ukrop na weekend zapowiada się nieziemski.
Dzidzia-hedonistka bardzo mi się podoba - ot, korzysta w pełni z uroków życia, jak to kota :D
Hortensje cudne... ja niedługo muszę pokazać swój szpaler Limelight, bo to, co krzewy zrobiły w tym roku, to istny szok ;-)
Miłego!

Ogród Kasi 06 Sie 2015 15:04 #394069

  • peonia
  • peonia's Avatar
katja wrote:
Beatko, nie za wiele ich mam... na powyższych fotkach obok W'sR - Tardiva, przy tarasie Magical Candle i Polar Bear..., dwie Little Lime, Kyushu i kupiona w zeszłym roku Limeligth nie zakwitnie w tym roku. Myślę jeszcze o Vanilce i koniec, więcej nie planuję... suchy klimat, odległość :unsure: .

I u mnie ich nie za wiele, 'Unique' ,Kyushu ,Tardiva; 'Floribunda', 'Le Vasterival'
GREAT STAR, a Grandiflory nie mogę się dochować- zawsze coś mi uschnie :(
A do planów zakupowych - zobacz , u mej znajomej tak rośnie ostnica, ale tylko w jednym miejscu ogrodu daje sie utrzymać.

P5271811.jpg
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 15:05 przez peonia.

Ogród Kasi 06 Sie 2015 16:28 #394078

  • katja
  • katja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1562
  • Otrzymane dziękuję: 552
Maju, dobrze rozpracowałaś kocie towarzystwo ;) . Wczoraj miałam gości, więc dzisiaj urlop od gotowania :)... i odpada dodatkowe dogrzewanie mieszkania.
Aga, Ty masz Wim`s Red... u Ciebie to już chyba sczerwieniała... jakie masz o niej zdanie, pokażesz ją? Wiem, że teraz w Twoim ogrodzie królują Limki, czekam na fotki szpaleru.
Wyjeżdżam dopiero w przyszłym tygodniu, wiec tropikalny weekend w stolicy mnie nie minie :mad2: . We wcześniejszych prognozach niedziela miała być znośniejsza, ale teraz to nie wiem :jeez:
Beatko, ależ to cudo :dazed: :thanks: . Trzeba będzie posadzić w kilku miejscach, może któreś jej podpasuje :wink4: .
Pozdrawiam
Kasia

Ogród Kasi
Ostatnio zmieniany: 06 Sie 2015 16:29 przez katja.
Za tę wiadomość podziękował(a): peonia

Ogród Kasi 06 Sie 2015 16:45 #394082

  • Aguniada
  • Aguniada's Avatar
Mam Wim's Red - owszem, zmienia barwy, ale raczej zróżowiała, niż zczerwieniała...
Wszystkie limki wyglądają bardzo świeżo... wiem coś o tym, bo otrzymałam dziś horrendalną kwotę za zużycie wody :jeez:
Pokażę wszystko, ale niech te upały miną, bo człek się do niczego nie nadaje :supr:

Ogród Kasi 11 Sie 2015 08:52 #394961

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Kasieńko :)
Portret domku z hortensjami na pierwszym planie nadaje się do oprawienia w ramkę i powieszenia w najbardziej eksponowanym miejscu - gdyby nie dzieląca nas odległość, wprosiłabym się na popołudniową kawę ....
Jak dużą powierzchnię ma ta czarodziejska chatka ? I te drzewa .... :hearts:
Bardzo dobrze, że zaprosiłaś dzielżany; osobiście jestem w nich zakochana, takie typowe kwiaty późnego lata, długo cieszą oczy i przyciągają bzyki; teraz szukam odmiany o zielono/brązowo/żółtych kwiatach, bo jakaś równowaga dla rudości i czerwieni być musi ;-)
Koty, jak zwykle, pełen relaks ....
Mam nadzieję, że "urlop" na ogrodzie będzie dla Ciebie idealną okazją do prawdziwego wytchnienia od codzienności - tego życzę i cieplutko pozdrawiam :kiss3:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): katja


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.711 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum