TEMAT: W kocim raju.

W kocim raju. 19 Maj 2015 23:41 #370823

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Czas zacząć nowy sezon na Oazie. Najpierw kilka w miarę świeżych fotek z ogrodu.

Pięknie mi kwitły wczesne rododendrony. nazywają się inaczej, a kwiaty maja identyczne. Ciekawe.

ogrd001.jpg


ogrd006.jpg


ogrd003.jpg


ogrd004.jpg


Kwitną w najlepsze pełniki.

ogrd060.jpg


Azalia pontyjska powala zapachem kwiatów.

ogrd090.jpg


ogrd099.jpg
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Za tę wiadomość podziękował(a): rm27


Zielone okna z estimeble.pl

W kocim raju. 19 Maj 2015 23:52 #370825

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Pierwsza wycieczka do szkółki zaliczona. :P

Abies koreana Petite.

ab.kor.petite-2.jpg


Klon Novusch{Novush?}.

acer.platanoides.novusch.jpg


Picea abies Mali WB.

p.ab.mali.wb.jpg


Picea abies Zajecice.

p.ab.zajecice.jpg


Pinus flexilis Antero.

pin.flexilis.antero.jpg


Pinus mugo Magdalena Hesse.Ma prawie czerwone świeczki.Niestety na zdjęciu to nie wyszło.

p.mugo.magdalena.hesse-2.jpg


Abies nordmanniana Raco.

abnord.raco.jpg
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 20 Maj 2015 08:38 #370860

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Etykietki mówią, że pod Kraków zajechałaś :lol:
Klonik to Novush, ale czasami można go też spotkac pod nazwą Novinka. A ta Magdalenka to Hesse, czy Hexe?

W kocim raju. 20 Maj 2015 21:29 #371188

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Piękne masz te rhododendrony. Iglaste maluchy też śliczne.

W kocim raju. 20 Maj 2015 21:31 #371189

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Danusiu, a ja nawet Twoich zakupów nie obejrzałam, tak jakoś w tym zamieszaniu ogólnym :)
Ten klonik to też z Krzywaczki? Czemu ja go nie widziałam? I to jest platanoides? Taka malizna?
Hm... Głowy nie dam, ale ja to mam Abies koreana 'Zajecice'... Czyżby w Zajecicach jakiś wysyp czarcich mioteł wystąpił? :rotfl1: Gdzie te Zajecice?! :rotfl1:
Edit! Pofatygowałam się do zeszycika, spokoju mi to nie dawało, ja mam 'Zehucice':)
Ostatnio zmieniany: 20 Maj 2015 21:35 przez artam.

W kocim raju. 21 Maj 2015 14:46 #371512

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Marto, to jest z całą pewnością świerczek. Jodły od świerków jeszcze rozróżniam. :lol: Zajecice to chyba Czechy. Przegapiłaś te małe kloniki, bo były po lewej stronie głównej ścieżki w szkółce, a nie po prawej, jak te duże.

Paweł, sprawdzę nazwę, ale chyba Hesse. Zdarzały się już w tej szkółce pomyłki. Kiedys kupiłam pinus mugo David i mi padł. Kupiłam drugiego, a to z pewnością nie ten sam, bo świeczki ma zupełnie innego koloru. To nie jedyny przypadek.

Jeszcze zaprezentuję zdobycze z Gogolina, ale 2 mam do wymiany. Jeden za duży urośnie, a drugi już mam, ale w szkółce był pod inną nazwą i to mnie zmyliło.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 14:49 przez Dangar.

W kocim raju. 21 Maj 2015 18:52 #371560

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Dangar wrote:
Paweł, sprawdzę nazwę, ale chyba Hesse. Zdarzały się już w tej szkółce pomyłki. Kiedys kupiłam pinus mugo David i mi padł. Kupiłam drugiego, a to z pewnością nie ten sam, bo świeczki ma zupełnie innego koloru. To nie jedyny przypadek.
Pytam, bo mam u siebie 'Magdalena Hexe', ale to być może dwa inne iglaki, bo ta moja sosenka to supermikrus.
artam wrote:
Edit! Pofatygowałam się do zeszycika, spokoju mi to nie dawało, ja mam 'Zehucice':)
Žehušice :)
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2015 18:54 przez rispetto.

W kocim raju. 11 Cze 2015 14:48 #378273

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Ta mała sosenka z Krzywaczki to jednak Magdalena Hesse.

Nie mam czasu wieczorem na forum. Padam, odpoczywając przy telewizorze i budzę się w nocy. :unsure:

Wczoraj i przedwczoraj znalazłam w ogrodzie zwłoki 2 dorodnych nornic. Mam pewną nadzieję, że rycie w ogrodzie może się skończy. Gdybym jeszcze wiedziała, który z moich podopiecznych zrobił mi taki prezent nosiłabym go na rękach i ciagle miziała. :woohoo: Na razie nowych korytarzy nie widzę. Chyba, że są ukryte pod żurawkami i hostami. Sprawdzę. Cóż to szkodzi mieć trochę nadziei na lepszą przyszłość.

Niestety grzyb zaczyna mi atakować iglaki, konkretnie młode przyrosty, mimo 2 oprysków. Dzisiaj spryskam topsinem, bo jakoś w jego skutek najbardziej wierzę. Przymierzam się do wycinki tui wschodniej i jałowca. Na razie zwlekam, ale rosliny mi niedomagają od 3 lat. Nie mogę wybić tarcznika, misecznika? na jałowcu. Tuja co roku bardziej zaatakowana przez grzyba. Praktycznie wszystkie pędy szczytowe są suche. Wyglądają żałośnie. Tuja ma już 20 lat i ze 3m wysokości. Mam dosyć pracy w ogrodzie, a nie jeszcze wspinać się po drabinie, żeby ją wyczyścić. No, nie wiem co robić. :sick:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 11 Cze 2015 20:36 #378333

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Danusiu, ależ do głowy by mi nie przyszło, żeby Ciebie podejrzewać o nieodróżnianie jodeł od świerków, mnie tylko ta zbieżność nazw (jak się okazało nie do końca ;) ) zastanowiła :)
Co Ty się zastanawiasz? Ciąć jałowca i tuję, nisko, tuż przy ziemi ;)
Mi jakoś sentyment do moich pierwszych iglaków, tui i cyprysików już przeszedł, gyby nie cień, który jednak dają, już by ich nie było... Jest tyle pięknych kulek teraz, po co trzymać te relikty poprzedniej epoki? ;)

W kocim raju. 18 Cze 2015 10:51 #380794

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danusiu, odnośnik w podpisie do wątku jest nieaktywny (przyganiał kocioł garnkowi, sam też muszę zmienić i dodać odnośnik do aktualnego wątku).
Rododendrony śliczne.
Czekam na więcej zdjęć iglaków. :search:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.324 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum