TEMAT: W kocim raju.

W kocim raju. 19 Sie 2014 11:26 #292703

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Wczoraj wyjątkowo łatwo wykopałam jałowca. Całą zieloną górę gałęzi spaliłam w metalowej beczce. Uwędziłam się przy niej strasznie. :angry: Drzewo dałam sąsiadowi, bo wędzi mięso, więc jałowiec mu się przyda. Dzisiaj mnie czeka męka przy przesadzaniu berberysu na miejsce jałowca. Nie wiem czy sobie z tym poradzę, bo bryła korzeniowa będzie duża i ciężka. Liczę na upchanie przynajmniej jednej kulki obok berberysu. :wink2:

Tak, Martuś, mam zamiar zaliczyć Krzywaczkę. :P Tym razem nastawiam się na zwiedzanie. Coraz mniej kupuję, bo gdzie to wszystko sadzić, a kolejne odmiany iglaków są do siebie podobne.Może kilka sztuk kupię, ale to już nie będą takie ilości jak niegdyś bywało.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.


Zielone okna z estimeble.pl

W kocim raju. 25 Sie 2014 12:25 #294154

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
ZaKupione w Otmuchowie na Święcie Kwiatów jeżówki i małe funkie mają się dobrze. ŚLimaki poniszczyły je trochę, ale po dawce trucizny rośliny urosły. Jeden złocień musiałam wykopać do donicy i postawić na kuble na śmieci, bo jeszcze jedna, dwie noce i ślimaki by go zjadły. :sick:

Ślimaki to moja zmora i obsesja. Mimo wytępienia grubo ponad 4000 sztuk nadal niszczą mi funkie, języczki , złocienie, jeżówki i miodunki. Ciągłe deszcze nie pozwalają na sypanie trucizny i na prace związane z przesadzaniem i zmianami w ogrodzie. Jestem zmuszona zlikwidować wszelkie rosliny zadarniające, w których gnieżdżą się slimaki. Z dąbrówek wyciagałam je jak kamyki. Z jednego metra2 zebrałam chyba 100 sztuk. Rosnąca obok olbrzymia funkia prawie doszczętnie zjedzona. Zostały zn niej strzepy liści. I tak jest jeszcze z dwoma innymi. Masakra!!! :mad2: Częściowo zlikiwdowałam też trzmielinę. Trudno się mówi. Dzisiaj wyeksmituje runiankę i rosnące przy niej resztki funki. Mam dosyć!

U mnie już jesień. Dzisiaj rano było 6 stopni. Zamówiłam kominiarzy i jak tylko wyczyszczą komin będę palić w piecu. Na razie posiłkuję się piecem elektrycznym, ale jest za drogi.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 25 Sie 2014 19:36 #294257

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dangar wrote:
ale po dawce trucizny rośliny urosły.
A to ciekawe! ;) Danusiu, mów natychmiast, co to za trucizna! :happy3: :lol:
Współczuję zmory ślimaków,moim zdaniem, bardzo słusznie robisz, trzeba im zlikwidować warunki, w których im tak dobrze...
No i zyskasz trochę miejsca, chociażby na hosty, tylko te ślimaki wytępić trzeba. Skoro jedno kolekcjonerstwo z uwagi na brak miejsca musi zwolnić, to może wziąć się za inne?
A jakie hostki i jeżówki kupiłaś?
I kiedy się wybierasz do Krzywaczki?
Ostatnio zmieniany: 25 Sie 2014 19:39 przez artam.

W kocim raju. 26 Sie 2014 08:39 #294389

  • wxxx-a
  • wxxx-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3467
  • Otrzymane dziękuję: 1103
Witaj Danusiu .Piękne masz okazy w swoim ogrodzie .Podziwiam go od dawna ,jeszcze na innym forum .Zazdroszczę Ci możliwości wyjazdu do Krzywaczki ,ja niestety mam za daleko .Chociaż może i stety ,bo bym pewnie z torbami poszła :rotfl1: :flower1:

W kocim raju. 30 Sie 2014 20:37 #295692

  • aleb-azi
  • aleb-azi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1596
  • Otrzymane dziękuję: 539
Miło było spotkać :)
Zakupy jak spod igły. Zacne a na dokładkę dwa niemal zapomniane liściaki. No i kolejny jałowiec trafi do wędzarni sąsiada...

W kocim raju. 31 Sie 2014 21:22 #296067

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danusiu, twoje zakupy udało mi się podziwiać na wózku w szkółce. :thanks: Same śliczności. A było ich tyle, że czuję się usprawiedliwiony, że sam nic nie kupiłem.
Wpadłem jak po ogień i nie było sposobności wymienić choćby parę słów. Może następnym razem, na wiosnę uda się pobyć dłużej w Krzywaczce.

W kocim raju. 02 Wrz 2014 13:58 #296465

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dziękuję za odwiedziny w moim wątku. :flower2: Miło mi było Was poznać, chociaż mało było czasu na rozmowę. Wy juz prawie wyjeżdżaliście, a ja dopiero przyjechałam. Nie mogę odżałować ciasta. No cóż, chciałam najpierw porobić zakupy, a potem juz zabrakło czasu.

Iza, nie ciesz się. Żaden iglak nie zostanie jużw tym roku wycięty. Planuję tylko przycinanie najwyższych potworów. :lol:

Moje zakupy leżą odłogiem. Posadziłam tylko jedną sztukę i z przerażeniem stwierdziłam,że muszę coś poprzesadzać w inne miejsca. Ogarnął mnie leń na robienie fotek. Cześć tych lipcowych jeszcze w aparacie. U mnie tak często leje, że każdą chwilę spędzam w ogrodzie, żeby wszystko ogarnąć. Do tego muszę zbierać śliwki. Wczoraj robiłam to w deszczu, a potem nawet jedną grządkę wyplewiłam. Dzisiaj leje i weterynarz planowany, więc wiele nie zrobię.

Miejscówek naliczyłam 3-4, a sztuk do posadzenia ponad 10. :hammer: :jeez: Pewnie znowu uruchomię donice. Nie martwię się, bo co roku coś wypada i wtedy jak znalazł mam zastępczą roślinę. Wybór spory, bo 30 sztuk już w donicach rośnie, ale to maleństwa.Ledwo je widać.

W piątek mamy w Gliwicach kiermasz roślinny. Znowu kupię żurawki, jeżówki i małe hosty. :woohoo: Iglaki są raczej w małym wyborze i takie najbardziej znane, więc chyba ich nie kupię. I dobrze.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 13:59 przez Dangar.

W kocim raju. 02 Wrz 2014 14:14 #296466

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Ogród wypielęgnowany :woohoo: nie widać niszczącej działalności szajki sierściuchów, jakieś wykształcone i obyte??? Mam kotka i nie jest wpuszczany do warzywnika, po części kwiatowej grasuje, ma pozwoleństwo, ma swoje specjalne piaskowe kuwety/piaskownice. Najbardziej lubię bezproblemowe byliny :happy3: U Ciebie widzę dużo drzewek, iglaczków nie sadzę, lubię igiełki w różnych kolorach, ale siedlisko otaczają laski, mam dużo świerków, modrzewi i brzózek, teren wokół domu oddałam kwiatom.
Ostatnio zmieniany: 02 Wrz 2014 14:20 przez XYZ.

W kocim raju. 02 Wrz 2014 22:46 #296589

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Znowu zrobiłaś zakupy Już jestem ciekawa tych nowości.

W kocim raju. 07 Wrz 2014 22:02 #297417

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Moje zakupy w różnych sklepach. Trochę tego jest. Te większe:

Picea abies Palecek.

lato2014129.JPG


Tsuga canadiensis Cole's Prostrate.

lato2014128.JPG


Trochę mniejsze:

Pinus mugo Milky Way.
lato2014103.JPG


Abies procera Graciosa.

lato2014104.JPG


Pinus mugo Minimini.

lato2014099.JPG


Pseudotsuga menziesii Jackson WB.

lato2014100.JPG


Moje nowe jeżówki:

lato2014108.JPG


lato2014096.JPG
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Za tę wiadomość podziękował(a): anabuko1, annawu

W kocim raju. 07 Wrz 2014 22:24 #297434

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Oj, Danusiu, taki spokój bije z Twoich słów :) "Nie mam miejsca, ale kupuję, bo jak coś wypadnie, to zaraz znajdzie się zastępstwo" :rotfl1: Ty w ten sposób wręcz zachęcasz kulki do padania! :rotfl1:
A nie dawajcie się kulki! Niech uruchamia Danusia donice, coraz większe! :)
Danusiu, a co to za takie ładne tło kamieniste, co Ty masz takiego?

W kocim raju. 07 Wrz 2014 22:58 #297454

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Tłem kamienistym jest studnia użytkowa, oklejona małymi otoczakami.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 11 Wrz 2014 09:06 #298216

  • anabuko1
  • anabuko1's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4542
  • Otrzymane dziękuję: 2203
:bye:
Piękne masz te jeżówki, :hearts:
ja właśnie kupiłam sobie 3 nowe :dance:
Jedna chyba taka sama jak twoja ta czerwona :)

W kocim raju. 18 Wrz 2014 21:46 #299785

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Dalszy ciąg nowości:

Picea abies Klucenice.



Picea glauca var. albertiana WB

p.glauca.var.albertianaWB.JPG


Pinus strobus Ontario.

p.strobus.Ontario.JPG


Pinus parviflora Jim's Curl.

lato2014127.JPG


Maluszki na które trzeba patrzeć przez lupę :rotfl1: .

lato2014125.JPG


lato2014126.JPG

Nie wiem czy ta jodełka przeżyje.

lato2014123.JPG


lato2014124.JPG

Ta już chyba mi usycha.

Świerka Cukraka nie sfociłam, bo ma aż o,5 cm. Po prostu go nie widać. :rotfl1:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 19 Wrz 2014 21:50 #300011

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2681
Dangar wrote:
Nie wiem czy ta jodełka przeżyje.
Ta już chyba mi usycha.
Ale jakby nie daj Boże, to zastępstwa gotowe? ;)

W kocim raju. 20 Wrz 2014 00:21 #300037

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
artam wrote:
Dangar wrote:
Nie wiem czy ta jodełka przeżyje.
Ta już chyba mi usycha.
Ale jakby nie daj Boże, to zastępstwa gotowe? ;)
Trafiłas w sedno, chociaż iglaczków żal. :unsure:
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.

W kocim raju. 20 Wrz 2014 10:24 #300076

  • Cypryda
  • Cypryda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 620
  • Otrzymane dziękuję: 340
Pewnie że żal, takie śliczne są.

W kocim raju. 21 Wrz 2014 21:29 #300509

  • Dangar
  • Dangar's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1346
  • Otrzymane dziękuję: 173
Trochę zmian poczyniłam w tym roku.Wycięłam jałowiec Stricta, który mi sąsiad fatalnie przyciął wiosną. Iglak stracił formę i oparcie na wewnętrznych gałęziach, które mój sąsiad niepotrzebnie wyciął. :sick: Do lipca to miejsce wyglądało mniej więcej tak.

Po pierwszej zmianie ukazała się niewielka perspektywa. Nie mam najnowszych fotek, ale ostatnie nasadzenia zrobiłam w sobotę. Krzaczor dawał dużo cienia i zajmował mnóstwo miejsca. Teraz jest luźniej. Ujęcia nie są dokładnie identyczne, ale chyba widać różnicę.

przyrostywidoki153.JPG


Widok miesiąc później.

lato2014058.JPG


Połączyłam też dwie małe rabaty w jedną wikęszą, którą jeszcze dodatkowo powiększyłam. Nie jest jeszcze skończona. Widoki będą za jakiś czas.
pozdrawiam
Danka

W kocim raju.
Ostatnio zmieniany: 21 Wrz 2014 21:32 przez Dangar.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.419 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum