TEMAT: Mój ogród

Odp: Mój ogród 13 Gru 2012 22:41 #101554

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
A ja po kilku miesiącach czyszczenia folderu "12ogród" z najsłabszych zdjęć i podobnych ujęć, osiągnęłam ilość 600 sztuk. Utrwalałam codziennie i każdy zakątek, nawet ten brzydki, bo zdjęcia ogrodu to moja pamięć i zapas energii na zimę :-)
Można powiedzieć, że zdjęcia robię zamiast notatek: co chorowało, co źle skomponowane ;-)
"Czytam" potem te notatki każdego dnia, podczas gdy do papierowych nieczęsto zaglądam :-)

Idę w net dokształcić się z ras kotów :-)
:bye:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój ogród 13 Gru 2012 22:53 #101559

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Marta,
co tam na "H", nie narzekaj.
Nie wiem czy mogę wtrącić w rozmowie o kotach, kilka słów o psie... ale przypomniała mi się pewna historia.

Dawno temu zobaczyłam szczeniaka charta afgańskiego,zakochałam się - był prześmieszny. Nieproporcjonalnie długie nogi, krótka sierść, wyglądał trochę jak małpka. W hodowli był to miot na "O", do wzięcia był Ognik Oliwny i Ostatni Mohikanin. Podobał mi się ostatni i to nie ostatni raz. ;) Po zabraniu go do domu, narada rodzinna pt. Jak będziemy na niego wołać?? Różne pomysły były, ale tata zaproponował: Omar. Kiedyś uratował (na morzu) pewnemu Omarowi życie i tamten dziękując poradził, żeby dał na szczęście to imię synowi. Ku swojemu wielkiemu ubolewaniu tata miał tylko córki, więc imię było nieużywane.
Po naradzie wybraliśmy Omara - krótko i wyraźnie...

Praktyka była taka, że gdy wołałam tego "cudaka-chudziaka" na podwórku: "Omar! Omar!", niczym echo osiedlowe dzieciaki krzyczały: "Komar! Komar!". :crazy: :rotfl1: Imię było w użyciu tylko dwa dni, dalej w naszej rodzinie nie jest używane. Na szybko Omar został nazwany Odysem i tak już zostało. Imię z rodowodu używane było tylko na psich wystawach.
:)

Odp: Mój ogród 13 Gru 2012 23:07 #101564

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu- tak się martwiłaś,że nie będziesz miała nam co przez zimę pokazać a tu tak gwarno i miło :hug:
Ja mam taką starą zasadę jak na arce Noego,żadne zwierzę nie może być bez pary i dlatego u nas są 4 koty,dwa konie i pięć psów.Psy nieparzyście bo jedna suczka jest u nas rezydentem i jak pańcia wróci z wojaży zagranicznych to wróci do swojego domu(mam nadzieję)
edit:
Zapomniałam dodać,że Twój nick budzi we mnie wspomnienia.Mieliśmy sunię o imieniu Margolka,Była to sunia po strasznych przejściach.Przez dwa lata zamknięta w piwnicy aż ktoś ją wypatrzył i odebrał oprawcom.Niestety nie cieszyła się długo wolnością i po kilku miesiącach ją straciliśmy :placze: do dzisiaj nie mogę się z tym popgodzić :sad2:
zobaczcie jak wyglądała po zabraniu od potworów

kilka miesięcy po
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 23:18 przez Roma.

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 10:43 #101642

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Danielo bardzo mi się spodobała Twoja historia o Ostatnim Mohikaninie :rotfl1:
Aż sięgnęłam do rodowodu mojego kota w poszukiwaniu takich cudacznych imion, ale znalazłam tylko Roxana Princess, Patricia Rosa Glauca :wink4: , Daskon Galan :crazy: . Ale kota woła się rzadziej, więc mniejszy problem :happy3:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 12:28 #101689

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
markita wrote:
Aż sięgnęłam do rodowodu mojego kota w poszukiwaniu takich cudacznych imion, ale znalazłam tylko Roxana Princess, Patricia Rosa Glauca :wink4: , Daskon Galan :crazy:

Patricia Rosa Glauca to na tym forum "wymiata" (jak mówi się w slangu młodzieżowym).
Zaraz można poswawolić i wymyślić np. Narcyz Szafirek, Klemens Klematis itd... ;) Pewnie można w nieskończoność. :laugh1:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 14:45 #101747

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
:woohoo: ale mam gości - witajcie :hearts:

Marta - Haker to super imię - mnie się bardzo podoba. Roger był w miocie na L. W dokumentach z hodowli ma imię Lucky. Niestety właściciele zmienili mu na obecne / szkoda/a ponieważ na nie reaguje więc nie chcieliśmy mu mieszać w głowie - miał dość emocji w związku z przeprowadzką i został ... Roger /dzieci wołają go [rodżuś ]

Iwonko - od kiedy zostałam foromaniakiem :tongue2: uświadomiłam sobie potęgę zdjęć :idea2: . Wyobrażasz sobie moje cierpienie kiedy chcę wkleić zdjęcie kwitnącego kielichowca a nie mogę ...bo go nie zrobiłam :hammer: Z drugiej strony :think: będę mogła zaskakiwać Was nieprzerwanie od wiosny do jesieni przyszłego roku :dance: Zazdroszczę Ci zdjęciowych zasobów.
Żeby Cię zachęcić do sprawienia sobie kociaczka polecam cudowną książkę - fantastyczna lektura na zimowe wieczory. Rasa syberyjskie / nawet pasuje Ci do nicka/polecana jest dla alergików, którzy chcą mieć zwierzaka w domu.Synek byłby zachwycony a Ty nie mniej - możesz mi wierzyć.

P1030845.JPG
Ostatnio zmieniany: 14 Gru 2012 20:24 przez Margolka.

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 14:52 #101749

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Danielo - piękna anegdota :hug: Czy Omar /Odys jest jeszcze obecny w Waszym życiu? Dla mnie najcięższe chwile to te, kiedy nadchodzi czas pożegnania czworonożnego przyjaciela...czemu zwierzaczki żyją tak krótko :cry3:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 15:03 #101754

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Romeczko :hug: widać jak wielkie jest Twoje serce dla zwierzaków i jak one Cię kochają. Kiedy patrzę na tą kupkę nieszczęścia na fotelu aż mi się serce kraje.Na drugim zdjęciu już trochę doszła do siebie.Inne psy ją zaakceptowały? Dlaczego odeszła ?Nie mam słów - co za podli ludzie zgotowali jej taki los...

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 15:24 #101760

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ponieważ zima na dobre wypłoszyła nas z ogrodów / a Siberia żąda zdjęć :wink4: /
pozwolę sobie zaproponować kilka pozycji "kociej"literatury na długie wieczory przy kominku ;)
P1030847.JPG


P1030848.JPG


P1030849.JPG


P1030850.JPG

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 16:39 #101790

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
No to ja mam kotki hehe nazywane rasą europejską :rotfl1:
starsza została nawet nie pamiętam :rotfl1: skąd się to wzięło, Zuzią, a młodsza długo nie miała imienia, początkowo nazwana Farciara, bo biorąc ją u Veta chciałam ją od razu wpisać, aa potem wołałam na nią cappucino lub nesca, ze względu na kawowe ubarwienie, jak to właśnie przy takich napojach ma miejsce :rotfl1: aż w końcu córa wynalazła imię Moli - przy okazji hehe 1 literę, czyli M kotka ma niejako na czole :rotfl1:
Od samego początku z sunią się doskonale zgadzają, a córki szczurka jak biega wolno - to rządzi menażerią :rotfl1:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 16:56 #101798

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Na 100% mam rację-dzieciak będzie przyjęty przez starsze zwierzęta całkiem dobrze. Nawet jeśli na początku dostanie w nos, potem stanie się członkiem stada ;)
Zdjęciami się nie martw-ogrodowe pojawią się we właściwym czasie. Dawaj koty :)

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 20:33 #101897

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ulka - poznałam Twoją przemiłą gromadkę jak sobie słodko śpi w Twoim wątku :tongue2: Pokaż zdjęcia kociastych i tajemniczego szczurka :wink4: koty na niego nie polują??? :wink4:

Ewka - zastanawiam się jeszcze nad jednym - kotek czy kotka czyli kolega czy koleżanka dla Rogera?

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 20:59 #101921

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
No , takich przyjemności w wątku ogrodowym sie nie spodziewałam - na początku bylinki , a pod koniec psiaczki i kociaki :)
Fajny wóżeczek zrobił Twój mąż.czy Twoje chłopaki do niego też się tak dobijają , jak do kompa? :happy:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 21:10 #101938

  • ulakonie
  • ulakonie's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2728
  • Otrzymane dziękuję: 390
Margolka wrote:
Ulka - poznałam Twoją przemiłą gromadkę jak sobie słodko śpi w Twoim wątku :tongue2: Pokaż zdjęcia kociastych i tajemniczego szczurka :wink4: koty na niego nie polują??? :wink4:

Ewka - zastanawiam się jeszcze nad jednym - kotek czy kotka czyli kolega czy koleżanka dla Rogera?

Małgosiu, szczurek jak wspomniałam rządzi: Jak biega, to kotki uznają za bezpieczniejsze - odejść na bok. Nawet nie wiecie, jakie ostre ząbki może mieć szczurek:) choć nigdy celowo nikogo nie ugryzła. Zresztą szczurka MIMI nie ugryzła jeszcze wcale, starczy - że postraszy:)

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 21:51 #101968

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Elu -miło mi, że zajrzałaś :hug: Ja podglądam Twoje skalniaki i planuję swój - leśny :bad-idea:
Na szczęście moi najmłodsi synowie są jeszcze w tym wieku , że muszą respektować moje dyrektywy :happy: Dawkuję im więc komputer jak mogę , inaczej ogarnęłoby ich komputerowe szaleństwo :crazy:
Na szczęście mają duży ogród gdzie brykają ze swoim psem równie niezmordowanym :jeez:

Ale mnie Ulka zaskoczyłaś tym wojowniczym szczurkiem :woohoo: choć przyznam się bez bicia, że sama bym się szczurka bała :evil:

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 22:09 #101985

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
niestety Odysa vel Ostatniego Mohikanina nie ma już dawno z nami. Gdy wychodziłam za mąż wzięłam go z bloku do domku. Miał tu bardzo dobre warunki, ale jak ze smutkiem wspomniałaś, zwierzaki nie są takie długowieczne. Ale potem zawsze jeszcze jakieś inne były. :)

Może jeszcze jakąś anegdotę sobie przypomnę. ;)

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 22:12 #101986

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Cokolwiek :) Kotki są bardziej łowne, ale kocurom nic nie brakuje-wszystkie potrafią być przytulne. Małe zwierzątko i tak bez różnicy, potem pewnie będzie sterylizacja.
Dosłownie przed godziną małego kota lizała Czarniuta i zaraz potem kot Dzikot-oboje z przyjemnością :) Dorosłe koty w mieszkaniu nie zawsze wszystkie się lubią, mijają się. Zdarza się jednak, że biją się po pyszczkach. Bez pazurów.

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 22:43 #102006

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Sielsko, swojsko, fajnie u Ciebie Małgosiu. I nie tylko ogrodowo bo klimaty są tu i kocie i psie. "Kociarą" raczej nie jestem bo nigdy kota nie miałam ale znajomi mi mówią, że właśnie mieć kota powinnam bo spotkałyby się wtedy dwie bratnie dusze bo te niezależne ;) . Na razie ten jeden, co siedzi mi w głowie wystarczy :P . Za to psów miałam kilka ale obecnie nie ma już u mnie żadnego. Ostatniemu naszemu (shar-pei, był cudny i taki kochany) musieliśmy pomóc odejść ze względu na bardzo ciężką chorobę i od tej pory nie mogę się przemóc. Przeżyłam to bardzo. Poczucie winy, że musiałam tak pożegnać naszego Faceta w pewnym sensie nie opuszcza mnie niestety do dziś. Miałam z powodu jego imienia przeróżne śmieszne sytuacje, które często miały miejsce na spacerach. Kiedy trzeba było zawołać Faceta do domu, a nie tylko psy reagowały na te imię, wtedy trzeba było wprowadzić zmiany w wymowie imienia naszego psiaka, zmiękczaliśmy Facia i już było ok :)
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.468 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum