TEMAT: Mój ogród

Odp: Mój ogród 14 Gru 2012 22:56 #102010

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Margolka wrote:
Witaj Elu -miło mi, że zajrzałaś :hug: Ja podglądam Twoje skalniaki i planuję swój - leśny :bad-idea:
Cieszę się , że zaglądasz i że może co nieco Cię zainspirowałam. Podglądaj dalej , wszelkie uwagi i pytania mile widziane :lol:


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 09:02 #102070

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Danielo - :hug: na szczęście zawsze się znajdzie szczeniaczek lub kociątko szukające domu :hearts:
Czekam na Twoje anegdoty - są niezwykle ciekawe - czy jesteś córką marynarza?


Ewka - widziałam Twoją gromadkę tak pięknie przytuloną /w Twoim wątku /- wyjątkowe zdjęcie.

Dorotko - tak się cieszę, że wpadłaś na pogawędkę :kiss3:
Historia Faceta smutna. Decyzja o uśpieniu jest straszna - przeżywaliśmy to w związku z kotem :cry3:
Pozostaje ból ale też wspomnienia pięknych chwil które razem przeżyliście. Po stracie ulubieńca córka bardzo rozpaczała, potem pojawiła się apatia - nowy kot był cudownym lekarstwem . Może szczeniaczek dla Ciebie to też dobry pomysł?

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 09:15 #102074

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Elu - trzymam Cię za słowo i proszę o radę. :kiss3:
Moja działka od zachodu kończy się skarpą porośniętą lasem. Na skalniak chcę przeznaczyć całą lub część oślej łączki na łagodnej pochyłości. 30 m długości , 10-12 m szerokości.Las będzie tłem .Jakie rośliny przychodzą Ci do głowy - mam już dość dużo paproci ,które tam przesadzę, parzydło leśne . Rodgersje i funkie odpadają bo jest tam straszliwie sucho . W sumie dla paproci też niezbyt sprzyjająco choć one wydają się być niezniszczalne więc jestem dobrej myśli.
Ostatnio zmieniany: 15 Gru 2012 09:22 przez Margolka.

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 12:16 #102117

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Parzydło też nie poszaleje :unsure: Może macierzanki i sasanki, jeśli jest słonecznie. Posłonki lubią słońce, koniecznie posadź czosnek karatawski i spiralny, długo wyglądają ładnie.

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 13:42 #102137

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Małgosiu , zanim zaczniemy sie zastanawiać nad roślinami , musimy wiedzieć , jaka tam jest ziemia. Las masz z przewagą liściastych , więc raczej przypuszczam , że nie są to piaski , a w miarę żyzna gleba? Jak jest z nasłonecznieniem? Piszesz , że sucho - czy ta skarpa jest pokryta roślinnością? Bo jak to "goła gleba" - to sprawa ma się inaczej , każda wyschnie.
Parzydło , choć to leśna roślina - lubi cień i wilgoć. Podobnie tawułki - ale ja się skusiłam i u mnie rosną nawet w słońcu , z tym , że dbam , aby miały wilgoć - podlewanie konieczne w takiej sytuacji

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 17:26 #102197

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Pospacerowałam u Ciebie, a że nie lubię tak tylko wpadać i wypadać, to przeczytałam wszystko. :)
Las w sąsiedztwie- ech. Ja uwielbiam las i lubię grzybki zbierać, a właśnie masz tam jakieś grzybki?
Zwierzaki śliczne, kot to prawdziwy arystokrata ;)
Wiem, że nie można w obecności psa sadzić żadnych roślin w ogrodzie bo on uważa, że coś się
przed nim chowa i musi to wykopać :happy:
Ja mam takiego, małego pomocnika, który też zawzięcie kopie jeśli tylko widzi ,że coś w ziemi utykam.
Taka to już psia natura. :)

Rodgersje też bardzo lubię, zwłaszcza jak kwitną i pachną.
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 19:55 #102268

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witam miłych gości :hug:
Ewo i Elu - bardzo dziękuję za odzew w sprawie skalniaka.Teren pod lasem do tej pory był kwietną łąką. Słoneczko od wschodu i częściowo południowe. Forma łąki koszonej w sierpniu w sumie bardzo mi odpowiadała . Niestety moje zwierzaki buszując w tak wysokiej trawie łapią mnóstwo kleszczy :mad2: Co roku niezawodnie pokazują się krwawnice, dziewanny, przywrotniki, tojeść rozesłana,wielkie kępy szczawiu,macierzanki, pokrzywy /na moją gnojóweczkę :tongue2: /Myślę, że ziemia jest dość żyzna , gliniasta. Na obrzeżach rosną leszczyny /zielona i purpurowa - owocujące obficie , ku uciesze wiewiórek/brzozy,modrzewie,świerki,sosny/jeszcze niewielkie/Jest duża ałycza która cudnie kwitnie w maju . Dosadziłam dwa kasztany jadalne ,jarzębinę i buk purpurowy/koło brzóz/ Przy ogrodzeniu rośnie tulipanowiec . Mniej więcej pośrodku łąki posadziłam klon pensylwański, ale to chyba zły pomysł - zamierzam go przesadzić gdzieś od frontu.

Bożenko - witam Cię w moich skromnych progach :kiss3:
Dzięki ogrodom tak pięknym jak Twój ,które z zachwytem podglądam na tym forum , mam cichą nadzieję, że i mój wypięknieje jak za dotknięciem czarodziejskiej różdzki / czytaj motyczki , grabek, pazurków, łopat, wideł, i spychaczo-koparki :happy4:
Z grzybków kurki gołąbkii maślaki .W tym roku wyjątkowo mało.
Widzę ,że mój pies nie jest wyjątkiem :wink4: ale jak tu się gniewać na takich kochanych , niezmordowanych, pracujących w pocie czoła pomocników-szkodników :kiss3:

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 22:08 #102329

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
dobrze odgadłaś, mój tata całe życie był marynarzem, oficerem marynarki handlowej. Pochodzę z rodziny marynarzy w dwóch pokoleniach, ja też miałam zapędy do pływania, ale Tata skutecznie dość wybił mi to z głowy. Marynarze uważają, że morze nie jest dla kobiet. :P :crazy: Choć tak bardzo wtedy od morskich tematów nie odeszłam. ;)
Dzisiaj to już całkiem inna rzeczywistość, zawód mam całkowicie lądowy. :whistle:

Odp: Mój ogród 15 Gru 2012 22:51 #102351

  • Elżbieta
  • Elżbieta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1126
  • Otrzymane dziękuję: 580
Małgosiu , jak widzę , to ty już masz tyle roślin do wykorzystania! Czyli z nowymi roślinami trzeba sie wkomponować w te nasadzenia ( drzewa , krzewy) które juz są - tak zamierzasz?

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 04:34 #102376

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Faktycznie można poszaleć :) U mnie w jednym miejscu też rośnie krwawnica, bo wilgotno, a kilka metrów dalej dziewanna w jałowym piasku :rotfl1:

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 12:23 #102454

  • AGNESS
  • AGNESS's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2186
  • Otrzymane dziękuję: 431
Witaj Małgosiu :bye: Przyszłam z rewizyta i od progu przywitało mnie przyjazne miauuuczenie i szczekanie :P Ależ masz ślicznie zwierzaczki, u mnie w domku i pies i koty, ale jednak jestem zdeklarowaną psiarą :happy: Moja ukochana rasa to owczarek niemiecki i u Ciebie widzę wspaniałego przedstawiciela tej rasy..... cudo..... moje marzenie, niestety jak na razie nie do zrealizowania, u mnie psi maluszek -pekińczyk :happy:

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 14:15 #102478

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Żeby nie było , że czytam tylko o kotach ;)
P1030865.JPG


P1030853.JPG


P1030852.JPG
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2012 14:51 przez Margolka.

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 14:16 #102479

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Danielo - a Ty jak czułaś - fajnie było mieć tatę marynarza , czy ciężko? Zapewne bardzo tęskniłaś, kiedy był na morzu . Dla nas z południa to bardzo egzotyczny zawód. :hug:

Elu - tak , planuję nowe nasadzenia na wiosnę - na szczęście mam dużo czasu,żeby to ładnie zaplanować :wink4:

Ewuniu - moje krwawnice w sumie same się pojawiają na tej łączce w różnych miejscach niekoniecznie wilgotnych a dziewanny uwielbiam - Twoje są wyjątkowo okazałe. ;)


Agnieszko - cieszę się że zajrzałaś :kiss3:
Właśnie przygotowuję surówkę wg Twojego przepisu. :yummi: Będę u Ciebie częstym gościem , mam nadzieję, że Ty u mne też :hug:
Ja też uwielbiam owczarki niemieckie a szczególnie jednego Dianiszona ;)
Dziś odwiedził nas labrador mieszkający po sąsiedzku.
Diana oczekująca z niepokojem - czy aby na pewno przyjdzie???

P1030801.JPG


Już za chwileczkę, już za momencik ...
P1030808.JPG
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2012 15:18 przez Margolka.

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 14:31 #102481

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Krwawnica chyba wszędzie rośnie, choć w wilgotnej ziemi regularnie sięga mojego 170 cm i więcej ;)

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 14:35 #102482

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Diana zabawiała gościa jak umiała :dance:
P1030831.JPG


P1030833.JPG


P1030840.JPG


P1030841.JPG
Ostatnio zmieniany: 16 Gru 2012 14:57 przez Margolka.

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 14:57 #102487

  • ewamaj66
  • ewamaj66's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1864
  • Otrzymane dziękuję: 572
Dziewczyna mojego syna przyjeżdża czasem z psem-labradorem. Baka jest mimo swojej wielkości bardzo przyjacielska i wesoła, choć koty wolą ją omijać z daleka. Ostatnio oberwała, bo znalazła się za blisko małych :ohmy: Nie wiem, jak by to było, gdyby cały czas przyszło nam razem mieszkać, ale nie denerwuje mnie suka w ogrodzie. Pies na pewno bardziej :unsure:

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 15:18 #102492

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
tęskniłam, to był specyficzny DOM. Napisałam o tym kiedyś artykulik "O tęsknocie...", niestety obecna strona www nie ma archiwum. Muszę poszukać w swoich zasobach tego tekstu, wtedy będę mogła Ci wysłać do poczytania. :)

Odp: Mój ogród 16 Gru 2012 15:25 #102494

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Ewciu ja też wolę sunie w ogródku, myślę,że kopania można oduczyć ale podsikiwania samców :mad2: chyba nie :wink4:

Danielo poszukaj - chętnie przeczytam :hug:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.443 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum