TEMAT: Mój kawałek świata

Odp: Mój kawałek świata 05 Kwi 2012 11:34 #20967

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Iwcia przydaloby sie dzisiaj jechać do domu, a nie dopiero jutro . Wiem jak na wsi patrzą na takich co w Wielki Piątek pracują . Może w sobotę rano weżmiesz się za kopanie tych paru dołków między swięceniem jajek ;) :hug: Zdrowych Swiąt Wam życzę . Ja tez doskakuję do kompa miedzy sprzataniem a gotowaniem obiadu :rotfl1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Mój kawałek świata 08 Kwi 2012 13:30 #21958

  • sure
  • sure's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 415
  • Otrzymane dziękuję: 23
Iwo, pozdrawiam świątecznie!

...chciałam spytać, czy dobrze pamiętam, że masz w ogrodzie wrzosowisko? Chyba kiedyś widziałam Twoje zdjęcia w wątku na ten temat?
pozdrawiam, Agata
mój ogród
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 08 Kwi 2012 18:36 #22016

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witam dziś świątecznie. Tylko nie do końca jestem pewna jakie my mamy święta, bo co chwileczkę pada śnieg :dry:
Jadzieńko róże posadziłam w piątek – nie wiem co o tym myślą moi sąsiedzi prawdę mówiąc nie interesuje mnie to. Nowe różyczki to Elfe, Easy Does it, Fellowship i Sweet Cower - moje wymarzone, żeby tylko dobrze rosły :garden1:

Agatko tak - mam wrzosowisko - ono powstało jako pierwsza rabata w moim ogródku. Obecnie kwitną wrzośce, a wrzosów jeszcze nie przycięłam, zrobię to jak tylko będzie cieplej i przede wszystkim sucho

IMG_4227.JPG


A teraz odpowiem Romie na temat co rośnie na rabacie pod płotem. W tym miejscu od zawsze rośnie biała piwonia, którą w pierwszych dwóch latach naszej bytności w NL mój M namiętnie kosił kosiarka :garden: Gdy w końcu załapałam bakcyla kwiatowego najpierw wydarniowałam kółko dookoła tej piwonii, a potem już poszło :ouch: Od chodnika i od ulicy okala tę rabatę rząd żywotników zachodnich ‘Szmaragd’ oraz odmiana o nieznanej mi nazwie biało nakrapiane, a po przeciwległej stronie od chodnika jest już od kilku lat rabata zwana rabatą na starej studni drenażowej. Od chodnika kolejno wsadzone są – rh. ‘Erato w otoczeniu host i żurawek a za nim runianka japońska. Rośnie tam również małe drzewko które dostałam od Basieńki – moim zdaniem jest to jakaś odmiana irgi prowadzana na drzewko – małe okrągłe, błyszczące listki, maleńkie kwiatuszki prawie bez ogonków i czarne jagódki zostające na zimę. Dalej posadzone są tam berberys th. Red Pillar, azalie wielkokwiatowe Christopher Wren, Gibraltar, tawuły japońskie Goldmound i Magic Carpet, dwa pięciorniki od Basieńki (jeszcze nie dają znaku życia), magnolia gwiaździsta, dziurawiec barwierski i buk pospolity Dawyck Gold. Nie zabrakło tu także róż – posadziłam już Grahama Thomasa, Ecri i dwa krzaczki Yellow Fairy. Z bylinek wsadziłam tam bodziszka żałobnego Sambor, ciemierniki, kirengoszoma dłoniasta, trzy pięciorniki alpejskie – żółty, czerwony i pomarańczowy i jeszcze kilka bylin których nazw nie znam. Niby dużo roślin, ale ciągle jest jeszcze sporo miejsca do nasadzeń. Na pewno znajdę jakieś odpowiednie roślinki w Łosiowie i Otmuchowie.

A teraz pokarzę co tam u mnie nowego

IMG_4226.JPG


IMG_4231.JPG


IMG_4234.JPG


IMG_4237.JPG


IMG_4241.JPG


IMG_4242.JPG


Magnolia gwiaździsta już prawie kwitnie

IMG_4243.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 08 Kwi 2012 22:04 #22179

  • dala
  • dala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Strefa 7a
  • Posty: 4680
  • Otrzymane dziękuję: 4066
Iwonko, wpadłam do Ciebie z rewizytą i zwiedziłam piękny ogród :bravo:
I w dodatku ile się w nim zmieniło od pierwszych fotek !
Pozdrawiam jeszcze świątecznie :bye:
Pozdrawiam i zapraszam do mojego ogrodu!
Ogród Dali '2019
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 08 Kwi 2012 22:10 #22185

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Już hosty się ruszyły? :eek3: U mnie to jeszcze trzeba będzie poczekać...To najgorsze oczekiwanie w moim ogrodzie...Moje niechciane nornice mi fundują niechciane niespodzianki... :angry:
Iwa, róż przybywa...Jak się z nimi zacznie, to niełatwo skończyć...
Pięknie Ci kwitną wrzośce! Ja jakoś nie mogę się przekonać do kwasolubów...
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 08 Kwi 2012 22:43 #22210

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Iwcia podobno roślinki sadzone i siane w Wielki Piątek dobrze i zdrowo rosną więc wszystko przed Tobą .Miłego świętownia :kiss3: Moje wrzośce niestety zasiliły kompostownik . Wszystko pięknie rośnie nawet piwonia drzewiasta już taka wielka
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 21:32 #22530

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Witaj Dalu w moich progach - bardzo bym chciała aby mój ogród choć w części był podobny do twojego

Marto specjalnie dla ciebie odszukałam zdjęcie wrzosowiska, zobacz jak można tego nie kochać

P9120037.JPG


P9120035.JPG


P9050131.JPG


Jadziu u mnie na kompostownik trafi na pewno hebe i suchodrzew japoński. Jeszcze się zastanawiam nad osmanthusem oraz azalią japońską bo wygląda tak

IMG_4295.JPG


Dziś był piękny, słoneczny, choć niezbyt ciepły dzień. Oglądałam wczoraj zdjęcia z ubiegłego roku i okazało się, że kwitło wtedy dużo więcej roślinek niż teraz. Bo puki co z cebulek kwiatki pokazały dopiero maleńkie tulipany

IMG_4277.JPG


A inne cebulkowe jeszcze w powijakach

IMG_4274.JPG


IMG_4275.JPG


Pięknie już kwitnie drzewko morelowe

IMG_4262.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 21:46 #22548

  • Kocina
  • Kocina's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 643
  • Otrzymane dziękuję: 180
Iwonko, co to jest?

IMG_4231.JPG
Pozdrawiam ciepło - Ogródek Marty
FO Oaza na Facebook'u
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 21:54 #22552

  • andrzejek
  • andrzejek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1360
  • Otrzymane dziękuję: 1664
Tulipanki już cieszą oko .U mnie narcyzy też w pąkach
:( .Widoki wrzosowiska wspaniały .Tylko ,że u mnie jak na razie wrzosy sobie nie radzą nazbyt :(
Ja jak na razie zauważyłem jeden kiełek hostowy

Marto to miodunka
Ostatnio zmieniany: 09 Kwi 2012 21:58 przez andrzejek.
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 22:03 #22562

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
Tak Marto to miodunka "Majeste", malutka sadzonka - dostałam ją w ubr.od Piterka z FO

Witaj Andrzeju - wiem, że wrzosy są trudne ale dla ich piękna warto się pomęczyć
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 22:10 #22573

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Iwonko na razie nie wyrzucaj azalii, na to będzie czas, a Osmathusa też jeszcze nie ruszam dam mu szansę, bo wiesz jak go uwielbiam . Piękne Twoje wrzosowisko a jutro do normalności :kiss3:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 09 Kwi 2012 22:48 #22605

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
No... niestety :( ty Jadziu wiesz jak mi trudno. Powinnam iść już spać bo jutro muszę wstać o 4-tej, żeby na 7-mą być w pracy, ale odkładam tą chwilę, żeby być jak najdłużej w moim domku :( No ale nić to nie da, muszę iść już spać. Na dobranoc jeszcze kilka dzisiejszych zdjęć

IMG_4272.JPG


IMG_4273.JPG


IMG_4282.JPG


IMG_4284.JPG


IMG_4289.JPG


IMG_4291.JPG
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Kwi 2012 17:23 #22843

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Jak pojedziesz za tydzień Iwonko , to nie poznasz roślinek ,bo tak podrosną. Nawet różyczki będą miały już listki . No bawię sie w wróżkę :rotfl1:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 10 Kwi 2012 17:50 #22849

  • rispetto
  • rispetto's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3175
  • Otrzymane dziękuję: 1187
Tak jak pisze Jadzia - daj jeszcze czas azalii. Nieraz puszczają pączki prosto z pędów i mogą odżyć. To niestety bardzo trudne w uprawie rośliny :dry:
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 13 Kwi 2012 22:18 #24672

  • iwa27
  • iwa27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2168
  • Otrzymane dziękuję: 488
We wtorek rano - przy porannej kawie (przed godziną 5:00)oglądałam program ogrodniczy i tam pan zachwalał coś co nazywał rosahumusem. Poczytałam coś nie coś na ten temat i postanowiłem kupić ten specyfik. Wybrałam się więc wczoraj do OBI - nie było rosahumunusa, ale za to były piękne jałowce w dobrej cenie :P Kupiłam sobie trzy - płożące 'Glacier',i 'Prince of Wales' oraz chińskiego 'Robusta Green'- jutro będę szukała im dobrego miejsca do zamieszkania. Z Robustą mam mały problem, bo w googolach są rozbieżne informację na temat jego wzrostu - jedne źródła podają 1,5 m a drugie 3m.
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 13 Kwi 2012 23:25 #24747

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
:rotfl1: Grunt to znaleźć pretekst do zakupów! Oj, nie było rosahumusa? Co to niby jest? Zaraz pogooglam ;)
No ale skoro już przyszłam, to z pustymi rękami tak wyjść? Głupio! :rotfl1: O, jakie ładne jałowce! ;)
Iwa, Ty mnie już do niczego nie przekonuj, ja się już wystarczająco rujnuję, wierz mi! :rotfl1:
Ale sobie sporo miejsca przygotowałaś! No puste ma stać i chwastami zarastać? ;) No nie! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 14 Kwi 2012 21:15 #24990

  • gorzata
  • gorzata's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Jeszcze w zielone gramy...
  • Posty: 8603
  • Otrzymane dziękuję: 1935
Marta ma rację: po cóż się rujnować na korę, która nie dość, że nie urośnie, to jeszcze trzeba będzie ją uzupełniać! Lepiej i bardziej ekonomicznie będzie posadzić coś w tych pustych miejscach!
A że bez rosahumusu będzie słabiej rosło :rotfl1: to można posadzić więcej!
Dobrze mówię? ;)
Pozdrawiam - Gosia
Temat został zablokowany.

Odp: Mój kawałek świata 14 Kwi 2012 23:09 #25138

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Moim zdaniem, dobrze! :rotfl1:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.658 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum