TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 10:16 #91062

  • olibabka
  • olibabka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Więc w takiej ciszy ukryty ja - ja liść
  • Posty: 4286
  • Otrzymane dziękuję: 2960
Wiedziałam, że będzie pięknie :hug: Pomysł i realizacja zabudowy kranu - rewelacja :bravo:
pozdrawiam serdecznie, Marysia :)

[...]kielich światła nachylony wśród roślin
Odsłania w każdej z nich jakieś przedtem nie znane dno[...]
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 10:33 #91069

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Cieszę się, że się podoba. Wodnik powstał dość dawno, zanim powstał większy domek, przy którym stoi. Troszkę już się przyzwyczaiłam do niego i nie zauważam go tak jak nowi goście. Służy nam jako taka ogrodowa umywalnia, latem myjemy się tam, no i oczywiście podłączamy tam węże ogrodowe.

Vis a vis wodnika (bo tak go nazywamy) jest kamienny grill. Troszkę go zza roślinności widać na zdjęciach. Pierwszy powstał grill, a potem w myśl - gdzie jest ogień powinna być woda - powstał wodnik. Oba są pomysłu i wykonania mojego wspólnika działkowego, męża - Tadzia. W wodniku wykorzystał błękitne luksfery z kroplami szkła, bo coś mu marudziłam, że sam murek to za ciężko będzie wyglądać. :)
Chciałam też żeliwną misę, ale te są dość drogie i mogliby wyrwać zbieracze złomu, gdy nas na działce nie ma... dlatego przy kranie są zastosowane drzwiczki od pieca (secesyjne) odkupione z archiwum złomowca za 7 zł. Materiał (kostka granitowa) jest zbierany z rozbiórek np. dróg, tylko na komin grilla maleńka kostka została dokupiona. Podobne obiekty można też murować ze zwykłych kamieni polnych.
:)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 11:36 #91096

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Danielo dzięki Twojej inspiracji wpadłam na pewien pomysł :think:
Dziękuję bardzo :hug:
Jesli zrealizuję, z pewnością się pochwalę :oops:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 15:44 #91223

  • Zuzia
  • Zuzia's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 75
  • Otrzymane dziękuję: 162
Witaj Danielo w twoim pięknym ogródku. Cieszę się że nie stracę go z oczu i nadal będę mogła do ciebie zaglądać. :hug:
Pozdrawiam Zuzia

Na starym po nowemu
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 15:53 #91233

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Witaj Danielo - jestem oczarowana Twoimi ogrodami , a także tym , ile osób Cię tu zna i z radością wita :flower1: Jeśli można będę podglądać Twoje przepiękne ogródki :)
Ostatnio zmieniany: 21 Lis 2012 15:54 przez Margolka.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 17:24 #91263

  • Roma
  • Roma's Avatar
Małgosiu-wszystkich witamy jednakowo miło i serdecznie :bye: :hearts: i tych bardziej znajomych i tych których dopiero poznajemy. :kiss3:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 17:37 #91266

  • Grzesiu
  • Grzesiu's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Życie jest piękne
  • Posty: 715
  • Otrzymane dziękuję: 213
I ja witam Danielo :bye:
ja też znam Twoje ogródki i cieszę się że przybyła nam na forum, taka aktywna osoba jak Ty
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 18:09 #91276

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Pamelko, nie ma za co dziękować. Jak tylko zrealizujesz swój pomysł chętnie go zobaczę. :)

Zuziu, Margolko, Grzesiu, Olibabko, każdemu z Was razem i osobno dziękuję za tak miłe słowa. Obym na nie zasłużyła. :)

Romo, :hug:

A co do tej aktywności, to jak się po piórach dostanie, to najczęściej więcej jest strat niż korzyści. Mózg jest jednak takim dyskiem, z którego tego co się wie skasować nie jest tak łatwo. Chętnie służę pomocą w tych kwestiach, na których się znam. Ale pamiętajcie, że kilka lat temu gdyby ktoś powiedział, że będę działkowiczką i będę pielić chwaściory, to bym zaśmiała mu się w twarz. :happy3: Po tych moich pierwszych 3 dniach pobytu tutaj już widzę, że jest się od kogo uczyć. :coffe:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 19:40 #91317

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Roma wrote:
Małgosiu-wszystkich witamy jednakowo miło i serdecznie :bye: :hearts: i tych bardziej znajomych i tych których dopiero poznajemy. :kiss3:
Romo kochana - przecież pamiętam - byłaś jedną z pierwszych osób,która przywitała mnie dobrym słowem na forum :kiss3 / wiesz co to znaczy dla nowicjusza!/
Chcę podkreślić jakie to piękne,że jest grupa ludzi , znajomych z wirtualnego świata ,która potrafi się odnależć,stworzyć coś nowego a jednocześnie mieć wspólne wspomnienia...szkoda,że nie uczestniczyłam w Waszym "poprzednim "forumowym życiu ..czuję,że ominęło mnie coś fajnego./Jakoś na tamtym FO nie byłam zbyt aktywna a tu proszę - co wieczór przed komputerem - ale to właśnie zasługa cudownych osób które tu bywają :bye: /
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roma, markussch01

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 20:02 #91328

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
życie netowe to jednak nie wszystko (i całe szczęście). Kilkoro z nas zna się dodatkowo osobiście. Pewnie nie wiadomo jak wielkie burze i kołysanie łajbą nie są w stanie zmienić tego jakimi osobami jesteśmy. Ważne jest co tu i teraz. :)

Dzisiaj wstawię jesienne zdjęcia klonika, który w lecie jest zielony. Obecnie już rzucił liście, bo w czerwieniach i po królewsku nie lubi paradować zbyt długo. Z róznych stron wygląda to tak:









A tutaj po deszczu, a może płacze że kończy się sezon?



:)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 20:40 #91355

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Tym bardziej zazdroszczę towarzystwa!Dużo tu na forum osób z północnej Polski.Jestem skazana na znajomość wirtualną - Gdańsk - Nowy Sącz - wyprawa na koniec świata :eek3:
A kamyczkowe aranżacje - niesamowite :woohoo: !!!
Oryginalny bukszpan - widzę,że sekator poszedł w ruch :wink4:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 22 Lis 2012 12:56 #91626

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko, moje najważniejsze ogrodowo-forumowe znajomości są też na sporą odległość (Gdańsk - Mazowsze Zachodnie i dalej w kierunku gór). No, ale czego się nie robi jak się chce spotkać swoich przyjaciół. :)

Kamyczkowe się pojawiają tu i ówdzie, bo ja przeplatam troszkę stylem dalekowschodnim, a kamyczki podkreślają ładnie bonsai i wszelkie formowane drzewka. Co do bukszpanu, to jest on drutowany (połączone po kilka pędów) by powstały takie "chmurki". Był zniszczony przez zimę, a raczej śnieg, który wyłamał środek spłaszczonej kuli. Wtedy postanowiłam go jakoś zagospodarować i takie coś wyszło. Bukszpany są u mnie najczęściej formowane na kule. Sekator w ich przypadku dwa razy w sezonie. Niektóre są duże, chyba muszę pomyśleć o mechanizacji, bo ręka już nie ta...
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 22 Lis 2012 14:12 #91648

  • Margolka
  • Margolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1747
  • Otrzymane dziękuję: 234
Widzę,że podróże Ci nie straszne :) to i do małopolski może kiedyś.... :hug:


Bukszpanowe "chmurki" faktycznie mogą ciekawie wyglądać.Ja mam jeden krzaczek - tradycyjnie kulisty . Czytałam gdzieś,że czerwcowe cięcie bukszpanu jest dla tej rośliny najwłaściwsze.Do tej pory nie zwracałam na to uwagi a pierwsze gałązki ścinałam oczywiście do ozdób wielkanocnych :)
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 22 Lis 2012 21:25 #91834

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Margolko,
tak - jedno czerwcowe, a drugie ok września, w zasadzie w miarę czasu i przyrostów. :)

Dzisiaj obiecane Gosiom sikorki. Nie udało mi się ich za blisko podejść (zdjęcia :oops: ), ale była to zabawna dla mnie sytuacja, bo przyleciały i wyraźnie pielęgnowały moją sosnę. Być może coś je tam zainteresowało przy podkładkach, a może sprawdzały czy niwaki ma dobrze napięte sznurowanie. Słowem niezłe "specjalistki"... ciekawe tylko czy są takie cierpliwe jak ja, by czekać na efekt kilka lat. :) Podejrzewałam też szkodniki sosny, ale niczego z bliska nie dostrzegłam.







Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 01:26 #91939

  • Roma
  • Roma's Avatar
Znam małą sambę, sikoreczkę mambę .....
Na dachu i na drzewie,
W chmurach, czasem w niebie.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 08:29 #91964

  • Merghen
  • Merghen's Avatar
Danielo, dziękuję za zdjęcia i dedykację :kiss3: Ja na razie odpoczywam od internetu, nie mam natchnienia na pisanie a i czytanie jakoś ciężko mi przychodzi... Z miłą chęcią oglądnęłam Twoje zdjęcia i nie wiem jak to się stało ale do tej pory nie widziałam Twojego Wodnika, musiał się przede mną ukryć :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 08:48 #91968

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Uwielbiam klony palmowe :)
Dziękuję za serię pięknych fotek :hug:
To prawda, ze one długo nie trzymają listków :(
Danielo, czy zabezpieczasz go jakoś na zimę? Moje okręcam agro i dodatkowo kopczykuję :lev:
Aaaa wracając do sikorek, wspomniałam doniesienie z Petersburga, gdzie pijane ptaki spadają na ziemię :happy4: za dużo jarzębiny i taki pijacki efekt :whistle:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 23 Lis 2012 09:06 #91971

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Merghen,
no nie wiem jak się mógł ukryć, tym bardziej że miałam napisany i obfocony artykulik z poszczególnymi etapami budowy takiego wodnika (jak i grilla). Oczywiście archiwa mam zasobne. ;) Jeśli będzie zainteresowanie tematem mogę poszperać.

Pamelko,
obecnie kloników nie okrywam. Zielone są dość wytrzymałe, moje nie są jakimiś wydumanymi odmianami. Klonika Artropurpureum osłaniałam na działce przez dwie pierwsze zimy, wbijałam wokół niego 3 drążki, do nich przypinałam jakby płotek z agro i tam wsypywałam suche liście (jakby kołderka). Kloniki mi bardziej cierpiały od słońca, więc przeniosłam w inne stanowisko Artropurpureum wraz z klonikiem zielonym. Słońce tam mają od południa do zachodu słońca. dodatkowo budynek zasłania je od najsilniejszych wiatrów. Teraz już jest ok, no i już nie osłaniam. No, ale jeśli stanowisko jest trudniejsze nie ma co ryzykować. Moje kloniki na działkach wzbudzają zdumienie innych (choć malutkie jeszcze), większość osób mówi mi że potracili swoje...

Ten ze zdjęć ma nieco lepsze (łatwiejsze warunki) i się z nim nie cackam. :)
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.407 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum