TEMAT: Dwa ogródki

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 21:29 #90518

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Nie wiem czy to nie jest Gwiazdka już, same dzisiaj niespodzianki. Witaj Ciborku! :hug:
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 21:45 #90528

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2682
Danielo, no popatrz, prawie sami znajomi! :) Tak to już jest, że ci pasjonaci ogrodowi tak jakoś zawsze się odnajdą! Nie tam, to tu...
Róże, ale i sporo iglaków, takie jest moje pierwsze wrażenie... Ale chyba najbardziej spodobał mi się Twój klon, taki ładnie palczasty :) , pewnie w Twoich stronach zimuje bez problemu... Ile ma lat? Jak dla mnie to strasznie duży jest! :lol:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 21:55 #90536

  • jagoda5214
  • jagoda5214's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2725
  • Otrzymane dziękuję: 504
Witaj Danielo tu jest inna atmosfera i szybko sie zaaklimatyzujsz .Jakoś nie miałam okazji na FO zaglądnąć do Twojego ogródka .Szkoda ,widzę ,że masz masz piękny dopieszczony ogródek i chyba nie tylko ten przy domu :thanks:
Gorąco wszystkich pozdrawiam
Jadzia
Moja oaza wśród Familoków
moja-oaza-wsrod-familokow-cz-2
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 21:56 #90538

  • Gosia
  • Gosia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa 6b
  • Posty: 1397
  • Otrzymane dziękuję: 1283
Merghen wrote:
Witaj Danielo. Jak miło znów zobaczyć Twoje zdjęcia. Zawsze jestem pod ich wrażeniem ale teraz niecierpliwie czekam na ostatnie z sikorkami :wink2:

Na zdjęcia z sikorkami i ja czekam. ;) Podobnie jak Merghen cieszę się, że będę mogła na bieżąco oglądać Twoje ogrody. :)
Serdecznie pozdrawiam i zapraszam do odwiedzenia
Ogrodowych pasji Gosi

Wszystkie treści wraz ze zdjęciami, ilustracjami zawarte w moich postach na stronie forumogrodniczeoaza.pl/ chronione są Ustawą z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych, oraz międzynarodowym prawem autorskim. Wszystkie prawa zastrzeżone. Jakikolwiek materiał zawarty w moich postach na w/w stronie nie może być wykorzystany w całości lub w części bez mojej pisemnej zgody.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 22:49 #90563

  • Roma
  • Roma's Avatar
Mariuszu-jak się cieszę,że jesteś w Oazie :bye: :bravo: Wreszcie będziemy mieli fachowca od oczek i stawów.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 22:51 #90566

  • Roma
  • Roma's Avatar
Gosiu :eek3: i Ty tutaj? chyba faktycznie mamy św. Mikołaja przed czasem.Witaj :kiss3: :hug:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 19 Lis 2012 23:14 #90571

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Powinniśmy się tylko cieszyć,że jest nas na ,,Oazie" coraz więcej tych pozytywnie zakręconych.
Powtórzę pytanie za Markusem.
Ciekawe kto ostatni na FO-D zgasi światło?
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 09:36 #90614

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Waldku,
ja nie wiem co to FO-D, ale jeśli o mnie chodzi to raczej FOPD.
A kto zgasi światło naprawdę nie wiem...
W każdym razie ślad po niejakiej Danieli zanika. :lev:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 11:14 #90653

  • JaDorka
  • JaDorka's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 309
  • Otrzymane dziękuję: 111
Danielo, bardzo się cieszę, że będę mogła na bieżąco oglądać Twoje piękne zielone przestrzenie bo już się obawiałam, że stracę je z oczu. Bardzo, bardzo się cieszę. Tym bardziej, że z tyloma znajomymi będę mogła to robić. Przy okazji pozwól Danielo, że się przywitam nie tylko z Tobą- witajcie Małgosie: Gosia i Merghen, witaj Mariuszu- ClaudiumS, witaj Waldku, z Romą miałam już okazję to zrobić wcześniej :).
Pozdrawiam i zapraszam Tam, gdzie czas płynie inaczej oraz do mojego Robótkowa
Dorota

Mój blog: Dorja Design
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2012 11:18 przez JaDorka.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 11:38 #90664

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Danielo, bo taka jest szczera prawda ;)
Nie wiem co tam się FOPD zadziało, ale znam sytuacje kryzysowe z innego forum :happy4:
A my tylko spokoju chcemy i 'paplania' o ogrodach :lev: poznawczo, rozwojowo, zachwycić się, zadumać i cieszyć pięknem tego świata :)
WOW :woohoo: ale elegancja :bravo: i iglaczki, i różyczki :) będzie o czym rozmawiać :lol:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): waldek727

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 12:15 #90673

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Pamelko masz rację i my przybysze z innego "trójwymiaru" potrzebujemy spokoju, zatem w politykę bawić się nie będziemy. Odpowiedziałam tylko na pytania kolegów.

Wczoraj przeczytałam takie słowa Churchilla "Im dalej wstecz spoglądamy, tym dalej widzimy przyszłość" i chcę się trzymać tej myśli. :)

Napiszę nieco o tym co w ogrodach jest dla mnie istotne i co już zauważyliście. Bardzo lubię iglaki, sosny, świerki. Przydają się do zaspokojenia mojej pasji związanej z ogrodami Dalekiego Wschodu. Interesuję się tym i krok po kroku adaptuje do swoich warunków, także formuję je. Dlatego w przedogródku jest mini mini bonsai i elementy kamiennego otoczenia, ale towarzyszą im szpalerek lawendy przy ścieżce oraz róże. Róże są moją wielką miłością, choć nie bez ofiar (niestety po stronie róż) z powodu trudnych warunków (szczególnie na działce, gdzie mróz 28 stopni nie jest niczym niezwykłym). Ten mały ogródek przed domem pozwala mi trzymać rośliny/gatunki, które na działce nie dałyby rady.
Jakiś czas temu był trawnikiem z iglakami, ogród mi okradano - ostatni raz z młodego żywopłotu ze szmaragdów. Róże są antyzłodziejskie, bo mają kolce, pewnie dlatego ciągle jeszcze są.
Ogródek szybko się zagęścił i w tym sezonie już tam się trochę działo dla oka. Jeszcze może ulec uszkodzeniom z powodu nowego doprowadzenia wody, ale nie z takimi trudnościami sobie poradziliśmy, więc się z góry nie martwię.

Co do klonika to jest posadzony niedawno, przywieziony z Borów Tucholskich jako sadzonka dość duża. Mam dwa inne na działce, starsze i mniejsze o połowę. Podobał mi się jego naturalny kształt i koryguję tylko ewentualne zniszczenia mrozowe. Jest osłonięty od wiatru i nadmiaru słońca dwoma dość starymi iglakami. Postaram się pokazać jego jesienne wybarwienie z ostatniego czasu.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 19:00 #90825

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Chciałam się i ja przywitać z właścicielką działki i przed ogródka..przed ogródek masz gustownie urządzony ...widać że nie jesteś nowicjuszką...a co za tym idzie doświadczoną ogrodniczką z której rady będziemy czerpać...
kradzieże na działkach są wszędzie ...u nas też ich nie brakuje...działkę widzę że masz ładnie urządzoną...
Temat został zablokowany.

Teraz działka 20 Lis 2012 21:12 #90909

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Alino, miło mi Cię powitać w swoim temacie. :)

W ramach przedstawiania ogródków przyszła kolej na działkę. Mamy ją w ramach ROD od 9 lat. Dostaliśmy ją do zagospodarowania jako ugór. Zbocze południowe, 460 m kw., spadek terenu - różnica ok. 3 m. Wybrałam kilka zdjęć z lipca i sierpnia br. Wszystkie zabudowania i infrastruktura jest naszego pomysłu i wykonania. Naszego to oznacza, że mojego męża (głównie), a ja tylko "ogrodniczę" i pomagam (głównie wymyślać :flower: ).

























Po tym przedstawieniu mam nadzieję pokazać widoki na bieżąco.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 21:37 #90924

  • rm27
  • rm27's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2676
  • Otrzymane dziękuję: 2903
Danielo, prawdziwe "Wejście smoka" na forum. Piękne rabaty i śliczne zdjęcia. Elementy małej architektury ogrodowej też zachwycają np. ten murek z kranem ogrodowym. :bravo:
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 21:53 #90939

  • Alina-277
  • Alina-277's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1867
  • Otrzymane dziękuję: 1253
Cudowną masz działeczkę dopieszczoną ..twoja działka to o połowę większa od mojej ...moja ma 300 m.też z ROD..
pięknie zagospodarowana jest czym się pochwalić..
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 22:36 #90960

  • waldek727
  • waldek727's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1273
  • Otrzymane dziękuję: 864
Danielo.

Pokazałaś to co lubi ,,duży chłopiec" i to na co od razu zwrócił uwagę Romek. Małą architekturę w pięknym ogrodowym wydaniu.
Te wszystkie nienaturalne gipsowe żabki, grzybki, krasnale czy aluminiowe puszki po piwie które widuję o zgrozo w niektórych ogrodach jako część pseudo architektury ogrodowej :mad2: :mad2: :mad2: :hammer: u Ciebie przyjmują postać naturalnego drewna i kamienia.
Do tego są wspaniale wkomponowane w otoczenie ogrodu i są tłem dla roślin. Często stanowią nawet z nimi jedną uzupełniającą się całość. Są ogrody które mnie inspirują i wyzwalają we mnie pozytywne odczucia dobrego smaku i ładu.
Między innymi Twoje ogrody należą do tych które pobudzają moje zmysły i gwarantują miłą ucztę dla oka.

Pozdrawiam. Waldek.
,,OGRÓD KTÓRY ŻYJE W ZGODZIE Z NATURĄ, ŻYJE PEŁNIĄ ŻYCIA."
mój wątek-OGRÓD W HARMONII Z NATURĄ

"www.twojapogoda.pl/polska/mazowieckie/warszawa
Ostatnio zmieniany: 20 Lis 2012 22:37 przez waldek727.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 20 Lis 2012 22:56 #90972

  • Roma
  • Roma's Avatar
Romku-ja miałam tę przyjemność obserwować jak ten murek z kranem powstawał (oczywiście wirtualnie)
Danielo- z przyjemnością ponownie zaglądam do Twoich zielonych zakątków.
Temat został zablokowany.

Odp: Dwa ogródki 21 Lis 2012 10:09 #91061

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5027
Architekturę ogrodową w takim wydaniu lubią nie tylko duzi chłopcy ;) a taki dekoracyjny kranik w ogrodzie marzy mi sie od dawna, może kiedyś uda mi się zmobilizować mojego M. :unsure:
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Dorota15, Betula
Wygenerowano w 0.558 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum