TEMAT: Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ...

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 05 Gru 2012 19:59 #97766

  • ZielonoMi
  • ZielonoMi's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 207
  • Otrzymane dziękuję: 187
Tomku wielkie brawa :bravo: :bravo: :bravo:, niezła kolekcja :woohoo:
Obejrzałam film w internecie, nadal nie chce mi się wierzyć, że to tylko 400 metrów.
Uprawa host w pojemnikach, na dłuższą metę jest uciążliwa.
Wiem coś o tym ;) od trzech lat sporo host rośnie w donicach na balkonie.
Trafiły tam z ogrodu, gdzie brakowało miejsca.
Wsadzone w 25 litrowe donice wyglądały imponująco,tyle że wnoszenie i znoszenie to niezła zabawa :jeez:
Przesadzanie raczej sobie podaruję :whistle:
Tomku a jak u Ciebie z przesadzaniem, jak długo wytrzymują w jednej doniczce?
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23


Zielone okna z estimeble.pl

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 05 Gru 2012 21:43 #97813

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
/te 400 to razem z domem,tak ze jest troche mniej.. :happy: /
np.Francee rosnie w tej samej donicy juz 8 lat i zupełnie dobrze sobie daje rade, natomiast miałem w tym roku kłopoty z Great American Expectation, która wyladawała w ziemi oraz Isobell Barnett,która nie była w tym roku tak okazała jak w latach poprzednich , troche tłumaczę to sobie ostrą tegoroczna zima.. natomiast maluchy , a zwłaszcza odmiany botaniczne rosna zupełnie dobrze.W przyszłym roku mam zamiar troche poprzesadzać lub powymieniać czesciowo podłoze..
W tym roku próbowałem powiekszyc "optycznie" ogród montujac lustro , ale skutek był opłakany ..cała popalona Niagara Falls :mad2:

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 05 Gru 2012 22:15 #97843

  • ZielonoMi
  • ZielonoMi's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 207
  • Otrzymane dziękuję: 187
Tomku a ja myślałam że mam najmniejszy ogródek :rotfl1: :rotfl1: :rotfl1: a tu okazało się, że nie jestem sama :drink1:
Lady I.B. w donicy, po dwóch sezonach odmówiła współpracy.
Hosty w rozmiarze VL raczej nie mają szans na normalny rozwój w donicach, chyba że doniczki będą w rozmiarze XXXXXX....L a do przesadzania mini koparka ;)
Za to wszystkie M,S i DS z powodzeniem mogą rosnąć w doniczkach.
Poll większy ogródek powiadasz :bad-idea:

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 05 Gru 2012 22:44 #97865

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
wczoraj kupiłem wózek do przwozenia donic.. :fly:
ja uciekłem pare lat temu z duuuzej działki ,jak mi karczowniki "wpyliły" 120 drzew owocowych :( ,moze tam kiedyś wróce jak wynajda cos skutecznego na nie../ na razie anektuje ogród rodziców../ bo gzieś trzeba wsadzic nowosci z oferty PM
Ostatnio zmieniany: 05 Gru 2012 22:46 przez Tomasz23.

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 05 Gru 2012 23:37 #97900

  • ZielonoMi
  • ZielonoMi's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 207
  • Otrzymane dziękuję: 187
Tomku ja mam sentyment do swojego ogrodu, co najważniejsze nigdy w nim nawet kreta nie widziałam, że już o tych wszystkich innych nie wspomnę :evil: :evil: :evil:

Tomku czy ty przypadkiem w drzewie genealogicznym, kilkanaście pięter w dół Popiela nie widzisz?
To co opisujesz to armagedon jakiś :eek3: , nie dziwię się że uciekłeś, nim się do Ciebie dobrały :search:

Polu strzeż Jędrzejówki :search: :search: :search:

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 06 Gru 2012 15:48 #98110

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Lady I. Barnett szczególnie nie lubi donic :( U mnie wystarczył jej rok w bardzo dużej donicy i już odmówiła współpracy,nie wypuściła ani jednego kła i dopiero jak ją wywaliłam z tej donicy to łaskawie pokazała 1 pęd,cała reszta mocno przerośnięta korzeniami,nie wiem czy coś z tego będzie :(

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 10 Gru 2012 20:11 #100170

  • mieciak49
  • mieciak49's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 418
  • Otrzymane dziękuję: 363
Teraz sobie przypomniałam że te korzenie zostawiłam na wierzchu,zapomniałam od razu wsadzić do ziemi :(

Kiedyś tak zostawiłam Francee i dopiero wiosną prawie potknęłam się o piękne kły,oby tak było z Lady,bo ona piękna jest :)

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 13 Gru 2012 17:15 #101365

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Marco do listy 'sold out' nie wstawia wyprzedanych host z listy limitowanej - z niej zniknęło już znacznie więcej odmian ..... :angry:
W ubiegłym sezonie paru nie kupiłam, a w tym już ich nie ma w ofercie... :cry2: Na szczęście jest i odwrotnie - nabyłam te aktualnie niedostępne. :whistle: :dance:

Co do fotek nowości to u niego standard - puste miejsca... :angry: Ja się sugeruję opisem , HL no i mamusią. :happy4:
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 13 Gru 2012 17:16 przez muchazezlotym.

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 21 Gru 2012 16:39 #103904

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Przeglądam sobie opisy host na stronach Fransena i Jana i dochodzę do wniosku, że oni chyba posiadają różne źródła informacji o rozmiarach poszczególnych odmian host. :think: Albo lecą sobie w kulki.... :club2: Dawno już zauważyłam, że podają inną wielkość, ale dziś wprawił mnie w konsternację opis Grand Canyon - Jan podaje 20-30 cm a Marco 60-70.... :woohoo:
Ja rozumiem, że panowie jak świat światem twierdzili, że rozmiar się nie liczy, ale ... bez przesady.... Toż ona według Jana jest 3x mniejsza! Niedorostek jakiś czy co? :supr3: Moja z pewnością bliższa jest tej fransenowej.
I komu tu wierzyć przy zakupie, zwłaszcza nowych odmian??? Taka np. Final Victory ma 50-60 cm czy 80-100cm? :mad2:
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 21 Gru 2012 16:41 przez muchazezlotym.

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 21 Gru 2012 16:45 #103907

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
No właśnie! A jaka będzie FV? :dazed:
pozdrawiam
Ela

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 27 Gru 2012 18:32 #104808

  • danutal
  • danutal's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 937
  • Otrzymane dziękuję: 1269
Ja wśród tak wielu wspaniałych znawców i miłośników host ? Polluś :hug: :hug: Dziękuję !!!
Pozdrawiam.Danuta

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 01 Sty 2013 21:49 #106621

  • Tomasz23
  • Tomasz23's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 680
  • Otrzymane dziękuję: 755
W oazowej fotobazie mamy zakładkę Hosta roku według AHGA/ czyli Amerykńskie stworzyszenie producentów host/Co roku wybierana jest przez nich hosta roku.I tak na 2013 jest nią' Rainforest Sunrise'.Ładna hosta ,ale dlaczego "hosta roku" ??.A oto kryteria jakie musi spełniać taka odmiana
-powinno rosnac dobrze na terenie całego kraju/??? nie wiem czy to dotyczy np. Arizony :lol: /
- jej cena detaliczna nie moze przekraczać 20$
- musi być szeroko dostepna w handlu
- być dobrze rozpoznawalna/jednym słowem 'rzucać sie w oczy'
Kazdy członek AHGA zgłasza trzy swoje typy, w rezultacie powstaje "długa lista "nominacji,następnie kazdy głosuje na trzy hosty z tej listy ,w wyniku czego powstaje tzw "krótka lista" zawierajace najczęsciej 3 do 5 odmian.I w ostatnim etapie właśnie z nich jest wybierana hosta roku.
I dlatego przez kryterium cenowe , hostą roku nie zostanie żaden "hostowy hit z ostatnich lat, a zwłaszcza odmiany z ochronna patentowa ,których cena czesto nie schodzi ponizej granicy 20 $.
Ostatnio zmieniany: 01 Sty 2013 22:12 przez Tomasz23.
Za tę wiadomość podziękował(a): sd-a

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 02 Sty 2013 13:00 #106754

  • sd-a
  • sd-a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5906
  • Otrzymane dziękuję: 2385
Przychodzą mi do głowy 2 historyjki hostowe ;-)

Jedna dotyczy host, a druga hostomaniaków... ;-)

Przechodziłam sobie kiedyś koło pierwszej hostowej rabatki i zauważyłam obok siebie dwie podobne zielone hosty... Zdumiałam się, bo głowę bym dała, że ta po prawej była zielono-biała.
Ale że mój mózg wykonał już w życiu kilka errorów, uznałam, że widocznie ten był kolejnym poważnym błędem systemu :silly:
Jednak po chwili oględzin, na samym dole dostrzegłam ostatni pamiątkowy liść z białym wnętrzem :woohoo: Odzyskałam wiarę w swoje zdolności umysłowe, a w jakiś czas później także w hostę :-) Nie pamiętam czy jeszcze w tym roku czy dopiero w kolejnym sezonie wróciła do wyjściowego wybarwienia :-)

2010
PIC08938.JPG


PIC08939.JPG


Druga historyjka to dowód na prawdziwość powiedzenia: "Nie śmiej się dziadku z czyjegoś wypadku, bo ciebie to samo spotka" :club2:
Jak sobie kiedyś poczytałam rozmowy maniaków hostowych i pooglądałam ich kolekcje, byłam przekonana, że coś z nimi jest nie tak :blink: Szczegóły litościwie przemilczę :happy3:
Teraz i mnie dotknęła ta przypadłość :rotfl1: i modlę się tylko o łagodny przebieg choroby... Rano czuję się całkiem nieźle, ale każdego popołudnia zaczyna się już ostry kryzys... :jeez:

I kiedy pisałam o 2 zielonych undulatach, przypomniała mi się 3 historia.
Rabata, na której rosną, położona jest koło rynny. Był kiedyś plan odprowadzenia wody stamtąd, ale spełzł na niczym :jeez:
W związku z tym rabatka jest notorycznie mokra, a najczęściej bardzo mokra.
Kiedy ją robiłam, wykopałam kilka taczek żółtej gliny i wsypałam w to miejsce wszystko co miałam do dyspozycji, głównie gliniasta ziemię z ogrodu i świeżo zakupiony zagliniony piasek. Zero drenażu, a zamiast niego żółta glina.
Rok 2011 to był potop w moim ogrodzie. Hosty, paprocie i języczki z tej rabatki miesiąc stały w wodzie po kolana, a potem miały już zwyczajnie mokro.
Zimą w czasie odwilży wody tam od metra.
Tymczasem rośliny są coraz dorodniejsze, nic im nie gnije, a słynna z przypalania się hosta 'Frances Williams' ani razu nie miała zmiany na liściach, choć od godz. 13-14 jest ostro opalana przez słońce :-)

undulaty.JPG


Pozdrawiam :flower1:
Ostatnio zmieniany: 02 Sty 2013 20:06 przez sd-a.

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 03 Sty 2013 16:49 #107236

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Po raz kolejny stwierdzam kradzież mego zdjęcia hosty przez pelagia__pl. :evil: Tym razem to Piedmont Gold. Cóż z tego, że na zdjęciu jest znak Fransena, cóż z tego, że wysyłam za każdym razem informacje do administracji allegro o zaistniałej sytuacji, nic to nie daje! :club2: Odpowiedzi allegro są lakoniczne i w efekcie nic nie wnoszą - oni są bezsilni! Skoro nawet oznakowanie fotki nie zabezpiecza przed kradzieżą w celach zysków finansowych to co można zrobić? I przede wszystkim czy takiemu sprzedającemu można zaufać? Ręce opadają....
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 17:19 przez muchazezlotym.
Za tę wiadomość podziękował(a): Tomasz23

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 03 Sty 2013 17:33 #107250

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Polu, do sprzedającego napisałam już oczywiście, pewnie wkrótce zdejmie zdjęcie z aukcji i nie powie nawet przepraszam! :jeez: Tak przynajmniej było ostatnio, jak dałaś mi sygnał o podobnej sytuacji z Unforgettable. Zresztą to nie jedyna odmiana, której fotki zostały ukradzione z różnych stronek, nie tylko Fransena. :club2:
To tylko potwierdza, jak martwe mamy przepisy o prawach autorskich!
pozdrawiam
Ela

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 03 Sty 2013 17:52 #107255

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Polu, jest też ukradzione zdjęcie Twojej Olive Bailey Langdon :jeez:
pozdrawiam
Ela

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 03 Sty 2013 18:00 #107260

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
allegro.pl/hosta-olive-bailey-langdon-funkia-i2851628089.html

Druga fota od końca, także z logo Fransena! :club2:
Będę oczywiście o 20 dostępna.
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 18:01 przez muchazezlotym.

Nasze hostowe historyjki i inne luźne gadki ... 03 Sty 2013 18:10 #107265

  • muchazezlotym
  • muchazezlotym's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1989
  • Otrzymane dziękuję: 2547
Oczywiście! W odpowiedzi zalecono mi ZNAKOWANIE SWOICH ZDJĘĆ :happy2: :happy2:

kolejna moja:
allegro.pl/hosta-woolly-mammoth-funkia-nowosc-i2875309377.html
pozdrawiam
Ela
Ostatnio zmieniany: 03 Sty 2013 18:17 przez muchazezlotym.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.575 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum