TEMAT: Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 02 Kwi 2022 22:40 #799057

  • IrenaS
  • IrenaS's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 86
  • Otrzymane dziękuję: 236
Fafka wrote:
Na All wypatrzyłam ofertę róż użytkownika Roza-Sobieszek. Piszą, że jest to gospodarstwo, które zajmuje się produkcją róż. Czy ktoś tam kupował? I czy warto?

Co prawda widzę, że zakupy już zrobione ale może przyda się to na przyszłość. W zeszłym roku na wiosnę zrobiłam spore zakupy w Róża Sobieszek i byłam bardzo zadowolona. Wszystkie róże były dobrze zapakowane i zdrowe. Wszystko się przyjęło (choć to mój początek z różami). Ogólnie zamówiłam ponad 20 balotow- cześć w Rosarium i cześć w Róża Sobieszek. I jedne i drugie bez zarzutu, już wypuściły pierwsze nowe listki po zimie. Szybkie wysyłki też były plusem.
Za tę wiadomość podziękował(a): Fafka, Łatka, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 03 Kwi 2022 17:11 #799136

  • Aurora Borealis
  • Aurora Borealis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 604
MARRY wrote:

Jeśli macie fotki z lata swoich róż to zasilcie nasz spis "Róże - ilustrowany spis odmian"

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...strowany-spis-odmian

dla mnie jest kopalnią nie tylko wizualnej wiedzy i chętnie zobaczyłabym Wasze róże.
Tk zrobię - muszę tylko przekopać archiwum swoich fotek z poprzednich sezonów. To bardzo przydatny spis!
Anula

Pomiędzy Wisłą i Kampinosem jest moje miejsce na ziemi.

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 03 Kwi 2022 18:20 #799147

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Z góry dziękuję!
Gdybyś miała różę nieobecną w spisie, załóż jej nowy wątek - i daj mi znać, to uzupełnię ilustrowany wykaz,
Inaczej mogę przeoczyć. :oops:

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 03 Kwi 2022 19:33 #799166

  • Aurora Borealis
  • Aurora Borealis's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 141
  • Otrzymane dziękuję: 604
Już widzę, że znajdzie się ich parę (np Weg der Sinne, parę z grupy Piano, Dolomiti i Juanita orat inne) ale tak jak pisałam, muszę przekopać dysk ze zdjęciami, więc te wykopaliska zajmą mi chwilkę
Anula

Pomiędzy Wisłą i Kampinosem jest moje miejsce na ziemi.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 12:13 #799214

  • Maka
  • Maka's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 62
Marry, w zeszłym roku miałam remont i ogólnie trudne warunki, ale w tym zrobię zdjęcia i Matadorów i nowych Jazzów i Pomponelli. Róże od pana H. przyszły pięknie zapakowane i zdrowe, w terminie, który sama zamówiłam - ale śnieżny Prima Aprilis całkowicie pokrzyżował mi plany. Jeszcze wczoraj 10 cm śniegu i jak tu sadzić róże :ohmy:
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, MARRY

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 12:38 #799220

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Dotarła przesyłka od Róże Ogrodowe.
Na zewnątrz śnieg,ziemia zmarznięta. Odmianami umieściłam je w torbach reklamowych,porządnie spryskalam wodą i wystawiłam na taras.Na noc przeniosę do garażu.


20220404_123013.jpg


20220404_123003.jpg
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, MARRY, ewakatarzyna, Bobka, IrenaS

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 14:04 #799234

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9231
Po mroźnej nocy i zimowym poranku nastał u mnie bardzo ciepły dzień, to posadziłam różyczkę 'Maxim' na przygotowane wcześniej stanowisko, a zadoniczkowane miniatury wystawiłam na powietrze.
Miałam dylemat. P.Hyży zaleca zakopczykować świeżo posadzone róże, by nie wysychały od wiosennych wiatrów. Jak w doniczce zakopczykować? :think:
Wykombinowałam tak, że wbiłam 4 patyczki i nałożyłam taki jakby kaptur z agrowłókniny. Myślę, że spełni trochę rolę osłony przed nadmiernym wysychaniem.
IrenaS wrote:

Co prawda widzę, że zakupy już zrobione ale może przyda się to na przyszłość. W zeszłym roku na wiosnę zrobiłam spore zakupy w Róża Sobieszek i byłam bardzo zadowolona.

Jak nie spróbuję, to nie posmakuję. :lol: A co mi tam - spróbowałam, tym bardziej, że przez All mam darmową wysyłkę, więc "bez bólu" mogłam sobie zamówić tylko dwie sztuki. Padło na Aphrodite i takiego malucha 'Knirps' na wypełnienie dołów rabat.
O :woohoo: , rzeczywiście szybka wysyłka, właśnie dostałam wiadomość, że różyczki jadą. :dance:
Pozdrawiam. Jola
Ostatnio zmieniany: 04 Kwi 2022 14:10 przez Fafka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna, IrenaS

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 18:38 #799259

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Marysiu, sądząc po zawieszce, kupiłaś tam i jakąś angielkę. o ile oczy mnie nie mylą. Jaką?
Aurora Borealis wrote:
Już widzę, że znajdzie się ich parę (np Weg der Sinne)

O mamusiu, jakie imię ma ta róża!

Dobrze, że sprawdziłam, że to okrywówka - bo bym szukała już, gdzie tu by kupić. :lol:
Ale kolorystyka działa na zmysły, jeśli zdjęcia w sieci nie kłamią.

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 19:03 #799265

  • koma
  • koma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3563
  • Otrzymane dziękuję: 30071
Dobrze Aniu widzisz Są dwie angielki-Molineux.
I po dwie-Westerland i Rotilia.
Maria
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, ewakatarzyna

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 04 Kwi 2022 19:06 #799266

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79724
Och, jaka śliczna ta Molineux!

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 06 Kwi 2022 12:56 #799443

  • Fafka
  • Fafka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2441
  • Otrzymane dziękuję: 9231
Mogę już zrobić porównanie zakupów w dwóch szkółkach: RozeOgrodowe i róże-Sobieszek.
Ogólnie sadzonki podobnej wielkości i wyglądają zdrowo.
Wysyłka u Sobieszka szybsza i jeśli kupuje się zaledwie dwie róże, to można zaoszczędzić na kosztach wysyłki, kupująć przez All. Przy większej ilości już się nie zaoszczędzi, bo róże Sobieszka są minimalnie droższe, co przy większym zamówieniu zrównoważy albo i przekroczy koszt wysyłki z firmy RozeOgrodowe.
Róże od Sobieszka są w balotach. Kupowane wiosną mają za sobą wielotygodniowy okres spętania folią, przez co korzenie są nienaturalnie ściśnięte i nawet po kilkunastogodzinnym moczeniu nie mają takiej sprężystości, żeby ładnie rozłożyć je w dołku podczas sadzenia.
Sadzonki z RozeOgrodowe mają korzenie takie, jak je matka Natura stworzyła, przez co łatwiej się sadzi. Myślę, że to lepiej dla rośliny. Chociaż z czasem pewnie i te i tamte rośliny sobie rozbudują system korzeniowy i wszystko się wyrówna.
I na koniec, jak to mówią: diabeł tkwi w szczegółach. :evil: Rośliny od RozeOgrodowe są ładniej spakowane, z dużą dbałością, wyposażone w eleganckie etykiety, ładną broszurkę o uprawie, czasem też w katalog (w tym roku opóźnił się druk i będzie dosyłany później na życzenie klienta).
Od Sobieszka baloty ściśnięte w minimalistyczne opakowanie, instrukcja jest też minimalistyczna w postaci karteczki, ale jest. Zależy jak na to patrzeć, można powiedzieć, że to biznes, albo podejście eco. :rotfl1:
Mnie jednak sprawiła przyjemność przesyłka z RozeOgrodowe i jak tylko miejsce w ogrodzie pozwoli, to pewnie tam zamówię jeszcze kiedyś.
(A eco - to wykorzystam elegancki karton od P.Hyżego do wysłania roślinek na wymiankę z kimś z Forum :happy: )
Pozdrawiam. Jola
Za tę wiadomość podziękował(a): Łatka, bietkae, ewakatarzyna, Babcia Ala, IrenaS

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 03 Lip 2023 12:43 #837069

Witam miłosników róż i nie tylko ,czy możecie napisać jak z zakupami u pharmarosa ???? jak oceniacie ten sklep?
Ostatnio zmieniany: 03 Lip 2023 12:44 przez grazynamela.

Szkółki z różami w roli głównej - hodowcy róż 03 Lip 2023 17:11 #837084

  • MARRY
  • MARRY's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2264
  • Otrzymane dziękuję: 8413
Nigdy nie zdecydowałam się tam coś kupić bo to jest sklep nie szkółka, mają przeciętną ofertę ale uwodzące oko obrazki, ceny są wysokie, te same róże można zamówić w znanych, z szerokiej oferty, szkółkach. No i wysoka opłata kuriera, nieuzasadniona.
Trzeba spróbować i się przekonać.
MARRY
Za tę wiadomość podziękował(a): ewakatarzyna, Babcia Ala


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Łatka, MARRY
Wygenerowano w 0.312 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum