TEMAT: KIedy i jak tniemy rośliny liściaste

Drzewa ogrodowe Bonsai 18 Wrz 2015 11:26 #402663

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Natalio,
Na początek pewne sprostowanie - bonsai to dokładnie drzewko w donicy - może być do domu (indoor) lub do ogrodu (outdoor). Drzewka formowane rosnące w ogrodach nazywa się niwaki. Nazwa bonsai jest bardziej rozpoznawalna dlatego też często się ją używa.

Co do Twoich pytań, zależy czy masz na myśli bonsai. Nawet dla gatunków trzymanych w ogrodzie poza tzw. sezonem wegetacyjnym donice trzeba zabezpieczać. W tym roku posadziłam sobie dwa małe drzewka do donic z przeznaczeniem do ogrodu i zaczęłam formowanie. Ponieważ w swoich ogródkach mam elementy ogrodów japońskich to bonsai było konieczne. Większe doświadczenie mam z drzewkami niwaki, które formuję w swoich ogródkach już od kilku lat (mozna zobaczyć te tematy np. w Japońskie inspiracje Danieli. Jeśli chodzi o formowanie jestem samoukiem. Co do trudności, to nawet kupione "gotowe" uformowane drzewko wymaga ciągłej fachowej opieki i nie mam tu na myśli tylko pamiętania o podlewaniu, ale także formowanie, strzyżenie, uszczykiwanie, naginanie itd. Warto najpierw poznać temat i zastanowić się czy damy radę. Drzewka np. takie jakie pokazałaś nie są tanie, bo ich wyhodowanie trwa lata (zrozumiałe), zatem szkoda byłoby to zmarnować. :)


Zielone okna z estimeble.pl

KIedy i jak tniemy rośliny liściaste 15 Mar 2021 10:52 #752822

  • Bobka
  • Bobka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 5976
  • Otrzymane dziękuję: 21653
Fajny temat odkurzam ,wszak cięcie zawsze jest aktualne. :wink2:
Wszystko co byście chcieli żeby ludzie wam czynili ,sami też im czyńcie .
Motto na kolejny rok 2024
*************************************************************************
Zdjęcia objęte ochroną praw autorskich .
Na podstawie Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Wszelkie pobieranie i udostępnianie tylko za zgodą autora .


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.225 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum