TEMAT: Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 26 Cze 2017 22:45 #551108

• Monia Piwonia
  • Monia Piwonia's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 67
Witam dziś zauważyłam że coś niszczy lub zjada moje Beverly bardzo proszę o pomoc w identyfikacji problemu 3 zostały zaatakowane Dziękuję
20170626_214837.jpg

20170626_214824.jpg

20170626_214854.jpg

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 27 Cze 2017 15:09 #551212

• Mops
  • Mops's Avatar
  • Fresh Boarder
Witam,
Proszę o pomoc. Na mojej magnolii od trzech lat pojawiają się takie chyba grzybiczne zmiany.
Czy ktoś z Państwa wie dokładnie co to jest i jakie przedśęwziąć kroki.
Stosowane były opryski systemowe ale na razie nic nie dały. Z góry dziękuję za podpowiedź.
Part of the message is hidden for the guests. Please log in or register to see it.

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 27 Cze 2017 23:00 #551311

• Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Otrzymane dziękuję: 7081
Wygląda to na bakteryjną plamistość liści. Plamistość liści wywołana przez choroby grzybowe wygląda podobnie, jednak na powierzchni liścia pojawia się aksamitny nalot wywołany przez pylące się zarodniki.

W wypadku bakteryjnej plamistości liści należy starannie usuwać opadnięte liście, wiosną zrobić kilka razy oprysk miedzianem, zaczynając od fazy pąka. Należy też zadbać o kondycję rośliny. Magnolia najlepiej rośnie w glebie lekko kwaśnej. Od drugiej połowy lipca należy zastosować nawóz zawierający potas i fosfor, a pozbawiony azotu, aby przygotować drzewko do zimy.

Obecnie warto spróbować oprysków octanem wapnia wg receptury:
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...rodki-ochrony-roslin

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 29 Cze 2017 12:45 #551633

• Mops
  • Mops's Avatar
  • Fresh Boarder
Bardzo dziękuję za pomoc:)

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 16 Lip 2017 18:12 #555544

• rutek46
  • rutek46's Avatar
  • Fresh Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 8
Witam mam problem z korzeniami azali choć u innych roślin też się zdaża i zaznaczę że tylko u krzewów kupionych w interneci a więc kupione i posadzone nawet po 3 latach od posadzenia mają marne i malutkie liście i przyrosty w porównaniu z tymi kupionymi w sklepach ogrodniczych po wykopaniu okazuje się że korzeń we wszystkich tych marnych roślinach ani trochę sięnie rozrósł tylko dalej jest skłębiony w broązowym torfie w którym był w doniczce parę lat temu a rosną obok siebie z tymi zdrowymi z ogerodniczego,co mogę zrobić z tymi korzeniami żeby zaczęły funkcjonować a roślina żyć?

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 16 Lip 2017 18:28 #555551

• beatazg
  • beatazg's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Solina Bieszczady strefa 6a
  • Otrzymane dziękuję: 3130
Azalie i różaneczniki , które rosną długo w doniczkach mają bryły korzeniowe bardzo zbite a korzenie potrafią odbić się od doniczki i zacząć rosnąć do środka . Rośliny takie należy dobrze rozluźnić i nawet ponacinać od dołu . Pewnie wsadziłeś do ziemi tak jak wyciągnąłeś z doniczki i dlatego nie rosną .

Beata

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 22 Paź 2017 13:38 #570821

• laranja
  • laranja's Avatar
  • Fresh Boarder
Na drzewie pojawiło się coś takiego (po kliknięciu w zdjęcie otworzy się większy rozmiar):

Chciałbym zapytać co to może być?

Pytania, problemy, choroby drzew i krzewów liściastych 22 Paź 2017 17:45 #570890

• Nemo
  • Nemo's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 212
Nectria cinnabarina
Za tę wiadomość podziękował(a): Jan4, laranja

Wygenerowano w 0.097 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum