TEMAT: Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu)

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 01 Wrz 2021 00:30 #775573

  • Joanna
  • Joanna's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Chcę PRZESTRZEC przed praktykami firmy OCZAJRIK (GOLDPLANTS.EU) prowadzonej przez państwa przez Jolantę i Krzysztofa JANCZEWSKICH
W lipcu zamówiłam 6 roślin, z czego 4 rośliny nie były tymi, które zamówiłam.
Przez ponad miesiąc próbowałam uzyskać wyjaśnienie oraz propozycję rozwiązania problemu. Wysłałam kilka maili, ale odpowiedziano mi tylko raz - po dwóch tygodniach - beztrosko wyjaśniono, że wyslali inne rośliny, bo tych które zamówiłam już nie było. (!). Potem przestano odpowiadać na maile.
Próbowałam porozmawiać telefonicznie. Dodzwoniłam się kilka razy, choć z trudem, ale za każdym razem, albo odkładano słuchawkę, albo słyszałam, że oddzwonią - ale oczywiście na telefon się nie doczekałam.
(a minął już ponad miesiąc od złożenia przeze mnie reklamacji).
Nie mogę wyjść ze zdziwienia - żadna firma internetowa w taki sposób mnie nie potraktowała. ŻENADA I KOMPROMITACJA.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Carmen, owsianka, ewakatarzyna, FikuMiku


Zielone okna z estimeble.pl

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 01 Wrz 2021 11:02 #775604

  • Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Posty: 5682
  • Otrzymane dziękuję: 26925
Ja dokonałam przedpłaty u nich późną jesienią ubiegłego roku, ani rośliny, ani pieniędzy. Już nawet nie próbuję tam dzwonić i pisać, bo to strata czasu, 80 zł przepadło bezpowrotnie. A kiedyś kilka lat temu zrobiłam zakupy i byłam zadowolona, coś tam się musiało porobić.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 01 Wrz 2021 11:02 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen, MARRY, owsianka, ewakatarzyna, Bobka, FikuMiku

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 02 Wrz 2021 01:30 #775686

  • Rubia
  • Rubia's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 127
  • Otrzymane dziękuję: 593
W ubiegłym roku kupiłam w tej firmie dwa rododendrony. Późnym latem, więc bez kwiatów. Żaden nie był odmianą, którą zamawiałam. Nie reklamowałam, bo to okazało się dopiero wiosną. Chociaż jedną pomyłkę podejrzewałam od razu: rododendron dahurski Staccato powinien mieć pachnące liście. Nie miał. I zakwitł też zupełnie nie jak Staccato...
Za tę wiadomość podziękował(a): owsianka, Herbatnik, ewakatarzyna, Babcia Ala, Bobka, FikuMiku

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 25 Paź 2021 15:52 #779893

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
Czyli nadal oszukują i wciskają śmieci, zamiast pięknych odmian reklamowanych na cudnej, a jakże, stronie.
Próbowałam kupować u nich dwa razy - o dwa razy za dużo. Z tym, że pierwszy zakup (ponad 6 lat temu - co najmniej tyle trwa ten proceder) przynajmniej był żywymi roślinami (dwa z 4 rh żyją nadal, oczywiście niezgodne). Za drugim razem dostałam coś jak miotła.
Że też jeszcze są na rynku???
Ostatnio zmieniany: 25 Paź 2021 16:16 przez Łatka.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen, ewakatarzyna, Bobka, FikuMiku

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 02 Cze 2022 18:56 #804902

  • Sonata
  • Sonata's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Jak najdalej od tego sklepu. Od przeszło tygodnia czekam na zwrot pieniędzy za zakup którego nigdy nie otrzymałem. Kobieta kłamie że przelew będzie zrobiony tego samego dnia. Nikt nie odbiera telefonu i nie odpowiada na e-maile. Są to złodzieje którzy również mają wiele negatywnych opinii na innych stronach internetowych np. "Opineo". Potrafią właściciele sklepu usuwać esemesy z telefonu nadawcy. Dziwię się że jeszcze policja nie została poinformowana o ich przestępstwach. Będę ostrzegał ludzi przed tymi złodziejami na wszystkich stronach internetowych.

Balbina
10 maja 2022 | 13:37
Niestety zamówione rośliny nigdy nie dotarły a minęły juz 2 miesiące. Oczywiście zwrotu pieniędzy też nie ma . Telefonów oczywiście też nikt nie odbiera albo automat wysyła sms-a . Żenada. Gdzie skarbówka ? Mam nadzieję ,że się kiedyś doigrają , chociaż znając polskie realia to pewnie nie . Szkoda. NIGDY NIE KUPUJCIE W TYM SKLEPIE , BO I TAK NICZEGO NIE KUPICIE.

Joanna Kaczara
31 sierpnia 2021 | 23:39
Chcę PRZESTRZEC przed praktykami firmy OCZAJRIK (GOLDPLANTS.EU) prowadzonej przez państwa przez Jolantę i Krzysztofa JANCZEWSKICH W lipcu zamówiłam 6 roślin, z czego 4 rośliny nie były tymi, które zamówiłam. Przez ponad miesiąc próbowałam uzyskać wyjaśnienie oraz propozycję rozwiązania problemu. Wysłałam kilka maili, ale odpowiedziano mi tylko raz - po dwóch tygodniach - beztrosko wyjaśniono, że wyslali inne rośliny, bo tych które zamówiłam już nie było. (!). Potem przestano odpowiadać na maile. Próbowałam porozmawiać telefonicznie. Dodzwoniłam się kilka razy, choć z trudem, ale za każdym razem, albo odkładano słuchawkę, albo słyszałam, że oddzwonią - ale oczywiście na telefon się nie doczekałam. (a minął już ponad miesiąc od złożenia przeze mnie reklamacji). Nie mogę wyjść ze zdziwienia - żadna firma internetowa w taki sposób mnie nie potraktowała. ŻENADA I KOMPROMITACJA.
Negatyw

Krzysztof
30 sierpnia 2021 | 17:04
Zamówiłem nasiona konwalii szt 30 kolorowej, oplacilem 64zł. Natomiast przesłano mi nasiona wilca purpurowego. W sklepie paczka kosztuje 1.99 za paczkę. Sklep się nie odzywa zwróciłem się o zwrot pieniędzy podając konto. Sklep jest oszustem. Odradzam zakupy.
0 komentarzy
Za tę wiadomość podziękował(a): FikuMiku

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 02 Cze 2022 19:14 #804908

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
Sonata, szkoda, że nim kupiłeś, najpierw nie popatrzyłeś na opinie tutaj - wielu tu się nacięło, ale nie w ostatnich latach, bo znamy tych oszustów.
Podejrzewam, że o kilkadziesiąt złotych nikomu się nie chce wytaczać sprawy w sądzie i tak ten biznes się kręci.
Za tę wiadomość podziękował(a): Carmen

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 02 Cze 2022 22:01 #804921

  • Sonata
  • Sonata's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 2
  • Otrzymane dziękuję: 1
Łatka, dziękuję za te ciepłe słowa. Niestety nie wiedziałem że ta strona istnieje i dlatego wcześniej nie zapoznałem się z opiniami. Najlepiej będzie jeśli wszyscy poszkodowani we wszystkich OGRODNICZYCH portalach napiszą najgorszą opinię o tym sklepie. Myślę że to będzie najbardziej dotkliwe narzędzie dla tych oszustów..

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 03 Cze 2022 07:29 #804939

  • Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 19274
  • Otrzymane dziękuję: 79741
W takim razie serdecznie zapraszamy do naszego grona, mamy cały obszerny wątek, w którym dzielimy się uwagami (również pozytywnymi) odnośnie sprzedawców - i to nie jest jedyny powód, dla którego warto dołączyć.
Ci państwo przypuszczalnie żyją z zupełnie innych dochodów i naszą opinię mają w głębokim poważaniu, lecz przynajmniej kilka osób nie straci pieniędzy - i czasu, cennego dla ogrodnika. To też zysk.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, del, ewakatarzyna, Mirek19

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 03 Cze 2022 10:46 #804957

  • zielonajagoda
  • zielonajagoda's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3084
  • Otrzymane dziękuję: 5969
Tam ewidentnie z biegiem lat musiało się coś zadziać złego, bo wiele lat temu u nich coś zamawiałam i nie było problemu, już dokładnie nie wiem co to było, na pewno trzy odmianowe derenie jadalne i nieszpułki, więcej nie pamiętam.
Z ciekawości weszłam na ich stronę i oprócz nasion niczego w ofercie nie widzę :blink:

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 03 Cze 2022 17:12 #804973

  • KaLo
  • KaLo's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3462
  • Otrzymane dziękuję: 7398
Jeżeli od lat dzieje się źle to poszkodowanych są nie dziesiątki ale setki. Skrzyknijcie się na forach , wystąpcie z pozwem zbiorowym i przegońcie dziadów z rynku. Pojedynczo to mała szkodliwość czynu i prokuratura nawet palcem nie kiwnie ale jeżeli pod pozwem podpisze się kilka setek ludzi to sprawa będzie poważna. Chyba, że są z pisu to swoich nie ruszą. ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): bietkae, ewakatarzyna, FikuMiku

Przestrzegam przed firmą Oczarjk.pl (Goldplants.eu) 22 Cze 2023 16:39 #835900

  • Oszukany
  • Oszukany's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 4
Witam wszystkich.
Zbieram poszkodowanych.
Proszę o kontakt na priv.
Za tę wiadomość podziękował(a): whitedame, Łatka, JaNina, ewakatarzyna


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.238 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum