TEMAT: Pochwalmy się zakupami

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 11:20 #143732

  • dodad
  • dodad's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • strefa klimatyczna 6a
  • Posty: 4100
  • Otrzymane dziękuję: 2557
Joluś u mnie już po śniegu zostało wspomnienie :)
Juz dwa dni buszuję w ogrodzie.
Pozdrawiam serdecznie i zapraszam :)
ogrodowo 2016'***
U Doroty 2015'***2014***


Zielone okna z estimeble.pl

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 11:29 #143742

  • pamelka
  • pamelka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 9346
  • Otrzymane dziękuję: 2381
Zazdraszczam wielce :cry3:
U mnie oprysk połowy rośliuny nie jest wskazany :crazy:
Rozgraniasz kopce róż do oprysków?

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 11:33 #143745

  • kadwa3
  • kadwa3's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 39
  • Otrzymane dziękuję: 15
Hosty i pomidory już w skrzyneczkach. Żurawki przyjadą w następnym tygodniu.
IMG_8931.JPG


IMG_8932.JPG


IMG_8933.JPG
Mam dwa domy... jeden biały drugi zielony :)

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 12:58 #143779

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Właśnie rozpakowuję paczkę od MP. Większość sadzonek wygląda bardzo ładnie, ale mam też kłącza liliowców z pleśnią :( . Nie wiem, czy od razu wyrzucić, czy spróbować zaprawiać grzybobójczym i sadzić w doniczki :think:

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 13:12 #143783

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Przede wszystkim sfocić i pokazać.Potem będziemy się zastanawiać. :)
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 14:36 #143824

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Tak wyglądają. To po prawej ma niewielkie naloty pleśniowe.


DSC_5062.JPG
Za tę wiadomość podziękował(a): Tabaaza

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 15:11 #143838

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Na moje kaprawe ślepie to tragicznie nie wygląda :) , bałam się że będą kompletnie spleśniałe zasuszki :dazed: . Odcięłabym wszystkie pleśniory, potem bym ciapnęła w węgiel drzewny albo środek antygrzybi ( wg. upodobań :wink4: :rotfl1: ) i spróbowala z nimi. Zawsze jest też opcja zwrócenia się do MP z reklamacją popartą fotkami. Bardziej liliowcowo zaawansowani proszeni są o pomoc w doradzeniu Markicie.
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 15:34 #143845

  • artam
  • artam's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8385
  • Otrzymane dziękuję: 2684
To jest świeża sprawa ten pleśniowy nalot, to powstało podczas pakowania i transportu, one po prostu za długo w tych worach siedziały... Wiem, co mówię, bo ja właśnie mam przerwę w odpakowywaniu swoich roślinek-podstolinek... U mnie jest gorzej, jedna trytoma chyba nie do uratowania, zgniła... Po prostu rośliny teraz wykopane z gruntu były za mokre do transportu...w workach...Gdyby zostały owinięte w gazetę tylko, nic takiego raczej by się nie stało...
Markitko, Tabazka dobrze mówi, odetnij, co się da, dobrze trochę węglem z grilla ( masz jeszcze?) potraktować, posadzić i dziś nie podlewać, może nawet i jutro... Nie przejmuj się, liliowiec to nie jest taka roślina, którą odrobina pleśni by załatwiła! :)

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 16:33 #143861

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Dzięki dziewczyny :thanks:
A co konkretnie znaczy "potraktować węglem drzewnym"? :oops: . Bo tego surowca ci u mnie nadmiar :evil: , chętnie go spożytkuję.
Marto, u mnie też były spleśniałe kompletnie maki, przegorzany :( , kilka sztuk niepewnych :unsure: , jeszcze jeden irys podobnie z pleśnią jak liliowiec :pinch: , ale do uratowania.
To moje pierwsze zamówienie u MP i muszę przyznać, że te roślinki, które dotarły zdrowe są rzeczywiście imponujące, w dodatku 80% zamówienia przyszła podwójnie :P

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 17:34 #143870

  • Roma
  • Roma's Avatar
Marto-ja każdą roślinkę przed wsadzeniem do doniczki wkładam do pojemnika z popiołem a dopiero do ziemi.

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 18:07 #143878

  • Anowi
  • Anowi's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1825
  • Otrzymane dziękuję: 1586
Ja też dostałam paczkę od Pana Marka,niestety to juz nie to co dawniej.Bergenia jedno kłącze zgnilizna do wyrzucenia,2 zawilce też,pleśń na brunnerach.Niektóre wyschnięte ,zresztą połowa nie wygląda na kopane przed wysyłką :(
Pozdrawiam IWONA
Mały ale mój...

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 18:59 #143890

  • r-xxta
  • r-xxta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 7727
  • Otrzymane dziękuję: 2600
Roma wrote:
Marto-ja każdą roślinkę przed wsadzeniem do doniczki wkładam do pojemnika z popiołem a dopiero do ziemi.
Szkoda, że wcześniej nie wiedziałam :jeez: , większość już posadziłam, ale ziemi mi zabrakło :pinch:

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 19:05 #143894

  • mag
  • mag's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2478
  • Otrzymane dziękuję: 1176
A w mojej przesyłce od PM prawie wszystko podwójnie i zdrowiutkie. Niektóre sadzonki ogromniaste, ale... brak piwonii ITOH 'Bartzella' :placze: Już prosiłam w dziale piwoniowym, ale i tu poproszę o adres@ do p. Marka, na pw. Muszę to jak najszybciej reklamować.

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 19:50 #143908

  • batata
  • batata's Avatar
Moje roślinki od p. Podstolca już posadzone. Też dostałam więcej sztuk niż zamówiłam. Bodziszków dostałam po 15 szt, a zapłaciłam za 10. Kocimiętek też dużo więcej, ale łodyżki białe, takie z pod ziemi jeszcze. Starałam się je przysypać, bo widać, że jeszcze czekają na ujrzenie świata. Można powiedzieć, że bardziej je zadołowałam niż posadziłam. Krwawników cała fura, ale posadzić je to była sztuka. ;) Przywrotniki malutkie, ale korzenie konkretne, więc z nimi było łatwo.
Moje roślinki nie były zapleśniałe, może deczko wysuszone, ale nie tragicznie. Myślę, że ogólnie byłoby lepiej gdyby p. P poczekał jeszcze z tydzień z wysyłką, bo "wiosna" w tym roku nietypowa i rośliny wyglądają jakby nadal na nią czekały. Mam nadzieję, że się przyjmą mimo to. Ja zrobiłam co się dało.:)
P.S. Doniczki kupiłam większe niż miałam zamiar, tzn.1litrowe, a kilkanaście większych egzemplarzy dostało nawet 2l. Zużyłam prawie 3 worki po 50l. :)

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 21:23 #143929

  • Roma
  • Roma's Avatar
Magdo-proszę bardzo
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 21:25 #143931

  • Daniela
  • Daniela's Avatar
Też otrzymałam dzisiaj przesyłkę od MP, obejrzałam sadzonki, faktycznie nieco suche, ale wszystko wygląda u mnie zdrowo. Jutro będę sadzić do donic czy kontenerka. Nie chcę za bardzo skracać korzeni, a niektóre długie. :think: Niektóre sadzonki są podwójne, piwonie bardzo okazałe, bodzio ma już maciupkie listeczki. Wiosna do mnie przyjechała. :bravo:

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 21:55 #143947

  • Tabaaza
  • Tabaaza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Irysomaniaczka
  • Posty: 1499
  • Otrzymane dziękuję: 2041
Hejka! :)
Do mnie też przyjechały podstolanki! :P Dużo, duże i świeże. Moja paczka chyba była później paczona ( oj, nie płaciłam ci ja zaraz i natychmiast :oops: ). Prowizorycznie to ogarnęłam, jutro zamierzam sadzić. Obecnie nie żyję i zamierzam nie żyć do jakiejś 6 - 7 rano. :tongue2:
Pozdrówka
K. :woohoo:
Jak już sobie ogród urządzę po swojemu to go zdemoluję i zacznę urządzać od nowa!

Pochwalmy się zakupami 10 Kwi 2013 22:09 #143957

  • Poll
  • Poll's Avatar
Tabaaza wrote:
Hejka! :)
Do mnie też przyjechały podstolanki! :P Dużo, duże i świeże.

Podpisuje się pod słowami Kaski, jestem zaskoczona ilością i gratisami.Lekki nalot pleśniowy, an 2 roślinach zmyłam, spryskałam i żywcem wsadziłam do ziemi, bez czarów-marów. Dość często spotykam się z taki na kłączach i korzeniach host, nigdy niczym nie zaprawiałam. :flower1:


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: Kasionek
Wygenerowano w 0.231 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum