TEMAT: Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 04 Lut 2020 11:34 #691137

  • czesio
  • czesio's Avatar
Szymek wrote:
Nie wiem czy pisałem, ale rewelacyjna w smaku jest kiszona biała rzodkiew, chociaż zapachem odstrasza nawet muchy :lol:
Od 50 lat uprawiam rzodkiew Monachijską białą.
W warunkach Wrocławia można ją trzymać w gruncie i stopniowo wykopywać do wiosny.
Jest mniej piekąca od rzodkwi zimowej Murzynki i dlatego chętnie ją jadły moje dzieci.
Wczoraj, po odwilży wykopalem rzodkiew Monachijską białą dla wnuczki.
Na początku kupowałem nasion z CNOS.
Teraz grzecznościowo ktoś czasami przywozi je z Niemiec.
Przez kilka, kilkanaście lat można we Wrocławiu pozyskiwać własne nasiona z rzodkwi zimującej w gruncie. Po tym czasie nasiona się wyradzają.
Własne nasiona kiełkują nawet po kilkunastu latach. Najpierw wysiewam te drobne, potem średnie, a duże jako ostatnie.
Kisić ją można samą jak i zmieszaną z kiszoną białą kapustą głowiastą.
Po ukiszeniu może stać bardzo długo. Wiele tygodni a nawet miesięcy.
Po ukiszeniu w dużej, glinianej, beczułce z rowkiem z wodą na pokrywkę przekładam do zakręcanych słoików i daję do lodówki.
Aby po wyjęciu z lodówki sok nie wypływał w czasie transportu słoik jest napełniony nie do końca.
Do tak ukiszonej rzodkwi czy kapusty można dodać w celu ukiszenia topinambur. Jest to nieco mniej trwała kiszonka.
Ostatnio zmieniany: 04 Lut 2020 12:01 przez czesio.


Zielone okna z estimeble.pl

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 04 Lut 2020 19:26 #691251

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Zrób sobie ocet malinowy albo jabłkowy (ale zrób, bo kupny jest taki sobie). Może się przekonasz do octów.
Kiszona rzodkiew z kimchi mi smakuje, ale będę musiał sprawdzić ją bez sosu rybnego ;-)
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, anaka

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 04 Lut 2020 22:09 #691301

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Jak zrobisz bez sosu rybnego to od razu napisz ,jak wyszło.Kiedyś widziałam film jak ten sos się robi i to zniechęciło mnie do jego stosowania.Chociaż myślę,że obecnie przemysłowo nie robią go tradycyjną metodą.

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 05 Lut 2020 12:13 #691367

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
A jak robiono na filmie? Bo normalnie to solą różne morskie robaki (kalmary itp), wsadzają do zbiornika w którym się to kisi. Później dojrzewa i gotowe. Sojowy się robi tak samo.
Nim zrobię nową porcję to chwila minie, tego mam jakieś 2L. A do posiłku używam "dwie łyżki". Chyba że znajdę przepis na jakiś bigos z kimchi ;-)

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 05 Lut 2020 14:02 #691388

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ja od czasu choroby na boreliozę robię ocet jabłkowy, potem maceruję w mim piołun. Ten piołunowy ocet w stężeniu 0, 07% piłam codziennie rano, szklankę. Mimo .
,że już dawno zapomniałam o drakońskiej kuracji antybiotykowej,dalej i tak piję co najmniej dwa razy w tygodniu. Tak ,ze nie uważam ocet za wszelkie zło, ale do barszczu bym nie dała, bo to nie ten smak. Ale się kiedyś zastanawiałam czy nie zrobić octu z dodatkiem czosnku.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, anaka

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 05 Lut 2020 14:58 #691396

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
Do czerwonego nie widzę sensu by dawać ocet. Kiszone buraki/sok tak.
napisałem o robieniu octu bo przeczytałem że forumek ma awersje.
czosnek kiszony jest smaczny, ale najlepsze są pędy kwiatowe z czosnku, ukiszone. Kiedyś miałem dostawy z Rosji i za każdym razem zielone było jedzone do wszystkiego.
nam nigdy nie wyszły takie dobre. Ale jak się pojawią pędy trzeba będzie ponowić próby.
Za tę wiadomość podziękował(a): sierika

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 06 Lut 2020 11:14 #691543

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
newrom wrote:
A jak robiono na filmie? Bo normalnie to solą różne morskie robaki (kalmary itp), wsadzają do zbiornika w którym się to kisi. Później dojrzewa i gotowe. Sojowy się robi tak samo.
Nim zrobię nową porcję to chwila minie, tego mam jakieś 2L. A do posiłku używam "dwie łyżki". Chyba że znajdę przepis na jakiś bigos z kimchi ;-)
Robiono właśnie tak,jak opisujesz.Sojowy jest z roślin,a nie z ryb w całości.

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 06 Lut 2020 16:26 #691594

  • newrom
  • newrom's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1342
  • Otrzymane dziękuję: 1921
A to jakaś różnica czy doprawiasz zgniłą rośliną czy zgniłą rybą? :devil1:

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 10 Lut 2020 16:23 #692321

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1442
  • Otrzymane dziękuję: 9237
Po wizycie w rodzinnym domu przywiozłam solidną porcję kryżałek. :wink4: :yummi: Wciągnęłam co nieco do obiadu.
100_4302.jpg

100_4304.jpg
Naturalne ,niebanalne,własne.
Za tę wiadomość podziękował(a): Kaja, Betula, Szafirek, JaNina, Zygowa

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 19 Kwi 2020 22:19 #705124

  • Malkar
  • Malkar's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 1190
  • Otrzymane dziękuję: 2300
Ktoś kisił liście czosnku niedźwiedziego?
Mam go sporo w ogrodzie. Na bieżąco nie dajemy rady zjeść a zaraz będzie niesmaczny, bo zacznie kwitnąć. Pesto nie wchodzi w grę, bo za takimi "nowościami" mój mąż nie przepada.
W czasie łowienia ryb trzeba zachować najwyższą ostrożność - szczególnie gdy się jest rybą.
Małgorzata

A u mnie w ogrodzie

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 24 Lip 2020 17:33 #721888

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Czy kisił ktoś kalarepę? W książce o robieniu warzywnych kiszonek znalazłam przepis na kiszoną kalarepkę, a że jest to lubiane przez nas warzywo to chętnie bym spróbowała, tylko jak z jej smakiem po ukiszeniu.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 24 Lip 2020 17:58 #721896

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7745
  • Otrzymane dziękuję: 51129
Uleńko, jak dla mnie, kiszona kalarepa smakuje podobnie jak kiszona kapusta. Kisi się ją zupełnie tak samo. Spróbuj parę sztuk, może Ci zasmakuje :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bastis

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 24 Lip 2020 18:49 #721902

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Tak właśnie zrobię, dwie kalarepy do małego słoiczka i zobaczymy. A przepis jest faktycznie taki jak kapusty, spróbuję też dodać ją do mieszanki kiszonych warzyw.
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 11 Sie 2020 19:47 #724738

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Tak na szybko do kiszenia bez kalarepy, za klika dni degustacja akurat do niedzielnego obiadu :)


DSC_0226.jpg
Załączniki:
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Ostatnio zmieniany: 11 Sie 2020 19:48 przez bastis.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Zofix, Zygowa, Szczypiorek

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 15 Sie 2020 13:55 #725224

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Warzywa kiszone kilka dni temu będą dzisiaj do obiadu. Rzodkiewka zgubiła swój czerwony kolorek, podfarbowała kalafiora a sama też nabrała rumieńców tyle że w środku. Marchewkę trzeba kroić w cieńsze plasterki :)

DSC_0231.jpg


DSC_0232.jpg
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, JaKasiula

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 16 Sie 2020 13:08 #725380

  • sierika
  • sierika's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Natury nie oszukasz,czyli moje dojrzewanie do eko
  • Posty: 4102
  • Otrzymane dziękuję: 4952
Kisiłam kalarepę w ubiegłym sezonie, bardzo smaczna, gdzies tu wstawiałm fotki, spojrzałam na poprzednia stronę, akurat bez kalarepki była fotka ;)
Ostatnio zmieniany: 16 Sie 2020 13:13 przez sierika.

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 16 Sie 2020 13:18 #725385

  • gałązka
  • gałązka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1009
  • Otrzymane dziękuję: 3699
Zamówiłam kamionkowe garnki, w tym sezonie mam zamiar zakisić kapustę tak na bieżące spożycie. Może wreszcie i zakwas zrobię z buraczków? Na razie robię ocet jabłkowy i mam wrażenie, że będzie ok.

Bo ukisić można wszystko - przepisy na kiszone warzywa 16 Sie 2020 17:31 #725421

  • bastis
  • bastis's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 717
  • Otrzymane dziękuję: 4332
Gałązka czy te garnki kamionkowe są z kołnierzem wodnym i jakiej są pojemności?
Pozdrawiam Ula

Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli (Albert Schweitzer)


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.315 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum