TEMAT: Ciasta domowe - nasze przepisy

Ciasta domowe - nasze przepisy 19 Lis 2016 18:45 #511403

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
To i ja dodam zmodyfikowany przepis na to ciasto znalezione w necie, czyli:

Ciasto ''Leśny mech'' z dynią.
(w nowej odsłonie z lekkim kremem na bazie dyni i maślanki.)

Składniki na blaszkę 35x25 cm

Ciasto:
450 g mrożonego szpinaku
3/4 szkl. oleju
5 jajek
1 szkl. cukru
2 szkl. mąki pszennej
1,5 łyżeczki proszku do pieczenia

Krem:
1 szklanka musu z pieczonej dyni
1 pomarańcza
1/2 szkl. maślanki naturalnej
galaretka pomarańczowa
3 łyżki cukru
1 łyżeczka żelatyny


Wykonanie:

Ciasto: Szpinak rozmrozić na sitku, odcisnąć, zmiksować na gładko z olejem. Białka ubić na pianę dodać cukier, ubijać aż się rozpuści. Dodawać po łyżce mąkę wymieszaną z proszkiem i szpinak, mieszając na najmniejszych obrotach miksera. Przelać do blaszki wyłożonej papierem do pieczenia. Piec w 180*C do suchego patyczka. Wyjąć, ostudzić, ściąć wierzch i pokruszyć go. Pozostały placek przekroić na dwa blaty.


Krem: Pomarańczę wyszorować, zetrzeć skórkę, a sok wycisnąć (powinno być pół szklanki). Galaretkę wsypać do miski razem z żelatyną, dodać cukier, zalać 3/4 szklanki wrzątku i mieszać, aż się wszystko rozpuści, wystudzić. Chłodną galaretkę umieścić w lodówce. Gdy będzie już lekko tężejąca zmiksować ją na pianę, dodać sok z pomarańczy, skórkę, maślankę oraz mus z dyni. Cały czas miksować na dużych obrotach, gdy wszystko się połączy wstawić na chwilę do lodówki. Połowę gęstniejącego kremu wyłożyć na jeden blat, przykryć drugim, resztę rozsmarować na wierzchu i posypać pokruszonym ciastem, schłodzić.
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Ciasta domowe - nasze przepisy 19 Lis 2016 21:53 #511437

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
A wygląda tak:

thumb_400x300_10.jpg

(fotka zapożyczona z netu)
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, Adasiowa, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 22 Lis 2016 12:43 #511738

  • Haneczka
  • Haneczka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 1
  • Otrzymane dziękuję: 5
Przejrzałam większość przepisów i chętnie bym je wszystkie wypróbowała.

Sama mogę wam zaproponować przepis na bardzo szybką szarlotkę.

40 dag mąki
15 dag margaryny
1 jajko
1 łyżka śmietany
1 łyżeczka proszku do pieczenia

Z tych składników zagnieść ciasto i podzielić je na dwie części. Jedną z nich wyłożyć na wysmarowaną margaryną blaszkę. Położyć na ciasto starte jabłka zmieszane z 2-3 łyżkami bułki tartej (ilość jabłek - ile kto lubi). Rozwałkować drugą część ciasta i wyłożyć na jabłka. Piec przez 40 minut w temp. 180 stopni.

Przepis szybki i naprawdę smaczny :)
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, anianiekurzak, zielonajagoda, Adasiowa, słowikowo

Ciasta domowe - nasze przepisy 08 Gru 2016 22:39 #513550

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
W tym wątku jest sporo przepisów na pierniki :)

Ja z kolei polecam piernik z czarnej fasoli :)

Trzeba przygotować 2 szklanki ugotowanej, odcedzonej czarnej fasoli,
3 jaja,
2 - 3 łyżki oleju
kilka łyżek kakao, ale bez kakao ciasto też jest ciemne, więc ten dodatek nie jest konieczny
1/3 szklanki miodu lub cukru
szczypta soli,
po 1/2 łyżeczki cynamonu, kardamonu, może też być gotowa mieszanka piernikowa,
odrobina imbiru,
cukier waniliowy,
szczypta chilli lub odrobinę więcej, jeśli ktoś lubi pikantność i grzanie :)
ok. 1/2 torebki proszku do pieczenia lub 1/2 łyżeczki sody do pieczenia

gorzka czekolada na polewę i bakalie do posypania

Piekarnik rozgrzewamy do 170 stopni.

Wszystkie składniki trzeba zmiksować na gładką, gęstą masę. Proszek do pieczenia lub sodę dodać na samym końcu miksowania. Na blachę wyłożyć papier do pieczenia, wyłożyć łyżką ciasto.
Pieczenie trwa 20-30 minut, najlepiej jednak sprawdzić czy ciasto jest upieczone wbijając drewniany patyczek.

Na wystudzone ciasto wylać polewę czekoladową i posypać bakaliami.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, Adasiowa, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 21 Gru 2016 10:42 #514920

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14122
  • Otrzymane dziękuję: 10436
Trochę nietypowy przepis na pierniczki z dodatkiem mąki żytniej dostałam od znajomej. Podobno pyszne, więc zapisuję sobie dla pamięci :)
Witam, przesyłam przepis na pierniczki. :)

Składniki:

- 0,5 kg mąki żytniej,
- 1 kg mąki tortowej,
- 0,5 kg miodu,
- 1 margaryna,
- 0,5 kg cukru,
- 1 szkl. gorącej wody,
- 2 łyżki przyprawy do piernika,
- 3 łyżeczki sody oczyszczonej,
- 4 jajka

1. Na wolnym ogniu roztopić margarynę z miodem.
2. Na suchej patelni skarmelizować cukier, jak będzie brązowy dodać szklankę gorącej wody. Ostudzić.
3. Do miski wsypać mąki, sodę oczyszczoną, przyprawę do piernika i jajka.
4. Powoli dodać ostudzony miód z margaryną oraz skarmelizowany cukier.

Ciasto będzie lekko lepiące, ale nie należy dodawać mąki, ponieważ zrobią się twarde. Najlepiej ciasto przetrzymać w lodówce przez noc i pierniczki robić na następny dzień. Piec w 160° przez 15 minut lub do momentu gdy się zrumienią.

Smacznego!
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ciasta domowe - nasze przepisy 26 Sty 2017 17:39 #519665

  • Kallinka
  • Kallinka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 4
  • Otrzymane dziękuję: 11
Ja korzystam z tego przepisu na ciastka z maszynki:
0,5 kg mąki pszennej
2 żółtka
150g cukru pudru
250g masła
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Składniki, szybko zagniatamy na jednolite ciasto. Do maszynki do mielenia mięsa - przykręcamy specjalną nakładkę do ciasteczek (ustawiając swój ulubiony kształt).
Ciasto partiami wkładamy do maszynki i kręcimy. Powstające w ten sposób węże dzielimy na kilkucentymetrowe kawałki.
Blachę wykładamy papierem do pieczenia i układamy na niej ciastka. Pieczemy na złoty kolor w temperaturze 180*C około 10-15 minut.

Najlepszy jest ten maślany smak, przypomina się dzieciństwo.
Za tę wiadomość podziękował(a): zielonajagoda, Adasiowa, Emalia112

Ciasta domowe - nasze przepisy 19 Lut 2017 14:35 #524176

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
DOMOWE BATONIKI MUSLI

Nigdy wcześniej nie robiłam tego typu słodkości, dopóki zaprzyjaźniona właścicielka mojego psiego klienta nie przyniosła mi batonika ze sklepu; był dobry, nawet bardzo, może odrobinę za słodki, ale lektura składu na opakowaniu trochę mnie przeraziła. Postanowiłam spróbować własnych sił w produkcji zdrowej przegryzki :)
Nie zawsze mam czas zjeść coś w spokoju, a jeden czy dwa batony w torebce zabezpieczają mnie przed nagłą utratą energii.

2 szklanki mieszanki płatków, nasion i orzechów - robię ją samodzielnie wykorzystując płatki owsiane, orkiszowe, ziarna sezamu i siemienia lnianego oraz łuskanego słonecznika, posiekane orzechy włoskie, wiórki kokosowe, pestki dyni

1 niepełna szklanka suszonych owoców: rodzynki, żurawina, morele, śliwki

1 duże jajko
1 łyżka płynnego miodu ( dałam leśny )

Wszystkie sypkie składniki lekko prażę na suchej patelni, a następnie studzę. Mieszam z suszonymi owocami, dodaję całe jajko i miód. Całość mieszam mieszadłami hakowymi miksera do połączenia się wszystkich składników. Jeśli lubicie, możecie śmiało dodać kakao, cynamon lub inną ulubioną przyprawę.
Blachę natłuszczamy masłem, wykładamy papierem do pieczenia i równomiernie rozprowadzamy masę "ciasteczkową" - najlepiej łyżką zwilżaną zimną wodą. Pieczemy w 160 stopniach około 15 minut; ja trzymałam w piekarniku dłużej, około 25 minut, bo lubię zrumienione ;-) Po upieczeniu studzimy ( ważne !!! ciasto musi być zimne ) i kroimy w kwadraciki lub prostokąty i przechowujemy w puszce lub słoju.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, Dorota15, skorpion, zielonajagoda, Armasza, Łatka, CHI, lucysia

Ciasta domowe - nasze przepisy 24 Lut 2017 21:53 #525419

  • Agapa
  • Agapa's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 88
  • Otrzymane dziękuję: 147
O mam baardzo podobny przepis, ale bez jajka tylko z bananami:

Batoniki owsiane:

2 banany
2 łyżki miodu
1 szklanka płatków owsianych górskich
1 i 1/2 szklanki ziaren i orzechów (dynia, sezam, słonecznik)
pół szklanki suszonych owoców - ja daję rodzynki, suszone jabłka , żurawinę i śliwki. Jak miałam to dosypałam posiekane morele. Z reguły też jest ich troszku więcej ;)
Ziarna uprażyć na suchej patelni, wystudzić. Owoce pokroić drobno. Banany zmiksować blenderem, dodać miód i suche składniki wymieszać. Można na niedużej blaszce ugnieść łyżką i po upieczeniu pokroić w kwadraciki, a ostatnio robiłam ciasteczka - nieduże kółeczka układane na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia. Obie wersje pyszne, tylko bardzo ...krótkotrwałe
Piec 20-25 min w 180*C

Aniu spróbuję i Twój przepis, bo od sześciu tygodni ciasteczka piekę co sobotę i mają naprawdę duże wzięcie w domu :yummi:
Pozdrawiam serdecznie
Agnieszka
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta, zielonajagoda, minohiki

Ciasta domowe - nasze przepisy 27 Mar 2017 17:07 #531761

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Podam przepis na kilkukrotnie robiony deser mrożony,który w Internecie można znaleźć jako lody bez maszynki.
Potrzebne są:
Śmietanka kremówka i mleko skondensowane słodzone w stosunku objętościowym 2:1.
Śmietankę należy ubić na sztywno,ale nie za mocno ponieważ wówczas według mnie jest wyczuwalny posmak masła.
Dodać mleko skondensowane i wymieszać.Można dodać ziarenka wanilii,rozpuszczoną czekoladę,lub owoce i co nam jeszcze przyjdzie do głowy.Kiedyś zrobiłam i było smaczne z rozpuszczona miętową czekoladą,a ostatnio z przecierem z czerwonych porzeczek,który miałam w zamrażarce.Jest to jednak bardzo słodki deser i teraz robię tak,że część mleka słodzonego zastępuję skondensowanym niesłodzonym.Nie zauważyłam różnicy,ale też tego drugiego mleka nie dałam zbyt dużo.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, minohiki

Ciasta domowe - nasze przepisy 02 Wrz 2017 18:16 #563089

  • Kaja
  • Kaja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1831
  • Otrzymane dziękuję: 6061
Coś o ciastach cicho,a mamy sezon na owoce.
Od kilku lat robię proste ciasto z owocami z poniższego przepisu.
1 szklanka mąki pszennej
1 szklanka mąki ziemniaczanej
1 szklanka cukru
1 szklanka oleju
2 łyżeczki proszku do pieczenia
4 jajka
jajka ubić mikserem z cukrem i dodać mąki wymieszane z proszkiem do pieczenia.Wymieszać łyżką,lub mikserem na wolnych obrotach.Na końcu powoli wlewać olej cały czas miksując na wolnych obrotach.Wylać na blaszkę,ą na wierzch położyć owoce.
Piec w temperaturze 180 stopni przez 30-40 minut do suchego patyczka.
W zimie piekę z mrożonymi jagodami amerykańskimi,lub porzeczkami i wtedy mieszam je z ciastem.Zawsze wychodzi i jest mało naczyń do zmywania.
Za tę wiadomość podziękował(a): anianiekurzak, Adasiowa, Armasza, dana581958, minohiki, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 11 Wrz 2017 11:14 #564319

  • Forumowa Żabula
  • Forumowa Żabula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 8491
  • Otrzymane dziękuję: 3477
Przepis na tort lwowski orzechowy przedwojenny

Placek
30 dag orzechów
25 dag cukru pudru
Pół szklanki kaszki manny lub bułki tartej
10 jajek żółtek
Z białek ubić pianę
Pół cytryny - sok
Żółtka utrzeć z cukrem i z cytryna
Na utartą masę wsypać zmielone orzechy w młynku do orzechów
Na to włożyć ubitą pianę
Lekko wymieszać
Piec w nagrzanym piekarniku 40-45 min w temp. 180 st. C
Zrobić masę z 2 szt. masła, 2 żółtek i 1 całego jajka, dodać kawę lub cacao
Placek przekroić dwa razy i nasączyć koniakiem lub rumem aby był mokry każdy krążek .
Smacznego!
Dobrego dnia. Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 20 Wrz 2017 20:18 #565518

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
21935351_1679982412035044_1083326302_n.jpg



Mój ostatni wypiek. Postaram się niedługo wstawić przepis. Znalazłam go w internecie jakiś czas temu i spodobał mi się. Jest całkiem całkiem. Może być zrobiony jako tort :yummi:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 20 Wrz 2017 20:22 przez anianiekurzak.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 22 Wrz 2017 12:06 #565686

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Nieraz korzystałam z przepisów zamieszczonych na forum, niektóre stały się hitem na moim stole. :hearts: Podam przepis na ciasto które ostatnio robiłam, zdjęcie wstawiłam wcześniej. Przepis skopiowany z internetu;

Piasek pustyni

Ciasto makowe:
5 jaj
3/4 szklanki cukru
3/4 szklanki suchego maku
2/3 łużki proszku do pieczenia
2/3 szklanki mąki

Białka ubić na sztywno dodając cukier, połączyć z żółtkami które wcześniej wymieszać z proszkiem do pieczenia. Na koniec dodać mak, mąkę i delikatnie wymieszać. Upiec, gdy ostygnie przekroić na dwa blaty.

Ciasto kakaowe:
6 jaj
szklanka cukru
2/3 szklanki mąki
5 dag kakao
2/3 łyżeczki sody

Białka ubić na sztywno dodając cukier i po jednym żółtku następnie dodać kakao, mąkę, sodę i delikatnie wymieszać. Gdy ostygnie przekroić na dwa blaty.

Masa kakaowa:
1/2 szklanki mleka
10 dag masła roślinnego
1/2 szklanki cukru
3 łyżki kakao
kostka masła

Do rondelka wlać mleko, dodać 10 dag masła, cukier, kakao. Wstawić na wolny ogień, mieszając zagotować składniki. Masę zostawić do wystygnięcia. Masło utrzeć na puch i dodawać po jednej łyżce masy.

Masa śmietanowa:
1 1/2 szklanki gęstej śmietany 30 %
2 opakowania galaretki cytrynowej

Galaretki rozpuścić 1 1/2 szklanki wody odstawić do stężenia. Śmietanę ubić stopniowo dodając tężejącą galaretkę.

Masa pomarańczowa:
2 pomarańcze
3 jabłka
10 dag rodzynek
1/2 szklanki cukru
1 galaretka pomarańczowa

Pomarańcze sparzyć wrzącą wodą, jedną zewrzeć ze skórką na tarce o dużych oczkach, a z drogiej tylko miąższ. Jabłka obrać zetrzeć, dodać do pomarańczy , podlać 1/2 szklanki wody, dodać cukier, rodzynki wszystko razem gotować na małym ogniu, mieszając aż masa się podsmaży. Na koniec wsypać galaretkę, ostudzić.

Wykonanie:
Na blat makowy wyłożyć masę kakaową, przykryć plackiem kakaowym, wyłożyć masę śmietanową na to położyć drugi blat makowy. Rozsmarować na nim masę pomarańczową. Przykryć drugim plackiem kakaowym. Na koniec udekorować polewą lub dowolnie wykonanymi ozdobami aby przypominał odświętny tort.

Jest z tym ciastem trochę zabawy ale jest smaczne. Polecam :bye:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 22 Wrz 2017 12:08 przez anianiekurzak.
Za tę wiadomość podziękował(a): minohiki, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 01 Lis 2017 19:20 #572638

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
O jejku,ale pracowity wypiek,mniam.
Nie mam aż tyle zapału.Piekę wręcz od święta ograniczając kalorie rodzinie.
Za to wczoraj na Halloween upiekłam mufinki dyniowe z orzechami.Z podwójnej porcji juz niewiele zostało,a kg.przybywa
Nic to pyszne są,sezon dyniowy w pełni to się przyda.

Dyniowe mufinki:
Składniki:
1 szklanka puree z dyni
1/2 szklanki jogurtu naturalnego
1/2 szklanki oleju
2  jajka
1 szklanka mąki pszennej
3/4 szklanki brązowego cukru (może być też biały)
1 płaska łyżeczka sody oczyszczonej
1 łyżeczka proszku do pieczenia
1 łyżeczka przyprawy do piernika (lub cynamonu)
szczypta soli
1/2 szklanki pokrojonych orzechów – laskowych lub włoskich

Same muffiny robi się prosto. Do jednej miski należy wsypać składniki suche: mąkę, cukier, sodę, proszek, przyprawę do piernika, sól i orzechy – a następnie dokładnie wymieszać. Do drugiej miski wlewamy lekko rozkłócone jajka, śmietanę, olej i puree z dyni – składniki mieszamy do uzyskania jednolitej masy. Teraz wlewamy składniki mokre do suchych i mieszamy łyżką (niezbyt długo) – do czasu aż składniki się tylko połączą. Masa może być grudkowata. Tak przygotowaną masę wlewamy do otworów na muffinki wyłożonych papilotkami i pieczemy 20 minut w 190ºC.

15095604859651634202077.jpg



Zrobiłam trochę ciasta kruchego i posypałam na wierzch.Z pomiędzy mufinek wychodziły robale żelkowe i obok żelkowe duszki.Efekt fajny.Młodsza nie odstępowała robali.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 01 Lis 2017 19:23 przez lucysia.
Za tę wiadomość podziękował(a): Forumowa Żabula, anianiekurzak, Adasiowa, Łatka, minohiki, Betula

Ciasta domowe - nasze przepisy 19 Lis 2017 17:57 #575372

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Owocowe ciasto świąteczne przed świętami (tylko dla 18+).

Suszone owoce - 100g rodzynek sułtanek, 100g rodzynek złotych lub gigant lub jumbo, 100g fig, 100g moreli, 100g żurawiny, 100g wiśni - mogą być z nalewki, kilka kawałków mango (jak ktoś lubi)} większe owoce pokroić} wrzucić do słoika i zalać zagęszczonym sokiem pomarańczowym wymieszanym 1:1 z whisky lub brandy lub z czymś, jak kto lubi lub tylko samym sokiem dla tych co nie lubią innych składników. Wymieszać i zostawić na 2-3 tyg. Jeśli to będzie sam sok to 2-3 dni.

Ciasto:
200g masła,
200g cukru,
4 całe jajka,
1.5 łyżeczki proszku do pieczenia,
1 opakowanie cukru waniliowego lub laska wanilii,
2 szklanki mąki (ewentualnie jak ciasto będzie zbyt rzadkie to dodać więcej mąki).

Cukier karmelizować dodać 2 łyżki wody i masło, które powinno się rozpuścić.
Przestudzić.
Przesiać mąkę, dodać proszek do pieczenia, cukier waniliowy lub wanilię i wymieszać.
Dodać 2 łyżki mąki i wymieszać. Dodać całe jajko i 2 łyżki mąki, wymieszać. I tak dalej.
Odsączyć owoce. Do owoców dodać 2 łyżki mąki, wymieszać.
Pozostałą mąkę dodać do ciasta i wymieszać.
Do ciasta dodać owoce, wymieszać.

Tortownica około 18-20cm.
Z papieru do pieczenia wyciąć pasek dwukrotnie szerszy niż wysokość tortownicy.
Z papieru do pieczenia wyciąć koło o 3-4 cm większe niż średnica tortownicy.
Tortownicę wysmarować czym kto lubi.
Okrągły kawałek papieru ponacinać tak, żeby utworzył zagięcia na ściankach tortownicy.
Na ścianę tortownicy włożyć pasek papieru, chodzi o to żeby papier wystawał ponad tortownicę. W czasie długiego pieczenia ciasto nie będzie się przypalać.
Do tortownicy wyłożyć ciasto.

Ja piekłem 40min w 160C, potem 2godz. w 140C. Tak było w moim piekarniku - trzeba kontrolować pieczenie, bo każdy ma inny piekarnik.

Po upieczeniu ciasto zostawiamy w zamkniętym piekarniku na 10-15min.
Ciasto nakłuwamy patyczkiem i polewamy kilkoma łyżkami alkoholu lub sokiem i wstawiamy do piekarnika na 5-10 minut.
Wyjmujemy ciasto.
Wystudzone ciasto polewamy kolejną porcją alkoholu lub soku. Zawijamy w papier, przykrywamy ściereczką i zostawiamy do następnego dnia. Następnego dnia ciasto odwijamy i polewamy następną porcją alkoholu, zawijamy. I tak kilka razy.
Ciasto nasączaną tylko sokiem trzeb poddać konsumpcji 2-3 dnia.

Smacznego!
20171016_160807640x360.jpg

20171016_160814640x360.jpg

20171017_082919640x360.jpg

20171119_171555640x360.jpg


Pozdrawiam.
kk
Ostatnio zmieniany: 19 Lis 2017 18:00 przez minohiki.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Kaja, Pestka

Ciasta domowe - nasze przepisy 18 Gru 2017 09:58 #579073

  • minohiki
  • minohiki's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 482
  • Otrzymane dziękuję: 1451
Ciasto owocowe dla 18+ na Święta już gotowe:
IMG_20171218_095602.jpg

Pozdrawiam.
kk
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ciasta domowe - nasze przepisy 17 Sty 2018 19:46 #583688

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
DSCF6197.jpg


Ciasto z prażonym słonecznikiem. W wolnej chwili podam przepis
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2018 19:46 przez anianiekurzak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

Ciasta domowe - nasze przepisy 17 Sty 2018 21:28 #583732

  • anianiekurzak
  • anianiekurzak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 639
  • Otrzymane dziękuję: 849
Aneczko już piszę :P

Ciasto z kremem krówkowym i prażonym słonecznikiem w karmelu

Biszkopt;
4 duże jajka
2/3 szkl. mąki pszennej
2 łyżki kakao bez cukru
1 opakowanie cukru waniliowego 16 g
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia

Białka ubić na sztywno, następnie stopniowo dodajemy cukier i wanilię cały czas miksujemy. Następnie dodajemy po jednym żółtka miksujemy. Do ubitej masy dodajemy przygotowaną wcześniej mąkę z kakao i proszkiem. Ciasto wyłożyć na przygotowaną blachę o wym. 25 na 30 cm. Ja piekłam w 160 stopniach na funkcji termoobieg. Bez termoobiegu góra dół 180 stopni
Swój biszkopt upiekłam w tortownicy a że była mniejsza ciasto było wyższe to przekroiłam na pół.

Krem
50 dag. masy krówkowej w temp. pokojowej
28 dag. masła w temp. pokojowej
30 dag. słonecznika
6 łyżek mleka
50-70 ml. wódki
około 18 dag. Herbatników użyłam kakaowych

Na patelni roztopić masło dodać mleko, cukier i słonecznik. Podgrzewać mieszamy cały czas aż masa się delikatnie przyrumieni. Zdjąć z ognia wyłożyć na blachę wyłożoną papierem wstawiamy do nagrzanego piekarnika. Piec ok. 15 min. w 180 stopniach trzeba pilnować żeby nie przypalić. Ja swój słonecznik przyrumieniłam na patelni nie wystawiała już do piekarnika. Następnym razem spróbuję. Studzimy.
Masło utrzeć do białości, dodajemy stopniowo masę krówkową albo kajmakową, miksujemy jeszcze chwilę. Przestudzoną słonecznik kruszymy i 3/4 dodajemy do masy. Ja wsypałam cały :oops:
Mieszamy.
Na przestudzony biszkopt nasączony kawą wykładamy krem z prażonym słonecznikiem. (Ja poprostu przełożyłam swój) Na wierzchu układamy herbatniki nasączamy wódką można nasączyć kawą jak kto woli.

Polać polewą;

8 łyżek wody
8 łyżek cukru
8 dag masła
3 łyżki dobrego kakao bez cukru

Wszystkie składniki wkładamy do garnka z grubym dnem mieszamy aż się rozpuści, na małym ogniu gotujemy ok. 5 min. aż trochę zgęstnieje. Smarujemy ciasto schłodzoną polewą i posypujemy prażonym słonecznikiem. U mnie bez posypki ponieważ cały słonecznik wylądował w masie kajmakowej. Według mnie smaczne ciasto, polecam może trochę kaloryczne ale co tam... :oops:

Smacznego :hug:
Pozdrawiam serdecznie Ania.
Ostatnio zmieniany: 17 Sty 2018 21:38 przez anianiekurzak.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Betula


Zielone okna z estimeble.pl

Moderatorzy: pszczelarz5
Wygenerowano w 0.354 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum