TEMAT: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 23 Maj 2012 22:44 #39477

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
No i zaczęłam się martwić :( Kilka patyczków już zaschło. Na próbę złamałam jednego z tych zaschniętych i okazało się, że w środku jest zielony więc trzymam je dalej w wodzie (zaschły tylko niektóre liście). Co dalej robić? Czekać cierpliwie? I jeszcze jedno pytanie: wymieniać im wodę czy wystarczy świeża dolewana?
Ostatnio zmieniany: 23 Maj 2012 22:49 przez futrzasta.


Zielone okna z estimeble.pl

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 24 Maj 2012 19:24 #39729

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Jagoda
Spróbuj ukorzenić z sadzonek zielnych. Oberwij zielone przyrosty i posadż do doniczki. Nie wiem jakie duże są. Najlepiej zrób zdjęcie, to zobaczę czy się nadają. Muszą mieć minimum dwie pary liści.

Zdrewniałe sadzonki, wcale się tak łatwo nie ukorzeniają.Ja swoje od połowy lutego trzymałam w wodzie, póżniej wsadziłam do ziemi, a teraz mi padają. Najgorsze jest to ,że były to moje wymarzone odmiany i u nas praktycznie nie do kupienia :(
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 25 Maj 2012 14:45 #40062

  • piku
  • piku's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 6169
  • Otrzymane dziękuję: 5026
Babopielka wrote:
Zdrewniałe sadzonki, wcale się tak łatwo nie ukorzeniają.Ja swoje od połowy lutego trzymałam w wodzie, póżniej wsadziłam do ziemi, a teraz mi padają.
To przykre, tym bardziej gdy była już nadzieja, moje stoją dwa miesiące w wodzie wypuściły jedynie mikre listki :( . Chyba spróbuję z zielnymi ;)
pozdrawiam - Wiesia :bye:


"Rośliny są jak ludzie, potrzebują miłości, ale i ludzie są jak rośliny, pozbawieni miłości więdną."

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 15 Cze 2012 18:47 #47475

  • kamma
  • kamma's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 21
Kobitki czy teraz jest już za późno na zielne sadzonki hortensji czy jeszcze można próbować.

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 15 Cze 2012 21:09 #47503

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
kamma- teraz, to już raczej sadzonek zielnych nie ma, są półzdrewniałe ;)
Oczywiście, że warto próbować. Raz się uda, raz nie, a ile z tym zabawy. :jeez:
Wyhodowanie Hortensji z sadzonki (bezcenne), to jednak nie to samo, co kupić tak zwanego "gotowca".
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 19 Lip 2012 14:09 #55961

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Moje patyczki dziś powędrowały do donicy z ziemią i na dwór. W wodzie wypuściły już nawet dość długie zielne pędy ale zraz później te pędy uschły :mad2:

Pytanie:czy dwuletnie hortensje się przycina?

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 19 Lip 2012 15:15 #55965

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Jaguś, a te patyki miały korzonki, czy nie? Jeśli chodzi o cięcie Hortensji bukietowych, to oczywiście można ciąć nawet roczne sadzonki, wtedy się ładnie zagęszczą. :)
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 19 Lip 2012 16:53 #55983

  • futrzasta
  • futrzasta's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1752
  • Otrzymane dziękuję: 603
Niektóre wypuściły jakieś tak korzonki ale znikły (zgniły?). Pomyślałam sobie, że skoro tyle czasu stały w wodzie i dwa razy wypuściły zielne pędy i dwa razy straciły te pędy, to teraz niechaj sobie posterczą w ziemi. Na dwoje babka wróżyła ;)

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 22 Lip 2012 20:43 #56733

  • Christin
  • Christin's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 159
  • Otrzymane dziękuję: 186
Długo nie zaglądałam a tu tyle wiedzy do przyswojenia - dziękuję bo każda praktyczna rada jest bezcenna.
Pod koniec czerwca też zabawiłam się w ukorzenianie i po oderwaniu sadzonki z piętką sadziłam do przezroczystego pojemnika, napis, kapturek na głowę ( w nim kilka dziurek dla cyrkulacji powietrza) i spowrotem wkopywałam niedaleko matki coby dzieciom nie było smutno ...
Na chwilę obecną wszystko zielone .
Aha ... tak na wszelki wypadek zwiększam szansę dając do pojemnika po 2 sadzonki bo jest z czego brać. Pstryknę fotkę takiego "noworodka w inkubatorze " i wstawię tu.

Bożenko Hortensje prowadzone w formie drzewka już mają jakąś wielkość u Ciebie a u mnie ... daleko bo to będzie z tych ukorzenianych lub z odkładów, które też robiłam.
Ja chcę aby podstawę a raczej pień takiego drzewka tworzyło kilka pędów.
Pozdrawiam
Pozdrowienia z nad Drwęcy
album działka i inne hobby

zapraszam >
blog >moja apteka

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 27 Lip 2012 14:15 #57674

  • gabi
  • gabi's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 31
  • Otrzymane dziękuję: 6
Witam... szczególnie Bożenkę... mojego "guru" hortensjowego...
Ciekawy temat.
Mnie udało się ukorzenić metodą "prosto do gruntu" kilka hortensji, ale chyba łatwych do takiego rozmnażania.
To Annabelle, Limelight, Rheny...
Przymierzam się teraz do piłkowanych...Preziozy i Kurenai... innych odmian nie mam choć chciałabym.

Bożenko, pamiętasz patyczki ?... rosną i kwitną :thanks:
Pozdrawiam Gabi...

Zapraszam do mojego ogródka...

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 29 Lip 2012 10:54 #58026

  • Diablo
  • Diablo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam Wszystkich...jestem tu nowa więc nie bardzo umiem się poruszać,za co przepraszam...ale uwielbiam Hortensje ,lilie liliowce irysy i hosty no i oczywiście wszystkie roślinki....zanim znalazłam wasze forum ukorzeniłam kilka odmian Hortensji z sadzonek zielonych,bez względu na porę roku i mi sie udało...z patyczków w wodzie nic nie wyszło,pozdrawiam

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 30 Lip 2012 21:13 #58312

  • Babopielka
  • Babopielka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Kocham hortensje
  • Posty: 647
  • Otrzymane dziękuję: 691
Jaguś jestem ciekawa, czy w ziemi żyją te sadzonki.

Krysia - czekam na zdjęcie Twoich sadzonek. Moje hortensjowe drzewka mają około metra wysokości, ale chcę je jeszcze
wyżej podciągnąć, może mi się uda.

Gabrysia - witam Cię i cieszę się, że tu trafiłaś. Patyczki pamiętam, chociaż to było kilka lat temu.

Diablo- nie wiem jak masz na imię. Witam kolejną miłośniczkę Hortensji. :)
Pozdrawiam, Bożena
Babopielki prawie park
Hortensje Babopielki Picasa Web Album
hortensjebabopielki Blog

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 14 Sie 2012 16:15 #61322

  • ewa f
  • ewa f's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1158
  • Otrzymane dziękuję: 579
Bozenko !Ja w temacie formowania hortensji. Też mam zamiar tak zrobić z bukietówką, która za duzo mi miejsca zajmuje i chciałam powiedzieć ,że u Kurowskich w ogrodzie w Końskowoli zauważyłam, że formowanie tych hortensji na drzewko odbywa się w ten sposób,ze zaplatają 2-3 najbardziej silne pędy, mozna dodatkowo zrobic zacisk i usuwaja odrosty do wysokości 1-1,2 m. Ma to sens , bo pien jest grubszy , a poza tym ma się od razu wiekszą koronę
Za tę wiadomość podziękował(a): Diablo

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 15 Sie 2012 17:07 #61529

  • Diablo
  • Diablo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 1
witajcie miłośniczki Hortensji...przepraszam że się nie przedstawiłam,ale robię to teraz...mam na inię Ania i pozdrawiam Was serdecznie.....co do Hortensji to ukorzeniam tylko zielone tegoroczne przyrosty i przez odkłady od rośliny matecznej,te ze zdrewniałych patyczków nie chcą puścić korzonków natomiast listki puszczają i zasychają....dwie z trzynasty ukorzenionych w tym roku zakwitły mają około 20 cm.śliczne korzonki więc pójdą już do ziemia na zimę ich okryję,teraz jestem na etapie ukorzeniania hortensji piłkowanej i dębolistnej,pozdrawiam
Załączniki:

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 19 Sie 2012 19:18 #62452

  • lucy09
  • lucy09's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 675
  • Otrzymane dziękuję: 445
Niewiele było o dębolistnej. Jak można rozmnożyć tę odmianę?
Za tę wiadomość podziękował(a): Diablo

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 20 Sie 2012 17:53 #62669

  • Diablo
  • Diablo's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 12
  • Otrzymane dziękuję: 1
Witam...każdą hortensję ukorzeniam tak samo...odrywam boczny pęd z piętką lub obcinam tegoroczny czubek jeszcze nie kwitnący,musi mieć co najmniej cztery listki dwa ostatnie obrywam wsadzam w ukorzeniacz i przykrywam torebką foliową,oczywiście bardzo dokładnie podlewam,torebka skrapla wodę i podłoże jest stale wilgotne więc nie podlewam sadzonek po ok miesiącu powinny się ukorzenić..(jak puszczą choć dwa listki) odkrywam i podlwewam spryskiwaczem aby ziemia była wilgotna...co do debolistnej to oderwałam boczny odrost bo ona zawiązuje kwiaty na zeszłorocznych pędach i nie chciałam niszczyć pąków,jeśli pomogłam to się cieszę,pozdrawiam......

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 02 Paź 2012 21:33 #74277

  • Bogusia
  • Bogusia's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 36
  • Otrzymane dziękuję: 2
A czy ktoś z Was tnie teraz hortensje?zamiast wiosną?gdyby tak było i miałby wyrzucić na kompost patyczki ja chętnie odkupię:)
Oby do wiosny:)
zapraszam do MÓJ KOCHANY UGOREK

Odp: Rozmnażanie hortensji, sadzenie do gruntu 07 Paź 2012 13:38 #75871

  • asia2344
  • asia2344's Avatar
Ja rowniez chetnie przyjme patyczki :) Gdyby ktos mial kilka chetnie zabawie sie w ukorzenianie :) :thanks:


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.403 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum