TEMAT: Różne pytania dotyczące uprawy hortensji

Różne pytania dotyczące hortensji 09 Sie 2017 06:33 #559623

• dana581958
  • dana581958's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 719
Hortensje ogrodowe zawsze darzyłam dużym sentymentem, ich kwiaty są zachwycające.
Dzisiaj jednak mam pytanie tyczące hortensji bukietowych. 4 lata wstecz posadziłam odmianę Grandiflora. Żle rosła.Nawet zakwitła ale marniała i po drugiej zimie nie wybiła.W ur. wiosną w tym samym miejscu posadziłam drugą Grandiflorę. Ta rośnie bardzo dobrze - kwitła i w ur.i teraz. Otóż w ur . w jakiś czas po posadzeniu tej drugiej, zauważyłam obok dużo małego - jak sądziłam - chwastu. Zaczęłam plewić, a po chwili zorientowałam się, że wygląda to jak młode siewki hortensji bukietowej. Zostawiłam, a dzisiaj już wiem, że to rzeczywiście bukietowa.
Rośnie szybko, dorównuje wielkością ur. Grandiflorze - na zdjęciu krzaczek z lewej strony / nie kwitnie /. Proszę, powiedzcie mi, czy warto trzymać siewki? czy zakwitną? a może to dziki, które będą się panoszyć bez efektu zdobniczego? W tym roku widzę i w innych miejscach kilkucentymetrowe siewki h, bukietowych.Dodam, że hortensje i bukietowe i ogrodowe rosną w jednej alei wysypanej zrębkami sosnowymi.
Bardzo proszę o odpowiedż.
Siewkabukietowej.jpg

Siewkabukietowej-2.jpg
Pozdrawiam. Ewa.

Różne pytania dotyczące hortensji 09 Sie 2017 12:05 #559657

• Eliza52
  • Eliza52's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 243
Ewa wybija Ci grandiflora z poprzedniego krzaczka. Przesadź jesienią w inne miejsce i zobacz co wyrośnie. Nic dziwnego że odrosty nie kwitną w tym roku, miały do pokonania ogromną drogę. Przecież one są piękne.

Moja Vanilka

100_0575.jpg

Pinky Vinky juz się zaczyna przebarwiać

100_0538.jpg

Wims Red wlazła na magnolię

100_0472.jpg

Magical Flame zzieleniała
100_0577.jpg

No i jakaś ogrodowa-nie znam nazwy
100_0579.jpg
Ostatnio zmieniany: 09 Sie 2017 12:06 przez Eliza52.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Łatka, ostróżka, dana581958

Różne pytania dotyczące hortensji 09 Sie 2017 14:47 #559667

• Łatka
  • Łatka's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 5318
Elizo, ta "nie znam nazwy" urocza, choć różowa ;)
Moje ogrodówki też zielenieją, przekwitając - ale niektóre mają i tak dekoracyjne kwiatostany.

Wygenerowano w 0.212 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum