TEMAT: <D> Produkujemy własną rozsadę warzyw

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 20:35 #466913

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Nie przejmuj się. Za rok dostaniesz nowe. :drink1:
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): edek86


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 20:48 #466916

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Ja zakupiłem Sterlux do wysiewu z listopada 2015 r i też do bani. Do tego jakieś kiełkujące chwasty w tym podłożu. Czyste oszustwo !.
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 21:18 #466931

  • zielonaplaneta
  • zielonaplaneta's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 208
  • Otrzymane dziękuję: 163
Ja kupiłem ziemię uniwersalną PSB wyprodukowaną przez Hollas.

NPK 14/16/18 nawozu 0,6kg na 1m3.

Coś mi się zdaje,że tego nawozu było trochę więcej bo papryki przez cały okres rozsady nie były niczym zasilane i nie wykazały niedoborów. Wręcz lekki nadmiar azotu. Było trochę patyków,jakieś śmieci itp. Selery,por też przeżyły. Pomidorów nie robiłem w tym roku bo wszystkie okna zajęła papryka .
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 22:14 #466996

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Można podlać profilaktycznie np. O.W młode siewki pomidora w fazie puszczania listów właściwych przed tym porażeniem o którym pisał edek86 .
Maciej
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 22:23 #467003

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Maciek oszczędzaj nerwy, bo problemy dopiero się zaczną wszystkie niedobory nadmiary przed Tobą, a choroby? Nie wydolisz jak wszystkie plagi będziesz widział u siebie. Zdrowe te Twoje pomidory? zdrowe, więc nie kombinuj. Opryskać możesz, to nie zaszkodzi, a PW na pewno stymuluje wzrost. Ale na prawdziwe problemy to trochę poczekaj.
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 22:43 #467014

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Pytam bo dzisiaj popikowałem pomidorki pojedynczo do kubeczków podłoże Sterlux ,otworzyłem nowy worek te podłoże jakieś dziwne mi się wydawało ,nawet zapach dziwny .
Czytając poprzednie posty się troszkę zmartwiłem .
Maciej
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 22:52 #467018

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
To wcale Ci się nie dziwię, ale nie wiem czy na zleżałą ziemie pomoże Ci PW.Ja mam wrażenie, ze w tej ziemi złej jakości coś sie wydziela co podtruwa roślinki.Tak miałam.Jednak ziemia z Biedronki ma ta zaletę, że jest świeża. Oni nie składują.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 23:01 #467021

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
W tej ziemi starej jest amoniak.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 09 Maj 2016 23:13 #467024

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Jak kupujecie ziemię to przed użyciem mieszacie dokładnie zawartość worka i zostawiacie do następnego dnia? Tak się powinno robić, aby uwolnić zgromadzone w podłożu gazy i równomiernie rozprowadzić nawóz. Muszę przyznać, że ja nie zawsze tak postępuję.
Pozdrawiam, Ania.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, rozalia

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 10:17 #467105

  • an-ka
  • an-ka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 17
  • Otrzymane dziękuję: 17
witam
na powierzchni ziemi z dronki pojawił się u mnie prawdopodobnie jakiś grzybek i niestety nie są to prawdziwki :(
biały nalot z wyraźnie żółtymi później trochę zieleniejącym zarodnikami.
Myślałam o podlaniu HT na tymolu 4 - 6ml/litr
jakieś inne sugestie?
w odwodzie mam PW ale chwilowo cierpię na brak deszówki czy destylowanej w odpowiedniej ilości
a w donicach pomidory :(

zdjęcia mogę zrobić dopiero wieczorem.

Ania
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 18:56 #467194

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Widocznie głupi ma szczęście - mój Sterlux kupiony w Tesco nie wykazywał żadnych negatywnych cech, a jedyną pretensję o powolny wzrost rozsad mogę mieć tylko do siebie i marcowo/kwietniowej pogody. Do momentu przesadzenia ( do ziemi dla warzyw Verve z Casto* ) nie odnotowałam w Sterluxie ani wszędobylskich ziemiórek, ani pleśni.
Podobne pozytywne wrażenia mam z w/w Verve - choć cena nie należy do niskich, to dla niewielkiej ilości sadzonek ( w sumie 60-70 ) opakowanie 50 l jest aż nadto wystarczające. Każdą partię do przesadzenia mieszałam z perlitem, a zdarzające się większe kawałki torfu rozdrabniałam w palcach. Podłoże ma dobrą konsystencję, jest pulchne, odpowiednio wilgotne, stosunkowo sypkie i pachnie świeżością - zero stęchlizny czy wilgoci. Dobrze utrzymuje wilgoć, ładnie wchłania wodę, nie pleśnieje - póki co nie spryskiwałam HT.
Ma już dawkę nawozów 1,2 kg/m3, nie dokarmiam już więc rozsady, jedynie robię prysznic z PW.

Z życia rozsad: korzonki pomidorków i papryk wzmocniły się, jest ich coraz więcej: grubszych i z włośnikami :dance: U pomidorków wyrastają także w "górnej" części kubków.
Pędy u pomidorów - pierwsze wilki w kątach liści - z tego, co pamiętam, u koktajlowych takie liście zostawiamy?
Liście odmiany Oslinyje Ushi rzeczywiście przypominają kształtem uszy osiołka :) Mata Hari, St. Pierre, Costoluto, Malachitowa Szkatułka, White Snow. Yoders German wyglądają bardzo .... mocarnie :supr:

Jeśli ktoś z Was uprawiał Malinowy Smaczek - rośnie szybko i silnie, ma małe wilczki - usunąć ?

Na szczytach większości papryczek ostrych pojawiają się pączki kwiatowe ( NN, Pepperoni, Cayenne Yellow ), także u niektórych słodkich, np. Kołoboka, od Adriana89, bodajże tej w typie Zorza.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję - za pomoc, porady i za podtrzymywanie na duchu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Terri, Zbyszko46, rozalia, Marysia80, elkap

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 19:20 #467201

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Świetnie Aniu. :hug:
A na moich rozsadach zagościł już wszędobylski przędziorek. :mad2:
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 19:30 #467203

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
ja bym proponował jednak nie-panikować z rozsadą czy z dopiero co przesadzonymi roślinami pisze głównie o pomidorach
niełatwo go zabić ale czasem się udaje i w większości przypadków przez nadgorliwość i panikę
jak zaczynałem tą zabawę też tak miałem bateria chemii i nawozów i liść się zawinął to go tym albo innym
a tu ludzie mądzy mówią czasu potrzebuje młoda roślina
moje tydzień temu pomidorki fioletowe że masakra dałem im czas i już zaczynają żyć
tak że jak my ich nie zabijemy to one dadzą sobie rade :ouch:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 19:31 #467204

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Jola puki to jest rozsada spróbuj pozbyć się gości metodą która stosuje brat przed sprzedażą sadzonek.On stosuje chemie Ty zastosuj HT. Każda sadzonkę zanurzyć w roztworze na parę minut. Do góry nogami.
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 19:45 #467207

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15384
  • Otrzymane dziękuję: 50884
Co też te ludzie nie wymyślą ? ! :rotfl1:
Temat został zablokowany.

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 20:05 #467219

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20234
  • Otrzymane dziękuję: 64542
Przędziorka ( "czerwonego pajączka" ) znam z opowiadań storczykarzy - najczęściej pojawiał się w suchych warunkach, przywleczony z kwiaciarni lub tego typu przybytków, a mała wilgotność w mieszkaniu sprzyjała jego rozprzestrzenianiu. Walczyli z nimi albo chemią, albo przecieraniem liści wodą z płynem do naczyń - aż do skutku, choć czasami była to walka z wiatrakami. O wiele łatwiej zwalczyć wełnowce.
W ubiegłym roku cztery kupione pomidorki dopadły mszyce - nie znałam jeszcze HT ... spryskałam biedaki "czymś na mszyce na różach" no i pożegnałam dwie z nich - spaliłam je.
Teraz na działce regularnie spryskuję profilaktycznie HT wysiany koperek ( właśnie ze względu na ataki mszyc ) - pierwszy oprysk zaraz po wzejściu - i pierwszy raz doczekałam się 2 cm siewek :dance:

Mk 1 a - też przydarzyły się fioletowe nóżki moim maluchom .... pouczona i uspokojona przez doświadczonych ludzi odczekałam, nadeszło ciepełko i fiolet ustąpił miejsca zieleni :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 20:06 #467220

  • mk1a
  • mk1a's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 817
  • Otrzymane dziękuję: 841
haha pomodoro kazałeś dać sobie na wstrzymanie i tak robię i polecam to innym podstawa to nieszkodzić
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

<D> Produkujemy własną rozsadę warzyw 10 Maj 2016 21:01 #467271

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Ja wiem, że HT. Może rzeczywiście je wykąpię. A co? Tylko jakie to jest parszywe stworzenie, że tak mnie ukochało :hearts: . Bez wzajemności. :mad2:
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.686 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum