TEMAT: <D> Uprawa pomidorów w pojemnikach

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 09:38 #458588

  • Marysia80
  • Marysia80's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 719
  • Otrzymane dziękuję: 1566
Chudini, jeśli teraz wysiejesz, to doczekasz się swoich pomidorów. Jeszcze nie jest za późno. Wysadzać do gruntu będziemy dopiero za miesiąc. Ja wczoraj kilka odmian dosiewałam, bo nie wszystkie nasiona skiełkowały i jakoś specjalnie się nie stresuję :bye:
Widzę, że pisałam razem z Mietkiem :) Zrób to, co On Ci radzi z tamtymi pomidorami, ale też pobaw się w produkcję własnej rozsady.
Pozdrawiam, Ania.
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2016 09:45 przez Marysia80.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, otojolka


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 09:48 #458592

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Ja wczoraj zacząłem przesadzać do kubków 0,5 l. Będę przesadzał sukcesywnie w miarę wzrostu rozsady w paletach.

Jak się ma ochotę i czas to można się pobawić. Można np. po zawiązaniu 2 gron pomidory w gruncie ogłowić i przyspieszyć ich dojrzewania . A zwłaszcza odmiany które słabo wiążą. Często gęsto na takich odmianach nie ma pożytku z górnych pięter. Po posadzeniu 2x1 uzyskamy tyle samo owoców co z dobrze wiążącego krzaka. Oczywiście mowa o gruncie.
Sama radość tak w sezonie, rozpalić sobie grilla, otworzyć piwko :) i bawić się z roślinami :garden1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): kuhara, Krecik stary, otojolka, Marysia80, Slavo67

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 10:20 #458602

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Ja też dopiero tydzień temu wysiałam Persimonową Sakiewkę i Opałkę. Szkoda mi było nie sprawdzić, co to za jedne. W sezonie ogłowię za trzecim gronem. W ogóle mam taki plan, co do tych na rabatach przed domem. Pola tu nie zrobię, a chciałam sprawdzić jak najwięcej odmian. :search:
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 10:44 #458611

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Jeśli się nie mylę, to termin agrotechniczny siewu pomidorów gruntowych jest do końca I dekady kwietnia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): otojolka, Marysia80

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 19:22 #458780

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Pomidorki przesadzone jak zalecił Mieciu :), mam nadzieję że coś z nich jeszcze będzie.Chodź tak jak napisał Mieciu chyba na 3 sztukach jednej odmiany dolne liście zrobiły się jak by suche i takie zdrewniałe .

Teraz moich pytań ciąg dalszy :

1.Co oznacza termin "pogłównie" ? np. rozsypać nawóz pogłównie .

2.Napisaliście że sobie wysyłacie nasiona np. pomidorków i czy istnieje ewentualnie taka możliwość jeszcze w tym terminie .

3.Wiem że nie ten dział co trzeba ,ale może pomodoro odpowie ,interesuje mnie czy ten środek HT zwalczył by stonkę ziemniaczaną na ziemniakach ?

4.Jeszcze jedno odnośnie ziemniaków czy OW też można pryskać te ziemniaczki ?
Maciej
Ostatnio zmieniany: 20 Kwi 2016 19:30 przez chudini.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 19:29 #458781

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Nawożenie przedsiewne, gdy nawozy wprowadza się do gleby przed siewem roślin, stosując np. orkę lub bronowanie, dzięki czemu są one dokładnie z glebą wymieszane. Większość nawozów używa się właśnie w ten sposób, np. obornik i kompost.
Nawożenie siewne stosuje się jednocześnie z siewem nasion.
Nawożenie pogłówne gdzie nawozy są dostarczane do gleby w trakcie wegetacji roślin, często w postaci płynnej (gnojowica, gnojówka itp.). Można tu wyróżnić nawożenie dolistne, gdzie słabo stężony nawóz dostarczany jest bezpośrednio na liście rośliny.
Wikipedia.
Piotr :)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Slavo67, chudini

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 19:45 #458794

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
Nie wiem, czy ktokolwiek próbował HT na ziemniakach. Na larwy powinien działać. ale czy tylko pospadają z krzaków/ tymol działa paraliżująco i odwadniająco/ czy też padną całkiem trzeba po prostu spróbować. Stężenie maksymalne 5 ml/l.

Odnośnie pomidorów jeszcze. Generalnie są niedożywione. Dolne liście żółkną i mogą usychać z niedoboru azotu. Teraz, jeśli wsadziłeś do proponowanej ziemi na jakiś czas zatrzymają się we wzroście. Trzeba przyjrzeć się jak będą wyglądać nowe przyrosty jakie te sadzonki z czasem zaczną wypuszczać. Jak zauważysz, że rozsada zaczyna ponownie rosnąć wstaw zdjęcie z bliska wierzchołków wzrostu.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): chudini

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 20:17 #458814

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50966
50 gram tymolu trzeba rozpuścić w 200 ml wysokoprocentowego alkoholu/ może być okowitka/. Używamy stężenie od 1 - 5 ml/l w zależności od potrzeby. Reszta przepisu jest bez zmian.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 20 Kwi 2016 20:19 #458818

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Chudini. Dawaj adres na PW. Coś Ci prześlę.
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 21 Kwi 2016 08:59 #459077

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
pomodoro wrote:
50 gram tymolu trzeba rozpuścić w 200 ml wysokoprocentowego alkoholu/ może być okowitka/. Używamy stężenie od 1 - 5 ml/l w zależności od potrzeby. Reszta przepisu jest bez zmian.


Czyli idzie cała taka paczuszka na 200 ml 40% wódki .Będziemy mieli więc około 250 ml tego koncentratu i dajemy tego 1-5 ml/l ? Chodzi oczywiście o przepis na HT.
Maciej
Ostatnio zmieniany: 22 Kwi 2016 14:05 przez Hiacynta. Powód: usunięcie wadliwego linku
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 21 Kwi 2016 14:01 #459181

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
Pierwsze pączki balkonowe - Malachitowa Szkatułka.

DSC077931.jpg
Pozdrawiam. Jolka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maka, rozalia, Marysia80, Kasionek

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 21 Kwi 2016 22:22 #459360

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Witam ,dzięki uprzejmości Joli z tego forum ,która napisała mi że nasionka pomidorów na balkon już są w drodze i tu dziękuje jeszcze raz Jolu ,postanowiłem mimo późnego terminu spróbować jeszcze wysiać .

Pomodoro na pierwszej stronie dał instruktarz ,ale chcę się upewnić :

1.Siejemy do wysokiego torfu ? ,jest tam też coś o moczeniu nasionek w jakiejś substancji na krótko ,później wacik i jak długo ,dopiero po tym wszystkim do torfu ,czy można bezpośrednio ewentualnie wysiać i jak głęboko?

2.Jak często podlewamy i czym (deszczówka ,może kranówka )

3.Kiedy przesadzamy i do jakiej ziemi ,może być któraś z tych :

20160421_160810.jpg


20160421_160831.jpg


4.Kiedy zaczynamy pierwsze opryski i czym ?

:jeez: na razie starczy .
Maciej
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2016 22:24 przez chudini.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 21 Kwi 2016 23:24 #459400

  • otojolka
  • otojolka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2649
  • Otrzymane dziękuję: 3765
To ja ci proponuję zrobić to zwyczajnie. Nasionek jest dużo więc nie musisz obawiać się strat. Oba podłoża są dobre. Wysiej nasionka wprost do ziemi na głębokość do centymetra i postaw w ciepłym miejscu. Jak wysiejesz każdego po 10 to i tak ponad 20 sadzonek będziesz mieć. Przepikujesz osobno jak rozłożą liścinie. Na razie niczym pryskać nie trzeba.
Na razie muszą mieć wilgotno,aż wyjdą. Później podlewamy jak ziemia przeschnie. Kranówką a jak chcesz to deszczówką.
Pozdrawiam. Jolka.
Ostatnio zmieniany: 21 Kwi 2016 23:27 przez otojolka.
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 25 Kwi 2016 15:34 #460955

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41889
Moje balkonowce są już w docelowych pojemnikach 20l.Podłoże Hollas(świeże).Ze względu na temperaturę prawie minusową od dziś będą bytowały pod folią.Zdecydowałem się na wysadzenie,ponieważ męczyły się bardzo w piwoszkach i nie było sensu przesadzać do litrowych pojemników na kilka dni.

WP_20160425_15_01_27_Pro.jpg


WP_20160425_15_01_40_Pro.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, podjadek, Adasiowa, edek86, Zbyszko46, rozalia, Marysia80, Slavo67

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 25 Kwi 2016 17:08 #460996

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Ekstra Kreciku,ale widzę że perlitu nie stosowałeś ,tylko teraz czy nigdy nie dajesz?
Maciej
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 25 Kwi 2016 17:30 #461003

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6904
  • Otrzymane dziękuję: 41889
chudini tu nie stosowałem perlitu.Najczęściej daję do małych doniczek rozsad,zabezpieczjąc powierzchnię raczej przed nagrzewaniem.To są 20l.donice,które stoją na balkonie.Do wody mam przejście przez pokój i korytarz.(10mb.).Podłoże jest luźne i nie zbryla się.Aktualnie u mnie w ogrodniczych chwilowy brak i stąd nie dawałem.Gdyby podłoże było inne,pewnie bym szukał. :drink1: :drink1:
Pozdrawiam Józek!!
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 25 Kwi 2016 18:38 #461032

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Zastanawiam się czy sobie nie kupić większą ilość na alegro ,nie jest aż taki drogi ten perlit .
Raz kupiony mógł by już starczyć na wiele lat ,chyba że ma jakiś termin ważności ?
Na przykład 125 litrów jest w cenie 36 zł + 12 zł przesyłka .
Maciej
Temat został zablokowany.

<D> Uprawa pomidorów w pojemnikach 26 Kwi 2016 20:25 #461648

  • chudini
  • chudini's Avatar
  • Offline
  • Junior Boarder
  • Posty: 34
  • Otrzymane dziękuję: 9
Zastanawia mnie czy da się zrobić nawóz do fertygacji pomidorów z jakiś innych nawozów mineralnych ? ale to raczej pytanie do pomodoro .
Mam kolegę rolnika i mógł bym kupić sobie może inne nawozy od niego ,zawsze było by taniej .
W tych przepisach są przeważnie 3 rodzaje nawozu : azofoska ,saletra potasowa i superfosfat wzbogacony .
Czyli jeden jest wieloskładnikowy (azofoska) ,potasowy (saletra potasowa ) i fosforowy (Superfosfat wzbogacony)
Jak bym kupił jakiś wieloskładnikowy np. z yara mila ,jakiś potasowy i fosforowy innych firm ,czy jest możliwe coś takiego .
Oczywiście podał bym tu nazwy tych nawozów i ich dokładny skład procentowy .
Chodzi mi o to ,że duzi rolnicy mają spore upusty ,a ja bym sobie odkupił np. po 5 kilo każdego nawozu .
Maciej
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum