TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Paź 2020 20:18 #732387

• Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Otrzymane dziękuję: 23831
Dziś zerwałem ostatnią fasolkę szparagową.Niestety koniec sezonu tuż tuż.Jeszcze została pietruszka naciowa do zerwania,no i kopanie działki.
002-326.jpg
Pozdrawiam Józek!!
Za tę wiadomość podziękował(a): Bobej, Adasiowa, bietkae, ewakatarzyna

Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Lis 2020 18:49 #733154

• renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1259
Adasiowa wrote:
Celinko, rzeczywiście, strączki wyglądają imponująco , zresztą krzaczki także :bravo: Pamiętasz może, jakie to odmiany ?

Aniu dostałam nasiona od znajomej, nie mam pojęcia jakie to odmiany ani gdzie zakupione. Fasolki bardzo smaczne, bez łyka. Do końca zdrowe. Mam opakowania tych nasion, producent Vilmorin, ale niestety nie jest napisana odmiana. Może ktoś z Was wie co by to mogło być, bo bardzo chętnie posieję je w przyszłym roku.
IMG_20201102_184110.jpg
Pozdrawiam Celina
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, bietkae, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Lis 2020 19:03 #733158

• pawel_botanik
  • pawel_botanik's Avatar
  • Expert Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 360
Celino, patrzyłaś na pieczątkę z datą przydatności do siewu, tam często znajduje się nazwa odmiany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Lis 2020 19:06 #733161

• ewakatarzyna
  • ewakatarzyna's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 6864
Celinko, jakiego koloru są nasiona tej zielonej?
Pozdrawiam Ewa

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 02 Lis 2020 19:23 #733163

• renmanka
  • renmanka's Avatar
  • Gold Boarder
  • Otrzymane dziękuję: 1259
pawel_botanik wrote:
Celino, patrzyłaś na pieczątkę z datą przydatności do siewu, tam często znajduje się nazwa odmiany.
Bingo - Paweł miałeś rację. Saxa i Kinghorn :) dziękuję

Nie mam już tych nasion, ale raczej były zwyczajne, w kolorze cielistym.
Pozdrawiam Celina

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 06 Lis 2020 10:00 #733526

• JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 23482
Dopiero wczoraj zebrałam strąki fasoli Scarlet. Strąki są imponujące

4BA1B621-DFFE-42C9-B883-367A94644439.jpeg

Mam nadzieję, że nasiona dojrzały na tyle, żebym na przyszły rok miała co wysiać :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, bietkae, ewakatarzyna, Szczypiorek

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 08 Lis 2020 19:58 #733826

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 54325
Z kilkunastu strączków fasolek szparagowych ( pozostawionych 24 października do suszenia, co potraktowałam jako ciekawostkę i swoisty eksperyment ) udało mi się pozyskać garstkę nasion do przyszłorocznej uprawy. Strączki, bez większych nadziei na sukces, zerwałam końcem października. Niby nic, ale w końcu to moje pierwsze, własne nasionka fasoli :hearts: . Po dosuszeniu umieszczę je w lodówce, na wszelki wypadek.

Białe należą do Złotej Saxy, ciemno szare do Oxinel.

Pozdrawiam cieplutko,
Ania
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2020 19:59 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Jan4, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 08 Lis 2020 20:05 #733827

• Babcia Ala
  • Babcia Ala's Avatar
  • Platinum Boarder
  • Rocznik 1964
  • Otrzymane dziękuję: 3565
Jak je będziesz siała, przed siewem wsyp do gara z zimną wodą, nasiona powinny opaść na dno, te które wypłyną nie wzejdą, wyłów z wody i wyrzuć. Sposób ten dotyczy także grochu.
Alicja
Ogród przy chałupie 10 km od polsko-czeskiego Cieszyna
Ostatnio zmieniany: 08 Lis 2020 20:06 przez Babcia Ala.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zygowa, ewakatarzyna

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 11 Lis 2020 13:37 #734133

• Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Moderator
  • Otrzymane dziękuję: 54325
Dobrze Aluś, tak zrobię. Dziękuję za podpowiedź :)
Prawdopodobnie ta zasada dotyczy także nasion bobu, ale nie jestem pewna do końca.
Pozdrawiam cieplutko,
Ania

Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.295 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum