TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 13 Lip 2016 22:16 #489981

  • Moninka
  • Moninka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 27
No właśnie też tak myślałam ale...chyba coś by podeptały, zostawiłyby tropy na miękkiej ziemi dookoła a nie ma nic. Na pewno nie jest to owadzia robota ani ślimacza bo czysto. Ktoś mi sugeruje napad ptasiej zgrai. Już sama nie wiem. Na wszelki wypadek grządka zaciągnięta w całości siatką na pałąkach.
Monika
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 13 Lip 2016 22:29 #489992

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Własnie dziś ciocia opowiadała mi, że w ten sam sposób fasolkę załatwiły jej sarny, więc być może mimo braku śladów rację ma Trixi :)
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 13 Lip 2016 22:42 #490004

  • Moninka
  • Moninka's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 15
  • Otrzymane dziękuję: 27
Może faktycznie, mam niestety przeróżną zwierzynę w pobliżu. Oby siatka przeciw ptakom wystarczyła. Swoją drogą dziwne, że akurat tylko fasolka im tak smakuje no i odrobinę buraki. Sałata, groszek, cukinie i ogórki są tuż obok a żadnego uszczerbku nie odnotowałam.
Monika
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 13 Lip 2016 23:17 #490020

  • Iwona M
  • Iwona M's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 609
  • Otrzymane dziękuję: 2337
Też bym stawiała na sarny- one właśnie najchętniej częstują się fasolką i buraczkami, inne warzywa zostawiają w spokoju.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Lip 2016 22:39 #490721

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Krótka charakterystyka ... :)

Od lewej: Goldmarie ( tyczna ), Blauhilde ( tyczna ), Contender i Supernano Giallo ( obie karłowe )



Najbardziej plenna jest Supernano i Goldmarie, natomiast do tej pory nie zachwyca Blauhilde - dopiero teraz zaczęła kwitnąć obficiej. Żałuję, że Contender spisuje się też nie najlepiej, bo smakuje rewelacyjnie.
Tydzień temu wysiałam wprost do gruntu w kilka gniazd Contendera i Supernano - dzisiaj zaczęły wschodzić :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): grzesiek59, Lana, Agus

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 19 Lip 2016 07:19 #491381

  • grzesiek59
  • grzesiek59's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 241
Już od tygodnia zbieram moją Sonestę.

DSCN3446copy.jpg



DSCN3447copy.jpg


DSCN3448copy.jpg

A to zbiór z piątku.
DSCN3465copy.jpg

Wczoraj zebrałem około 3kg.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Bozi, Krecik stary, kurjan, Adasiowa, Emalia112, rozalia, Agus, patrycja

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Lip 2016 16:25 #492319

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
To dopiero plenna fasolka! Jak smakuje tak, jak wygląda, to chyba dopiszę ją do przyszłorocznej listy.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Lip 2016 18:06 #492324

  • grzesiek59
  • grzesiek59's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 65
  • Otrzymane dziękuję: 241
Smakuje,smakuje.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Agus

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Lip 2016 20:02 #492610

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Musiałam zutylizować dwa krzaczki zielonego Contendera i wszystkie ( czyli dwa :happy: ) Supernano Giallo - liście i strąki zaatakowały wstrętnie wyglądające zmiany, na szczęście pozostałe sztuki Contendera, jak i obie tyczne ( Blauhilda i Goldmarie ) ocalały i rodzą strączki.
W ubiegłą sobotę dosiałam wprost do gruntu po kilka gniazd zielonego C. - a wczoraj, czyli po tygodniu, ujrzałam całkiem spore maluchy :) - ta odmiana bardzo mi smakuje, pomimo zielonego koloru :happy:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2016 18:05 #492823

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Fasolka zerwana dzisiaj.
fasolka004.jpg

Z blanszowana i przygotowana do mrożenia.
fasolka006.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, patrycja, Edyta D

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2016 19:07 #492832

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Rozalko, a z ilu krzaczków zerwałaś taaakie ilości ???
Zaiste, mistrzowski zbiór :bravo:
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 25 Lip 2016 19:34 #492837

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1790
  • Otrzymane dziękuję: 7651
Policzyłam- 35 krzaczków. Z tym to jest zbiór z 2 i 3 siewu. Dopiero połowa z nich zebrana. Krzaki dosłownie oblepione. Pierwszy dwa tygodnie zerwany i miejsce juz obsadzone. 4 siew zaczyna kwitnąć a 5 tydzień temu wysadzona rozsada. Tak,że cały czas fasolkowo.
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, patrycja

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 27 Lip 2016 12:21 #493151

  • Edyta D
  • Edyta D's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 522
  • Otrzymane dziękuję: 767
Kilka dni temu posialam jeszcze raz szparagowa, mam nadzieje ze jeszcze cos zbiore w tym roku
IMG_20160726_170748.jpg


z fasoli Jas jestem bardzo zadowolona, pierwszy raz od 4 lat cos zbiore. Niektore straki zaczynaja schnac, wiec pomalutku zbieram :)

IMG_20160726_165355.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, Adasiowa, rozalia, Agus, patrycja

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 30 Lip 2016 23:17 #493907

  • XYZ
  • XYZ's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Błądzę we mgle...
  • Posty: 3740
  • Otrzymane dziękuję: 7401
Doczekałam się i ja:

30.07.16w002.jpg


30.07.16w004.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, grzesiek59, rozalia, patrycja, Edyta D

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 12 Sie 2016 18:23 #496207

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Muszę zwrócić honor fioletowej tycznej Blauhildzie .... wkrótce po narzekaniach na brak strączków, zaczęło się obfite kwitnienie i zawiązywanie. Posadziłam co prawda jedno gniazdo z 5 roślinami i obecnie mamy fasolobranie :)
Odmiana nie jest jednak tak wczesna, jak zapowiada producent, chociaż muszę uwzględnić tegoroczną pogodę. Generalnie jest to fasolka plenna, o zgrabnych, wąskich i długich strączkach, bardzo smaczna, bez włókien i podejrzewam, że zostanie z nami w przyszłym roku. Jedynie dam jej wyższą tyczkę, bo 2 m okazuje się "za ciasna" ;-).
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rozalia, Agus

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 12 Sie 2016 18:52 #496212

  • Biotit
  • Biotit's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 974
  • Otrzymane dziękuję: 2359
Ja mam kilka odmian fasoli, ta jednak podoba mi się najbardziej.
Przed Państwem Mamut, dorasta do 3 m i m.in ochrania pomidory.


Mamut.jpg
Na Woli do woli

pozdrawiam Piotr
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Lana, Edyta D

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 22 Sie 2016 19:25 #498009

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20240
  • Otrzymane dziękuję: 64598
Zbiory fasolki trwają w najlepsze, co - zważywszy na zawrotną ilość posadzonych kilku gniazd - wystarcza dla dwuosobowej rodziny na świeże posiłki :) Absolutnie nie polecam Supernano Giallo: u mnie wszystkie gniazda porażone, zarówno liście, jak i strąki, więc powędrowały do śmietnika. Natomiast pozostałe odmiany zwłaszcza Contender i Blauhilda owocują w najlepsze. Dodatkowo wysiałam wprost do gruntu kolejne Contendery: wzeszły po tygodniu, kwitną jak szalone, ale czy zawiążą strączki ? To się okaże ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Armasza

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 14 Wrz 2016 12:03 #501577

  • megi
  • megi's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 179
  • Otrzymane dziękuję: 300
Witajcie
Wpadłam niestety tylko na chwilkę
taki oto ostatni okaz fasolnika zebrałam

20160913_185830.jpg


wcześniejsze zostały zbyt szybko skonsumowane, smaczek delikatny, dobry jednak moje kubki smakowe najbardziej tolerują szparagową zieloną a ta obdarza nas nieprzerwanie w tym roku - cudo.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, otojolka, Edyta D


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.868 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum