TEMAT: FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 15 Maj 2018 21:04 #606473

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Siana wprost do ziemi
Złota Saksa i Korona, zielona to Jagusia i Syrenka

20180515_122729.jpg

Zaraz po wysianiu nakryłam ją włókniną i ściągnęłam dopiero jak rozwinęła liście właściwe
Wzeszła bardzo ładnie i równo.
Po lewej stronie widać pora z mojej rozsady.Nabrał wreszcie nieco ciałka po deszczu bo wcześniej to marne niteczki sterczały z ziemi
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 15 Maj 2018 21:07 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, kazko47, Marlenka, patrycja, lucysia, Betula, Zofix


Zielone okna z estimeble.pl

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2018 19:52 #606626

  • rozalia
  • rozalia's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1787
  • Otrzymane dziękuję: 7631
Fasolki wysadzone.
warzywnik16maj2018044.jpg
Pozdrawiam.Rozalia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Adasiowa, kazko47, Marlenka, patrycja, lucysia, Betula, Pestka, Zofix, jurek49

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 16 Maj 2018 23:38 #606705

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Pięknie wyglądają wasze warzywa.
Ja w poniedziałek posiałem fasolę szparagową zieloną Esterka i żółtą Złota Saxa.
Z niskich na suche ziarno Kontra (masa tysiąca nasion to 1300-1500g), Riposta (mtn 1500-1700g), fasola z orzełkiem.
Jest też kilka nowinek:


P1160966.jpg
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Marlenka, Betula, Pestka, Zofix

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 17 Maj 2018 19:54 #606899

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Fasolkowy busz niecierpliwie wypatruje soboty - wtedy pozna "smak" ziemi w warzywniku; a dzisiaj wetknęłam w pojemniczki kolejną partię skiełkowanych nasion karłowych.

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, sierika, Bobej, Marlenka, Betula, Pestka, Sylwiaaa

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 17 Maj 2018 20:17 #606911

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Też planuję na sobotę większe sadzenie, ale nie wiem czy pogoda na to pozwoli. Fasolkę postanowiłem sukcesywnie wysiewać i dosadzać.Chcę się pozbyć starych nasion, a poza tym przy masowym zbiorze fasolka się szybko znudzi, a tak to co kilka dni będzie jakaś nieduża porcja na obiad.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 17 Maj 2018 20:56 #606921

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Cała nadzieja w tej sobotniej pogodzie :) , bo nie tylko fasolkom spieszno do gruntu; cukiniom ( w wątku o dyniowatych ) także.
Jeśli ten sezon będzie bardziej sprzyjający niż poprzedni, to chciałabym zamrozić część fasolkowych zbiorów, ale przede wszystkim nastawiam się na bieżące spożycie - dlatego i ta, i kolejne partie nie będą szczególnie liczne - mniej więcej po 10 gniazd.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 17 Maj 2018 21:01 #606922

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Na wszelki wypadek przypominam, że fasolka przed zamrożeniem wymaga blanszowania.
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 17 Maj 2018 21:04 #606924

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Tak Mietku, pamiętam Twoje zalecenia :) ale dziękuję za to przypomnienie.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 19 Maj 2018 20:53 #607244

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Fasolka tyczna Goldelfe posadzona dzisiaj





Oraz kilka gniazd karłowej Elektry i czarnej japońskiej



Następne pokolenie fasolek: Polka, Galopka wsadzonych do pojemników 17 maja już wschodzi, więc niebawem będzie kolejna tura na nasadzeń.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, sierika, Bobej, pouder, Marlenka, patrycja, lucysia, Betula, Pestka, UllaM

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 20 Maj 2018 20:16 #607402

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64586
Bardzo dzielna jest ta tyczna "Goldenka"- przez noc oplotła pędami swój osobisty patyk :)

Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Bobej, rozalia, Marlenka, patrycja, Betula, Pestka, UllaM

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 20 Maj 2018 21:20 #607445

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Ona może być sadzona nawet w trzech terminach: z rozsady, potem siewu bezpośredniego i ponownie z rozsady. Tym sposobem może być całe lato.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Pestka, Agusiak

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Maj 2018 08:25 #607515

  • Agusiak
  • Agusiak's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2827
  • Otrzymane dziękuję: 5499
Jak ja wam zazdroszczę takich ładnych roślinek. Ja w ub. roku miałam uranie siałam ją 4 razy w rożnych terminach i była aż do mrozów. Pomysł oczywiście ukradziony od Mietka nigdy bym na to nie wpadła żeby tak siać. Teraz tez zostawiłam kilka nasion żeby posiać w czerwcu jeszcze raz.
Pozdrawiam
Aga
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Maj 2018 20:49 #607656

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Historia pewnej fasolki:
W pierwszych pięknych dniach wiosny wyszłyśmy z Julką na spacer.Zwiedzałyśmy powoli nasze włości.Któregoś dnia dotarłyśmy do warzywnika.A tu nadal stały podpory do fasoli i wisiały łęty strasząc ptaki szelestem.Urwałam zapomniany strąk fasoli Scarlet i pokazałam Julci.Nie pamiętam kto wpadł na pomysł siania.Jest opcja ,że Julka.Wykopałam mały dołeczek i Julka posiała 2 fasolki.Co jakiś czas zerkałam czy cos wzeszło.I niespodzianka wzeszły oba.Myślałam że zimna Zośka je załatwi i się przeliczyłam.Zdjęcie robione tydzień temu,już podrosła
20180516_095043.jpg


Rośnie mała ogrodniczka.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Marlenka, patrycja, Betula, Pestka, Agusiak, UllaM

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 21 Maj 2018 21:03 #607659

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
GOLDMARIE wysadzona z mojej rozsady

20180521_142537.jpg

Została wysadzona na świeżo pozyskanym pod warzywa trawniku . :devil1:
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Ostatnio zmieniany: 21 Maj 2018 21:06 przez Pestka.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, rozalia, Marlenka, iwcia55, patrycja, lucysia, Betula, Agusiak, UllaM, Sylwiaaa, marta64

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 23 Maj 2018 18:52 #608158

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Kolejny rzut fasoli szparagowej karłowej. Nasiona wyłożone do kiełkowania, stanowisko przygotowane. Kubki wypełnione w 2/3 ziemią ogrodniczą. Na nią pójdą skiełkowane nasiona i do pełna perlit. Przećwiczyłem już taki sposób siewu. Siewki wychodzą znacznie zdrowsze niż z ziemi a rozsada po wysadzeniu ładnie rośnie.


IMG_0626.jpg
IMG_0625.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Zbyszko46, rozalia, Marlenka, Betula, Pestka, magnes

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Maj 2018 18:06 #608360

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Wczoraj wyłożona do kiełkowania, dziś już z kiełkami wsiana


IMG_0627.jpg
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Betula, Pestka

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Maj 2018 18:09 #608361

  • Bobej
  • Bobej's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Pozdrawiam cieplutko. Błażej
  • Posty: 2110
  • Otrzymane dziękuję: 7051
Ja jestem załamany, bo nie mam jeszcze żadnej fasoli wysianej. :jeez: Muszę w weekend coś ogarnąć. :D
Pozdrawiam Błażej
Temat został zablokowany.

FASOLA SZPARAGOWA - wysiew, nawożenie i uprawa fasoli w gruncie i w pojemnikach, odmiany 24 Maj 2018 18:13 #608362

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15391
  • Otrzymane dziękuję: 50964
Szparagówkę karłową możesz wysiewać do połowy lipca. Ja wysiewam już drugi rzut i upycham rozsadę we wszystkie możliwe puste miejsca.
Ostatnio zmieniany: 24 Maj 2018 18:15 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Pestka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.947 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum