TEMAT: <D> Cebula dymka i sianka

<D> Cebula dymka i sianka 19 Lut 2020 19:05 #693986

  • Agus
  • Agus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 809
  • Otrzymane dziękuję: 2309
No pewnie, że się uda! Pierwszego roku sadziłam i siałam prawie nieświadomie, dopiero czytałam o uprawie warzyw, a udało się prawie wszystko :)
Już od kilku dni mam pierwsze dymki w gruncie, współrzędnie z marchewką. Kolejne wysadzę pod koniec miesiąca, jak podrośnie sałata masłowa w tunelu i będzie się nadawać do sadzenia, a ostatni rzut zostawiam na pierwsze dni marca sadzenie sałaty do gruntu. Wygląda na to, że sporo jej zostanie. Może większe cebulki posadzę w doniczki na szybki szczypior, choć w tym celu wolę szalotkę, od razu po posadzeniu wychodzi wielką kępą szczypiorku, jakby tuż po ukorzenieniu się dzieliła.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, bietkae, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

<D> Cebula dymka i sianka 19 Lut 2020 19:26 #693989

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Też sadziłem współrzędnie z marchwią.
Mam jeszcze posianą do wielodoniczek cebulę na rozsadę.
Ostatnio zmieniany: 19 Lut 2020 19:27 przez brodus.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, anaka, Szczypiorek

<D> Cebula dymka i sianka 19 Lut 2020 20:04 #693997

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
brodus wrote:
Jestem ciekaw czy się uda bo to moje pierwsze kroki.

Pewnie, że się uda. Nawet jak nie urośnie zbyt duża, to zawsze będziesz mieć własny świeży szczypior pod ręką.
Ja już się nie mogę doczekać na kwietniowo-majowe śniadania, czyli twarożek z rzodkiewką i szczypiorkiem na kromce razowego chleba własnego wypieku. Pyszna prostota.
Agus! W ubiegłym roku pierwszy raz miałam szalotkę. Faktycznie bardzo duże kępy szczypiorku. Tylko niestety dla mnie ten szczypiorek jest za łagodny. Dlatego na szczypior będzie zwykła cebula, a szalotki posadzę trochę do sałatek, bo jest łagodniejsza w smaku od zwykłej i dzieci mi nie protestują, że za ostra :)
Pozdrawiam
Bea
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Pestka, anaka, Barborka, Szczypiorek

<D> Cebula dymka i sianka 21 Lut 2020 13:51 #694267

  • Marlenka
  • Marlenka's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 2667
  • Otrzymane dziękuję: 17566
3 lutego wysiałam kilka rodzajów cebuli z nasion z poprzedniego roku. Do tej pory nie wyrosło nic, chociaż mają jeszcze dobrą datę ważności.
12 lutego kupiłam nowe nasiona , wysiałam prosto do doniczek i te ładnie wzeszły.
Mam na razie Ailsa Craig, Cymes, Polanowską i szalotkę Ambition, chyba że wyrosną jeszcze te ze starych nasion.

IMG_20200221_130508.jpg

IMG_20200221_130516.jpg
Pozdrawiam Marzena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, bela, Miragoral, Betula, bietkae, Pestka, JaNina, Zygowa, Termaj, anaka, Barborka, renmanka

<D> Cebula dymka i sianka 21 Lut 2020 14:29 #694271

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1991
  • Otrzymane dziękuję: 11358
Mnie też nasiona z ubiegłego roku nie skiełkowały chociaż miały datę ważności do 2024r. ( tylko nie wiadomo ile lat były składowane zanim je zapakowali do torebek bo daty pakowania nie było ) więc kupiłam nowe i wczoraj wysiałam do skrzynek.
Dzisiaj poszłam do mojego składziku po torf i doniczki a tam leżały jeszcze cebule Ailsa Craig z ubiegłego roku. Wypuściły szczypior i miałam je wsadzić do doniczki i pędzić szczypior. Ostatecznie wsadziłam je głęboko do ziemi w gruncie to może uda się wyprodukować nasiona na przyszły rok. Muszę tylko zrobić nad nimi jakiś namiocik z fizeliny w razie gdyby zima nagle namyśliła się wrócić :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): tija, Krecik stary, bela, Marlenka, Miragoral, Betula, Pestka, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 21 Lut 2020 19:29 #694327

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Fatalne te nasiona cebuli. Druga dosiewka i nic :hammer: na całą paczkę na razie mam 10 siewek bo 4 padły :jeez:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, bietkae, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 22 Lut 2020 10:19 #694416

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
U mnie ubiegłym roku było podobnie. Nowiutka paczka nasion, a wzeszło może z dziesięć procent. Odmiana Ailsa Craig. W tym roku wysiałam dopiero 3 dni temu, więc jeszcze mają czas.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2020 15:42 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary, Marlenka, bietkae, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 23 Lut 2020 13:10 #694693

  • Mandorla
  • Mandorla's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • ogród w 6b, serce w 7a
  • Posty: 2630
  • Otrzymane dziękuję: 7736
Miałam nie sadzić żadnej cebuli - w zamian wysiałam dużo porów - a tymczasem wczoraj uśmiechnęła się do mnie dymka Snowball i oczywiście jest już u mnie. Nawet nie wiem, czy toto dobre, muszę poczytać, no i chyba już by ją powoli wysadzać trzeba? No, głupi człowiek, co tu dużo mówić... :ouch:
Nic nie napełnia serca takim smutkiem, jak symetria. Symetria bowiem to nuda; nuda zaś to dno smutku. - V. Hugo

Gdzie by to upchnąć?

TARG KWIATOWY
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, pszczelarz5, Betula, bietkae, Pestka, anaka, Barborka

<D> Cebula dymka i sianka 23 Lut 2020 13:25 #694697

  • Adrian89
  • Adrian89's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • śląsk strefa 6b
  • Posty: 3214
  • Otrzymane dziękuję: 7915
Ja w brico kupiłem (po porażce z sianą ailsa craig) kolejną dymkę odm. "efekt"- ponoć dobrze się przechowuje, i ma okrągłe cebule nie spłaszczone jak niektóre odmiany, których przez to nie lubię.
Ostatnio zmieniany: 23 Lut 2020 15:11 przez Adrian89.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, pszczelarz5, Betula, bietkae, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 24 Lut 2020 11:07 #694891

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Siana 19lutego do wielodoniczek cebula zaczyna wschodzić jak na razie pierwsza Agostana biała.Ailsa Craig, Exhibition i podłużna Tosca jeszcze śpią.
20200224_104733.jpg
pozdrawiam Bożena
Ostatnio zmieniany: 24 Lut 2020 14:39 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, rozalia, pszczelarz5, Betula, bietkae, Pestka, aga, JaNina, Zygowa, anaka, Barborka

<D> Cebula dymka i sianka 24 Lut 2020 17:19 #694960

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Udało mi się dzisiaj kupić odmianę cebuli dymki o nazwie EFEKT

20200224_135413.jpg


Będzie więc u mnie dwie odmiany .Wcześniej zakupiłam dymkę odmiana WOLSKA
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, bela, Marlenka, Betula, bietkae, anaka, Barborka

<D> Cebula dymka i sianka 24 Lut 2020 17:23 #694961

  • brodus
  • brodus's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1175
  • Otrzymane dziękuję: 4820
Jeśli ktoś szuka dymki to duży wybór odmian (po 250g) jest w OB oraz w Lidlu ( w Lidlu 250g kosztuje 3zł)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bela, Marlenka, Betula, bietkae, Pestka, pszczolka, JaNina, Termaj, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 25 Lut 2020 15:30 #695139

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1991
  • Otrzymane dziękuję: 11358
Pisałam już, że ubiegłoroczne nasiona z ważną datą nie skiełkowały. Kupiłam dwie paczki nowych Ailsa Craig i wysiałam do dwóch skrzynek balkonowych biorąc pod uwagę, że wykiełkuje losowo któreś nasiono. A tu horror: nasiona z wielkim impetem podniosły wierzchnią warstwę torfu i wychodzi las kolanek. Oszaleć można, teraz 3/4 będę wyrywać i wyrzucać. Ogrodnikowi zawsze wiatr w oczy :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adrian89, Krecik stary, bela, rychu44, pszczelarz5, Marlenka, Betula, Pestka, jurek49, anaka, zwykły chłop

<D> Cebula dymka i sianka 25 Lut 2020 20:37 #695217

  • anaka
  • anaka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1443
  • Otrzymane dziękuję: 9248
Ten sezon będzie u mnie bardziej cebulowy,niż poprzednie.Kupiłam dymkę EFEKT ,STURON i STUTTGARTER RIESEN. Dzisiaj wysiałam trochę Wolskiej i Karmen.Za kilka dni wysieję jeszcze,tylko muszę znależć miejsce na rozsady. :jeez:
Naturalne ,niebanalne,własne.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, bietkae

<D> Cebula dymka i sianka 25 Lut 2020 21:55 #695233

  • Stasunia
  • Stasunia's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 314
  • Otrzymane dziękuję: 575
Zakupiłam dymkę o odmianie WOLSKA , która w moim warzywniku się udaje , bo przede wszystkim nie choruje, dobrze się przechowuje
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, najemnik, anaka

<D> Cebula dymka i sianka 26 Lut 2020 18:26 #695359

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51915
Cebula na strychu ładnie wschodzi. Supra już prawie cała, natomiast Sława Ożarowa trochę się ociąga, ale już widać, że zaczyna wychodzić. Dla porównania, prawa strona paletki to Sława Ożarowa, a z lewej Supra :)

D117C9C8-907E-45B9-BD62-5D9640068DE5.jpeg

Przeprasza za jakość zdjęcia, ale stoję na drabinie w pozycji delikatnie mówiąc, niewygodnej :whistle:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 26 Lut 2020 18:28 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Bobej, Armasza, Betula, Pestka, pszczolka, anaka, zwykły chłop

<D> Cebula dymka i sianka 26 Lut 2020 18:42 #695364

  • podjadek
  • podjadek's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1269
  • Otrzymane dziękuję: 4734
Po pięć nasionek? Czyli sadzić będziesz w jakim rozstawie ?
Piotr :)
Temat został zablokowany.

<D> Cebula dymka i sianka 26 Lut 2020 19:01 #695369

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51915
Jaki rozstaw? Jeszcze nie wiem :oops: pierwszy raz tak będę sadziła cebulę. Ta piąta, środkowa cebula będzie przeznaczona na bieżące potrzeby. Docelowo do zbiorów zostawię tylko cztery.
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.615 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum