TEMAT: Dyniowy straganik

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 08:05 #523394

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Witam serdecznie

Proszę o informację, czy jeżeli nie mogę podzielić się nasionami dyń, dopiero rozpoczynam swoja przygodę, czy jest mozliwość złożenia prośby o nasiona dyń, zależało by mi na Whangaparaoa Crown, bo chyba nigdzie nie można tych nasionek kupić w sieci.

JAk ewentualnie wyglądałaby dalsza procedura, związana z zamówieniem

Pozdrawiam serdecznie
Danka
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 08:31 #523401

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Danusiu tutaj masz Dyniowy formularz forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...larz-zamowien#508343 wypełniasz odmiany które chcesz. Nie zapomnij o nicku. wysyłasz do Ani kopertę zaadresowaną do siebie ze znaczkiem ( odpowiednim) Przeglądnij jeszcze fprmularz pomidorowy czy czegoś nie chcesz, U Ani jest jeszcze formularz z innymi warzywami. Pisze Ci o tym by potem nie trzeba było dosyłać koperty. Nie ma żadnych ograniczeń z naszej strony. Byleś dała rade to wszystko posadzić i jeżeli możesz to zebrać nasiona z owoców z zapylania kontrolnego. Chcemy jak najwięcej wiedzy zdobyć i wszystkie porażki i sukcesy pilnie relacjonuj.
W lutym wysyłamy do Ani na adres:
Ania Janiszewska
ul. Szamarzewskiego 56 m 19
60-569 Poznań
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2017 08:34 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 08:58 #523408

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Bardzo dziękuję za informację i szansę zdobycia nasionek. Mam nadzieję, że w przyszłym roku będę mogła się zrewanżować, odnośnie zapylania kontrolowanego muszę się doszkolić.

Czy tę kopertę wysyłam od razu, czy po jakimś potwierdzeniu, że nasionka jeszcze są?

Musze jeszcze poszukać tej listy z nasionkami pomidorów
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 09:20 #523410

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Kopertę wyślij od razu. Jeżeli coś jest w formularzu to należny się spodziewać ze jest na stanie. Ania pilnuje by było wszystko aktualne.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 09:35 #523414

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Dziękuję Ci bardzo. Dzisiaj wysyłam list poleconym (mam nadzieję, że list polecony nie będzie kłopotem) ze zwrotną kopertą z przyklejonymi znaczkami.
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 09:54 #523418

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Wiesz co , po doświadczeniach z wysyłkami (już to trochę trwa) uważam , ze najpewniejszy i najmniej kłopotliwy jest priorytet. Jak do tej pory wszystkie doszły z większym lub mniejszym opóźnieniem, ale doszły. Z poleconym jest taki kłopot, że jak listonoszowi się nie chce, to zostawi w skrzynce awizo i trzeba lecieć na pocztę.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 10:02 #523422

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
To do Ani wyślę priorytetem, żeby nie miała problemów, a koperta zwrotna to już poleconym, bo szkoda by było nasionek, jakby koperta się zgubiła
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 10:12 #523426

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Ale druczek włóż do koperty wypełniony .Przeglądnij wszystkie formularze wszystkie dynie i pomidory sa gdzieś opisane, jak masz pytania pytaj chętnie podpowiemy.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 10:22 #523430

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Tak. Już mam wypisany i włożony.

Poprosiłam o 8 rodzajów pomidorków i 6 odmian dyń. Mam nadzieję, że nie nadużyłam uprzejmości i nie przesadziłam
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 10:34 #523431

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Mam nadzieję ze w pomidorach zamówiłaś Ausie, Malachitową szkatułkę i Cytrynka? Osiem odmian pomidorów to jest bardzo mało.
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 11:08 #523437

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Mam już nasionka
Carbon,
Amana Orange,
Aussie,
Green Zebra
Red Pear
De barao zółty
Bull's Heart
Malachitowa Szkatułka


Zamawówiłam pomidory

Ałtajskij Oranżewyj
Chocolate Cherry
Chocolate Stripes
Cytrynek groniasty kokt.
Daktylowy NN
Ildi
Sungold F2


oraz dynie:


Australian Butter
Burgess Buttercup
Butternut
Muskat prowansalski
Sweet Dumpling
Whangaparaoa Crown


Czy coś koniecznie powinnam jeszcze domówić. Pomidorki będą głownie w foliaku, ale koktajlówki w gruncie. Jakbym nie zmieściła w folii, to czy któryś oprócz koktajlówek da radę w gruncie.

Zastanawiam się czy ten Sungold F2 ze względu na opis F2, może być jakiś inny?
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 12:07 #523446

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Wszyscy którzy uprawiali Sungold F2 twerdzą ze powtarza cechy.
Australian Butter i Burgess Buttercup są bardzo do siebie w smaku podobne. Nie masz nic wczesnego. Może Hokaido.? I nie masz tych najsłodszych na dżemy może Candy Roaster North Georgia, albo Rouge d' Etampes?
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 12:15 #523449

  • Hiacynta
  • Hiacynta's Avatar
  • Offline
  • Administrator
  • gg 9117859
  • Posty: 14123
  • Otrzymane dziękuję: 10442
Czy ktoś może wysiewał nasiona dyni piżmowej z owoców kupowanych w sklepie? W Bierdonce jest sporo tych dyń, więc zaszalałam, jedną kupiłam i wydłubałam parę nasionek. Ta dynia ma bardzo małą komorę nasienną, a nasion dojrzałych jeszcze mniej :)
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 12:28 #523453

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
Hiacynto, piżmowej z Biedronki nie wysiewałam ale wysiewałam Hokkaido i Muskat Brazylijski - dynie cechy powtórzyły.jest szansa, że i ta powtórzy.
Niedawno w lidlu widziałam piękne małe zgrabne butternuty i żałuję że nie kupiłam, chodzi mi właśnie o nasiona.
Pozdrawiam
Jagoda
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2017 12:31 przez BOROWKA1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 12:45 #523455

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
W Biedronce też są w tej chwili Buternuty. Pierwszy raz , ale to już parę sezonów temu też wysiałam Buternuta z Tesko. Te z dużych sieci są czyste odmianowi bo pochodzą z dużych plantacji. Był tak dobry że co roku zostawiam nasiona i mam do dziś.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Hiacynta

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 16:53 #523495

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Emalko, bardzo dziękuję za czuwanie nad Straganikiem podczas mojego niebytu ;-) Jak zawsze, jesteś nieoceniona :kiss3:

Danusiu, zamawiać oczywiście może każdy ( przynajmniej jeszcze w tym sezonie ) - spisałam Twoje oba zamówienia; zauważyłam, że ludeczkowie czują się czasami zażenowani, że nie mają własnych nasion na wymianę - nic nie szkodzi :) Jeśli masz mieć z tego powodu wyrzuty sumienia i bezsenne noce ;-), wyślij razem z kopertą zwrotną paczuszkę jakichkolwiek warzywnych nasionek - z pewnością zasilą jeden ze straganików.

Roza333 - nasionka dyniek, sałat i rzodkiewki dotarły - bardzo serdecznie dziękuję :kiss3:

Alinko, a co zrobiłaś z resztą ? Mam na myśli dynię ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): roza333

Dyniowy straganik 15 Lut 2017 17:36 #523501

  • bdan
  • bdan's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 104
  • Otrzymane dziękuję: 36
Aniu, bardzo dziękuję za poświęcenie swojego czasu moim zamówieniom. Emalka sugeruje, żeby domówić sobie jakąś odmianę na dżemy, wiec jakby nie było problemu, żeby dołozyć Candy Roaster North Georgia, to byłabym wdzięczna.
Nie wiem, czy robić dodatkowe zamówienie na tę dynię.
Aniu zaczynam swoja przygodę warzywną, ale mam nadzieję, że w przyszłym roku na straganiku pojawią się też jakieś moje nasionka
Danka
Temat został zablokowany.

Dyniowy straganik 16 Lut 2017 17:20 #523658

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20239
  • Otrzymane dziękuję: 64594
Danusiu - cała przyjemność po mojej stronie - ja naprawdę lubię grzebać w nasionkach i pakować je w Wasze koperty :) Candy Roaster dopisuję, nie musisz ponownie wypełniać Formularza.
A'propos pestek właśnie - jeśli Monika B. to Bini, to zawdzięczamy tej dziewczynie sporo rarytasów - dostałam wypasioną kopertę z bardzo, ale to bardzo ciekawymi odmianami dyniowatych - Moniko Bini - bardzo serdecznie dziękuję :kiss3: Byłabym wdzięczna za Twoje zamówienie - co mam włożyć do koperty zwrotnej ?
Załapałam się nawet na takie fajne naklejki do wypisywania odmian :dance:
A teraz pędzę zaktualizować Formularz!
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Terri, bdan


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.394 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum