TEMAT: <ID>Ekologiczne środki ochrony roslin

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 17:21 #660059

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
pomodoro palce ci zesztywniały na klawiaturze, że nic nie możesz napisać
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 17:59 #660069

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
A jak umiesz am literę PW to czy mogę se kopnąć 2 ml jodyny żeby w ten sposób zmieszać IF z PW nie musiał bym wtedy pryskać truskawek oddzielnie na plamistość i oddzielnie na skórzastą zgnilizne tylko jeden raz opryskać i jaki jest minimalny odstęp między opryskami IF i PW czy jak pryskałem truskawki IF w sobotę to czy w piątek mogę opryskać znowu IF bo nie wiem sobotę nie będe miał możliwość opryskania truskawek w sobote a mieszanie PW z IF bardzo by mi ułatwiło pryskanie bo zamiast pryskać w środy na skórzastą PW i w soboty na plamistość i IF na plamistość spryskał bym tylko w sobote jednym i drugim zmieszanym PW z IF
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2019 19:01 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 18:45 #660076

  • hakul
  • hakul's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 129
  • Otrzymane dziękuję: 297
Nikt tutaj nie oczekuje literackiej polszczyzny, ale pewnych zasad pisowni warto przestrzegać. Trudno oczytać i zrozumieć tekst jeżeli nie wiadomo gdzie zdanie zaczyna się i kończy . :dry:
Pozdrawiam Halina
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Amlos, Krecik stary, Adasiowa, najemnik, JaNina

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 18:57 #660077

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51375
Adrian9 wrote:
A jak umiesz am literę PW to czy mogę se kopnąć 2 ml jodyny żeby w ten sposób zmieszać IF z PW nie musiał bym wtedy pryskać truskawek oddzielnie na plamistość i oddzielnie na skurzastą zgnilizne tylko jeden raz opryskać i jaki jest minimalny odstęp między opryskami IF i PW czy jak pryskałem truskawki IF w sobotę to czy w piątek mogę opryskać znowu IF bo nie wiem sobotę nie będe miał możliwość opryskania truskawek w sobote a mieszanie PW z IF bardzo by mi ułatwiło pryskanie bo zamiast pryskać w środy na skurzastą PW i w soboty na plamistość i IF na plamistość spryskał bym tylko w sobote jednym i drugim zmieszanym PW z IF

Tłumaczyłem tu , że oznaką aktywności mikrobiologicznej środka IF jest zachowanie niebieskiego koloru. Jeśli po zmieszaniu dowolnego środka z preparatem IF nie nastąpi zanik niebieskiej barwy, znaczy to, że preparaty mogą być mieszane.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adriаn

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 18:58 #660080

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Niektórzy forumowicze mają kłopoty z pisownią, ale akurat nie to stanowi problem.
Corrado wrote:
pomodoro palce ci zesztywniały na klawiaturze, że nic nie możesz napisać

Na naszym Forum przyjęliśmy pewne zasady wzajemnego porozumiewania się - można streścić je w trzech słowach: PROSZĘ, DZIĘKUJĘ, PRZEPRASZAM. Forma wypowiedzi, którą zacytowałam, jest co najmniej pozbawiona szacunku, dlatego bardzo proszę o przemyślenie tej kwestii.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): MarzenaRybka

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 19:29 #660085

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
Pierwsze słowo napisałem, drugie bym napisał, a trzecie nie widzę potrzeby.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 19:50 #660093

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Kochani.. pomóżcie proszę, jakie proporcje nawozów użyć, żeby zrobić koncentrat z Siarczanu magnezu i z Saletry Potasowej, żeby dodawać je do oprysków. Miecio zaleca.. żeby takie koncentraty posiadać a ja nie mam pojęcia jak to zrobić. :thanks: Maryla.
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 19:54 #660094

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64611
Marylko, saletra potasowa 0,5% ( 5g / 1l ), a siarczan Mg 1% .
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2019 19:54 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54, Szczypiorek

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 19:56 #660095

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51375
To mają być osobne koncentraty ,czy koncentrat z mieszaniny siarczanu i saletry ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 19:59 #660096

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51375
Adasiowa wrote:
Marylko, saletra potasowa 0,5% ( 5g / 1l ), a siarczan Mg 1% .

Naszej Koleżance chodziło chyba o roztwory wysokoprocentowe , by nie musieć za każdym razem odważać nawozów, tylko odmierzać je objętościowo . Chyba, że źle zrozumiałem ?.
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2019 20:01 przez pomodoro.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Maryla54

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 20:09 #660100

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Dzięki za natychmiastowy odzew :kiss3: Tak Mieciu.. chodzi mi o roztwory wysokoprocentrowe (kazdy osobno). Bo jak czytam... dodać 5ml 'tego' lub 20 ml 'tamtego', to dostaję 'roztroju' :hammer:
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 20:38 #660105

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5029
  • Otrzymane dziękuję: 13138
Dziś eksperyment z drożdżami. Rozrobiłam kostkę drożdży w 10l i prysnęłam wszystko jak leci. Kolejny oprysk to PW z IF.
Ciekawa jestem skuteczności drożdży.
Jutro idę na walkę z mszycą. Koperek zwinięty, róże zaatakowane.Spróbuję mieszaniny:ocet, Ludwik i woda.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2019 20:39 przez lucysia.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 20:49 #660112

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15458
  • Otrzymane dziękuję: 51375
Z jednej strony należy wziąć pod uwagę rozpuszczalność danego nawozu, z drugiej- by stężenie korespondowało z używaną dawką na litr . Bez sensu byłoby odmierzać taki koncentrat w milimetrach sześciennych. i tak :

- rozpuszczalność saletry potasowej wg karty charakterystyki wynosi 316 g/l. Proponuję wykonać koncentrat 20 % tj odważyć 200 g saletry i dopełnić do objętości 1 l wodą . Aby sporządzić z takiego koncentratu roztwór 0,5 % [ znaczy się zawierający w litrze 5 g saletry ] należy do litra wody dodać 25 ml koncentratu.
- rozpuszczalność siarczanu magnezu jest większa i wynosi 1055 g/litr. Do zrobienia 20 % koncentratu też należy odważyć 200 g i uzupełnić wodą do objętości 1 litra. Wtedy, aby uzyskać stężenie w cieczy do oprysku równe 1 %, należy odmierzyć 50 ml koncentratu na litr wody.

Czy wszystko jasne ?
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Kaja, Azbi, amsiz, Maryla54, MarzenaRybka, hakul, Keti, Szczypiorek

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 21:14 #660127

  • Maryla54
  • Maryla54's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 49
  • Otrzymane dziękuję: 20
Jasne. Dzięki Mieciu :flower1:
Jak mam czas, to leżę i odpoczywam, jak nie mam… to tylko leżę.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Szczypiorek

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 21:42 #660140

  • Adriаn
  • Adriаn's Avatar
pomodoro wrote:
Adrian9 wrote:
A jak umiesz am literę PW to czy mogę se kopnąć 2 ml jodyny żeby w ten sposób zmieszać IF z PW nie musiał bym wtedy pryskać truskawek oddzielnie na plamistość i oddzielnie na skurzastą zgnilizne tylko jeden raz opryskać i jaki jest minimalny odstęp między opryskami IF i PW czy jak pryskałem truskawki IF w sobotę to czy w piątek mogę opryskać znowu IF bo nie wiem sobotę nie będe miał możliwość opryskania truskawek w sobote a mieszanie PW z IF bardzo by mi ułatwiło pryskanie bo zamiast pryskać w środy na skurzastą PW i w soboty na plamistość i IF na plamistość spryskał bym tylko w sobote jednym i drugim zmieszanym PW z IF

Tłumaczyłem tu , że oznaką aktywności mikrobiologicznej środka IF jest zachowanie niebieskiego koloru. Jeśli po zmieszaniu dowolnego środka z preparatem IF nie nastąpi zanik niebieskiej barwy, znaczy to, że preparaty mogą być mieszane.


Dzięki bo tyle się nad tym zastanawiałem jutro jak pogoda będzie odpowiednia zrobię taką mieszanke i zobacze czy ta mieszanka dalej będzie niebieska
Ostatnio zmieniany: 30 Maj 2019 21:43 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 30 Maj 2019 23:51 #660150

  • Corrado
  • Corrado's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 760
  • Otrzymane dziękuję: 3435
W końcu znalazłam przepis na koncentrat z sorbinianu potasu , trzeba od razu było powiedzieć że pomysł umarł w zarodku. Myślałam że tam dodawana jakaś Marysia czy coś twardszego, a tu zwykle specyfiki . Pomodoro chyba się nie obraziłeś o te palce.
Temat został zablokowany.

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 31 Maj 2019 06:20 #660152

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Nie wiem jak odebrał ten Twój "żart" Mietek , bo do niego to było skierowane, ale my odebraliśmy jako aroganckie ponaglanie ,by szybko dać Ci odpowiedz. Nas, pytających jest wielu, Mietek jest jeden, a zadając pytanie w takiej formie nie dostaniesz odpowiedzi.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Misiula, Krecik stary, bela

<ID>Ekologiczne środki ochrony roslin 31 Maj 2019 07:34 #660156

  • bela
  • bela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 801
  • Otrzymane dziękuję: 2436
Corrado jak się chce to się znajdzie samemu, ja nie odebrałam to jako "żart" a Pomodoro nie jest na rozkaz bo ty chcesz już odpowiedzi.
Wiesz jest takie powiedzenie "Traktuj drugiego z szacunkiem tak jak sam byś chciał być traktowany"
pozdrawiam Bożena
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.528 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum