TEMAT: Pomidory krzyżówki Ani Kozuli

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 20:22 #671669

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51915
No tak, okopcona :happy: . Żeby nie było tak dobrze, to też byłam, ale już prawie 30 lat :supr3: nie jestem. Czas leci.
Wracając do pomidora K-149, jak dla mnie jest bardzo słodki, ale mnie mdli nawet po jednym cukierku :happy: , brakuje mi nieco kwaskowej nuty. Mój Wnuk po degustacji paru odmian, powiedział, że to "najsłodkowsze" pomidory na świecie :)
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Miragoral, Betula, Kajtkowa, anaka


Zielone okna z estimeble.pl

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 20:24 #671671

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Uprawiałem kilka sezonów K-149, ale pierwszy raz widzę takie owoce. W ubiegłym roku były takie:


IMG_1002-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, rozalia, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Agusiak, JaNina, anaka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 20:31 #671673

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
No właśnie to "zadymienie" wokół szypułki bardzo mnie zastanowiło, ale i zaciekawiło.
W 2017 r K149 wyglądał u mnie, w gruncie, tak ( nasionka miałam z naszego straganiku, ale nie pamiętam darczyńcy ):

Chyba zerwałam nie w pełni dojrzałego, stąd widoczne paskowanie na skórce.

K149.jpg
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2019 20:33 przez Adasiowa.
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Armasza, rozalia, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Zielona, Lunka, JaNina, anaka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 20:40 #671674

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
Janinko, u mnie k/149 dokładnie takiej samej barwy. Kształtów kilka rodzajów.
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Kajtkowa, JaNina

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 20:45 #671678

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41837
Ja miałem pierwszy raz takie właśnie jak Janina.W ub.roku dostałem nasionka K-149 z naszego AWN i teraz mam malinowe jak u Ani i Miecia.Oba są bardzo smaczne dość twarde.Teraz będę polował na takie jak u Janiny.
Aniu w tym temacie dawałaś zdjęcia zielonych oznaczonych K-141 i K-149.I ten K-149 bardzo przypomina mi właśnie K-149 przydymiony(takie ja miałem). :coffe: :bravo: :bye: :bye:
No to teraz coraz bardziej mi wesoło,bo zwiększają się szanse na nasionka.Moje o ile dobrze pamiętam były jakby z malutkim czubkiem-wybrzuszeniem. :rotfl1: :dance: :dance:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2019 20:53 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Lunka, JaNina, anaka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:04 #671685

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
W tym sęk, że aktualnie nie jestem w stanie powiedzieć, kto przysłał i czy oznaczył efkę nasion tej krzyżówki, bo porównując nasze pomidorki wychodzi na to, że odmiana jest w trakcie ustalania się.
Przez chwilkę mignęło mi zdjęcie dilerki z pokoleniem F7 z 2017r, więc zależy, co komu wetknęłam do koperty zwrotnej, bo darczyńców było kilkoro.

A podpowie ktoś z Ludków, jak wygląda plenność u K149 ? Ja chyba zebrałam pięć pomidorów, ale jakość wynagrodziła ilość :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Armasza, Kajtkowa, JaNina

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:13 #671689

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Adasiowa wrote:
A podpowie ktoś z Ludków, jak wygląda plenność u K149 ? Ja chyba zebrałam pięć pomidorów, ale jakość wynagrodziła ilość :)

Moje ubiegłoroczne K-149. Chyba w przyszłym sezonie powrócę do tej odmiany.


k149-2.jpg
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Miragoral, Betula, Kajtkowa, Lunka, JaNina, anaka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:16 #671690

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41837
Aniu kilka postów wcześniej Misiula pisała właśnie jakie mogą być te pomidorki więc oba tu pokazywane są jak najbardziej K-149.Ten ciemny czy dymny miał spore grona z tym,że było też sporo śpiących.Malinowe u mnie w tym roku mają po 4-6 owoców w gronie wyrównanych wielkością.Mnie się wydaje ,że K-149 jest już ustalony lub już ma wysoką efkę.Mogę się jednak mylić. :bravo: :bravo: :bye: :bye:

Dodam tylko ,że na sąsiednim forum jest pokazany K-149 taki jak Janiny.
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2019 21:28 przez Krecik stary.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, rozalia, Kajtkowa, Lunka, JaNina, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:24 #671693

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Online
  • Moderator
  • Posty: 7833
  • Otrzymane dziękuję: 51915
Nasiona, które otrzymałam, był opisane tak

5B559B02-7D27-407F-9BD6-95A0DB9AF6F5.jpeg

Mam tylko pytanie, jeśli zbiorę, a zbiorę :) nasiona, to jak je mam opisać :ohmy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, Miragoral, Kajtkowa, Lunka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:25 #671694

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Krecik stary wrote:
Aniu kilka postów wcześniej Misiula pisała właśnie jakie mogą być te pomidorki więc oba tu pokazywane są jak najbardziej K-149.

To przydymienie mógł faktycznie odziedziczyć po jednym z rodziców , mianowicie Cherokee Purple

www.pomidorlandia.pl/pomidor-cherokee-purple.html
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, rozalia, Kajtkowa

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:34 #671697

  • Krecik stary
  • Krecik stary's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Nigdy nie jestem złośliwy-no może czasem
  • Posty: 6901
  • Otrzymane dziękuję: 41837
Janinko wydaje mi się,że powinnaś opisać właśnie tak jak otrzymałaś odWhitedame K149 F-8,jeśli dobrze obliczyłem efkę.Jak wcześniej dopisałem,taki sam pomidorek jak Twój jest na sąsiednim forum jako główny K-149. :bravo: :bravo: :bye:
Pozdrawiam Józek!!
Ostatnio zmieniany: 12 Sie 2019 21:35 przez Krecik stary. Powód: uzupełnienie
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Kajtkowa, JaNina, anaka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 12 Sie 2019 21:35 #671699

  • Kajtkowa
  • Kajtkowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 708
  • Otrzymane dziękuję: 2911
W ubiegłym roku miałam sadzonkę od Miecia (brała udział w eksperymencie), która z konieczności miała tylko 1 grono.Pobrałam nasiona i tegoroczne owoce maja te same cechy,bez żadnych skaz,o wyrównanej wielkości jak z jednej formy.Myślę więc, że to już rzeczywiście odmiana ustalona.
Ela
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Miragoral, JaNina, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 13 Sie 2019 18:59 #671863

  • kazko47
  • kazko47's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 863
  • Otrzymane dziękuję: 6066
Moje kozulki na talerzu przed konsumpcją.


grupaK.jpg
Kazik
Pamiętajcie o ogrodach, przecież stamtąd wyszliście. "Jonasz Kofta"
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Misiula, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Betula, Kajtkowa, Szafirek, JaNina, anaka, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 13 Sie 2019 20:04 #671886

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Kajtkowa wrote:
W ubiegłym roku miałam sadzonkę od Miecia (brała udział w eksperymencie), która z konieczności miała tylko 1 grono.Pobrałam nasiona i tegoroczne owoce maja te same cechy,bez żadnych skaz,o wyrównanej wielkości jak z jednej formy.Myślę więc, że to już rzeczywiście odmiana ustalona.

Jeśli prawdą jest, że po 10 wysiewach pomidor ustala cechy genetyczne, to mój K-37 jest już emerytem :rotfl1: . Nasiona uzyskałem będąc jeszcze na FO, a wysiewam co roku.
Ostatnio zmieniany: 13 Sie 2019 20:05 przez pomodoro.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Armasza, Kajtkowa, Lunka, JaNina, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 14 Sie 2019 06:33 #671936

  • Misiula
  • Misiula's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • WROCŁAW
  • Posty: 627
  • Otrzymane dziękuję: 2170
pomodoro wrote:
Krecik stary wrote:
Aniu kilka postów wcześniej Misiula pisała właśnie jakie mogą być te pomidorki więc oba tu pokazywane są jak najbardziej K-149.

To przydymienie mógł faktycznie odziedziczyć po jednym z rodziców , mianowicie Cherokee Purple

www.pomidorlandia.pl/pomidor-cherokee-purple.html

Zgadza się, odziedziczył i to już w pokoleniu F1. Mam w tym sezonie sporo krzyżówek z Cherokee Purple i wszystkie są przydymione lub co najmniej rude lub ciemnoamarantowe.
Poszukuję krzyżówek Kozuli o nr: 19, 91, 94 i 233

Krzyżowanie pomidorów w teorii i praktyce

Mój BLOG: ProjektPomidor
Mój Instagram: ProjektPomidor
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Lunka, JaNina

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 14 Sie 2019 13:04 #671976

  • gazela
  • gazela's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 386
  • Otrzymane dziękuję: 2628
Ja mam K-149 w donicy na balkonie. Prowadzony na dwa pędy zawiązał 23 pomidory (podczas upałów miałam problemy z wiązaniem u moich pomidorów balkonowych). Krzak bardzo zdrowy i silny, żaden owoc nie miał SZW. Owoce okrągłe, lekko spłaszczone,średnie i duże.Pojedyncze owoce mają kształt lekko wydłużony z "dzióbkami". Te które zerwałam (na zdjęciu) ważyły od 120 do 250 g. Malinowe, w smaku łagodne, dobre, z cienką skórką. Nasionka miałam z Oazowego straganika, od Pomodoro :bye:

IMG_1326.jpg

IMG_1332.jpg

IMG_1333.jpg
Pozdrawiam, Małgorzata
Za tę wiadomość podziękował(a): pomodoro, Krecik stary, Adasiowa, Armasza, Betula, JaNina, Barborka

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 14 Sie 2019 13:44 #671987

  • pomodoro
  • pomodoro's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 15390
  • Otrzymane dziękuję: 50948
Jednak i w uprawie pojemnikowej się udają. :bye:
Za tę wiadomość podziękował(a): gazela

Pomidory krzyżówki Ani Kozuli 14 Sie 2019 21:57 #672069

  • whitedame
  • whitedame's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 4655
  • Otrzymane dziękuję: 16965
Witajcie kochani.
Jak czytam Kozulka K/149 przysporzyła Wam sporo emocji.
Wspominam ja bardzo mile, smak idealny, plenność poprawna, no może trochę pękała, ale to taki drobiazg.

DSC08108.jpg


DSC08299.jpg

Muszę do niej kiedyś wrócić.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Armasza, pouder, Zielona, JaNina, Barborka


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.898 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum