TEMAT: DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 28 Lis 2017 20:43 #576834

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Planuję jutro coś przyrządzić najpierw z Muscata.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa


Zielone okna z estimeble.pl

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 28 Lis 2017 20:50 #576836

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Dino_saur wrote:
Aniu, muszę sprawdzić suszarkę na najmniejszej mocy jaką daje temperaturę. To jest 150W więc może utrzyma się temperatura w granicach 40 stopni.
Mam z tym problem - do tej pory suszyłem dyniowe tylko dla siebie - to i leżały kilka miesięcy i się suszyły. Niestety ogrzewam kominkiem i wybór nie jest zbyt bogaty. Kominek się nie nadaje :( do suszenia nasion dyniowatych.
Dziś sprawdziłem nasiona beninkazy, które suszą się ponad miesiąc - serce nasiona ciągle jest wilgotne. Jak takie spakuje na straganik - to za chwilę spleśnieje :( . A nasiona dyni mają znacznie grubszą powłokę, więc problem jeszcze większy...

Ma ktoś jakieś pomysły?

Ja idę włączyć suszarkę i przetestować temperaturę.

Wiesz co ... czasami, jak zależy mi na czasie albo gdy nasiona są skandalicznie mokre, włączam piekarnik na najniższą temperaturę i termoobieg, uchylam drzwiczki i wkładam tam pestki na około 30 minut. Potem wynoszę w suche miejsce, a nazajutrz całą operację powtarzam. I tak przez kilka dni, aż upewnię się, że nasiona są suche. Później dosuszam na powietrzu.
Acha, i zawsze po wyjęciu pestek z dyni, bardzo dokładnie wycieram je ściereczką kuchenną, a potem papierowym ręcznikiem. Niektóre pestki, wyjęte z wilgotnego miąższu, dodatkowo płuczę pod bieżącą wodą, wycieram do sucha i postępuję j.w.

Jak chcesz, możesz przysłać te wilgotne nasiona, a ja się nimi zajmę - jako Dyniowa Mama :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2017 20:52 przez Adasiowa.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Dino_saur

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 28 Lis 2017 21:01 #576841

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Nie śmiałbym obciążać Cię suszeniem nasion, moje sumienie by mnie powoli ale skutecznie wykończyło.
Ale bardzo doceniam propozycje pomocy i dziękuję.

Suszarkę wyciągnąłem, a wyciągając wpadłem na pomysł - który powinien być skuteczny. Mianowicie podłączę suszarkę poprzez termostat akwarystyczny. Co pozwoli mi temperaturę zachować w bezpiecznej wartości ok.33-35C.

Piecyka kuchennego boję się używać do suszenia nasion - nie jestem do końca pewien z jaką dokładnością jego termostat utrzymuje minimalna temperaturę.
Ostatnio zmieniany: 28 Lis 2017 21:03 przez Dino_saur.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 08:49 #576874

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
bietkae wrote:
Dzisiejsze zakupy, mąż dziwnie na mnie patrzył jak wkładałam do wózka :happy3:
dyniamuscatkarbowana.jpg

Już załapałam bakcyla dyniowego, już po mnie.
Bietkae, witamy w naszym gronie :hug:
Muscatem na pewno będziesz miło zaskoczona, kupiłam tę dynię kilka kat temu w markecie i od tej pory co roku ja sadzę.Koniecznie zachowaj nasiona bo warto, byłabym pierwszą chętną na nie bo u mnie tego roku ich nie ma. Dynia jest smaczna, słodka, doskonała na ostrą rozgrzewającą zupkę, gulasz. Jest kompaktowa - mała ale treściwa. Późno zawiązuje owoce dlatego trzeba koniecznie robić rozsadę by zdążyła dojrzeć.
Pozdrawiam
Jagoda
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2017 08:50 przez BOROWKA1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Armasza, Marysia80, bietkae

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 10:42 #576884

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
Ostatnio zaglądam na strony z przepisami na potrawy dyniowe jakie są popularne w Ameryce Południowej - przeogromna ich tam rozmaitość. Co by nie mówić uprawa dyni w celach konsumpcji przez ludzi w tych krajach sięga czasów Majów! Po wypróbowaniu będę wstawiać na wątek kulinarny to co warte polecenia. :)
Pozdrawiam
Jagoda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Armasza, Zbyszko46, Marysia80, bietkae, Dino_saur, najemnik, olegowa

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 13:50 #576902

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Nasionka wysuszę i jeżeli Ania będzie chciała to mogę wysłać na Targ a jeżeli nie to przypomnij się :)
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 14:43 #576914

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
BOROWKA1 wrote:
Ostatnio zaglądam na strony z przepisami na potrawy dyniowe jakie są popularne w Ameryce Południowej - przeogromna ich tam rozmaitość. Co by nie mówić uprawa dyni w celach konsumpcji przez ludzi w tych krajach sięga czasów Majów! Po wypróbowaniu będę wstawiać na wątek kulinarny to co warte polecenia. :)

Ja pogrążyłem się w dyniomaniactwie 3 lata temu. Choć moje preferencje kulinarne (w kwestii dyniowej) to raczej kuchnia Dalekiej Azji i Ameryki Północnej, to z wielką przyjemnością będę obserwował Twoje poczynania z kuchnią Ameryki Południowej. Tamte rejony do tej pory nie były moimi klimatami kulinarnymi - ale czas to chyba zmienić. A przynajmniej spróbować :)
Pewnym wytłumaczeniem jest mój brak znajomości hiszpańskiego :( - a większość stron z tamtej części Ziemi jest właśnie w tym języku.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 17:30 #576927

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Borówko, Zbyszku - a ja będę bardzo wdzięczna za przepisy oparte na dyni z obu Ameryk - dlatego pięknie Was proszę o zamieszczanie takich wypróbowanych i godnych polecenia w naszym wątku kulinarnym. Dynia jest chyba najbardziej wszechstronnym warzywem, jeśli chodzi o ilość możliwości jej przygotowania.
Elżuniu, pestek z muskata mamy chwilowo pod dostatkiem, ale jestem wdzięczna za pamięć o naszym straganiku :) Śmiało możesz je zachować przez kilka lat, w suchym i chłodnym miejscu zachowają zdolność kiełowania.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1, bietkae, Dino_saur

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 17:38 #576929

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
Aniu, nasion Muskata brazylijskiego nie widziałam na liście. Chodzi o ten żółto centkowany że zdjęcia bietkae.
Pozdrawiam
Jagoda
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 17:44 #576930

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Aniu, ale to nie jest dynia muszkatołowa MUSCAT DE PROVENCE
. To jest jakiś Muscat brazylijski.Owoce sa mniejsze i bardziej aromatyczne od MUSCAT DE PROVENCE co mnie akuratnie przeszkadza.Ale jak ktoś lubi mocny owocowo melonowy smak to będzie mu smakować. Dziś zrobiłam pieczonego muskata do mięsa i rodzina zastanawiała się czy to jest pieczona gruszka czy Kaki.
----
O napisało mi się razem z Jagodą to samo
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2017 17:45 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 17:45 #576931

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Przepraszam, nie doczytałam uważnie :oops:
Bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi, oczywiście poproszę Elżuniu o nadesłanie pestek MUSKATA BRAZYLIJSKIEGO na Straganik - będę niezwykle wdzięczna.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 18:06 #576935

  • BOROWKA1
  • BOROWKA1's Avatar
  • Offline
  • Expert Boarder
  • Posty: 147
  • Otrzymane dziękuję: 229
Dla mnie muscat prowansalski jest bardziej owocowy od brazylijskiego. I bardziej aromatyczny. Ale to mogą być tylko moje odczucia. Mi brazylijski bardzo smakuje. Jest mączysty, bardziej żółty niż pomarańczowy w środku.
Aniu, ja już się piszę na jego nasiona. Rozglądając się po marketach w okolicy ale od 2 lat nie widziałam nigdzie.Nawet koleżanki poprosiłam by wypatrywały i nic. Bietkae spadłaś mi z nieba.
Aniu, czy powinnam złożyć zamówienie przez formularz?
Pozdrawiam
Jagoda
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2017 18:10 przez BOROWKA1.
Temat został zablokowany.

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 18:51 #576944

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Borówko, umówmy się tak: jeśli tylko otrzymam nasiona tego muskata od Bietkae, od razu wpiszę w Formularz i Was powiadomię :) Wówczas zamówisz co dusza zapragnie ;-)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1, bietkae

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 19:43 #576953

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Adasiowa wrote:
Przepraszam, nie doczytałam uważnie :oops:
Bardzo dziękuję za zwrócenie mi uwagi, oczywiście poproszę Elżuniu o nadesłanie pestek MUSKATA BRAZYLIJSKIEGO na Straganik - będę niezwykle wdzięczna.

Nic nie pisało na przyklejonej karteczce co zresztą widać na zdjęciu, że on aż ,,Brazylijski ,,.
Nasiona wyciągnęłam i już się suszą ( jedna z zalet własnego pieca CO - na czopuchu nasiona szybko schną ). Myślę, że do przyszłego tygodnia będą gotowe do drogi na Straganik :) .
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 19:46 #576954

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20230
  • Otrzymane dziękuję: 64467
Dziękuję w imieniu dynioholików Elżuniu :)
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 19:49 #576957

  • bietkae
  • bietkae's Avatar
  • Online
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1961
  • Otrzymane dziękuję: 11174
Zapomniałam dopisać, że przy krojeniu Muskata Brazylijskiego zjadłam sporą porcję na surowo. Jest słodziutki a z upieczonej pozostałości chyba jutro coś upiekę i tylko jedna porcja będzie zamrożona.
Pozdrawiam Ela
Temat został zablokowany.

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 20:48 #576969

  • Dino_saur
  • Dino_saur's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 523
  • Otrzymane dziękuję: 1087
Adasiowa wrote:
...oczywiście poproszę Elżuniu o nadesłanie pestek MUSKATA BRAZYLIJSKIEGO na Straganik - będę niezwykle wdzięczna.
Pamiętajcie jednak o jednej sprawie. Dynie kupowane w sklepie, to profesjonalna uprawa dyń nastawiona na produkcję owoców. Nie macie żadnej pewności po pierwsze jaka to odmiana, po drugie czy to nie jest hybryda, po trzecie przy wyjątkowej skłonności dyń do "współpracy międzyodmianowej" :rotfl1: prawdopodobieństwo uzyskania czystych odmianowo nasion jest niewielkie.

Czy nie lepiej kupić - niewątpliwie trochę drożej to wychodzi - nasiona wybranych odmian od dostawców sprzedających kwalifikowane nasiona? I później prowadząc kontrolowane zapylenie cieszyć się z czystości odmiany? Ja wybieram taką drogę B)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): BOROWKA1

DYNIOWY STRAGANIK 2017/2018 29 Lis 2017 21:56 #576976

  • Emalia112
  • Emalia112's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 9769
  • Otrzymane dziękuję: 14471
Zbyszku zgadzam się z Toba , ale nie do końca. Bardzo często to co się uprawia dla marketów to hybrydy., ale tez rosną w monokulturze i są czyste odmianowi. Ja nasiona dyń ustalonych np Hokaido, czy Buternut pozyskuje tylko z owoców z marketów. Maja duzo lepsza sile kiełkowania i lepiej rosną jak te kupowane np u Legutki. Rodzina puka mi sie w głowę, bo mam stosy dyń,rozdaję je, a i tak kupuję w marketach poszczególne egzemplarze. To na nasiona. Absolutnie taniej to nie wychodzi, bo za torebkę nasion np z Vilmorinu płace 3 zł, za dynie których mam nadmiar place 3 -4 zł za kg. A ładny wyrośnięty egzemplarz, a tylko takie mnie interesują swoja cenę ma. A mnie raptem potrzeba 5-10 nasion. Całość zjadają kozy sąsiada.
Ostatnio zmieniany: 29 Lis 2017 21:57 przez Emalia112.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marysia80, bietkae, Dino_saur, Zielona


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.647 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum