TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Sty 2019 13:26 #637707

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Króciutką relację z tegorocznych wysiewów zamieściłam tutaj : forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...ch?start=3384#637706

Siewki pomidorów i ostrych papryk uprawiane są w perlicie na parapecie kuchennym ( temperatura 16 stopni ) o wschodnio-południowej wystawie. W styczniu nie przewiduję żadnych innych wysiewów, a kolejne zaplanowałam w I dekadzie lutego.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Edyta-ka, pouder, Marlenka, carbon, Miragoral, Betula, Sylwiaaa, aga


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 20 Sty 2019 18:16 #637752

  • carbon
  • carbon's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 426
  • Otrzymane dziękuję: 1017
Tak sie juz prezentuje kalafior , kalarepa i seler.

86D3C2F4-CFDD-4A20-A1BF-3DEC9FDC42BD.jpeg
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2019 13:03 #637843

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Dzisiaj przygotowałem miejsce do produkcji rozsady.Stare akwarium z pękniętą szybą i założonymi dwiema świetlówkami flora.
W piątek planuję dać na waciki nasiona paru ostrych papryk. Okaże się jaki ze mnie ogrodnik.Sadzonki będę wysadzał po jednej do perlitu i do ziemi,Wszystkie będą w doniczkach z uwagi na brak miejsca do uprawy w gruncie.
rozsada2019001.jpg


rozsada2019002.jpg
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Ostatnio zmieniany: 21 Sty 2019 14:07 przez Betula.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2019 14:14 #637851

  • Marzenka
  • Marzenka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3251
  • Otrzymane dziękuję: 9654
Ryśku gdzie kupiłeś taką świetlówkę? Akwarium już mam ;)
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2019 15:31 #637868

  • rychu44
  • rychu44's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 223
  • Otrzymane dziękuję: 1091
Marzenka wrote:
Ryśku gdzie kupiłeś taką świetlówkę? Akwarium już mam ;)
W sklepie akwarystycznym, lub w elektrycznych.
pozdrawiam RYSIEK
ogród pół dziki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marzenka

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2019 19:45 #637936

  • olegowa
  • olegowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 772
  • Otrzymane dziękuję: 1840
Swój sezon rozpoczęłam 9 stycznia - wyłożyłam na waciki ostre papryki i bakłażany.
14 stycznia przełożyłam nasionka z kiełkami do perlitu.
Na dzień dzisiejszy większość roślinek (przełożonych do perlitu) rozłożyło już liścienie, czekam jeszcze na kiełki bakłażana
Almaz i papryk 7 Pot Lucy i Aji White Fantazy.
Pozdrawiam Zosia
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): rychu44, Adasiowa, Horti, Marlenka, Miragoral, lucysia, Betula, Łasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 21 Sty 2019 22:02 #637986

  • Łasiowa
  • Łasiowa's Avatar
  • Offline
  • Senior Boarder
  • Posty: 47
  • Otrzymane dziękuję: 104
Na razie to nie jest rozsada, ale próba kiełkowania dyń. Mam nasiona zbierane z ubiegłych lat. Sprawdziłam - nasiona z 2015 roku wschodzą bardzo dobrze. Nasiona dyni z 2012 r. na 12 nasion 1 wzeszło - to taka ciekawostka.
2019-01-21dynie-proba-Lasiowa-OK.jpg
Danusia
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 22 Sty 2019 16:49 #638052

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Wysiałam dziś Pepino i mix winorośli od Zielonej. Pożyjemy, zobaczymy co zacz. Eksperyment z winoroślą na kilka lat, ale mam czas.
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, Marlenka, Zielona, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Sty 2019 08:54 #638140

  • czesio
  • czesio's Avatar
Łasiowa wrote:
Na razie to nie jest rozsada, ale próba kiełkowania dyń. Mam nasiona zbierane z ubiegłych lat. Sprawdziłam - nasiona z 2015 roku wschodzą bardzo dobrze. Nasiona dyni z 2012 r. na 12 nasion 1 wzeszło - to taka ciekawostka
Grube nasiona dyni zwyczajnej i dyni olbrzymiej wschodziły u mnie do 15 roku. Tyle że przy końcu tego okresu czasu nierównomiernie. W procesie naturalnego suszenia, w temperaturze pokojowej, w cieniu odrzucałem puste. Podobnie inne dyniowate.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Sty 2019 14:45 #638232

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Podobnie jak Patrycja zdecydowałam się na podłoże firmy Ceres.
Wygląda wg mnie obiecująco i jest bardzo pulchne. Składa się z włókna kokosowego, torfu, piasku i perlitu. Mam nadzieję, że będzie odpowiadało moim rozsadom.

IMG_20190123_132707.jpg
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Edyta-ka, patrycja, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Sty 2019 16:41 #638281

  • patrycja
  • patrycja's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 799
  • Otrzymane dziękuję: 2061
Iwciu, ja to podłoże dzięki Tobie zamówiłam :rotfl1: Czyli w tym roku bierzemy udział w tym samym eksperymencie;) U mnie siedzą już w nim 3 nasionka Habanero, które przedwczoraj postanowiły pokazać kiełki. Na razie nie wyszły na powierzchnię. Za to mój najnowszy koci współlokator pewnej nocy uznał, że wykopie z wora trochę tej ziemi i zrobi sobie kuwetę na środku pokoju;) Więc jak widać podłoże wielofunkcyjne;)

A zmieniając temat. Oglądałam nasiona w sklepie PNOSu. I jak w wyszukiwarkę wpisuje się np. "Koralik", albo "Papryka Kasia" to wyskakują dwie pozycje, różniące się minimalnie wagą oraz wyglądem opakowania. Czy któreś z tych opakowań jest nowsze? Logika podpowiada, że to, które ma w sobie mniej nasionek;))
Ostatnio zmieniany: 23 Sty 2019 16:56 przez patrycja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): iwcia55, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Sty 2019 18:11 #638300

  • iwcia55
  • iwcia55's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 367
  • Otrzymane dziękuję: 702
Zapatrzyłam się na Ciebie w tym sezonie :) . Zaimponowałaś mi swoim growboxem i podjęciem tematu szczepień. Growboxa nie mam , ale też zamierzam pokombinować ze szczepieniami. Pomidory będę szczepić testowo na Koraliku, a arbuzy i ogórki na dyni. Tylko czekam na trochę dłuższy dzień i bardziej przyjazne temperatury. Na razie się dokształcam i zbieram sprzęt
pozdrawiam, Iwona
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Miragoral, Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 23 Sty 2019 23:55 #638371

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
U mnie już sezon paprykowy ruszył. Pierwsze wysiałam 13 stycznia - większość wydłubana ze swoich papryczek ubiegłorocznych. 100 % wschodów. Jedynie "czapka biskupa"- pod taką nazwą kupiłam - jak na razie nic nie widać. Dzisiaj przestawiłam w inne miejsce bo jako jedyna stała oddzielnie. Dzisiaj poszły oazowe - część do ziemi, część do perlitu. :ouch: :ouch: :ouch: No i 26 pomidorów.
Reszta pomidorów trochę zaczeka - jak wytrzymam. :fly: :fly: :fly:
bozenak5
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Sty 2019 07:53 #638384

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Bożenko, Korona Biskupa ( Bishop Crown ) jest papryczką o bardzo długim okresie wegetacji - pamiętam jej uprawę sprzed trzech lat; wśród wielu innych odmian była rekordzistką pod względem ociągania się w kiełkowaniu, a później w rozwoju. Jako ostatnia zakwitła, wydała owoce i dojrzała.
Ale naprawdę warto uzbroić się w cierpliwość, ponieważ dla mnie to jedna z piękniejszych i doskonałych smakowo odmian.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): patrycja, Miragoral, Betula, bozenak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Sty 2019 21:06 #638546

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Dzisiaj jedna czapka biskupa pokazała główkę ( po 11 dniach). Czekam na pozostałe trzy. Ale i tak się ciesz- z jednej. Jak się uda b ed a nasionka na straganik. :dance: :dance:
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Sty 2019 21:09 #638548

  • bozenak
  • bozenak's Avatar
Aniu, widzę że Twoja nazwa" to Korona biskupa. Być może. Jak pisałam - nasiona nabyłam drogą kupna pod nazwą "Czapka biskupa" Ale pewnie chodzi o to samo. Na zdjęciu wygląda cudnie, smaku nie znam.
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 24 Sty 2019 21:21 #638552

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20238
  • Otrzymane dziękuję: 64578
Bożenko, gratuluję pierwszego skiełkowanego nasionka, a teraz czekamy na następne :)

p.s. kilka razy dostało mi się za niewłaściwe nazewnictwo odmiany, więc nie podejmuję tematu.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): bozenak

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 25 Sty 2019 08:17 #638608

  • mari18
  • mari18's Avatar
  • Offline
  • Fresh Boarder
  • Posty: 9
  • Otrzymane dziękuję: 1
Kiedy sadzicie rozsade pomidorów i ogórków ;) do szklarnii nie ogrzewanej??
Temat został zablokowany.


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.673 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum