TEMAT: ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Lut 2019 19:26 #642803

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Jagódko, jeśli ktoś ma ochotę, może przeprowadzić cały cykl rozwojowy rośliny ( począwszy od nasionka, poprzez etap rozsady, na zebraniu plonów z dorosłej rośliny skończywszy ) w perlicie. Stosując odpowiednie nawożenie możemy nim zastąpić podłoże tradycyjne.
Tutaj funkcjonuje cały wątek poświęcony temu zagadnieniu :)

forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/5...-podlozach-inertnych

Janeczko, po prostu nie sposób odmówić Ci zielonych rąk :bravo: Co to za papryczka ? Cayenne ?
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula


Zielone okna z estimeble.pl

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Lut 2019 19:42 #642805

  • aga
  • aga's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 843
  • Otrzymane dziękuję: 4750
Janinko,a kapustę pekińską to kiedy dajesz do gruntu? :huh: Bo ja w zeszłym roku znacznie później...
Temat został zablokowany.

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Lut 2019 21:04 #642842

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52079
Aniu, te papryki to Rokita i Hungarian Wax, z przeznaczeniem do uprawy wczesnej w donicach. Doświetlam na strychu.
Aga, do gruntu pójdzie w kwietniu. Wszystko zależy od pogody. Ciężko jest uprawiać pekińską wiosną. Mogę ją doświetlać i tylko dlatego wysiewałam tak wcześnie.
Z właściwymi wysiewami papryk jeszcze czekam :lev:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2019 21:07 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Lut 2019 21:53 #642854

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11741
Nie wszystkie odmiany kapusty pekińskiej nadają się do uprawy wczesną wiosną. Produkcja rozsady też może stwarzać problemy. Na wiosnę dość dobrze udaje się uprawa odmiany Optiko F1.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Pestka, aga, JaNina

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 14 Lut 2019 22:10 #642861

  • JaNina
  • JaNina's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 7858
  • Otrzymane dziękuję: 52079
Wiem Przemku, wiem.JaNina wrote:
Marzenko, wysiewam pekińską :) Ale masz rację ryzyko duże. W zeszłym roku wysiałam w grudniu, bo testowałam doświetlenie.
Te zdjęcie jest z 23.01.18.

092447.jpg


Powiem tak. Na 8 szt. wysadzonych na grządki zjadłam 2 szt :oops: Ale było warto, oj było warto. Ten zapach, ten smak. Aż łezka w oku się kręci. :happy:
Właściwą uprawę zaczynam w lipcu. Teraz tylko trochę - do kimczi :yummi:
Mam Hilton, na opakowaniu Lgutki pisze, że wysiew w lipcu. Na opakowaniu Vilmorin, że w marcu i w czerwcu. :supr3: A Ty ogrodniku bądź mądry. :crazy:
Janina
Jestem Ślązaczką i jestem z tego bardzo dumna

Między kuchnią a ogrodem
Ostatnio zmieniany: 14 Lut 2019 22:14 przez JaNina.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Mamma, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 09:08 #642893

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Chyba dostanę zawału :mad2:
Zasuszyłam moje nasionka wyłożone na waciki.
Najgorzej, że były to także nasionka baķażanów (których już nie mam),rodzynka brazylijskiego i kilka papryk :placze:
Wczoraj otworzyłam do wietrzenia i zapomniałam o nich...były Walentynki i jakoś tak wyszło...
Dziś patrzę a tam suche waciki :cry3:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2019 09:09 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 09:22 #642894

  • amsiz
  • amsiz's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 252
  • Otrzymane dziękuję: 326
Może przeżyją jak je nawilżysz. Trzymam kciuki
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 09:25 #642895

  • Zielona
  • Zielona's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1089
  • Otrzymane dziękuję: 4950
Ania przysłała mi sporo nasion bakłażana. Podaj adres na prv to ci wyślę. Jak dobrze pójdzie to jeszcze dziś, tylko jak dzieci przyjadą z Warszawy. Pieszo na pocztę nie dotrę, za duża odległość. :(
Pozdrawiam Alicja.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Mamma

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 09:35 #642898

  • Henryk
  • Henryk's Avatar
  • Offline
  • Gold Boarder
  • Posty: 243
  • Otrzymane dziękuję: 223
Tu jest między innymi ciekawy sposób suszenia nasion w słoiku:
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2019 10:18 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, aga

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 10:28 #642902

  • Betula
  • Betula's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Marki/W-wa
  • Posty: 4201
  • Otrzymane dziękuję: 13291
Czy na pewno chodziło o suszenie? Nie znam hiszpańskiego, ale moim zdaniem autor pokazuje sposoby podkiełkowania i siania papryki.
Pozdrawiam
Bea
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2019 10:28 przez Betula.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Mamma

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 10:48 #642908

  • Mamma
  • Mamma's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 3649
  • Otrzymane dziękuję: 16735
Oj :jeez: głupia baba ze mnie...a dziś już miałam wsadzić je do perlitu, bo niektóre puściły kiełki.
Na razie reanimuje-namoczyłam, przykryłam drugimi mokrymi wacikami i folią.

Mówi się trudno i tak obiecałam im spartańskie warunki, więc niech się hartują od małego :flower:
Marlena
“Trudne czasy tworzą silnych ludzi, silni ludzie tworzą dobre czasy, dobre czasy tworzą słabych ludzi, a słabi ludzie tworzą trudne czasy.”
Ostatnio zmieniany: 15 Lut 2019 11:01 przez Mamma.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 11:00 #642910

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Moje maluchy całkiem nieźle dają sobie radę.Wczoraj wygrzewały się na słonku,dzisiaj niestety szare niebo.

20190215_105307.jpg

Niektóre już mają listki właściwe,ale są jeszcze i takie które nadal ociągają się z wyjściem na świat.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, Mamma, Sylwiaaa

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 11:05 #642912

  • Pestka
  • Pestka's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1624
  • Otrzymane dziękuję: 8497
Mamma ja też tak miałam ,nie domknęłam dokładnie dilerki i też wacik wysechł,ale po namoczeniu nasionka skiełkowały po kilku dniach .Trzymam kciuki żeby i Twoje przeżyły.
pozdrawiam Grażyna

Ogrodnictwo to ćwiczenie optymizmu.
Czasami jest triumfem nadziei nad doświadczeniem
(Marina Schinz)
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Betula, Mamma, Ada

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 11:16 #642913

  • Adasiowa
  • Adasiowa's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Posty: 20241
  • Otrzymane dziękuję: 64608
Mamma, spokojnie, bez paniki. Jeśli nasiona nie zdążyły wypuścić kiełka lub nie pojawił się choćby jego zaczątek przed "zasuszeniem" na waciku, to jest szansa na reanimację ( ciepłą wodą ).
Daj znać, poproszę, czy do niedzieli cokolwiek się ruszy - jeżeli nie, wysyłam w poniedziałek priorytetem nasiona bakłażanów.

Będzie dobrze , każdemu może się zdarzyć ... u mnie jednooka Marcelinka zrewidowała przedwczoraj moje plany rozsadowe, w efekcie czego musiałam pozbyć się kilku roślin.
Po to jesteśmy tutaj razem, aby się wspierać i pomagać.
Mery ( 1946 - 2022 ) pamiętam ....
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Marlenka, Betula, Mamma, Ada, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 12:39 #642926

  • przemek1136
  • przemek1136's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 2844
  • Otrzymane dziękuję: 11741
002-5.jpg


Jak na razie kapusta rośnie przyzwoicie i nie widać mączniaka rzekomego.
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Ada, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 13:26 #642938

  • lucysia
  • lucysia's Avatar
  • Offline
  • Moderator
  • Wiedżma Zielarka to ja :)
  • Posty: 5028
  • Otrzymane dziękuję: 13134
Rzodkieweczki i sałata Kozulki. Niedługo eksmisja pod szkło
20190215_091549.jpg


20190215_091532.jpg
docs.google.com/presentation/d/1WWF42aQM...bkM/edit?usp=sharing
………………………………………………………………………………………
kosmetykinaturalnelucysi.blogspot.com
…………………………………………………………………………………………
forumogrodniczeoaza.pl/index.php/forum/3...26398-ogrodek-lucysi
…………………………………………………………………………………………
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Adasiowa, Marlenka, Betula, Pestka, Maggie

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 13:36 #642940

  • Zygowa
  • Zygowa's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 1693
  • Otrzymane dziękuję: 10203
Trochę mnie w tym roku :crazy: z rozsadami. Papryczki, bakłażany, por już posiane. Będzie jeszcze sałata rzymska, seler, cebula, bób, później pomidorki, a na koniec ogórki i cukinie. Gdzie to w domu pomieszczę? :jeez:
Ciepełka :)

Edyta

strefa 7a
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Krecik stary, Adasiowa, Marlenka, Betula, Maggie, Pizza

ROZSADA WARZYW - produkcja rozsady do gruntu i pod osłony cz. 3 15 Lut 2019 13:42 #642942

  • Pizza
  • Pizza's Avatar
  • Offline
  • Platinum Boarder
  • Posty: 583
  • Otrzymane dziękuję: 2828
Zygowa, pozdrawiam z jednym parapetem w mieszkaniu i to już zawalonym przez rośliny :laugh1: Jeszcze nie nastąpił "atak największego kalibru", czyli pomidorów, a już się dzieje, że ho ho. Więc proszę mi się tu nie martwić, jak ogrodnik chce, to że wszystkim da radę. :D
Za to mam już jeden warunek obowiązkowy przy ewentualnej zmianie miejsca zamieszkania w przyszłości: chcę duuużo okien i parapetów. :idea1:
Temat został zablokowany.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marlenka, Betula, Jaedda, Maggie, Zygowa


Zielone okna z estimeble.pl

Wygenerowano w 0.741 sekundy
Zasilane przez: Kunena Forum